Literatúra k diagnóze N97

mimusiacik
3. mar 2007

🙂 Na nete najdi cez Googl tieto stranky: BOCIANOVINY - (poslu Ti brozuru,alebo precitas tam ),REPRODUKCNI ZDRAVI - (zoznam lietratury),MATERSKA NADEJE - (nadacia).
Hanka KONECNA:Na ceste za ditetem.2mala kridla,
Tonko MARDESIC:Neplodnost,
Karel REZABEK:Lecba neplodnosti,
a kazdy nech si z textu vyberie len to pozit.,co mu aj pomoze.Existuju vedec.kniznice a tam najdete odb.casopisy Gynekolog,Ces.gynekologie atd s vysledkami vyskumov o ucinkoch preparatov,ci naozaj po transfere lezat (nepotvrdilo sa,ba naopak),kofein a potraty,obezita a bezdetnost atd...
Preco mame byt uplne nevedomymi a pasivnymi pacientkami v rukach zdravotnictva?Ide o tvoje telo.Nejde len o porodenie vytuzeneho dietatka,ty sa chces dozit i jeho 1.r.na ZS,maturity,promocie,svadby,vnucat!Treba najskor vyskusat vsetko prirodzene,a ked priroda neposlucha,az tak siahat po zlozitom zasahu do org.ako IVF.Nechces si predsa uhnat predcasne klimakterium,ci CA... Hore hlavku,bo boja,NADEJ nam nezoberu!!!Sme statocne levice a ciel je taky UZASNY!!! 🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
autor
5. mar 2007

U dusu treba krmit,tak davam dalsie dobre tipy : MAXIM M.MATKIN:Laska je chyba v programe (bombova vtipna kniha o sexe,vztahoch,s humorom na kazdy den),Polnocny dennik...+ ten najnovsi jeho treti internetovy bestseler.
Robert FULGHUM :Vsetko,co viem sa sa naucil v materskej skolke ( vtipne postrehy a vysvetlenia z realneho zivota ako napr."Preco piseme na cedulku - ZLY PES?Ved strazi dom",+ tiez viac knih ako UZ HORELA ,KED SOM SI DO NEJ LIHAL(zmes kratkych pribehov so zivota s ponaucenim : nazov znie zmyselne,ale pointou je clovek,kt.skoro uhorel v spanku vdaka cigaretke a takto odpovedal zachranarom)A mnoho knih o MARSE a VENUSI V POSTELI,po 20r....(iny komunikacny jazyk muzov a zien)...+ Slepacie polievky pre dusu...KNIHY=POZIT.stimuly pre OSUDOM skusanu DUSU=namiesto elektomagnetickeho smogu z TV!!! 🙂 😀 😵

emjee
5. mar 2007

co je diagnoza n97?

mimusiacik
autor
5. mar 2007

🙂 NEDOBROVOLNA BEZDETNOST...NENAPLNENE RODICOVSTVO...SUSP.STERILITA... 😒 😉 🙄 😠

mimusiacik
autor
5. mar 2007

☹ 😒 😉 NEMOZNOST POCAT DIETA vtedy,ked som si to naplanoval...u Dr. NEPLODNOST... ☹ 😒 🙄

emjee
5. mar 2007

tak neviem, ci zrovna matkin je na diagnozu n97 😅
a prosim nepis velkymi pismenami

mimusiacik
autor
6. mar 2007

🙂 Emjee,ked poznas tvorbu Maxim.M.Matkina,tak vies ,ze rozveseli,odputa od okoliteho sveta,vnesie nadhlad do zivota a humor i do ciernych dni.Snazilky roky skusane a nielen oni ho potrebuju ako sol.Pridaj ty (i iny citajuci tuto temicku)- svoje tipy.Rada si precitam nieco vynimocne a zabavne.Problemov a starosti je vsade dost,tak rozveselte,poteste,rozosmejte.Uz sa tesim! 🙂 😀 😵

aaandrejka
6. mar 2007

mimusiacik, sorry, budem asi hnusna, sledujem tvoje prispevky na MK, najprv si robila reklamu nejakemu zdruzeniu, ci comu, ok, nemam proti tomu nic, ale mam pocit, ze mas potrebu informovat ludi aj bez toho, aby ta o to niekto ziadal... tvoje prispevky mi pridu niekedy take "vsetkovedelovske" a primudre a nemozem sa tohto dojmu zbavit

nechapem celkom zmysel tejto temy... pochopim, keby si HLADALA literaturu o neplodnosti, ale takto...

a emjee ma pravdu, tie velke pismena su neprijemne na citanie

mimusiacik
autor
6. mar 2007

🙂 aaandrejka,ano velke pismenka uz nebudu,vdaka za cenny podnet.Bocian v Ke je spojpomoc rovnako skusanych snaziliek,ziadna ziskova firma.Mala som viac IP ,tak som zalozila tuto temu - preto nezacina otazkou.Vobec som nemala v umysle dat kvazi vseliek na nedobrovolnu bezdetnost.Mne pred rokmi nemal kto dat podobne inf,a co by som ja v tej dobe za aspon take inf dala?Mnohe bambulky citaju,no odkazy nepisu tu,ale iba do IP.A tak by to i malo byt,a nie mnoho stranok tipu "drz sa",a novopriselec dufajuc,ze najde pre seba nieco nove,kt.nema cas a trpezlivost pri pomalsom otvarani listovat v kvazi sukr.odkazoch sa k infu nedostane,hoci je tam mnoho uzasnych a cennych odkazov,lebo MODRY KONIK je skvelou vecou.Pre vsetkych zelam krasny den! 🙂 😀 😵

mimusiacik
autor
6. mar 2007

🙂huuups,chybicka sa vludila,ospravedlnujem sa vsetkym za opat velke pismenka v zavere predch.spravicky...zvyk je zeleznou kosielkou...este raz prepacte... 🙂 😀 😵

aaandrejka
6. mar 2007

mimusiacik, ide len o to, ze z niektorych tvojich prispevkov mam taky pocit, ako by si tie prave informacie o N97 mala len ty... tiez som absolvovala ivf a ver mi ,ze takych zien je na mk vela a nepotrebuju sa takto prezentovat... ja tiez rada poradim, co viem, ale vzdy len na ziadost niekoho...

nick
6. mar 2007

ja si naopak myslím, že mimušiačik po svojich skúsenostiach nemá snahu byť vševedko, skôr je dobre informovaná, má načítané a môže veľa žienkam poradiť, dnes v tej záplave informácií ani nemáme čas hľadať tie správne a ona nám ich servíruje bez námahy, rada sa aj ja poučím. Neviem, prečo na ňu útočiť, ved ked nechceš, nečítaj! Ako lekárka môžem povedať, že nehovorí blbosti, ohradím sa len k tej poznámke o tupých obvoďákoch-poznám veľa šikovných kolegov, ktorí si nezaslúžia byť hodení do spoločného vreca.

mimusiacik
autor
6. mar 2007

☹ S uctou a pokorou sa ospravedlnujem vsetkym erudovanym obvodnym gynekologom,kt.uspesne pomahaju nam snazilkam naplnit tuzbu po dietatku.Naozaj som nemala v umysle nikoho z nich urazit v teme zazraky se deji,manzelov spermiogram,spln ke,ivf spln ke,oz bocian(nepamatam si uz presne kde pocas uplynulych 5 dni). ☹
Ziadosti o inf. mam vela vo svojej IP,a bohuzial nemozem ihned kazdej odpovedat,tak som pisala pre vsetky pytajuce sa,mrzia ma zistene preklepy a niekedy chaos inf.,odkaz niekedy pisem i 15 min pri "maminka moja zlata,prosim si cajik...jablcko...farbicky a 10 dalsich neodkladnych cinnosti"...chichichi...pan boh zaplat za to...Mnohi citaju,no reflexie nepripisuju tu ale na IP,a citaju i neregistrovani nahodilci trebars z bazara,ked im to zasvieti na prieceli a udrie do ocka... 🙂

mimusiacik
autor
14. mar 2007

🙂 Novinka v Ikare - Denisa Fulmekova : Dve ciarky NADEJE

http://www.Ikar.sk/Ikar/Element.asp?ElementID=2...

🙂 😅 😵

karaa
14. mar 2007

tiez velmi dakujem mimusiacikovi za vsetko co tu v ktorejkolvek teme popisala... ide o tak vzacne konkretne rady ... jasne, niekedy staci vseobecne psychicke povzbudenie "drz sa" alebo "nabuduce to vyjde", ale ked chce ist zena s danou diagnozou dopredu, tak potrebuje prave taketo vecne a prakticke rady... VDAKA MIMUSIACIK 🙂 🙂 🙂

karaa
14. mar 2007

mimochodom, mam pocit ze ucelom jednotlivych tem je pomahat ludom, ktory sa v danom probleme najdu... teda ho maju a vedia o co kraca.... tak ked ja v urcitej teme neruzumiem ani len nazvu, nebudem zaberat priestor, lebo viem, ze sa ma dana tema netyka a ponecham posudzovanie a prijmanie rad tym, ktorych sa tyka a vie im pomoct... a o mimusiacikovi viem, ze mnohe baby, ktore tu nie su ani zaregistrovane, si kazdu jej spravu kopiruju lebo ide o rady, ktoru tu este neboli a su prakticky overene .... este raz VDAKA a kiez by tu takych prispievatelov bolo viac 🙂

kafulienka
14. mar 2007

mimusiacik,
dik za tipy na knihy na rozveselenie duse...kedze som mimo SK, davam si knihy kupovat, tak mi tie presne nazvy padli super vhod 😎
(totiz vrtat sa vo virtualnom knihkupectve sa mi akosi nechce)

mimusiacik
autor
14. mar 2007

🙂Ahojte hrejive ludske slniecka!
Ibi,Jane1,Expertka8,Smiledra,Mimaj,Nikaf,Nick,Karaa,Kafulienka,Julova,Zuzanaj,Kacenkap,Katarinagk,Libeth,Lalupa,Veva a mnoho dalsich uzasnych pozit.naladenych bytosti z fora SNAZILKY (i z inych tem: Tonicka,Bzuco,Hanka274,Erika?.. )

Vrucna vdaka za slova podpory...nesmierne vela pre mna znamena...

Som na fore MK od 28.2 a ucim sa verejne a pritom neosobne komunikovat...

Kazdy z nas ma dobre i horsie dni,a ked sa niekomu nevybuvanemu ulavilo,aj tak dobre,i zle ma svoj osoh,hoci to hned nepochopime...

Nestastna a nevhodna formulacia "o tupom obvodakovi" patrila gynekologovi,kt.10r drzal vo svojej ambulant.starostlivosti 40r.zienku bez odoslania na odb.specific.vys.a atd...

Potesim sa kazdemu dobremu tipu na veselu cetbu...fantazia lieci...doma,v prirode i na lozku...

Svet nie je ruzovy,a kazdy si chrani to najcennejsie,preto treba respektovat inkognito na fore...ale vaha takych vyjadreni sa potom berie s rezervou...

Sme rozni...nevieme prijat iny ci rozdielny nazor...nemusime s nim suhlasit,staci akceptovat ho!

Zelam, aby bol svet plny usmiatych,spokojnych a milovanych ludi!
Nech sa kazdemu splni to,po com tuzi!

Pokojnu dobru noc,
vynimocne nove rano,
zaujimavy a uspesny den !

🙂 😅 😵

ibi
14. mar 2007

Mimusiacik len smelo pokracuj, ja si rada sama rozhodnem co chcem a co nechcem citat. Mna Tvoje prispevky tesia, tuzim po babatku a aj malickost (pre inych nepodstatna) mozno pomoze prave mne!
Toto je jedine forum na ktore chodim a tiez mi trochu trvalo, kym som prisla na system...
Aj Tebe kraaaansny zajtrajsi den 🙂

mimusiacik
autor
23. mar 2007

🙂 Ahojte bambulky!
Vyuzite MAREC mesiac KNIHY a mozne zlavy v knihkupectvach -
Igor Bukovsky : Navod na prezitie pre muza

Amer.autorka ???: Ako prirodzene pocat

Zaujimave inf.pre kazdeho zvedaveho,uprsany cas = idealny na citanie (zababuskovany v deke so skvelym cajikom)...chichichi...
🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
autor
25. mar 2007

🙂 V knihkupectve "Maly princ" v Ke v OC Casovia aktualne tituly:

Karen Trewinnard :Jak prirozene otehotnet = 427.-sk
(Moznost jak zvysit sance na prirozene poceti)

C.M.Doherty a M.M.Clark: Lecba neplodnosti
(Podrobny radce neplodnym parum) = 249.-sk

Lucie Silkova a MUDr.Jana Stejskalova : Matkou ve vyssim veku
(Vpliv veku na plodnost zeny a na prubeh tehotenstvi) = 279.-sk

🙂 😀 😅 😵

ika_ba
26. mar 2007

ahojte,
literatura a informacie su dobra vec, ale moc to neprehanajte
aj lekari sa tomu netesia, ked baby fanaticky vsetko citaju, treba sa odreagovat,a neupnut sa iba nato

mimusiacik
autor
1. máj 2007

🙂 Robert Fulghum momentalne na navsteve v Cechach uvadza svoju dalsiu knihu ..."Co vsechno jsem pro boha zbabral..."
(relax citanie,vtipne postrehy o realite vsedneho dna) 🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
autor
18. aug 2007

Mužské interiéry :Maxim E. Matkin
Koľko vydržia manželky a kedy začnú bojovať? Môže existovať láska bez sexu? Ako dlho to bolí, keď stratíme milovaného človeka? Ktorá láska je vlastne najcennejšia? A má zmysel veriť na happyendy?

Kniha Mužské interiéry vychádza ako štvrtý román spisovateľa Maxima E. Matkina. Mužské interiéry rozprávajú príbeh, v ktorom nejde len o ženské exteriéry, ale aj o svet dospelých, v ktorom sa muži a ženy občas správajú ako deti. 🙂 😉 😵 😅

mimusiacik
autor
25. dec 2007

🙂 Novinky v Ikare - Gustav Murin : Navod na manzelstvo (pikantne a poucne zaroven)
Eva - Maria Zurhorstova : Maj rad san seba a bude jedno,koho si vezmes

halienka
28. dec 2007

Ahoj Mimusiacik, len tak oznamujem, že ma zaujala tvoja rada na knižku Mužské interiéry od M.E. Matkina, no zohnala som len tak v rýchlosti od neho knihu Miluj ma ironicky. No bohovsky sa na nej bavím 😀 , je výborne napísaná, myslím, že si určite budem chcieť prečítať od neho aj ďalšie knižky. Moc ti ďakujem za radu, v dnešnej dobe sa zorientovať v tej záplave kníh je dosť problém, tvoj stručný popis mi načrtol čomu sa autor asi venuje, že to by mohlo byť niečo, čo ma zaujíma. A keďže si liečim psychiku po potrate 😔 , tak mi veľmi dobre padnú perfektné vtipné a zároveň výstižné komentáre autora, vďaka ktorým sa rehocem doslova nahlas a môj muž je šťastný, že ma vidí za posledné mesiace konečne častejšie rozosmiatu 😉 😀 . A tak ti ďakujem aj v jeho mene 😉
A pre tie, ktoré nevedia oceniť snahu Mimusiacika pomôcť nám chcem len napísať, že ja a isto aj mnohé iné z nás si to veľmi ceníme, že venuje tomu svoj čas, aby pomohla aspoň tým čím môže. Ja semtam mrknem aj do témy vo Voľnej diskusii Mám koníčka Dogiskrapbook a tam Mimusiacik dala mnoho skvelých linkov a pomohla tak mnohým dievčatám ku krásnym scrapovým výtvorom, i ja som si vďaka nej pár dielok už vytvorila. Je to super, že dokáže robiť taký prehľad a nenecháva si to iba pre seba ale nezištne to ponúkne aj iným. Je to smutné, keď niekto dokáže odsúdiť ešte aj takúto nezištnú pomoc - viď aaandrejka. Mimusiacik sa nikomu nevnucuje, jednoducho podá informáciu a kto ju chce ju použije a kto nie tak nie. Ona z toho nič nemá, robí to anonymne a bez nároku na odmenu. Bodaj by bolo takých ľudí na svete viac. No bohužiaľ, v dnešnej dobe sa to dokonca začína odsudzovať. ☹ Nič si z toho nerob Mimusiacik, to je asi len závisť 😉

mimusiacik
autor
28. dec 2007

🙂 halienka...jupiii...konecne nejaky dalsi tip na vesele citanie!
Som Ti zan nesmierne vdacna...urcite si zaobstaram...Do zaujimaveho a putaveho citania, priatelia! 😀 😉

mimusiacik
autor
22. mar 2008

😉

mimusiacik
autor
22. júl 2008

😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre