Koľko folilulov ste mali pri stimulácii na IVF?

aaandrejka
20. okt 2006

ahoj dievcata, kolko folilulov ste mali, ked ste stimulovali? A ked ich odoberaju, odoberu ich z oboch stran alebo len z jednej? dnes som bola (4. den stimulacie) na kontrole, ak som dobre pochopila, mam na jednej strane 3 a na druhej 8. Je to ok?

lili1
20. okt 2006

Ahoj aaandrejka . ja som teraz brala merional mala 3 a oplodnili 2 ,ked som bola prvý krát mala som ich 21 vtedy som brala Gonal. pri puregone som mala aj hyperstim. syndróm brala som 150 J a potom mi znížili na 75 J. . Ideš po prvý krát?. Budem držať palce 🙂 😉

aaandrejka
autor
20. okt 2006

lili, dakujem, odpisala som ti vo fore IVF. Este sa chcem opytat, ci tie folikuly odoberaju z oboch stran, ci ako to vlastne je ;) ja beriem puregon, 250UI/den, je to uz asi aj tym, ze mam dost vysoky vek a jeden vajecnik mi uz prestava pracovat... ty si uz po transfere?

lili1
23. okt 2006

Ahoj 🙂folikily sa odoberajú z z obidvoch vaječníkou,odoberá sa to pod ultrazvukom takže lekár vie kde má odborať vajička, ja som po transfére, na 15 deń som bola na hcg test bol pozitívny , dnes je 26 deń po transfére a zajtra idem na ultrazvuk dúfam že to bude ok,som na PN

aaandrejka
autor
23. okt 2006

ahoj lili, drzim prsty, nech to vyjde! ja musim ist este v stredu na UZ, az potom sa urci, ci bude odber v piatok alebo pondelok 🙂 mam 7-8 folikulov, dufam, ze to staci 🙂

lili1
23. okt 2006

Ahoj ďakujem ,určite to bude stačiť , potom sa ozvi Ahoj 🙂 😉

aaandrejka
autor
23. okt 2006

lili, ano, idem prvykrat, nemam zdravotne problemy (mam 2 velke deti), ale uz nemam vajickovody, tak preto takto... vzhladom na moj vek, ako aj na "zaciatok vyhjasinania cinnosti vajecnikov" (tak to mam od lekara v sprave pre obvodneho gyn.) je vraj pocet mojich folikulov (pri 250UI puregonu denne) slusne cislo ;) tak uvidime, pevne verim, ze to vyjde na prvykrat 🙂 ty uz si po ivf?

misa1
23. okt 2006

ako sa prejavuje hyperstimulacia?

aaandrejka
autor
23. okt 2006

hyper sa pri puregone prejavuje takto (kopcim z pribaloveho letau puregonu, ktory je dostupny aj na nete):
Závažnou komplikáciou liečby FSH je hyperstimulácia vaječníkov. Táto komplikácia je zriedkavá a dá sa jej vyhnúť starostlivým monitorovaním rastu folikulov počas liečby. Prvými príznakmi nadmernej stimulácie vaječníkov môžu byť bolesti brucha, pocit choroby alebo hnačka. V závažnejších prípadoch sú zväčšené vaječníky, hromadenie tekutiny v bruchu a/alebo v hrudníku, prírastok hmotnosti a tvorba krvných zrazenín v krvnom obehu. Ak sa u vás objaví hociktorý z týchto príznakov, neodkladne kontaktujte svojho lekára, i keď sa ťažkosti objavia i niekoľko dní po podaní poslednej injekcie.

lili1
25. okt 2006

Ahoj aaandrejka, včera to dopadlo super, z dvoch sa ujalo jedno , bolo vidieť len taký obal a vnútri bodka, srdiečko bude vidieť až o 2 týždne . Ako sa máš ty? 🙂 😉

aaandrejka
autor
25. okt 2006

ahoj lili, jeej, to som rada, opatruj sa a chran si ho! 🙂 ja som bola dnes na kontrole, na odber idem v pondelok 🙂

lili1
25. okt 2006

Tak ti budem držať v pondelok palce aj na nohách, po odbere sa šetri a potom daj vedieť .Ahoj a pekný víkend : 😀

mayka
16. nov 2006

Ahoj babenky,
ja som si pichala 6 injekcii merionalu, v utorok som bola na kontrole a mala som tam len nejake drobnucke folikulky no a dnes som skoro padla na zadok pretoze ich tam bolo vela a niektore mali aj celkom dobtru velkost hlavne jeden tam vycnieval. 😉
POvodne som mala ist zatial na IUI ale lekar mi to vzhladom k tomu mnozstvu neodporucil a dokonca mi neodporucil ani sexovat. POvedal ze njajvohnejsie by bolo pre mna IVF. Len mala som sa rozhodnut uz aj hned . Kedze som bola v totalnom soku tak som zatial IVF nechcela. Jednak nestoji to klorunu a musela som sa porozpravat aj s manzelom. Stoji to vraj 18 000,-.
Myslite ze je fakt riziko milovat sa s manzelom a riskovat tak viacpocetne tehotenstvo? Neviem ci som sa rozhodla spravne a ci som fakt len nemala ist na to IVF. ☹ Teraz to uz aj lutujem aler uz je neskoro. Teraz sa mam len rozhodnut ci sa o to budeme vobe pokusat alebo to skusime na dalsi cyklus aj s IVF. Co si o tom myslite?

aaandrejka
autor
16. nov 2006

ahoj mayka...no neviem, je fakt tazke rozhodnut sa hned, ale to, co ti ponukli, bolo celkom fajn, lebo najdrahsie pri ivf su lieky ... samotny cyklus (bez liekov) stoji podla zakona 26075 sk....

mayka
16. nov 2006

Keby si vedela ako asi teraz trieskam hlavu o stol. 😢 Uz ma aj tie moje vajciska zacinaju boliet zrejme z toho hyperstimulaku.
A stale mam chrobaka v hlave, ze aby sme sa s manzelom predsa len snazili aj napriek rizikam aj ked mi to lekar neodporucal.
Najradsej by som vratila cas a povedala by som mudr. ze idem na IVF aj keby tanky padali. Ale ja som bola tak soknuta z tej ovulacie... 3 roky sa snazime a ked konecne mam nie ovulaciu ale hyperovulaciu tak sa musime milovat s kondomom. No neporazilo by ta? Som zufala. Skoda ze je zajtra sviatok. Hned by som si toho mojho lekara nasla aj pod zemou. 😀

lienkal
16. nov 2006

Ahoj, já jsem měla jen 3 vajička a oplodnit se podařilo jen 2 kousky, které mi zavedly a uchytila se Veronika 🙂 , měla jsem štěstí a nyní jsem těhotná už přirozeně, tak se držte 😉

mayka
16. nov 2006

To je super. Nabuduce si poziadam aj o IVF. No nie je to ironia osudu ze konecne ovulujem a budeme sa musiet milovat s kondomom? Je to az na smiech. 😵

aaandrejka
autor
16. nov 2006

mayka, ber to tak, ze je to dobry signal a dobra sprava, ze tvoje vajecniky reaguju na stimulaciu takto fajn ;)

milovanie s kondomom myslim, ze nie je len preto, mnohe zeny musia milovanie s kondomom podstupit pred ivf aj par mesiacov... kdesi na ceskych forach sa o tom dost hodne pisalo, ale kedze mna sa tato tema netykala, neviem presne, ake dovody tam uvadzali.... skus pozriet na rodinka.cz, emimino.cz, neplodnost.cz

mayka
16. nov 2006

Ved hej uz som sa spamatala. Vrhnem sa na to po novom roku. Ma to aj pozitivum . V decembri mam 30 - tku tak sa mozem opit. 😀
No a potom silvester... No a potom sa vrhnem s muszikom na plodenie potomka -kov.
Vdaka

emjee
4. jún 2008

bianka30 • snž • Dnes o 10:44
ahojte babulky ja viem ze uz je toho popisane velmi vela ale zaujimalo by ma kolko ste mali folikulov pri OPU a v kolkatich z nich sa nasli aj vajicka.
ide o to ze idem na nase "uspesne" IVF a mam na 18DC len 3 schopne foliky. Dr.mi zakazdym nezabudne podotknut ze v nich vajicko este nemusi byt a tak som troska smutna. aj ked v zapeti mi povie ze nieje potrebne mat ich 20 ale aspon 1 a dobre... tak som len chcela vediet ako to bolo s vami.
dakujem

ella1111 • snž • Dnes o 12:22
so mnou to bolo naopak mala som 32folikulov z toho 29 vajiciek a teraz mi hrozi OHSS takze vkladanie sa nekona 😢

bianka30 • snž • Dnes o 12:26
no pekne vidim ze ani u jednej nedohadli vysku hormonov...

ella1111 • snž • Dnes o 12:29
ja celkovo dobre reagujem z clostilu som mala 3vajka.mohli mi dat mensie davky len si povies ze doktor je doktor musis mu verit.co uz.musim verit ze buduci mesiac mi vlozia jedneho mrazacika.

bianka30 • snž • Dnes o 12:31
ja som mala po clostyle pri IUI tiez dobru reakciu 3 velke zdrave vajka... a potom sa mi sprvili cysty... ale v pohode. teraz mam po gonale len 3 vajka teda este len foliky a ci su tam vajka zistia az pri odbere...
nevadi verim v to ze prave tieto 3 budu tie naj naj naj... ak by som musela ist na druhe IVF tak by som si aj tak asi radsej vypytala ine lieky ..neivem

ella1111 • snž • Dnes o 12:33
a ovulaciu mavas?no ja neviem ci by som sa odhodlala na dalsiu stimulaciu,hadam mi tych 14oplodnenych mrazacikov postaci na 2 pekne deticky.

bianka30 • snž • Dnes o 12:36
ja som doteraz nemala ani najmensi problem s mojim cyklom, mrcha presne 28 dni, ovulka silna citliva presne 10 az 14 DC. potvrdene som to mala aj z krvi aj z ovu testov..
no ze by som zrovna tuzila po este jednej stimulke to nemozem povedat a hlavne moj drahy vyhlasil ze 2x uz asi nie.. tak neviem.. aj ked sprepacenim on ma do toho co najmenej kecat..
dnes mi akurat aj dr aj sestricky povedali ze nieje potrebne ich mat vela ale mat aspon nejake a aby boli ok. tak dufam ze v pripade nas dvoch a vsetkych bab co tu su to tak bude...

jmisa
4. jún 2008

Ahoj
Já jsem měla při 1.IVF 12 folíků, ale jen 6 vajíček a jen 4 byla k užitku.
Bodala jsem Gonal, takovou střední dávku.

Teď to dr. vidí na Puregon a koňské dávky.

campi
4. jún 2008

Ahoj, ja mela 17 foliku, 9 vajicek, 5 se oplodnilo metodou ICSI a vznikla 4 embrya, z toho jsme 2 nechali zamrazit.

iveb
6. jún 2008

Ja som mala odobrané 12 folikulov, 10 sa oplodnilo a po predlženej kultivácii mi 2 vložili a ešte by na zmrazenie mali byť asi 4 .

meggietn
6. jún 2008

Ahojte ja som mala 21 folikulov a z toho 9 vajíčok vhodných na oplodnenie, vkladali mi 2 embryjká a ešte máme 2 mrazáčikov. Pichala som puregon.

grej
6. jún 2008

Ahoj, já jsem špatně reagovala, takže jsem měla jen 6 folíků, z toho 3 vajíčka. Oplodnily se všechny, ale jedno se přestalo vyvíjet. Zavedli mi 2 embrya, žádné mrazáčky teda nemáme. Bohužel, ani jedno se neuchytilo. Píchala jsem Puregon a k tomu ještě Merional.

bianka30
6. jún 2008

babulky tak ja som dnes po |OPU a mam len 1 ale silneeeeeeho bojovnika, v nedelu mi ho budu vkladat, tak dufam ze to bude ten pravy....

ella1111
6. jún 2008

bianka30 moc ti drzim palceky

mimco
6. jún 2008

Ahoj,
já jsem si 10 dní píchala gonal a měla jsem 20 vajíček, z toho bylo 17 embrií, 2 mi zavedli a zbytek se mrazil. Při ketu z 15ti přežily jen 3.

bianka30
6. jún 2008

ella dakujem...

jmisa
6. jún 2008

Bianko, hodně štěstí.

nelynka
6. jún 2008

ahoj, ja som stymulovala fostymonom, mala som 16 vajok, z toho 7 prezilo, 2 mi dali dnu a 5 zamrazilo...a cakame na KET.. 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre