Koľko dní po sebe sa robí UTZ pri folikulometrii?

asmk
27. jan 2008

Ahojte kocky nikde som nenasla tuto konkretnu temu tak ju zakladam, chcela by som vediet kolko dni po sebe sa robi ultrazvukove vysetrenie pri folikulometrii a ci niektorej z vas pomohla k otehotneniu.Dakujem

majka_3
22. mar 2011

@denda29 som sa rozhodla ze test ovu. budem robit az neskor.asi buduci mesiac...teraz to necham tak a budem dufat ze sa to uz podari...preco ze grep. dzus?

denda29
22. mar 2011

@majka_3 lebo som citala ze je to dobre na sliznicu maternice

kacicqa
17. jún 2011

baby, xodite na FM raz v cykle, teda pred ovu cca nejaky 12 DC? Alebo aj po, na overenie ci folik praskol?

st2
17. jún 2011

@kacicqa ja chodim aj po ovu ca okolo 20dc aby sa potvrdila ovu, teda ci folik praskol

kacicqa
17. jún 2011

@st2 Vdaka, lebo mne xce robit iba pred a potom overovat uvolnenie vajicka iba podla hormonalneho profilu. Niesom nadsena lebo uz sa mi to takto raz vypomstilo. Jeden folik praskol, HP bol po ovu ok, ale vyzera to tak, ze boli dva dominantne folikuly a jeden nepraskol, ale zmenil sa na cystu. No budem ho musiet nejak presvedcit;o)

st2
17. jún 2011

@kacicqa tak to bol presne moj pripad, robili mi aj HP a v tom cykle podla HP ze hodnoty su ze krasne prebehla ovulka teda ze folik praskol ale podla sona ani stopa po tom ze by ovulka bola, takze nakoniec aj to vyhodnotil doki ze ten cyklus bol anovulacny, (a taketo som mala dva za sebou a az potom mi dal clostil )

kacicqa
17. jún 2011

@st2 no parada.. u mna sa vzdy drzali HP ako Svateho pisma a na FM sa z vysoka kaslalo... Asi zalozim novu temu "Ako donutit lekara k neoblubenym vykonom" ;o)

st2
17. jún 2011

@kacicqa jedina vec namiesto temy je lekara zmenit 😀 😀 😀 😀 😀

anksunamonka
24. aug 2011

ahojte!
neviem či tu je taká téma, letmo som fórum preletela, ale nenašlo mi nič, čo by mi zodpovedalo moju otázku.

Koľko krát ročne môže ísť žena k obvodnému gynekológi na folikulometriu resp. koľko folikulometrií poisťovňa ročne preplatí pacientke? koľko chce alebo je to nejak obmedzené?

Známa mi včera spomínala, že jej gynekologička jej povedala, že len 1x polročne resp. 2x ročne môže prísť.....
Viete niekto poradiť?
Manžel je teraz na služobke 3 mesiace, doma je len víkendy, nedarí sa nám otehotnieť, máme za sebou vstupné vyšetrenia v CARe (dopadli zle), čiže do CARu bez neho nemá zmysel zatiaľ ďalej chodiť. Tak som rozmýšľala, že budem tie 3 mesiace chodiť na folikulometriu k obvodnému gyn., nech vidím, či mi 3-mesačné užívanie metformínu pomáha na ovuláciu, nakoľko ju mám podľa CARu nekvalitnú.....

Alebo koľko môže taká folikulometria stáť, kebyže si ju chcem sama zaplatiť?

Ďakujem za každú odpoveď

lucka_220809
24. aug 2011

@anksunamonka mne robi moj lekar folikulometriu kolkokrat chcem 🙂) Ani nenaznacil, ze by som su ju mala hradit alebo podobne... tieto mesiace mam chodit kazdy mesiac, tj aspon 3 mesiace pojdem... Je to pre nich jednoduchy ukon kuknut cez UZV folik, to je vsetko. Neviem, jeden raz za pol roka ci 2x rocne, to mi pride az nezmysluplne.. je to strasne malo a dokopy sa nic neodsleduje.... a sanca ze sa ti zadari na tej jeden krat za polrok je tiez mala... tak cele sa mi to zda byt nejaka blbost...

anksunamonka
24. aug 2011

@lucka_220809 no ved aj mne sa zdalo ked sme sa bavili vcera s kamaratkou. Nasli jej totiz cystu na vajecniku a lekarka jej urobila vnutorny USG a objednala ju az o pol roka, lebo "skor nemoze". Lenze kamoska nepatrala, čo to má znamenat...
skusala som chvilu googlit, ale nejak som sa nedopatrala...

lucka_220809
24. aug 2011

@anksunamonka prosiiim??? tak oni jej najdu cystu a namiesto toho, aby ju sledovali, co sa deje aj dalsi mesiac atd jej povie, ze musi cakat pol roka ??? menila by som lekarku velmi rychlo. Ja som len min. mesiac bola u svojho lekara 5krat , vzdy mi robil vnutorne USG (lebo aj folikulometria sa robi vzdy par dni, nie len 1krat, musi sa sledovat od cca 11-12 dna cyklu, ako folik rastie, aby sa urcitlo , kedy praskne)... cudna doktorka je to veru, alebo ma cudne vymysleny system prace.. keby jej nasla na tom vajecniku nieco horsie, tiez jej povie, ze musi pol roka cakat, kym jej to este raz skontroluje??? ved to je smiesne ☹ !!!

anksunamonka
24. aug 2011

@lucka_220809 niektore cysty su take, ze sa vstrebu za nejaky cas, ze ides na kontrolu a uz tam ziadna cysta nieje.... Aj moja kolegyna tak bola a na kontrole cysta nebola, praskla pocas MS, vraj....

tak asi najlepsie bude pockat na MS a ppotom rovno ísť a spýtať sa.....

lucka_220809
24. aug 2011

@anksunamonka ako ano, ale iste by som povedala,ze treba skontrolovat skor ako o pol roka ,ci sa cysta vstrebe... resp. hlavne nie raz za pol roka... tak uz sa zariadite 🙂 ty ci kamoska..len ak budes chciet sama chodit na folikulometriu, uvidis,ze raz za pol roka je nic. Je potrebne chodit niekolko mesiacov po sebe.
🙂

b.bardyova
26. aug 2011

ahojte ja zacinam s folikulometriou tento mesiac ale doktor mi kazal prist na 11 A 12 den po menzese ale mne to vychadza na sobotu nedelu ... ☹

wifina
26. aug 2011

@b.bardyova: ja som tiež chodievala a vždy 14. deň (prípadne sa dá aj o 15.), takže keď pôjdeš v pondelok, tak je to podľa mňa OK, ja som vždy folikul mala ten 14. deň

b.bardyova
26. aug 2011

@wifina ja som si robila ovu test a mala som ho na 12 aLebo 13 den

wifina
26. aug 2011

@b.bardyova to sa mi zdá skoro, ale ke´d to máš odpozerané, tak ti vlastne asni ten utz netreba...prípadne môžeš ísť v piatok...

b.bardyova
26. aug 2011

@wifina no zatial som si robila len ovu testy ale nech to mam aj od lekara potvrdene

uzovicka
7. jan 2012

Ahoj zienky, otvaram temu, POMOZTE, ak viete? Da sa folikulometria vyziadat u lekarky?Snazime sa pol roka a rada by som vedela cez folikulometriu, ci mam ovulaciu. Aj hormonalny profil si mozem ziadat? Mala by mi vyhoviet ,ci nemusi? Ako je to s platenim? Lebo u nej sa USG viac ako 1krat rocne musi hradit pacientkou 😒

uzovicka
7. jan 2012

@st2 ahoj, prosim ta, poradis mi, ci sa da u Dr. folikulometria vyziadat po pol roku snazenia? Aj horm. profil. Mala by mi to urobit, dufam, ze ma neodbije, ze mam najprv prestat kojit, to u nej pocuvam pol roka. A plno bab pri kojeni otehotnelo.

st2
8. jan 2012

@uzovicka podla mna mozes, aspon ti tym skontroluje ci mas ovulaciu, treba sa len spytat svojho dr, podla mna odmietnut by nemala ked sa budes na to pytat. A aj ked budes musiet platit tak podla mna velka polozka to nie je, treba zistit a hlavne sa nenechaj odbit

mirellka
30. jan 2012

ahojte!Ja som bola dnes prvýkrát na folikulometrii a platila som 10€.
Celkovo mám absolvovať toto vyšetrenie 3 krát za cyklus a vraj poisťovňa toto vyšetrenie neprepláca aspoň tak mi povedal môj lekár...Držím palčeky všetkým snažiacim sa o bábätko 🙂

monika127
30. jan 2012

@uzovicka ahoj,ja som si vyžiadala hormonalny profil,aj mi ho urobila a neplatila som nič a na 14 DC mam prisť na ultrazvuk a to ma už zavolala sama. Tiež sa snažime už skoro 3/4 roka.

janusa_
31. jan 2012

Ahojte, prosim vas v pondelok idem na prvu oflikulometriu, zajtra doberam clostylbegyt,. Viete mi povedat ake su idealne vysledky pri folikulometrie, resp. ake vysledky nam uz daju nejaku tu vecsiu nadej?
Dakujem 🙂

janusa_
6. feb 2012

Uz nepotrebujem odpoved folikulometriu mam za sebou a mame 2krasne dominantne folikuly-12DC- 19 a 24mm- 🙂

topanka
16. feb 2012

cavte baby aj mi sa snažíme a nič. Tak som sa rozhodla ze pojdem za doktorom nech mi spraví folikumetriu este mam svoje dni no neviem kedy je najvhodnejsí den poradíte mi ? dakujem

uzovicka
17. feb 2012

@topanka od toho 9- 10 dna urcite, az do ovulky. Ja som chodila kazdy druhy den od 10. dna

kominar
17. feb 2012

Ahojte mám 34 rokov a 14 rokov sa snažíme otehotnieť. Na 10 deň so mala 12mm folik. mám isť na kontrolu na 14. deň. Dúfam že folikulka rastie a že ja v nej aj vajíčko. 13 rokov ma balamutili že je všetko v poriadku pri mojom pravidelnom 28cd. až po 14 rokoch zistili že mám problémy s hormónmy a cudzie telo nepríma ,mám nízky antimuleárny hormón čo my povedali po 5 IVF, ale je tu šanca že by som mohla otehotnieť prirodzenou cestou. Držte my prosím palce aby to vyšlo váš kominár.

kominar
20. feb 2012

Ahojte kočky.Dnes na 14 ďeň som mala 19 mm folik.Lekárka potvrdila že mám ovulaciu .Ďakujem že nám držíťe pal.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre