Luteinizačný hormón a počas IVF. Na čo sa dáva?

marhulka88
28. júl 2007

chcem sa opytat ci niektorej z vas pocas ivf davali do zadocku injekciu luteinizacneho hormonu pripadne hCG
ak ano neviete kvoli comu sa to podava???

jankajs
29. júl 2007

Ahoj. Tak to teda neberiem sama. Ak myslíš tú štipľavku 😠 , tak to mi dávajú tiež. Vraj mi popri stimulácii na IVF klesol nejaký hormón, tak ho musia doplniť. Doky v Heliose hovoril, že je to bežná vec.
😉

marhulka88
autor
30. júl 2007

no super lebo ja uz chaosim 🙂 vraj sa to dava ked je vela folikov aby aj vajke dobre dozreli 🙂 drzim palce janka 🙂 kedy ides na odber??

jankajs
30. júl 2007

No, mňa čaká ešte kontrola v stredu, pretože tie potvorky pomaly rastú (to som im dala "príkaz" ja, aby neblbli a nebolo OHSS). Doky je už netrpezlivý, pretože sa stimulácia pretotúľala do tretieho týždňa a najväčší mal dnes len 15 mm 🙄 . Potom sa dozviem kedy, ale pravdepodobne v piatok. Poviem pravdu, na začiatku som sa tešila, ale čím viac sa to blíži... no neviem.😒
Dúfam,že ty si na tom lepšie. 😉

marhulka88
autor
30. júl 2007

no u mna je to presne tak isto 🙂 ... my ideme zajtra na konrolu lebo naposledy sme mali tiez male foliky tiez max. 15mm 🙂 zvysili nam davkovanie tak uvidim zajra 🙂 my dnes pichame 13ty den ale tiez sa uz doky chystal na odber zaciatkom tyzdna ale prelozili sme to na koniec tyzdna..zatial 🙂
OHSS?? nestras 🙂

jankajs
30. júl 2007

Dvihli ti dávky? Mne dnes volali ohľadom výsledkov z odberu a nechali mi 225 jednotiek. Ibaže som včera dobrala 3. balenie Menopuru, tak mi dnes dali na tri dni Merional. Tiež som si myslela, že to mierne "poženú", ale asi im to stačí. Neviem. Zato sa mi od soboty ozývajú vaječníky a dnes ich veru bolo dosť cítiť ☹ . O OHSS som chvalabohu len čítala, nie je to nič príjemné, preto sa tomu snažím vyhnúť velikým oblúkom. Aj keď.... čo sa má stať, stane sa.
Inak - tiež mám dnes 13. deň. Prajem Ti veľa šťastia. A dvojičky!!!!! 😀 😀

marhulka88
autor
31. júl 2007

haha...podarena si..ze dvojicky 🙂 ja by som brala aj trojicky 😀
no my sme pichackovali 112 jenotiek gonalu cely cas a teraz posledne dva dni picham 185 no a trosku narastli 🙂 dnes som mala uz aj tusim dve dvacinky 🙂 ale ostatne z nasich 20tich folikov su take 13, 16, 18 a pod. dufam ze dorastu maju na to este dva dni 🙂
chcem sa opytat ci si uz bola na ivfku alebo toto je prve?

jankajs
11. aug 2007

Ahoj. Ozývam sa po dlhom čase. 😎 Toto bolo moje 1. IVF. Mám už po tom, v stredu mi prenášali jedno embryjko. Takže 21. idem na test. A ty?

marhulka88
autor
23. aug 2007

jeee ahoj janka no ako ste dopadli?? my mame zatial pozitivne tehu takze sa tesime aj ked zatial len tak tichucko aby sme nic nezakrikli 🙂

jankajs
23. aug 2007

No supeeeer, to ti zo srdiečka gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Tiež sme na tom tak ako aj vy 😀 😀 😀 . No povedz, nemá ten Krajkovič zázračné ruky? 😵
Takže držím palčeky a hlavne sa šetri. Ozaj a čo tvoja práca? Ja učím a mám obavy zo zimy, keď sú detičky v škole prechladnuté, aby som nedostala aj ja nejakého "netehu" bacila. ☹ Kamarátka tak po chrípke prišla o bábo. 😢

hanaj
23. aug 2007

Baby obom vam srdecne gratulujem, drzte sa, aj babatka 🙂 🙂 🙂

marhulka88
autor
23. aug 2007

no teda ;) mam pocit ze ten helios si riadne vylepsuje statistiky 🙂
blahozelam vam nech pekne rastiete do krasy a hlavne..nech ste zdravucki 🙂
ja teraz pracu nemam :( takze som doma ... nie je to najlepsie na psychiku ale zato sa mozem setrit..obcas az privelmi 🙂 inac som tiez vystudovana ucitelka (1-4zs) bohuzial moznost ucit v svojom odbore som mala len rok aj to romikov a potom na 2st. co ma velmi nebavilo...tak teraz snazilkujem nieco ine hladat .. velmi sa nedari :( ked mozes robit tak rob aspon tych par mesiacov na zaciatku a potom v obdobi chripok by som sla na marodku...nie je to sranda..aspon ja to tak beriem ze po tej dlhej ceste za babatkom radsej neriskujem 🙂 drzim palceky a ozvi sa ako sa mate ;)

jankajs
23. aug 2007

Máš to náročné, ale pre niečo je to tak. Teraz si vychutnávaj pohodu, mnohí kvôli tomu dávajú aj výpoveď. Všetko má svoj dôvod. Ver mi.
Kedysi náš farár na kázni rozprával jednu legendu:
Staručký otec mal jediného syna, chajdu a starého koňa. Raz prechádzalo okolo stádo divých koní a starý kôň ušiel s nimi. Všetci starca ľutovali, aké je to nešťastie, že prišiel o posledný majetok, no on len hovoril: Šťastie? Nešťastie? Ktovie.
Po čase sa starý kôň vrátil a s ním aj časť stáda, s ktorým ušiel. Zas prišli priatelia a hovorili, aké má šťastie, keď kone skrotí a predá, nebude chudákom. A on len to svoje: Šťastie? Nešťastie? Ktovie.
Syn však pri krotení koní spadol a zlomil si nohu. Opäť počuli slová, aké ich postihlo nešťastie, veď kto sa teraz bude o všetko starať. Starec však hovoril stále rovnako: Šťastie? Nešťastie? Ktovie.
V tom čase verbovali mládencov na vojnu. Prišli aj k starcovi a keď videli, že syn má zlomenú nohu, nechali ho doma.......
A tak odvtedy som si zvykla hovorievať: Šťastie? Nešťastie? Ktovie... 😉
Dobrú noc

alex22
24. aug 2007

HCG sa picha 36 hodin pred odberom, alebo pred IUI. Je to koli tomu, aby bola istota, ze do 36 hodin dozru vacsie folikuly. Potom sa picha este pri ET, pri KET nie, to zasa koli tomu, aby telo produkovalo hormon, ktory napomaha uchytenia embria. Pri hyperstimulacnom syndrome sa nepodava, lebo by sa zhorsil.

zulka29
24. aug 2007

Jankajs...to je pekný príbeh..sa mi páči ...veľmi 😉

a blahoželám vám obom k tehu 😀 😵

marhulka88
autor
27. aug 2007

janka beriem to tiez tak..zivot nie je bez problemov a starosti avsak beriem to tak ze vsetko zle je na nieco dobre...teraz je pre nas najdolezitejsie to ze sme tehulkovia takze vsetko obetujem preto aby sme to dotiahli do uspesneho konca 🙂

jankajs
27. aug 2007

Tak, tak, máš úplnú pravdu, hlavne to dotiahnuť do konca. Ak keď sa teraz vytešujem, uvedomujem si, že je to len začiatok. Niekedy sa dosť bojím, či to dobre dopadne. Dnes sa mi sníval hrozný sen, že som bola na cintoríne a obzerala som si detské hrobčeky - bŕŕŕŕ.

drak6
27. aug 2007

jezis, janka, to je strasny sen...ale pozerala som na googli v nejakom snari co znamena pozerat hrob, nebol tam detsky ale najblizsie som nasla, ze to znamena:nieco ti urobi radost...takze vsetko bude dobre

jankajs
27. aug 2007

Hmm, drak6, to by bolo fajn, no mne by úplne stačilo, keby sa sen nestal realitou. Ale aj taký je život a veru u nás na cintoríne je mnoho maličkých hrobčekov ☹ . No radšej na to nemyslieť... že? Človek tak trochu verí vo vlastnú nesmrteľnosť 😉 Všetkým snažilkám prajem, aby sa im podarilo, čo sa podariť má a tehuľkám zas, aby mali krásne a zdravučké detičky. 😎

marhulka88
autor
31. aug 2007

janka nestras 🙂 musime mysliet pozitivne...aj ja mam take vseliake sny odkedy viem ze som tehulka 🙂 tiez niektore hororove ale aj take sa mi snivalo ze sa do mna zamiloval princ William 😀 😀 takze to asi tie nase hormony nejak pracuju 🙂
ako sa vam dari? uz ste sa videli na usg? my mame doma prvu fotocku nasho plodoveho vacku tak sa z toho strasne vytesujeme 🙂

jankajs
1. sep 2007

Ahojček marhulka, to sú pekné sny. Wiliam je fešák... Len aby ti do snov nevidela aj drahá polovička. Teda, ak on nie je krajší ako Wilko 😉 No a my sme sa už tiež videli a v utorok ideme po dvoch týždňoch znova. Uvidíme ako to pokračuje. Naši zatiaľ o tom nevedia, ale dnes som u mamy dostala "sprda", že som nejako pribrala, či čo. Skoro mi zabehlo, ale nič som nepovedala. Počkám na tehotenskú knižku a potom to na nich vybalím. Teším sa na ich vyjavené "ksichtíky" 😀 , pretože mama vie o tom, že to nemáme ľahké a tak trochu sa zmierila s tým, že nebude mať vnúčatá. Tak zatiaľ prajem príjemné tehuľkovanie. Pa

marhulka88
autor
25. sep 2007

ako sa vam dari janka? ako zvladas pracu aj tehulkovanie? 🙂
my zatial nemame ziadne problemy tak dufam ze to takto dobre pojde aj dalej ;)

jankajs
25. sep 2007

Ahojček marhulka, no zatiaľ to ujde. Horšie, že v októbri máme plavecký a tak už odteraz rozmýšľam ako sa z toho vyzuť (tí štvrtáci sú totiž moji žiaci). Šéfka o tom nevie, nie je mamičkami v práci veľmi nadšená 🙄 .
Tak, tak, marhulka, problémy nech sa nám oblúkom vyhýbajú. Dnes sme boli na treťom UTZ, už máme 2,84 cm a Krajkovič bol celý vytešený.
Prosím ťa, bola si už u svojej gynekologičky, aby ťa zaevidovala? Mňa tam Krajkovič poslal po druhom UTZ, keď bolo už vidieť srdiečko a moja lekárka mi povedala, že mám prísť, keď budem potrebovať lieky a PN-ku, vraj v 7 tt tam nemám ešte čo robiť. Nič, že kedy na odbery krvi, sono, či a kedy mi dá tehot. knižku (na tú sa teším najviac)...
Stalo sa to aj tebe? Dnes som bola u nej, doniesla správu z Heliosu a povedala jej, že odchádzam k inej lekárke. Tak som zvedavá. Papiere mi dá však až o týždeň. Je to bežný postup? Myslela som, že mi dá kartu a dovidenia. Hm 😖
Ty sa zatiaľ držkaj a pohladkaj svojho drobčeka, aby pekne poslúchal 😀
a napíš čo máte nové

marhulka88
autor
26. sep 2007

No ja mam janka s gynkosom tiez trosku problem rozhodovala som sa ci ostat u svojho dobreho alebo ist tu k inemu ktoreho mam blizsie..ale rozhodla som sa ze lekara nebudem menit 🙂 tak nejak sa aj stalo ze ako som bola na pohovor u jedneho gynkosa tak mi vystavil tehu knizku a potom aj moj lekar mi vystavil 😀 tak mam teraz dve 😝 no jasne ze jednu budem musiet zrusit 🙂 tiez som sa uz nemohla dockat kedy ju uz budem mat a nakoniec mam dve 🙂 normalne sa hanbim 🙂
takze ja som bola u svojho gynkosa v 9tt odmeral mi tlak, moc, vaha dal mi tehu knizku, predpisal utros porozpravali sme sa a najblizsie mam prist o mesiac 🙂 ale tiez sa v podstate vyjadroval ze pockame kym prekleniem ten 12tt lebo dovtedy sa moze este vselico prihodit...tiez sa mi taketo reci nie velmi pozdavaju ale tak...
pri zmene gynekologa ti musi ten novy v ambulancii vystavil listok ktorym poziada o uvolnenie z evidencie u stareho gynkosa...ten listok prinesies staremu gynkosovi a ten ta ma hned vyradit a odovzdat ti tvoju dokumentaciu resp. kartu ;)
tak nech sa vam dari aj nadalej len a len dobre ;) s tym plaveckym by sa to nedalo nejak vyriesit bud ze by si si to vymenila s inou kolegynkou alebo prinajhorsom by som sa hodila na marodku ... no neviem...tvoja sefka by chcela mat bezdetnych vsetkych zamestnancov??? nie je tak trosku divna? ;)

jankajs
26. sep 2007

No tak to si dobrá, že dve 😀 😀 😀 . Ja som od svojej odišla preto,že tá nová má vlastný UTZ (u bývalej lekárky som musela behať na opačný koniec mesta do nemocnice a to vždy na istú hodinu a nedajbože, aby lekára odvolali ku pôrodu 😒 )a objednáva na konkrétnu hodinu (čosi ako u kaderníka alebo u zubára). Pre mňa je to veľká výhoda, lebo inak musím od siedmej čakať, kedy prídem na radu a vybavím sa často až na obed. U tej novej sa objednáva napr. na 13.15 a viem, že budem maximálne chvíľu čakať, ale nie pol dňa.
Šéfka má už po 50-ke, dve odrastené deti, tak očakáva, že aj ostatné mamičky nebudú často doma s deťmi, pretože v škole treba dosahovať "isté" výsledky. Ach jo, ako rýchlo niektorí ľudia zabúdajú, že dva týždne pracovali a dva boli doma s chorým dieťaťom... 😖
Maj sa zatiaľ krásne a nech sa ti darí 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre