Laparoskopia v Galante. Ako prebehne?

deb
15. feb 2010

Ahojte, velmi ma potesia akekolvek info o priebehu. Idem na drilling vaječníkov, mám PCO. Prosím, napíšte mi všetky podrobnosti. Ďakujem.

pici
16. feb 2010

ahoj aj mna objednal doky na laparoskopiu o cca tri tyzdne,.ale nemam potuchy ze co to 😝

soldi
16. feb 2010

deb, skus pozriet temu laparoskopia a hysteroskopia.

deb
autor
16. feb 2010

soldi, tam som kukala, ale na galantu tam nic nepisali...
pici, ty ides do Galanty zo Senca?

pici
16. feb 2010

deb, ano, pretoze moj gynekolog je v kralovej pri senci a rodi a ma ambulanciu aj v galante tak preto.... 🙄
ja radsej ani nechcem presne vediet co mi bude robit lebo mi z toho spatne

mata1001
16. feb 2010

pici ahoj ty chodis k dr Baránovi?

pici
16. feb 2010

ano mati. chodim k risovi :D

mata1001
16. feb 2010

si s nim spokojna?

pici
16. feb 2010

ano, velmi. preco? ty k nemu chodis?

mata1001
16. feb 2010

ano chodim...aj ja som s nim velmi spokojna klop klop klop aby som nezakrikla

pici
16. feb 2010

ja som velmi spokojna. pristup, vsetko. slovo nemozem povedat...

mata1001
16. feb 2010

a kam chodis k nemu do ga alebo kde je aj v senci?

pici
16. feb 2010

nie do kralovej pri senci k nemu chodim. ale na vysetrenia kvoli babatku idem do galanty...

mata1001
16. feb 2010

a ake vysetrenie ta cakaju?

pici
16. feb 2010

no vsetky asi co ja viem.. nedari sa nam otehotniet tak mi dneska povedal ze nemam ovulaciu, urobil mi sono utz aj vsetk potrebne kultivaciu a objednal ma na hormonalny profil , rtg malej panvy a laparoskopiu...

nelia
16. feb 2010

Ahojte...
Deb, ja som absolvovala laparoskopiu v GA v januári 2009. Operoval ma primár a bola som veľmi spokojná. Nastúpila som v utorok, v stredu ma operovali a v piatok som šla domov. V utorok mi robili ešte nejaké predoperačné, keďže som nemala všetko hotové, potom sme mali konzultácie s anesteziológom.. v stredu ráno niečo po 5-tej ma budilia a šla som hneď na klystír (nestihla som sa ani prebrať, takže to bolo v pohode 😝 🙂 ). Tuším okolo 9-tej ma operovali a na obed som už bola hore... bola som hore aj skôr, ale od obeda si už aj pamätám veci... 🙂
Ja som žiadny problém nemala, ale pokúšali sme sa o bábo už vyše 5 rokov neúspešne... všetky naše vyšetrenia boli v poriadku (aj manželov SPG) a keďže sme chceli podstúpiť IVF, poisťovňa vyžadovala laparoskopiu.
Keby si chcela ešte ďaľšie info, kľudne sa pýtaj 🙂
A ten Dr. Baran je naozaj milý a vyzerá byť dobrý odborník... keď som tam ležala, mala som s ním len pozitívne skúsenosti 😉

pici
16. feb 2010

nelia. a mala si potom nejake bolesti?
no klystir.. pomoc. cim viac o tom citamm tym menej mi je do smiechu... mne povedal doky ze tri dni... tam budem..

nelia
16. feb 2010

Bruško som trocha cítila... ale boleli ma dosť plecia a ramená.. vraj Ťa pri laparke nafúknu nejakým plynom a z tá bolesť... to trvá tak 2-3 dni.. ale fakt sa to dalo vydržať.
A klysír nebol taký hrozný, ako si to človek predstavuje, takže ani toho sa báť nemusíš.

harmanceky
16. feb 2010

Ahojte kočky, ja som čerstvo po laparke v GA, momentálne som už doma, ale ešte na PN. V podstate môžem potvrdiť čo píše nelia. Nie je sa čoho obávať, nie je to náročný zákrok, aj keď som sa samozrejme aj ja bála. Už som to absolvovala dvakrát 😒

pici
16. feb 2010

no tak ako vidim mam sa na co tesit ☹

deb
autor
16. feb 2010

Kto je primár v GA? Barán je taký mladý? On si berie aj za sono peniazky? Ja chodím k Havránkovi a on si vypýta za objednanie, za sono za branie krvi...rozmýšľam, že ho vymením...ja u ňho zakaždým nechám 15€.
pici, kedy ideš? Ja som objednaná na 1.marca.
harmanceky, nelia aj vam dali infuzku? Ako to prebiehalo... Rano klystir, potom aj nejaku ihlu vam pichli do ruky? Dostali ste aj od bolesti daco? Aj mocovy kateter ste mali? NA salu vas viezli uz uspatu ci ako? Napiste podrobnosti. Dakujem.

pici
16. feb 2010

deb ja pojdem asi po tebe lebo v tom case este budem cakat mrchu a potom idem na ten profil hormonalny atd...
no u barana sa plati 10 EUR na rok, ako sponzorske v kps, ale ako to bude dalej tak to neviem.. uvidime....

deb
autor
17. feb 2010

co je to kps, akoze co bude dalej, ma odist ci co?
harmanceky, nelia kde ste?

nelia
17. feb 2010

Ahojte... primárom v GA je Dr. Ščasný... je to fakt veľmi dobrý doktor... a on si za nič nepýta peniaze... O Havránkovi som počula, že sa u neho platí za všetko... 😒
No takže ráno mi urobili klysír, potom mi dali nejaký oblbovák... okolo 9 ma zobrali na sálu.. vlastne som šla po vlastných vedľa postele, ktorú sanitárka tlačila.. Uspali ma až na koze, tam mi pichli do ruky tú elastickú ihlu, lebo uspávajú cez žilu. Potom si pamätám už len to, že som sa na izbe zobudila a tiekla mi infúzia. Keď máš potom silné bolesti, dajú Ti na to injekciu.. Ten močový katéter som nemala... po prebratí som šla na záchod s pomocou sestričky.. Ale mala som jeden vývod na tú tekutinu, pomocou ktorej mi robili test priechodnosti vajíčkovodov. A to mi vytiahli na druhý deň.

pici
17. feb 2010

ja uz to sem asi nebudem chodit ani citat inak sa zblaznim.. ja mam paranoje z nemocnice ako takej.. ach

deb
autor
17. feb 2010

Ja som myslela, že ležíš na stole. Normálne máš na koze nohy...? A keď zaspíš sa neboja, že ti nohy spadnú? nelia, ty si predtým nebola na HSG vyšetrení - priechodnosť vajcovodov? Najviac sa bojím tej ihl, mne majú sakra problém zobrať krv a trafiť sa do žily. To si mala v ruke ale na predlaktí, kde obyčjne berú krv. Do kedy ti tiekla infúzka? Na druhý deň si už nemala že? Kedy ťa pustili domov, doobeda, či poobede?

deb
autor
17. feb 2010

A ten Ščasný berie ešte nové pacientky?

pici
17. feb 2010

no prijemne to teda neni si myslim, ale co by sme neurobili preto, aby sme mali vytuzene babatko? ja myslim, ze aj nemozne...

nelia
18. feb 2010

Deb, ale bola som predtým na HSG vyšetrení... to to bolo asi 2 roky pred laparkou, tak mi Dr. chcel urobiť znova tú priechodnosť... A nohy mi tuším priviazali.. už sa poriadne nepamätám.. alebo Ti ich sestričky podržia, aby nespadli... Infúzia mi tiekla tuším ešte hodinku po prebudení, po operácii som ešte jeden celý deň pobudla v nemocnici a na ďaľší deň ma ráno pustili domov. A ihlu mi strčili normálne tam, odkiaľ zvyknú brať krv... a vôbec sa nemusíš báť, tie anesteziologičky sú veľmi šikovné, trafia aj tú najschovatejšiu žilu 😉
Ja viem, že sa mi to teraz ľahko píše, ale naozaj sa toho nemusíte obávať... O pár dní si ani nespomeniete, že s vami niečo robili 😉

pici
18. feb 2010

nelia a nevies, ako to je ked pocas tej laparky nieco zistia , najdu?
napriklad zrasty alebo cysty, ci sa to operuje hned v ramci tej laparky alebo ako to je?

nelia
18. feb 2010

No keď to vedia vrámci tej laparky "opraviť", tak to urobia 🙂 ... to je ale veľmi individuálne..