Košické sanatóriá. Ktoré je najlepšie?

lucifuk321
28. feb 2009

Zdravim vospolok 🙂

Vie mi hocikto z vlastnych skusenosti poradit, ktore z kosickych sanatorii je najlepsie? Ci uz co sa tyka vysledkov, pristupu k pacientom a tak...

Dakuejme!!!

L.

lucifuk321
autor
28. feb 2009

treba skusat 🙂

dicinka1
28. feb 2009

laurit,ja ti rozumiem..je to dost narocne to IVF ze? ☹ ak budete mat vysoku sancu na otehotnenie tak skuste este par mesiacov tak...daj potom vediet..ako dopadli vysledky po laparke,jo?

lauritka
28. feb 2009

jasne dicinka, v pondelok idem na prijem. no to IVF ani nie az tak narocne, ale trochu sa bojim, ze to zas dopadne potratom, predsa len to nie je prirodzeny vyber, mozno to telo odmieta.... napadlo ma uz vselico, preto som zvolila zatial tuto cestu a uvidime.

dicinka1
28. feb 2009

moja laurit...no ty to mas tazsie ako som to mala ja..z babetka si sa dlho netesila,ze ☹

boli ste na imuno,alebo nieco take?
lauritka,silno budem drzat palceky...jo?

zajacik...
28. feb 2009

Lauritka drzim place na laparku, nech vsetko dobre dopadne a nech ti nic nezistia 😵

lucifuk321
autor
28. feb 2009

lauritka... takze ty ides teraz v pondelok na IVF? ako tam budes dlho?

lauritka
28. feb 2009

nie lucifuk, ja idem na laparoskopiu 😝 od centra mame pauzu uz od leta minuleho roku, ked som potratila po KET.

lucifuk321
autor
28. feb 2009

a po laparke co bude? este to skusite, nie?

lauritka
28. feb 2009

uvidime podla vysledkov, ak budu neprechodne, tak zase IVF... ak nie, tak jasne, ze skusime 😉

lucifuk321
autor
28. feb 2009

samotne IVF nie je az take strasne, ze? uz len to cakanie potom...tak?

lauritka
28. feb 2009

nie je to take strasne ako sa na prvy pohlad zda... zbehne to dost rychle, najpomalsie ide cas od transferu embryi po testovanie... 🙂

lucifuk321
autor
28. feb 2009

od transferu po testovanie? rozpises trosku? dik 🙂

a samotny odber vajicok?

zajacik...
28. feb 2009

Lucifuk odber vajocok sa robi v narkoze, takze to neboli vobec... potom o 2 alebo 5 dni sa ide na vlozenie embryi, to tiez neboli, a o 14 dni po transfere sa ide na krvicku... no a tych 14 dni je nekonecno, hlavne ku koncu...

jajka27
28. feb 2009

ajojte, v utorok som volala do Splnu, mám schválenú žiadosť na IVF, 9.3. idem na posledný Lucrin a v tomto týždni idem do KE na ultrazvuk, recepty a vysvetlenie od dokyho, čo ďalej. 🙂 Tiež som sa nevedela rozhodnúť, do kt. CAR mám ísť, ale nakoniec ani neviem, čo rozhodlo, že som išla do SPLNu KE. 😉 Možno aj to...počula som, že u Hermana sa dlhšie čaká a to si veľmi dovoliť nemôžem.

lauritka
28. feb 2009

jajka drzime palce. lucik po odbere si polezis dve hodinky a ides domov. 😉 tak ako pise zajacik, je to v celkovej narkoze, takze necisit nic, len po odbere boli brusko prvy den, ale mozes si od sestricky vypztat nieco na bolest 🤐

lucifuk321
autor
28. feb 2009

takze celkovo da sa...? a beru sa aj nejake tabletky?

zajacik...
28. feb 2009

Berie sa vela tabletiek... najprv sa stimuluje injekciami aby rastli foliky a po odbere sa beru 3 druhy tabletiek na udrzanie tehu...

zajacik...
28. feb 2009

Mna po odbere vobec nebolelo brusko 😉

Jajka ty mas endometriozu, vsak? Ten Lucrin je kvoli nej a potom idete hnes na IVF? Nechcela si skusit este prirodzene? Po horm. liecbe sa niektorym babulkam podarilo otehotniet, hmm?

pipimiska
28. feb 2009

cauko kakauko 🙂

lauritka,mi mame katastrofalny spg,dva krat som bola na IVF u Hermana...nic s anepodarilo,ze nechape jak je to mozne...
tak sa mi uz do toho nekce ist,ale uz ani cakat sa mi nekce,urcite to poznas 😉
manzel kce ist ku hermanovi este raz,nevies mi daco blizsie popisat o hredzakovi,moj gynekolog mi radi viac jeho...

lucifuk321
autor
28. feb 2009

pipimiska...a ty si ok? len partner ma zly spg?

zajacik...
28. feb 2009

Pipimiska dobry pozdrav 😀

A co chces vediet o Hredzakovi? On je vcelku v pohode, len toho vela nenarozprava... ale odbornik je vraj dobry 😉

zajacik...
28. feb 2009

V SPLNe sa IVF robi cez dlhy protokol, u Hermana sa mi zda ze cez kratky protokol, nie? Aj inymi liekmi sa stimuluje - vacsinou Puregon alebo Gonal.

lauritka
28. feb 2009

pipimiska a neradil vam trosku ten spg zlepsit ??? 😕 trosku ma tie postupy zarazaju, ked sa nasilu ide do dalsich pokusov, bez toho aby sa nieco skusilo zlepsit pre lepsiu uspesnost.

Hredzi je v podstate podobny, malo navravi, ale ked sa opytas tak odpovie. hlavne je to tam rychlejsie 🙂
Myslim, ze obidvaja su profesionali a robia si svoju pracu najlepsie ako mozu, ale zase podla mna neskusaju vsetky moznosti co bz som pri navsteve centra neplodnosti cakala... vela veci som si dala urobit na svoj vlastny podnet, teda vysetreni, lebo oni to neriesia.

zajacik...
28. feb 2009

Lucifuk a preco mas v pase muzsku foto, ved si zena, nie?

jajka27
28. feb 2009

Zajacik, neviem či by to prirodzene išlo,keď sa o to snažíme už pekných pár rokov a jednak nemám na to skúšanie veľmi čas z dôvodu preplácania poisťovne ohľadom veku. V septembri som bola na laparoskopii a hneď v novembri sa mi urobila cysta, o ktorú sa určite postarala tá hnusoba endometrióza. U mňa je všetko tak strašne komplikované, že by som ani nevedela odkiaľ začať, keby som to chcela vyrozprávať. ☹

lauritka
28. feb 2009

jajka a co ti zistila na laparke?? ja ju mam teraz v utorok .

zajacik...
28. feb 2009

Jajka ale ved nedarilo sa vam zrejme kvoli endometrioze... keby si mala cas, tak by ste mohli skusit prirodzene, poznam babulku, co otehotnela hned prvy mesiac po kramoch po liecbe... No ale kedze vy uz cas nemate, tak teda vyskusaj to IVF, drzim palce!!

lucifuk321
autor
28. feb 2009

ja pisem na muzovom nicku, taky sme si zrobili 🙂

teoreticky, ak som ja v poriadku, manzelovi odoberu dobre spermijky, a skocime na to umele, malo by so ist v celku slusne, nie?

pipimiska
28. feb 2009

dik kocky 😉

lauritka,mas cistu pravdu ,vobec sa nepokusaju nic zlepsit,sice hrivnak to skusal s tym E vitaminom a tamoxifenom,no vtedy sa vysledky nejak vyrazne nezmenili,isli sme k hermanovi a ten ze okamzite musime zacat,lebo o rok uz to bude este horsie, a ze mame takmer nulovu sancu prirodzene otehotniet..manzelova psychika isla do hajzlu..skusali sme dve IVF dokopy 4 transfere..
sme si dali dlhu pauzu na psychycke zotavenie 😉 aa teraz sme sa zase nejako navnadili na to vsetko...
naordinovala som mu sama profertil,po nom sa mu troska zlepsilo,z 98 zlych na 92 zlych,rychlost za ktory dobehnu sa zlepsil ovela 🙂 teraz berie k tomu aj tamoxifen

lauritka,drzim palce,len sa k cem este spytat,tebe robili pred tym neodborne povedane prefuk vajecnikov,kedy je potrebna laparka???mne sa o nej nikdy nikdo nezmienil

aaa este po IVF sa mi zhorsil hormonalny profil..

zajacik...
28. feb 2009

Teoreticky ano, ale prakticky to nikto nezaruci, su pary ktore nemaju ziadny priblem ani u muza ani u zeny a napriek tomu im IVF nevyjde... a su pary, ktore maju problem, IVF im nevyjde a potom sa podari prirodzene... tu je to asi vsetko o nahode, zaruceny vysledok bohuzial nieje ani po umelom... 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre