Koľko folikulov na IVF je veľa?

afrika
12. okt 2009

ahojte, dnes som 6 deň pichania Gonalu a mám cca 20 folikulov. najväčší má 10 mm. doki pohrozil zastavením stimulky, ale uvidíme podľa hormónov. je tu niekto, kto mal podobne veľa a pokračoval?

afrika
autor
12. okt 2009

posúvam tému dopredu a pripojte sa prosímmmmm

afrika
autor
12. okt 2009

nemáte nikto skúsenosti? zatiaľ si píšem sama so sebou... ☹

alicao
12. okt 2009

afrika, ja este nestimulujem, zatial picham len dipheraline, ale ja som sa na toto presne pytala koordinatorky, ona ze nad 30 je uz vela, ale ze vraj niektore zeny zvladnu aj to, zavisi od hormonov v krvy..

afrika
autor
12. okt 2009

alicao ďakujem. mám strach, že to zastavia. som na PN a neviem či sa potom vrátiť do práce alebo čo... kedy začínaš s druhými injekciami? bolesti brucha nemáš?

alicao
12. okt 2009

afrika, ved aj ja sa toho bojim, lebo neviem co so mnou gonal urobi, a mam aj PCO, takze je tam vacsia sanca, ze bude hyperstimulak..som zvedava a tiez nervozna z toho...
Zacala som s dipheralinom len v sobotu, teraz cakam na MS. Gonal mozno od buduceho tyzdna.
Pijes dost vody? a papaj vela bielkovin, teda kuracie masko, strukoviny a prazenicu ale len z bielkov...

afrika
autor
12. okt 2009

vody pijem dosť, kuracinu tiež papám. mám strach, že to zastavia. si na PN?

afrika
autor
12. okt 2009

pridá sa ešte niekto?

alicao
12. okt 2009

afrika, este nie som na PN az od gonalu budem, takze uz len asi 5 dni do prace🙂!
a neboj sa, teda jasne ze sa bojis, ale bohuzial to neovplyvnis, hlavne pi, pi, pi, aj keby si sa mala utopit🙂

jani2
12. okt 2009

Ahojte, ja momentálne nie som na stimulke, ale pri mojom IVF som mala tiež vyše 20 folíkov. z nich bolo potom 22 vajíčok, oplodnilo sa 19 a do štádia blastocysty došlo 15 embryjok. Embryologička veľmi chválila kvalitu, tak sa nebojte že by pri takom počte boli vajíčka nekvalitné, myslím že 20 folíkov je ešte v pohode, len aby ich už nebolo viac, potom to už fakt ide na úkor kvality.....vložili mi 2 blastocysty a ujali sa obe! Tak vám prajem podobné šťastie! 🙂

afrika
autor
12. okt 2009

jani ja mám len strach z toho, že doki pohrozil zastavením stimulky. za hoďku a pol sa dozviem čo ďalej... v tvojom prípade bol problém u muža alebo u teba?
blahoželám k Janičke 🙂

afrika
autor
12. okt 2009

jani ja som len 10 deň od menzesu a 6 deň pichám Gonal. preto sa bojím, že to naozaj zastavia. povedal, že to je 50 na 50

mima263
12. okt 2009

ahoj afrika, ja si teda nespomínam koľko folikov presne som mala na prvej kontrole. ale pri odbere ich bolo veľa - Dr. mi povedal, že bolo 32 vajíčok. No a s menšími problémami som to zvládla. Každý zrejme reaguje inak a aj postup v centrách nemusí byť rovnaký. Inak aj ja som mala gonal - 10 dní

petra2505
12. okt 2009

afrika ja som ich mala 20 dostimulovala som, odobrali a ET odlozili, cakam este jeden menzes a ideme na KET

petra2505
12. okt 2009

a bolo to strasne sklamanie lebo som sa na IVF tesila a cakala som, ze to dokoncime ci uz s poz alebo neg vysledkom, ale musela som sa s tym zmierit a cakam na KET, ale uz s inymi pocitmi aby ma zase nieco neprijemne neprekvapilo

lusina
12. okt 2009

Ahoj afrika, tak ja som to mala presne ako ty, na piaty den stimulky som mala v jednom vajčníku 16 a v druhom 8 ks, tiež bola dr. zhorzená, že to je veľa, hrozilo mi stopnutie stimulky, ale kedže mi nič nebolo, nemala som ani jeden príznak OHSS, tak ma nechali na minimálnej dávke až do konca.
tak neviem či som ti pomohla 😉

jani2
12. okt 2009

Afrika - neviem, či som v niektorej témičke nezahliadla, že to vzdávaš....ak to tak je, tak to nesmieš!!!!!!!Neviem, ktoré IVF to máš, ale ak by ťa aj teraz stopli, pri 2.IVF už budú vedieť ako reaguješ a prispôsobia dávky, tak sa to opováž vzdať. Máš nárok trochu smútiť, poplakať si a zanadávať na osud, ale MUSÍŠ isť ďalej a dočkáš sa!!!!

wodanka
9. jan 2010

ahojte holky, tiez riesim ten isty problem ako mala afrika v oktobri.. mam okolo 20 folikulov a zda sa mi to byt vela.. dnes picham 10 den puregon a najvacsie folikuly uz maju 17mm.. no a podla doktorky mam pichat este do utorka ☹ nemozu sa mi vytvorit este dalsie? nie je to dlho este stimulovat do utorka?

matiasko
9. jan 2010

ahoj wodanka 🙂
podla mna ti budu foliky uz iba rast 😉

sofia2008
9. jan 2010

wodanka, podla mna sa ti este take tri vytvoria, ja som mala najprv 14 a nakoniec az 17 folikulov a podla dr. to bolo velmi vela..a tak som este dostala aj hyperstimulacny syndrom 😠

wodanka
9. jan 2010

matiasko, kiez by to bola pravda, ale fakt sa bojim, ze sa mi budu tvorit dalsie

sofia a kam chodis do CARu?

vika34
10. jan 2010

ahoj wodanka ,ja som stimulovala dlhý protokol tiež puregonom,kedže som bola na prvom IVF ani som nevedela,že sa mám informovať koľko ich mám,vždy mi na kontrole povedali ,že je to dobré OPU sonm mala na 14DC a mala som ich 21,nič mi nebolo ani ma extra nič nebolelo,treba veľa piť aby si sa vyhla OHSS,držím palce

wodanka
10. jan 2010

dakujem viky, trocha si ma upokojila.. ja na 14DC mam este len prist na krv a ultrazvuk a odber by zatial vychadza na 16DC.. jedine co zvazujem, ze by som isla na ultrazvuk o den skor ako mi povedala dokina..

matiasko
10. jan 2010

ahojte 🙂
ja som mala tiez opu na 14.dc a mala som 20 vajicok a z toho 11 embryjok. tiez mi skoro mic nebolo trosku ma bolelo brusko a mala som ho trochu nafucane staci vela pit 😵 😵 😵

wodanka
10. jan 2010

to iste mam aj ja matiasko, ziadne ine priznaky.. neviem sa ale rozhodnut ci by som nemala ist na kontrolu skor.. dokina mi povedala, ze staci, ked pridem v utorok, ale mne sa to zda byt neskoro, to budem uz 14DC ☹ a moje folikuly uz niektore teraz mali 17mm

vika34
10. jan 2010

ahoj,folíky by mali mať cca 18-20mm,tak neviem posúdiť,či je to skoro ,alebo neskoro,tak chod zajtra a povedz ,že si si to zmýlila a kedy si bola na poslednej kontrole,lebo ja som bola na 5 ,7,10 deň stimulky a na 13DC MáM OPU,držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre