Kto platí poplatky na prepis domu po rozvode?

miska456
23. apr 2009

ahojte potrebujem opat vasu pomoc,rozvadzam sa,zatial nemame predvolanie ale idem muza vyplatit z domu,on mi teraz oznamil ze ked budeme dom prepisovat na mna po jeho vyplateni tak ze vsetky poplatky za prepis budem platit ja,tak sa chcem spytat ci niekto neviete ako to je pravne ci ozaj to mam platit ja?a kolko sa to asi plati dakujem vam za rady

arieska
23. apr 2009

podľa mňa je to na dohode, ale po správnosti by to malo byť na polovičku
aj keď môžem povedať, že u mňa to bolo tiež tak, že som to platila ja. ale keď som chcela mať od ex pokoj, tak som to s radosťou urobila

miska456
autor
23. apr 2009

dobre aj ja sa ho chcem zbavit ale bojim sa kolko su tie poplatky za prepis ???kolko sa to plati??

alexandra
23. apr 2009

Ak sa nemylim, tak 2 tisic korun standartne, alebo 8 tisic v zrychlenom konani..

anielik
23. apr 2009

neplati sa aj nejaka dan?...sa mi zda, no mozno zle...

luciar79
24. apr 2009

Platiť má ten čo nehnuteľnosť získava. Keď sme kúpili byt, tak sme tie poplatky na katastri platili my. Veď ty ten LV chceš, nie ten čo odchádza.a je to tak do 2 tis.

miska456
autor
26. apr 2009

dakujem vam za rady tak uvidim dufam ze to ozaj bude len dva tisice a neviete mi poradit ze keby to prepisal eset za manzelstva na mna akoze mi to chce dat cely dom ci by sa nieco platilo?