Košické sanatóriá. Ktoré je najlepšie?

lucifuk321
28. feb 2009

Zdravim vospolok 🙂

Vie mi hocikto z vlastnych skusenosti poradit, ktore z kosickych sanatorii je najlepsie? Ci uz co sa tyka vysledkov, pristupu k pacientom a tak...

Dakuejme!!!

L.

lucula73
28. feb 2009

lucifuk - ja nie som z KE,no je tu viac témičiek,kde dievčatá diskutujú o jednotlivých centrách - pokukaj,každá môže mať iné skúsenosti s jednotlivými Car...

lauritka
28. feb 2009

Lucifuk asi myslis centra asistovanej reprodukcie , ze ? 🙂

Ja som bola v obidvoch centrach, v podstate to mas jedno kde pojdes. Obidvaja lekari su tak trosku rezervovani a malo zhovorcivy, ale sestricky to vykompenzuju a hlavne v Splne. Pristup je vsade profesionalny, akurat mam pocit, ze Hredzi to ma lepsie zorganizovane ako Hermann. Obidve centra vsak maju dobru uspesnost. 😅

lucifuk321
autor
28. feb 2009

ahojte.

dik za doterajsie odpovede.

ano, mali sme na mysli centra asistovanej reprodukcie...

lauritka...ty si bola v jednom z tych centier, aby ti pomohli? alebo si oboje vyskusala? a pre ktore si sa rozhodla nakoniec?

lauritka
28. feb 2009

lucifuk u Hermanna som bola na IUI.. nevyslo. potom som bola v Splne.IVF+ ICSI-vyslo ale nasledne som mala missed. potom este KET-vyslo, ale zase missed. momentalne skusame este prirodzene a uvidime po laparke ako dalej...

lucifuk321
autor
28. feb 2009

lauritka... a len zo zvedavosti si zmenila centrum po prvom neuspechu? a financne to stoji nieco? a kto u vas ma nejaku chorobku? lebo u nas zatial len u manzela nasli astherozoo...

lauritka
28. feb 2009

my sme si dali pauzu po neuspesnom IUI..no a potom ani neviem preco, proste som chcela vyskusat ine centrum a odporucil mi ho aj moj gyndos...

IUI nestoji vela..ale IVF uz je trosku zaberak na penazenku . mozes pocitat minimalne 20 000 a viac. IVF ti trikrat preplaca poistovna. ale nie vsetko, lieky si hradis aj niektore vykony. nas vyslo IVF na nejakych 30 000.

zatila sme nezistili u nas nic zavazne, len ten spg bol trosku zhorseny,prave idem na laprku a uvidime..

lucifuk321
autor
28. feb 2009

jedno IVF vas vyslo na cca 30 000? a tehotenstvo ako teraz prebieha? vsetko ok?

lauritka
28. feb 2009

lucifuk nie, mala som missed 😒 to je potrat v 2. mesiaci. ano na 30 000 a este ostalo 5 mrazacikov, potom som isla znova na KET, z rozmrazenych zostali len 2, vlozili-zase tehu ale potom zase missed v 2, mesiaci.
za KET sa doplaca uz len 2500 SK. Lebo to patri vlastne este k stimulke na prve IVF..

lucifuk321
autor
28. feb 2009

joj, sorky, doplietlo sa to...

a predpokladam, ze sa nevie, preco zatial stale missed pride...?

my zatial vitaminy ako maca, profertil, kotvicnik...brali ste to?

lauritka
28. feb 2009

no nevieme bohuzial- pricina nezistena, boli sme aj na genetike, to je v poriadku...

macu sme brali...profertil nie--- a zlepsil sa vam spg ??? teraz uvidime podla vysledkov, drahy sa chysta na spg, asi mu nasadim potom ten kotvicnik

🙂

lucifuk321
autor
28. feb 2009

no my sme este neboli na kontrolnom spg, az ked to doberie, aby sa videlo, ci to malo zmysel, alebo nie, ale dufame, ze ano... my sme ale prv sli k andrologovi, aby manzela vysetril, ci je ok. az tak skusime to umele...

lauritka
28. feb 2009

u koho ste boli?? my sa chystame ku Hrivnakovi..

lucifuk321
autor
28. feb 2009

presne k nemu chodime 🙂 je tu v okoli vraj naj...

mozno aj nieco najde u manzela, co vam sposobuje problem. ak sa to vylieci, je vacsia sanca potom prirodzene tehu... a kedy idete k nemu?

zajacik...
28. feb 2009

Lauritka a neskusili ste aj hematologiu? Skor tam by mohli prist na pricinu missed... 😔

Lucifuk ja neviem porovnat centra, kedze som bola len v jednom, ale pacilo sa mi tam - SPLN. Nas vyslo IVF+ICSI asi 21,5 tis., ale nevyslo to... teraz tiez skusame prirodzene... A je pravda ze v SPLNe to ide vsetko ako po masle, nikdy tam clovek nieje dlhsie ako polhodinku-hodinku, kdezto citala som ze v Gyncare sa caka ovela dlhsie... Pokial by sa ti zdala cena na IVF draha, ze este jedno centrum . v nemocnici na Rastislavke, tam sa plati tusim len za lieky a vyjde to tam asi na polovicu... ale babulky tam neboli spokojne velmi, tak neviem, ich temu som necitala...

lucifuk321
autor
28. feb 2009

aha, aj na rastislavke? postudujeme, ale radsej uprednostnime kvalitu, aj ked za vyssiu cenu...

a ta hematologia? myslis tym vysetrenie krvi?

dicinka1
28. feb 2009

ajoj..no ako uz iste vies,ze ja som chodila do GYNCARU...tam veli pan doktor HERMAN..a odporucila by som, ho kazdej..aj ked sa nam prve IVF nepodarilo ☹ ...ale bolo to na nieco dobre..takze som aj rada,ze sa to nepodarilo...prvy krat...nemala by som tolko veci do bytu..len skoda koruniek no...ale to nevadi....ved vsetko nieco stoji..

A Herman je dost tichy...vacsinou treba z neho tahat veci... 😠 ale ked som sa ho na nieco spytala,na vsetko mi odpovedal..takze max. spokojnost...on vie co robi...aj ked ma dost dobre palky co sa tyka cennika,ale ta kaslat na prachy... 😉 co sa tyka vonaveho uzlicka 😵 😵 😵

zajacik...
28. feb 2009

hej, vysetrenie krci, ja som sice na tom nebola, ale niekolkym babulkam zistili, ze pricina missed mohla byt v tom ze mali problem so zrazanlivosotu krvi (ak sa nemylim) a aby sa tomu predislo, tak v dalsom tehu si od zaciatku musia pichat nejake injekcie...

Vy sa ako dlho snazilkujete? Ak je problem len v manzelovom SPG, tak to sa da, IUI alebo IVF to vyriesi, vo vacsine pripadov 😵

lauritka
28. feb 2009

zajacik, mne robili odber na trombofilne mutacie... / zrazanlivost/- negativne.

zajacik...
28. feb 2009

Lauritka tak potom OK 😉
Dicinka tebe ale tie tt pribudaju 😕 Ved sa ani nenazdas a uz budes kocikovat 😵

zajacik...
28. feb 2009

Dicinka? Vy ste po prvom IVF nemali KET? A kolko ste mali casovy rozdiel medzi prvym a druhym IVF?

lucifuk321
autor
28. feb 2009

tak dufame, ze to vyjde, zatial ma len manzel tu astenot... a na vysetreni krvi bol, aj na HP a vsetko bolo v poriadku, tak nechapeme, kde sa to vzalo...?

lauritka
28. feb 2009

lucifuk, staci trosku stresu a zly zivotny styl, stravovacie navyky. cigarety- to vsekto moze ovplyvnit spg.

dicinka1
28. feb 2009

zajacik 😵 dakujem..hej uz to bezi rychlo..este len nedavno som mala 7 tt..a uz je tam 27 tt 😵

my sme po prvom IVF ket nemali..nemali sme zmrazene nic...mala som len 4 vajka...a 2 boli dobre...tak 2 mi vlozili a nic ☹

na prve ivf sme boli v oktobri 2007..a na to druhe sme boli v septembri 2008...ale lieky som brala uz od augusta 2008..najprv antikoncepciu..potom som piochala gonal..atd 😉

dala som si teraz aj ine injekcie,aj some do toho viac vrazili 😉

dicinka1
28. feb 2009

my sme tiez nevedeli preco ma manzel zly spg...myslime si,ze to mohlo byt s pruhu..mal ho dlho...alebo z toho ze je dost chuducky🙂Volam ho chrastitko 😀 😀 😀 😀 neviem si predstavit,aby mal o 20 kg viac 😀

dicinka1
28. feb 2009

a manzel nepije,nefajci..stravuje sa pomerne zdravo...a ma rychle spalovanie.. 😠 co mu mozu zeny ako ja zavidiet 😀 😀 😀

zajacik...
28. feb 2009

Dicinka ja som po 1. IVF mala len tri vajka a tiez s aoplodnili len dve, aj boli v brusku ale asi sa im tam nepacilo 🤐 No uvidime, ci sa podari prirodzene, ak by nie tak mozno koncom roka skusime dalsie IVF, ale zatial nad tym neuvazujem...

dicinka1
28. feb 2009

ja som po neuspesnom ivf tiez neuvazovala nad dalsim.,..ale vyhrala tuzba po mimcu...nam nikto nepovedal,ze prirodzene to urcite nepojde..mozno by som otehotnela..ale po kolkych rokoch snazenia..a tak sme sa do toho pustili....

sem tam pomyslim aj na tie nase 2 embryjka ☹

teraz som mala 19 vajok..14 sa oplodnilo pomocou icsi..a 7 prezilo predlzenu kultivaciu..jedno vlozili...a 6 mam zmrazenych..doky hovoril,ze isto sa uchyti,tak si mam dat len jedno..mala som OHSS.. ☹ a dost to bolelo..ale mala som to na haku..tajila som to dokymu,ale on to zistil,ved som mala zvacsene vajecniky... 😀

lauritka
28. feb 2009

dici vy ste mali horsi spg ? ked vam robili ICSI ?

dicinka1
28. feb 2009

ano..my sme mali len spg zly..inac bolo vsetko ok 😉

lauritka
28. feb 2009

no hlavne, ze sa podarilo..ja uvidim teraz vysledky po laparke, drahy skoci na spg a podla toho sa rozhodneme, ci skusit este prirodzene, alebo dalsie IVF. nechce sa mi do toho zase pravdu povediac 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre