Koľko dní po sebe sa robí UTZ pri folikulometrii?

asmk
27. jan 2008

Ahojte kocky nikde som nenasla tuto konkretnu temu tak ju zakladam, chcela by som vediet kolko dni po sebe sa robi ultrazvukove vysetrenie pri folikulometrii a ci niektorej z vas pomohla k otehotneniu.Dakujem

nikusik
12. okt 2010

Ahojte babenky

Máte niektorá skúsenosti s tým, že na folikulometrii vám objavia 4 vajíčka 2 na jednej strane 2 na druhej strane? A sú aj rovnako veľké (pripadám si ako sliepka 🙂 ). Vraj sú s tým problémy. 13.11 idem na vyšetrenie či aspon nektoré praskrlo. Strašia ma aby som išla už aj do centra na reprodukovaného tehotenstva. Poradte čo mám robiť, normálne som z toho na nervy. ☹

pupulka
25. okt 2010

tak aby som sa mohla pochvalit aj ja. tento mesiac som sa po rocnom snazeni rozhodla vyskusat folikulometriu a si predstavte ze to vyslo na prvy krat. akurat dnes som si robila test a konecne sa tam ta druha ciarka ukazala. tak sa aj s priatelom strasne moc tesime!

jaya47
19. nov 2010

Ako si tak čítam rôzne skúsenosti, začala som mať dilemu, či mám dobrého lekára.

Dá sa z jednej folikulometrie za mesiac povedať, či je cyklus anovulačný?

(tento mesiac si prvýkrát meriam aj BT, takže ešte neviem overiť, teraz je 12DC, práve som sa vrátila z folikulometrie, 16DC začínam brať znova duphaston, minulý mesiac som na folikulometrii bola tiež 12DC a povedal, že bohužiaľ je anovulačný )

katuskad
19. nov 2010

@jaya47 ahoj, ale ak by si mala anovulačný cyklus tak na dozrievanie vajíčok je clostilbegyt a nie duphaston. a nemôže byť, že si mala ovu ešte pred 12DC tak preto tam žiadny folikul nevidel? lebo už mohol byť prasknutý?

jaya47
19. nov 2010

@katuskad No, tento cyklus som si zacala merat tu BT a zatial som mala uplne rovnu ciaru, vzdy 36.6, takze asi skor nie.
Viem, ze na dozrievanie je ten clostilbegyt, duphaston beriem zatial len preto, ze som posledne mesiace nedostavala menstruaciu bez vyvolavacky, z hormonov mi zistil lekar, ze mam vysoky testosteron a nezvysil sa mi progesteron, tak mi nasadil zatial duphaston a to, ze chodim na tu folikulometriu, aby zistil, ci mam ovulaciu.

Len vsade citam take, ze zeny chodievaju castejsie na tu folikulometriu, aby videl, ci ten folikul rastie. Tak neviem, ci je ok, ze chodim len raz za mesiac.

katuskad
19. nov 2010

@jaya47 hm, tak to neviem, ja som bola len raz, v nejakom 11-12DC kedže lekár predpokladal, že ovu bude v strede cyklu a mal aj pravdu, lebo som tam mala folikul, ktorý vravel že za dva dni praskne.
tak ti ten duphaston asi dal na úpravu cyklu, a ked bude relatívne pravidelný, tak nasadí clostil, aby nabehla aj ovu.
tak držím palce 😉

jaya47
19. nov 2010

Vďaka, aj tak kašlem na to, že povedal, že je anovulačný, aj tak sa budeme snažiť ;)

katuskad
19. nov 2010

@jaya47 správny prístup 😀

denda29
21. mar 2011

Ahojte. Som tu nová. A rada by som vedela ze ci niekto ma skusenosti s folikulometriou. Ja som bola v piatok 18.3 prvy krát a dnes idem zase. Rok sa snazime a zatial sa nam nedari . Zatial bez nejakych tabletiek.

majka_3
22. mar 2011

@denda29 Ahoj. aj ja mam taky isty problem..tiez vise roka sa snazime a dnes som bola na folikulometrii.a folik mal 18mm. doktor povedal ze by mal este narast... a ja sa moc tesim a dufam ze uz to tento krat vide 🙂 a tebe ako dopadla folikulometria???

denda29
22. mar 2011

@majka_3 Ahoj. No ja som bola vcera a mam 10DC a folikul tiez 18mm. Mám prist vo stvrtok rano za dokim. Tak aj ja dufam ze to to vyjde. Aj ked mne drahy vcera ochorel tak dufam ze to az taky problem nebude. 🙂

denda29
22. mar 2011

@majka_3 a beres aj nejake tabletky na podporu? Mne zatial nechcel nic predpisat.

majka_3
22. mar 2011

@denda29 myslim ze by to nemal byt problem ze je chory... ja mam 13dc a mam 18 mm nieje to male? a mne doktor kazal prist az o mesiac 14 alebo 15 dc, hm... a povedal ze dnes..zajtra a pozajtra sa mame snazit... 😀

majka_3
22. mar 2011

@denda29 hej beriem closilbegyt...mam ho brat na 5 dc. a brala som aj duphaston viac ako rok ale to nepomohlo..tak duufam ze tento clostil pomoze 🙂

denda29
22. mar 2011

@majka_3 Neviem mne doktor povedal ze mam pekny folík a ze patrim do priemeru 🙂 . Zalezi zevraj aj natom aky mas cyklus. Ja mam 28dnový. Aj mne vravel doktor ze sa mame dnes snazit a ze v stredu uz nie a vo stvrtok mam príst lebo zevravaj folík by mal vtedy prasknut a chce to odsledovat aby si bol isty. Tak hadam robí to co ma.

denda29
22. mar 2011

@majka_3 aj ja som chcela tabletky ale povedal ze zatial netreba. tak neviem.

majka_3
22. mar 2011

@denda29 tak to mas super...ze patris do primeru.. 🙂 tak drzim palceky 🙂 a dufam ze budeme patrit k decembrovkam 😀 😀 😀

majka_3
22. mar 2011

@denda29 a mas pravidelny cyklus? aj bez tabletiek a tak???

denda29
22. mar 2011

@majka_3 No tak tomu som aj ja rada 🙂 🙂 🙂 . Len dufam ze aj praskne. Preto sa cudujem ze ty az o mesiac mas ist. Mas aj ovulacne testy?

denda29
22. mar 2011

@majka_3 Hej mám pravidelny. Mam ho od kedy som porodila dcerku.Pol roka po pôrode som bola na operacii kvoli silnemu krvacaniu a od vtedy mam cyklus ukazkovy. Nikdy som ziadne tabletky neuzivala.

majka_3
22. mar 2011

@denda29 nie nemam....a ja mam aj nepravidelnu ms...takze ja ked som nebrala tabletky tak mne menstruacia prisla ako sa jej chcelo...tak preto aj take problemy.....tak neviem no....ved uvidime moc dufam ze ten clostilbegyt pomoze.

denda29
22. mar 2011

@majka_3 Ja este mam dva ovulacne testy tak vo stvrtok si urobim a aj stym sa poistím 🙂 🙂 🙂 .

majka_3
22. mar 2011

@denda29 aa to som si este nerobila.poradis? mozno by som si aj ja skocila kupit.hm? ako sa to robi? alebo co to stoji? a ktory den by som si to mala spravit? 🙂

denda29
22. mar 2011

@majka_3 Myslim 5eur som platila za 5ks. Da sa kupit aj samostatne aj viac ks v jednom baleni. Tym ze ja mam pravidelny cyklus tak mne vychadza ovulacia cca na 14DC tak si spravim test den pred tym, a v ten den. Ak mas dve // tak ti ovulacia myslim do 24h nastane. Je to presne v prilozenom letaku napísane. Zacat testovat môzes aj od dnes.Test sa robi presne tak isto ako tehotensky test len tento test si ja robim vecer o siedmej. A budes testovat dokym ti test neukaze ovulaciu.

majka_3
22. mar 2011

@denda29 super...tak dnes spravim.......a uvidime..inak mohli by sme ostat v kontakte a informovat sa co ty na to? 🙂

denda29
22. mar 2011

@majka_3 samozrejme môzeme budem rada 🙂. Ja testovat zacnem az od zajtra. folik rastie tak 2mm denne a prasknut by mal 22mm takze cca a to vychadza na stredu alebo stvrtok. A teraz sa snazite o prve miminko ?

majka_3
22. mar 2011

@denda29 hej prve....a myslis ze ho mam maly ten folik. ked mam 13dc a iba 18mm. hm? 🙂 ja pozeram ze ty uz o druhe dietatko sa snazis.ze?

denda29
22. mar 2011

@majka_3 nemyslim ze je maly. pockaj este ja si myslim ze je to Ok. no este na jedno sono ta mohol doktor objednat. aspon ja si myslim. Hej o druhe. Moja herecka ma uz 8rokov je to velka slecna a strasne by chcela sestricku tak aj preto ta snaha a samozrejme aj mi by sme velmi chceli druhe. 🙂 🙂 Len neviem preco sa nedari. Mne umrela maminka tak pred pol rokom a myslim si ze aj to zahralo velku ulohu. Bola som z toho dost nervozna a smutna ☹ .

majka_3
22. mar 2011

@denda29 joj tak to mi je luto....ale uz netreba na to mysliet viem..ze sa to neda....bo mne tak ocino zomrel...tak ale dokazem ta uuuplne pochopit .....tak sa netrap...a mysli iba na pekne veci..ani nie na otehotnenie...a vtedy uvidis sa to podari..ja na to nemyslim..teda snazim sa 😉 ved to poznas...no ok..tak uvidim..ja si myslim ze ma tiez mohol zobrat este na jedno sono..ale to je ten moj doktor.....rychlo..rychlo..a nic somnou nerobi.....hmm... 🙂 zvykla som si....tak uz taku velku herecku?pekne... tak treba jej spravit sestricku 🙂 aj ja by som chcela dievcatko 😉 ale samozrejme mi to je uuuplne jedno....budem sa tesit zo vsetkeho...len nech to je zdravuckee 🙂 inak mam taky pocit taku bolest v bruchu ako ked pred menstruciou...co to moze byt? asi iba namyslanie 😀

denda29
22. mar 2011

@majka_3 Niektore baby boli v podbrusku aj ked je ovulacia. tak to môze byt aj to 🙂 . Spravis test a uvidíš 🙂 . Ja si uz druhy cyklus meriam aj BT aj to je dobra pomôcka. Ked sa zvysi teplota tak prebehla ovulacia. Zacala som pit teraz cajik Gravozen a pijem grepovy dzus od dnes a cajik po ms som zacala pit. Uz robim vsetko mozne tak hadam sa to podarí 🙂 . Aj ja chcem dievcatko ale ked to bude chlapcek aj tak dobre hlavne nech je zdravucke. Kamoske sa narodila dcerka pred 3týždnami tak sa teraz radujem aspon z toho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre