Mám za sebou úspešné IVF a snažím sa o ďalšie dieťa

kukulik30
10. apr 2008

Ahojte baby, dufam, ze sa mi podari otvorit novu temu 🙂 Gratulujem vsetkym, ktorym sa to podarilo a doma sa na nich usmieva maly zazrak " so skumavky" a chcem sa opytat ci sa snazia znova skusit stastie, pretoze my nechceme mat jedinacika a teraz v aprili resp. maji by sme to este skusili. mame este 9 mraziacikov, tak to hadam moze vyjst aj na 2krat.
Tak dievcence prispejte, ak mate nejake skusenosti, ak sa vam to podarilo aj na viac krat, ako to prebiehalo, na ktory pokus to vyslo a pod. medze sa nekladu 😉 povzbudime snad aj ine pary
nam to vyslo na druhy pokus.Po prvej stimulke na začiatku som mala okolo 25 vajicok,podarilo sa oplodnit 16 vajicok. hned po odbere nastala ovarialna hyperstimulacia , aj napriek bolestiam mi vlozili dve embrijka , ale na treti den po transfere som musela ist do nemocnice a samozrejme z toho nic nebolo. na druhy krat mi 20. februara 2006, zhodou okolnosti na moje meniny oznamil lekar, ze cakame babatko 😵 😵 😵 Bolo to uuuuuuuzasneeeeeee 😅
tak co, mate ej vy nejake skusenosti?????

bianka30
29. apr 2008

kukulik, preco {ja viem blba otazka} si mala OHSS. mala si pred IVF nejake problemy s vajecnikmi?
ja teraz zacinam brat lieciki a koncom maja zaciatkom juna by som mala ist na vyberanie vajok a dufam ze aj na ET. len sa neskutocne toho OIHSS bojim,,,, tak som chcela vediet ze ako a preco a naco heheh si ho mala... naco to je ale sprosta otazka... mala by som sa krotit....
co ti robili aby presiel? presiel sam od seba? ako dlho to trvalo?

gabika24
29. apr 2008

pikha, kedy testuješ? a kam chodíš do centra? - to len tak pre zaujímavosť...

bianka, OHSS môže mať rôzny priebeh. môžeš mať mierny OHSS, stredný, silný - kedy ideš do nemocnice a musia ti aj odsávať tekutinu, ktorá sa ti zhromaždila v brušnej dutine. prípadne si na infúzkach, alebo len musíš piť veľmi veľa tekutín. hrozí najmä vtedy, ak máš polycystické vaječníky. prejavuje sa silnými bolesťami brucha, máš ho nafúknuté a pod. v centre by ťa mali o tom riziku poučiť...-tak ti to asi povedia. aj tak je dobré ako prevenciu piť veľa tekutín - aj 4-5 litrov denne - síce potom beháš stále na záchod, ale neva... väčšinou je vtedy, keď máš odobratý veľmi vysoký počet vajíčok, ale nie je to pravidlo...
no veľmi sa nestresuj, uvidíš bude to ok. držím palce 🙂

pikha
30. apr 2008

gabika, chodim do Ferticentu a toto je nase prve IVF, mala som tri foliky a z nich jedno jedine vajko a z neho sa nam oplodnilo krasne embryjko. 18 aprila bol odber a 21. aprila som mala ET, 5.maja v pondelok mam ist na krvne testy. Tehu test som sa skalopevne rozhodla ze nedam 😀 pockam si na tu krv, a fakt to cele proste prestanem sledovat. Pocas obdobia snazenia som robila dost testov, a kazdy z nich, negativny aj pozitivny, mi bol na milu kedves, takze vramci zachovania dusevneho zdravia stacilo 😀

beke
30. apr 2008

Ahojte,
kukulik, ako čítam ty si mala KETko, ktorý deň cyklu ti robili ET?

kukulik30
autor
30. apr 2008

ahoj Beke, robili mi ho tusim- uz si velmi nepamatam- ale strede cyklu, nejaky 14- 15 DC 😉

gabika24
30. apr 2008

pikha mooooooooooooooooc držím palce 😀

pikha
30. apr 2008

jaj diky diky gabika 😀 😵 🙂 diky!!

kukulik30
autor
30. apr 2008

Pikha, cakam netrpezlivo na pozitivny vysledok 😉 daj vediet ako si dopadla......tfuj, tfuj, tfuj.....nech to dobre dopadne 🙂

pikha
1. máj 2008

dam kukulik, urcite dam 🙂 diky diky diky!! 🙂 😵

kukulik30
autor
1. máj 2008

super, ze sa nechystas robit testik, ja som tiez odolala 😉 ale ak by predsa???? 😀 tak som zvedava 😉

beke
1. máj 2008

kukulik, ja mám ísť 15 DC na utz, zmerajú mi endometrium a cca 21 DC mi budú robiť ET.
Tak teraz neviem ako to je. IVF sa robí na 14 - 15 DC ale KETko neviem. 😒

kukulik30
autor
2. máj 2008

tak to ti neporadim, mozno to zavisi aj od cyklu, aky mas, nechaj sa prekvapit, ved lekar vie co robi 😉 😉 😉 najhorsie, ze ja uz ani nepamatam, ako to bolo....skleroza....

beke
3. máj 2008

ja mám 28-29dňový cyklus, takže fakt neviem.

beke
15. máj 2008

kukulik, už papám estrofem 9DC tak už sa to blíži, budúci týždeň idem na utz 🙂

kukulik30
autor
20. máj 2008

ahoj beke,ja tiez papam estrimax , teraz je to 11 den + utrogestan 2x denne, rano a vecer 2 tablety a v piatok je KET....hura a potom uz cakanie na tehu vysledocek 😉 ty uz si asi po KETe? ako ? kedy je kontrola? dufam, ze s pozitivnym vysledkom 🙂

beke
20. máj 2008

ahoj kukulik,
ja ešte papám estrofem som 14DC, vo štvrtok idem na utz, od piatka si dávam utrogestan 3 x 2 a až budúci týždeň bude KET...asi v každom care to robia v iný deň cyklu a možno záleží aj od lekára a aj od zdravotného stavu pacientky. Tak ty to máš za chvíľu potom daj vedieť.

danielka17
21. máj 2008

🙂

kukulik30
autor
21. máj 2008

🙂

beke
21. máj 2008

🙂 🙂 🙂

beke
21. máj 2008

kukulik, na utz si mala sliznicu koľko mm?
zajtra idem na utz ale k môjmu dokimu a potom volám do Blavy, kedy a ako.

kukulik30
autor
22. máj 2008

Ahoj beke, tusim bol 10,5, nie som si ista 😉

gabika24
22. máj 2008

kukulik, zajtra máš ket, čo? tak ti mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc držím palce... 😉

beke
22. máj 2008

kukulik, držím ti palce na zajtra, ja idem v pondelok.
Dnes som mala sliznicu 8,5 mm.

kukulik30
autor
22. máj 2008

dakujem gabi a beke, uz sa neviem dockat 🙂
beke ta sliznica este do pondelka dorastie, tak budem na teba v pondelok mysliet, nech sa babulko alebo babulkovia poriadne prilepia 😉

beke
23. máj 2008

kukulik, už si po KET-e? aké to bolo? 🙂 🙂 🙂

beke
30. máj 2008

kukulik, už si týždeň po Kete, čoooo, ako sa cítiš?

beke
8. jún 2008

kukulik, je mi to ľúto, že sa to nepodarilo pritom to bolo nádejné, držím palce do ďalšieho boja. 🙂

dicinka1
8. jún 2008

kukuli..ved tebe sa mimco chytilo,ale sa prestalo vyvijat....nie?

beke
9. jún 2008

ahoj kukulik, dnes mi brali krv a hcg mám 655, takže som tehu 🙂 🙂 🙂
Nabudúce ti to už určite vyjde, myslím na teba.

kukulik30
autor
9. jún 2008

jejeje, beke to je naadhera......supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🤐 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre