Koľko dní po sebe sa robí UTZ pri folikulometrii?

asmk
27. jan 2008

Ahojte kocky nikde som nenasla tuto konkretnu temu tak ju zakladam, chcela by som vediet kolko dni po sebe sa robi ultrazvukove vysetrenie pri folikulometrii a ci niektorej z vas pomohla k otehotneniu.Dakujem

jancos
29. jún 2009

ahojte, nemate nahodou niekto skusenost, ze ste mali sliznicu ako keby po ovulke /podla lekara biela, 1cm, proste bud sa pripravuje alebo uz bola ovu/, ale na vajecnikoch nic nevidno, bola som u neho pred dvoma dnami a dnes a vravel, ze za dva dni by folikul nestihol dorast a prasknut. tak chudak doktor nevedel co si ma o tom mysliet, objednal ma na HP, tak uvidime, ale idem az v piatok a potom cakat na vysledky, som nedockava, ak nahodou niekto mate skusenost, prosim napiste.

gerdusha
21. okt 2009

ahojte baby, znova chcem trochu posunut tuto temu a spytat sa, ci mi viete povedat, aka hruba by mala byt sliznica pri ovulacii...nejaka idealna hrubka...existuje?

jancos
21. okt 2009

ahoj, ak dobre viem, tak 1 cm je dobra, ale opravte ma, ak sa mylim🙂

lienka79
23. okt 2009

je mozne, ze dozreju 2 vajicka...zriedkave,ale mozne
ak nahodou beriez hormonalku..napr.clostyl..je to mozne

tatranka111
23. okt 2009

ahojte ja tiež chodím na folikulometriu bola som na 16 DC a mala som 15mm folik a od 17 som mala brad duphaston, no tento mesiac ho nasadím až po ovu ak vobec bude, lebo odkedy do seba trepem ten duphaston tak ovulku nemám 😒

lucialen
23. okt 2009

Ahoj Tatranka, mne sa stalo to iste, prvy mesiac som bola na folikulometrii a zacala som duphaston este pred ovulkou a nakoniec neprasklo 🙂 Tak dalsi mesiac som pockala na ovulu az potom zacala brat duphaston 😉 Neboj, ovulka bude 🙂

tatranka111
23. okt 2009

lucialen dufam, že ano 🙂 ty kokso pozerám, že som napísala brad namiesto brat hehe 😀

ikke
10. nov 2009

vladusik • Dnes o 10:19
Ahojte kočky, nejako som nenašla tému, kde by sa písalo o tejto vyšetrovacej metóde, tak ju skúsim začať Tak ktoré máte s ňou skúsenosť šup sem
Ja som práve s ňou začala a chcela by som vedieť aký je postup keď vám doktor povie, že folikuly nenarástli veľa...? Aké lieky sa užívajú na ich podporu? A samozrejme či táto metóda, lepšie povedané nasadenie liekov pomohli k úspešnému otehotneniu..

andzi • Dnes o 10:26
A pozerala si cez vyhľadávač?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vladusik • Dnes o 10:29
Andzi, skúšala som, ale nie je tam toho veľa....tak pret som skúsilam otvoriť novú tému

irsina83 • Dnes o 10:51
cau vladi sice som nebola na folikulometrii ale mne sa zda ze lekar dava na podporu rastu clostylbergyt asi od 5dc do 15dc a ked foliky dozreju tak potom sa pycha pregnyl na prasknutie. jedna kocka v teme trnavcanky tigi chodi na folikulometriu skus jej napisat IP. drzim palce moja. ako sa mavas? a co ti lekar povedal?

alex • Dnes o 10:56
Vladusik ako píše irsina, berie sa clostilbegyt, ale len 5 dní, takže od toho 3-7DC alebo 5-9 DC sa nasadí po jednej tabletke. Chodíš na folikulometriu, kde sa sleduje ako reaguješ. Ak by si nereagovala, tak na ďalší mesiac ti môže dvihnúť dávku na 2 tebletky. Podľa veľkosti folikulu sa odhaduje, kedy prebehne ovulácia. Lekár nariadi plánovaný sexík. A ak sa zistí, že ti folík nepraskol, tak ti môže pichnúť pregnyl, alebo choragon, po ktorom by mala ovulácia prebehnúť do 36 hodín.

vladusik
10. nov 2009

Ďakujem vám za info kočky, už mám v tom trošku jasno 🙂 Ale počula som že z toho Clostylu sa zvyknú robiť cysty...je to pravda??? Tooooo by mi už len chýbalo ku šťastiu.. ☹
Irsina, ja som bola včera 2x na folikulometrii a doktor mi povedal, že mám zatiaľ malé folikuly, ale je dosť možné, že preto, že mám ovuláciu posunutú....(Folikulometriu mi robil na 11. a 14. deň cyklu). Teraz idem piatok 13.11. zase na foliku a povedal, že uvidí ako to bude vyzerať. Keď nie moc ružovo tak mi nasadí lieky 😢 😢 No keby aspoň pomohli...A ty sa ako mávaš? všetko v poriadku? 🙂 🙂

irsina83
10. nov 2009

vladi mame sa dobre. ako ti ukazuju grafy BT? ukazuju ti ovulaciu? ja som ju tiez mala posunutu, na 10dc som nemala ziadny dominantny folikul a vidis 😉 len keksikujte a nezatazuj si psychiku,nam sa zadarilo ked som si myslela ze babo nemozeme mat. a ktoremu dr. chodis? beries aj nejake vitaminy?

vladusik
10. nov 2009

Irsi, chodím k Péčimu, zatiaľ som spokojná, aj s prístupom, aj s vyšetreniami, jednoducho nedobyje ma keď tam prídem a to sa už dnes "nenosí" u viacerých doktorov...tak aspoň taká výhoda 🙂 Vitamínky som brala, ale vykašlala som na to, tiež aj s meraní BT som prestala, lebo už mi z toho hrabalo..ráno než som vstala teplomer, potom vitamíny, strašne som sa sledovala...no strašné. Potom som si povedala, že dosť, takto nie, lebo sa zbláznim. Ale chcem si teraz kúpiť nejaké vitamínos, asi ten femibion...monika-florans písala o nejakých vitamínoch, teraz mi enapadne ten názov, tak možno skúsim aj to.. 🙂 Noa budúci týždeň dám vedieť ako som dopadla, dúfam že tie foliky narastú 🙂 🙂

vladusik
10. nov 2009

🙂 Jasné, že ma nemláti kedsorry, nie "nedobyje", ale NEODBIJE 🙂 Jasné že ma nemláti keď tam prídem 😀 😀

irsina83
10. nov 2009

monika pisala folic acidum ale najprv vyskusaj ten femibion, poslem ti jeden clanok. moja ty si ako ja, ja som na tiez na vsetko vy..dla lebo mi uz sibalo len vitaminy som brala 🙂 a mavas ovulu ci nevies?

ten clanok je:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...

a nejake info najdes aj na www.femibion.sk

vladusik
10. nov 2009

Díky za článok, kuknem to, ale zdá sa mi, že už som to čítala. No a ten femibion sa opýtam v lekárni a kúpim si ho.
Ja keď som si merala BT ešte dávnejšie, tak mi vychádzalo, že ju mám. Tiež aj podľa výtoku vidím, že kedy mám plodné dni, len teda neviem či si myslím dobre po tom čo mi doktor povedal 😅

irsina83
10. nov 2009

moja mne dr. tiez povedal ze nemam ovu a pritom som mavala ten ciry vytok tak neviem...Femibion 800 metafolin, tak sa vola . treba prestat na to mysliet a robit si po svojom,ja som to tak spravila. drzim ti palce moja moooccc 😉

janush
13. feb 2010

Ahojte, my sa pokusame otehotniet uz viac ako pol roka a zatial sa nedari ☹ Mam velmi nepravidelny cyklus a zacala som chodit aj na folikumetriu. No mam pocit ze ten moj doktor mi nic nepovie.. Ako tu citam chodievate na ultrazvuk asi kazdy 2-3 dni pocas tzv. plodnych dni. Mne kaze prist kazdy 7 dni, da sa aj takto zistit ci sa mi tvoria folikuly? dakujeeem

vladusik
15. feb 2010

Ahoj Janush. Ja som chodila 4 mesiace za sebou na folikulometriu. Ja som chodila k doktorovi vždy na 11. deň cyklu a potom každé 2-3 dni. Záleží to ako dlhý máš cyklus. Ja mám napr. cyklus dlhý cca 30 dní a ovuláciu mávam až na 18.-19. deň cyklu. Preto sa chodí tak často k nemu, aby videl ako ti rastie folikul, ale to že ti kázal prísť po 7 dňoch podľa mňa vôbec nevadí, lebo on bude aj po tých siedmych dňoch vidieť či tam folikul máš - ako je veľký, či narástol. Pokiaľ tam folik mať nebudeš, znamená to, že si mala ovuláciu. Vtedy by mal prasknúť, ale čítala som, že sa stáva aj to, že nepraskne ale len sa vstrebe... 😕
Ale nezúfaj, hlavne treba mať v poriadku psychiku a nesústrediť sa na to príliš, lebo vetdy to nepôôôjde ani za svet 😉

bbtina
25. feb 2010

Ahojte baby, nemáte niekto skúsenosť. Dnes som bola na folikulometrii mám15DC a folikul má 22,5. DOktor povedal, že sa večer nemáme chystať do kina 🙂 čomu som pochopila, ale robil sa mi aj hormonalny profil a pri prvom odbere, ktorý bol 22 deň cyklu mi vyšlo, že som po ovulacii. Tak teraz tomu nechápem, či mám rátať 15 deň alebo až okolo 20 dňa. M8m ešte jeden folikul,ktorý má 14,7 cm, ten mi našiel prvá a potom vraj aha aký ukážkový a našiel mi ten druhý čo má 22,5. Vôbec neviem čo teraz, na sono som bola u ineho doktora, lebo moj to nerobí. Sú 2 folikuly v poriadku?? Aj tak sa nám nedarí otehotnieť, hoci všetky hodnoty sú ukážkové aj vrátane spermiogramu manžela

katkamarek
25. feb 2010

bbtina, naznacil ti, ze ovu je tu coskoro, moze byt este dnes, folik praska od 22 mm a viac, takze ked nie dnes zajtra by to uz malo prasknut. V kazdom pripade by ste teraz mali snazilkovat, aj zajtra pre istotu, nemerias si BT? A tym druhym folikom sa netrap, mas dominantny, ten druhy zanikne. A to ze ti minule povedal 22DC, ze si po ovu, este neznamena, ze ovu bola v ten den, on to vidi, ze ovu bola skor 😉

bbtina
25. feb 2010

A super, lebo som si myslela, že už mám posunutú ovu, ale takto mi to celkom sedí. BT nemeriam pravidelne, lebo stale zabudnem, ale včera som mala 36,6, predvčerom 36,5 a dnes som just zabudla, lebo som ráno išla ešte aj na krv. Tak som rada, že ten druhý tam nevadí. No ak tá bolesť v strede cyklu je, že praská folikul, tak mi praská presne teraz, lebo ma hrozne bolí podbruško. Čiže by sme to mali stihnúť s manželom hneď po práci. Neviem prečo ale tento mesiac tomu dávam akúsi väčšiu šancu-tak som sa rozhodla. Vlastne keď som išla na sono,t ak som dúfala, že mi povie, že aha veď to vajíčko je oplodnené 🙂 ☹. Ďakujem

katkamarek
25. feb 2010

Bbtina, ano bolest znamena ovu, skus odmerat aj zajtra rano, ked je ovu dnes,tak zajtra by ti uz mala vystupit. A dr. v ziadnom pripade nemoze vidiet oplodnene vajicko, na utz sa da vidiet az uhniezdene vajko v maternici, mozno take tri tyzdne po oplodneni, teda asi tyzden po ocakavanej mrche, aj to vidi len dutinku 😉

bbtina
25. feb 2010

Hmmm škoda, mohlo by tam byť namiesto toho druheho foliku 🙂 Tak ja zajtra odmeriam, ale 100% ju mám teraz. Juj keby to už vyšlo, bolo by to super. Ak nie tak ma čaká laparoskopia...

katkamarek
25. feb 2010

tak ti drzim palce aby to vyslo 😉

katkaajurko
24. mar 2010

ahojte baby

viete poradit? v pondelok na folikulometrii bol folik 22,5mm - a dnes podla BT stale ovulacia neprebehla...bude z toho cysta? 😨

katkaajurko
24. mar 2010

nikto? 😨

zdenin
24. máj 2010

JA SOM BOLA TUšíM NA 11 A 12dc NA FOLIK.

nat28
14. sep 2010

Ahojte kocky, poprosim vas o radu bo uz neviem kde je pravda...Mam 28r a po 9r. som vysadila HAK. Koncom jula som mala este umely menzes, ale prirodzeny zatial nie, dnes je to 44.den cyklu. Tak som sla dr., dnes, ale zastupovala ho ina doktorka, ktora ma vysetrila a povedala, ze menzes mi moze po vysadeni meskat aj pol roka. A mala som anovulacny test, co je ok po vysadeni, ale ona mi povedala ze zeny okrem pred menopauzou nemavaju anovulacny cyklus, no na webesom citala ze je to dost caste aj u mladych zdravych zien. V podstate ma odbila s tym, ze ak nedostanem menzes do konca oktobra mam prist. Ked som sa jej spytala na folikulometriu, kedze by som rada vedela ci mam po 9 rokoch ATK vobec ovulku(kedze tento cyklus som ju nemala) , povedala ze mam pockat 13 mesiacov a ked nic tak prist...co myslite?

kvetinka211
14. sep 2010

@nat28 ahoj, skus si varit alchemilkovy caj v druhej polke cyklu ... mne to krasne spravidelnilo cyklus (nepravidelny pred uzivanim hak, 50-90 dnove cykly a to iste pol roka po vysadeni, kym som nezacala pit tento caj.. po asi 4 mesiacoch od zacatia pitia caju uz krasne pravidelny 27-30 dni aj bez alchemilky)

josie3331
20. sep 2010

@nat28 odporucam zmenit lekara, lebo je vseobecne zname, ze raz za cas je mozne mat anovulacny cyklus, pricom ostatne su ovulacne... a pockat 13mesiacov na folikulometriu? to kde sme??? 😔

nat28
22. sep 2010

@josie3331 ono to vlastne nebola moja gynekologicka, len zastupovala, ale aj tak sa chystam k svojmu dr. ten ma snad neposle domov 😨 inak, dnes som 52.den cyklu a stale nic, to je hroza, ako mam otehotniet ked nemam ani len tu mrchu? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre