Má ročné obdobie vplyv na úspešnosť IVF?

pige
24. okt 2009

Ahojte, zaujimalo by ma, ci ste pri rozhodovani na absolvovanie IVF brali do uvahy aj rocne obdobie..ci je vacsia uspesnost napr.v lete ako v zime, popripade ak ste postrehli nejake vyhody/nevyhody ktore su spojene s roc.obdobim a IVF. Vyzera to tak, ze ma to buduci rok neminie a rozmyslam kedy sa do toho pustit...takze dakujem vopred za kazdu radu alebo informaciu 😉

bzzmajka
24. okt 2009

Pozri tému o pani Kopáčovej, tam to tuším baby tiež riešili...

pige
autor
24. okt 2009

dik bzzmajka, idem to kuknut 🙂 nevies ci na koniku existuje aj nejaka statistika ohladne tohto? mne sa zatial nepodarilo nic najst 😒

moncika15
24. okt 2009

ahoj pige, nas tiez caka IVF a tuiez som nad tym rozmyslala. asi to nexame na az na jar, lebo na jesen a v zime byvam dost depresivna a celkovo sa citim inak ako ked je vonku slniecko. podla mna si vyberte obdobie kedy sa citite obaja najlepsie.
vela stastia 😉

pige
autor
24. okt 2009

ahoj moncika, tiez som rozmyslala ze jar popripade leto, ale napr. v CAR nam lekar na tuto otazku odpovedal takym stylom, ze vacsina si mysli ze na jar je velka sanca, ale ze v praxi to neplati 😒 ale asi ako si napislala asi zalezi od kazdeho kedy je najviac v pohode, aj tebe zelam vela stastia 🙂

moncika15
24. okt 2009

dakujeme 🙂

bude to vase prve IVF? co mate za sebou?

pige
autor
24. okt 2009

ano prve a za sebou len vysetrenia, priatel ma zly spg., ja som zevraj ok, tak nam odporucili ivf, dokonca podla posledneho spg, uz len tu zlozitejsiu formu ivf, teraz si neviem spomenut ako sa to vola 😝 A vy?

pige
autor
24. okt 2009

ICSI sa to vola, no ale ono sa potom rozhodne na zaklade aktualneho spg., dufam len ze sa to dovtedy este viac nezhorsi ☹

moncika15
24. okt 2009

aj ja som ok a manzel tiez katastrofalny spg. skusali sme IUI, 2x neuspesne a 2x nam ho zrusili leob neboli spermijky. tak nas definityvne poslali na IVF. buduci mesiac ideme do GYNFIVu a uvidime kedy sa na to dame. do akeho CARu xodite?

pige
autor
24. okt 2009

do Heliosu v Martine. No vidim, ze sa budeme trapit obidve na buduci rok, tak nech to aspon vyjde na prvy pokus tfuj-tfuj-tfuj 😀

moncika15
24. okt 2009

este raz dakujem a tiez na teba plujem 😀

pige
autor
24. okt 2009

😀 diky moc 😀 😀 😀

moncika15
24. okt 2009

potom by sme si mohli vymienat skusenosti ked uz do toho vhupneme 🙂 manzel ma nejake lieky? vie sa pricina zleho spg?

sofia2008
24. okt 2009

ahojte, ja akurat stimulujem na ivf 🙂 ale doteraz som bola taka nachladena, len ja som taka netrpezliva, tak sme na to sli hned 🙂 u nas je tiez problem hlavne mm a trochu aj ja

cisielko
24. okt 2009

Pige..ako tak čítam si nato presne tak ako ja my..a aj chodíme do Heliosu..my akurát čakáme na svhálenie ale podľa toho čo som počula tak nám to asi netsihnú schváliť do vtedy aby sme to stihly ešte tento rok..čaká nás ICSI 😠

pige
autor
24. okt 2009

nema ziadne, skusali sme vitaminoterapiu zhruba pol roka-profertil, vit.e atd.atd. ale posledny spg.mal ovela horsi ako ten predosli, vlastne ten posledny bol katastrofalny, tak jemu tie vitaminy ocividne nezabrali...a po pricine sa nepatralo, kedze on nefajci, nepije tak asi to bude aj vekom 39..a pripadnym stresom a zelenine tiez teda vela neda..a vy nieco uzivate?

pige
autor
24. okt 2009

cisielko tak drzim palce nech si ta poistovna svihne aby ste sa teda mohli do toho pustit co najskor 🙂

pige
autor
24. okt 2009

sofia a ako sa citis? Nepozorujes nejake vedlajsie ucinky tej stimulky?

moncika15
24. okt 2009

moj ma krcovu zilu ale zevralj to nemusi mat vplyv,ale pojde na operaciu. tiez mal stresy bo robil v zahranici a kazdy tyzden jazdieval domov takze aj unava a nakoniec aj ziarenie. takze asi z toho to ma 😒
tiez mal po vitaminox este horsi spg. podla mna vek u xlapa nezalezi. aj 90 rocny vie spravit deco, tam potom ide skor o to ci este 'moze" 😀 😅

cisielko
24. okt 2009

Sofi..tak držím silno palce..a kto ťa pichá?

Pige..my sme brali tiež Profertil a polsedný spr bol taký zlý, že na miesto IUI nám hneď odporučili ICSI ako vám..tak teraz už druhýmeisac berieme Macu a Androzin a uvidíme či nám to pomôže a bude stačiť len IVF.. 🙂

sofia2008
24. okt 2009

no dnes je to este len druhy den, tak zatial nic necitim 🙂
picham si to sama, nie je to nic hrozne, mam pero, nie klasicke injekcie

moncika15
24. okt 2009

ja sa celkom tej stimulky bojim 😅 bo som mavala velke bolesti aj pri stimulacii na IUI a to je len slaby odvar

inak vitam vas babule 🙂

cisielko
24. okt 2009

Moncika..a čo užíva teraz, berie nejaké vitamíny?

Sofi..tak ty si na začiatku..a kde chodíš do centra?

moncika15
24. okt 2009

mm neberie nic.l odmieta vsetko. ale odporucili mu omega-3, ale potajomky mu varim urologicky caj a caj na prostatu. uvidim co povie dalsi spg 🙂

ja sa dopujem vitaminmi a kyselinou listovou

sofia2008
24. okt 2009

ja chodim do Gyncare

cisielko
24. okt 2009

Potajomky..a to ako robíš?ja som brala tiež kyselinu ale už neberiem 🙂

moncika15
24. okt 2009

no ze mu vyluhujem najprv tie moje experimentatorske caje a potmom jeho oblubenym caj, aebo len doxutim sirupom 🙂

cisielko
24. okt 2009

Ach tak..a on prečo nechce piť ten čaj a braž lieky?

moncika15
24. okt 2009

on je zastanca toho ze lieky su svinstvo. a navyse mal pravdu...bo ked zacal brat vitaminy tak sa mu spg zhorsil uplne

cisielko
24. okt 2009

Tieto nezabralia el môžu zabrať iné, každý reaguje na niečo iné..ale chápem vás, ja my sme sa chceli nato vykašlať ale ešte sme si povedali, že skúsime trieto a uvidíme 😉

Sofi...a štípe tá injekcia alebo niečo?

sofia2008
24. okt 2009

ale vobec nestipe, to pero ma take male ihly, zako pre diabetikov, ten vpich nie je vobec citit, mne osobne injekcie vobec nevadia, som v tomto masiar...nie ste tu ziadna z Gyncaru?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre