Mám za sebou úspešné IVF a snažím sa o ďalšie dieťa

kukulik30
10. apr 2008

Ahojte baby, dufam, ze sa mi podari otvorit novu temu 🙂 Gratulujem vsetkym, ktorym sa to podarilo a doma sa na nich usmieva maly zazrak " so skumavky" a chcem sa opytat ci sa snazia znova skusit stastie, pretoze my nechceme mat jedinacika a teraz v aprili resp. maji by sme to este skusili. mame este 9 mraziacikov, tak to hadam moze vyjst aj na 2krat.
Tak dievcence prispejte, ak mate nejake skusenosti, ak sa vam to podarilo aj na viac krat, ako to prebiehalo, na ktory pokus to vyslo a pod. medze sa nekladu 😉 povzbudime snad aj ine pary
nam to vyslo na druhy pokus.Po prvej stimulke na začiatku som mala okolo 25 vajicok,podarilo sa oplodnit 16 vajicok. hned po odbere nastala ovarialna hyperstimulacia , aj napriek bolestiam mi vlozili dve embrijka , ale na treti den po transfere som musela ist do nemocnice a samozrejme z toho nic nebolo. na druhy krat mi 20. februara 2006, zhodou okolnosti na moje meniny oznamil lekar, ze cakame babatko 😵 😵 😵 Bolo to uuuuuuuzasneeeeeee 😅
tak co, mate ej vy nejake skusenosti?????

beke
10. apr 2008

Ahojte baby,
aj ja som po úspešnom IVF a mám doma už dvojročného syna, mám ešte 7 mrazáčikov a teraz v máji sa chystám na KET a dúfam, že bude takisto úspešné.
kukulik, kam si chodila do akého Car?

kukulik30
autor
10. apr 2008

Ahoj beke, som rada, ze niekto napisal. chodila som do splnu- ke a ty? tiez mas dost mrazacikov,tak to moze vyjst 😉 😉 😉

kukulik30
autor
10. apr 2008

tak babenky ja musim ist, ideme s malym von na slniecku, vacsinou sa tu zdrziavam, vecer po osmej acez obed papa

gabika24
10. apr 2008

ahojte.
my máme dcérku po KET, ale nemali sme viac mrazáčikov, vyšlo nám to na posledný pokus (a to sme ich mali 16). v októbri sme absolvovali ďalšie ivf (chceli sme súrodenca), no to nevyšlo, bolo len jediné vajíčko, to sa aj oplodnilo, ale neuchytilo. vo februári sme išli znova, už sme si povedali, že naposledy (bol to už 3. pokus, viac poisťovňa neprepláca, a keďže už jedno dieťatko máme, tak sme sa tak rozhodli). to mi odobrali 9 vajíčok, ale 4 boli prázdne, 1 zdegenerované a 2 dvojkovej kvality a dve jednotkovej. oplodnili sa dve, tie mi vložili a teraz čakáme dvojičky 😀
takže naša malá bude mať súrodencov rovno dvoch 😀
tak prajem všetkým úspech pri snažení, určite vám to vyjde, len to netreba vzdať a treba myslieť pozitívne.
veeeeeeeeeľmi vám držím palce 🙂

kukulik30
autor
10. apr 2008

Vau gabika, super 🙂 🙂 🙂 tak to ti blahozelam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mala si este energiu to skusat, mna hrozne odradza ta prva stimulacia, ale zas na druhej starne sa da zvladnut vsetko 😉 , co clovek nezrobi preto, aby dosiahol ciel, a tym je babo, nie?

beke
10. apr 2008

Ahojte,
kukulik, ja chodím do Iscare v BA. V pondelok idem tam.
gabika, gratulujem 🙂 super!!!!

kukulik30
autor
11. apr 2008

Ja sa tiez chystam v pondelok, kedze som dostala vo stvrtok, tak neviem, musim zistit, ci mozem ist aj na 5.den M., lebo to vychadza inak na vikend ☹ uvidim,kamoska ma zistit, pretoze jej dnes vlozili 1.krat embrijka po IVF, mala ulohu opytat sa sestricky.

beke
11. apr 2008

kukulik, mne bolo povedané, aby som prišla až po MS a keď je všetko ok tak začneme liekovú prípravu na KET.

kukulik30
autor
11. apr 2008

ano? tak v Ke si odsleduje lekar cyklus, najprv v 1.,2.alebo 3. den menzesu, potom 14. a potom na konci cyklu. Vezme krv na hormony a po dalsom menzese liekova priprava na KET. prave mi napisala kamoska, ze 5.den je uz neskoro, tak musim pockat na dalsiu mrchu ☹ skoda, uz som sa tesila, ze sa to pohne

beke
11. apr 2008

Dúfam, že sa to nezmenilo ani v Blave a môžme hned začať.

Pekný víkend 🙂

kukulik30
autor
12. apr 2008

No tak to je super, mna to zdrziava- to cakanie ☹ rada by som to mala hned za sebou 😉 pekny vikend aj tebe beke 😵

katy09
12. apr 2008

baby tak to vam veli blahoželam.ja mam prve normalne...no po rozvode mam aj noveho priatela ja som vraj zdrava ale on ma podla spg.iba 20%dobrých spermii teraz berie permen no doktor povedal že ak nam to nevide do 5mesiaciv pojdeme na umele oplodnenie vy to mate zasebou nemohli by ste ma stym trocha oboznamit...ako to tam chodí čo sa platí a čo nie,atd...dakujem i ked som trocha od temi ale snad mi to tu niekto vysvetlí.. 🙂

kukulik30
autor
12. apr 2008

vitaj katy, nie nie si od temy, som rada, ze pises 😉 vitaj

kukulik30
autor
12. apr 2008

moj manzel mal podobny problem a naahovalo sa to roznymi vysetreniami az sme nakoniec skoncili v KE, pretoze roky idu a plodnost klesa, netrba zbytocne cakat 😵

katy09
12. apr 2008

kukulik dakujem za privytanie a povieš mi kde to robia a čo to všetko obnaša ???je pravda že prve tri pokusi preplaca poistovna??? 🙂

kukulik30
autor
12. apr 2008

ano odpisem ti, ibaze mi to chvilu potrva, lebo maly je hore tak sa neda, pisem po castiach ale ak sa podari odpisem ti aj na internu postu, ok?

kukulik30
autor
12. apr 2008

katy mas to v internej poste, kludne sa ozvi ak budes chciet este nieco vediet 😵

katy09
12. apr 2008

Dakujem ti za odpoved kukulik,tak zatial pa. 🙂

kukulik30
autor
12. apr 2008

ahoj, prid aj castejsie, napis ako pokracujete 😉 pa

beke
14. apr 2008

Ahoj kukulik,
dnes som bola v BA v car a v máji v 1.deň ms začnem užívať estrofem a potom utrogestan...netreba brať krv ani odsledovať cyklus len asi 15.deň cyklu mi zmerajú endometrium a deň pred transferom mám zavolať do labáku ako sa majú embryá a to je všetko.

beke
17. apr 2008

Ahojte baby,
čo máte nového? 🙂

kukulik30
autor
18. apr 2008

ahoj beke, tak tebe sa to uz blizi 🙂 budem drzat palceky, nech mraziacikovia po rozmrazeni vydrzia a uchytia sa- poriadne 😀
ja musim cakat na dalsi menzes 😖 , tak sa to natiahlo, inak nic noveho, dufam , ze stimulka uz bude len mierna, bez injekcii 😉

beke
23. apr 2008

kukulik, našťastie všetko prebehne bez injekcií 😀 a ani nemusím tam chodiť, endometrium mi zmerajú u nás doma, len jej mám zavolať koľko má mm a potom až na transfer. 🙂

kukulik30
autor
24. apr 2008

Super beke, tak to uz nebude take narocne a vycerpavajuce ako inj. tak drzim palce a informuj 😉 cakam pozitibne spravicky 😉 😉 😉

beke
25. apr 2008

Diky, a budem informovať 🙂

kukulik30
autor
25. apr 2008

ja som tiez pocula, ze uz nebudem pichat inj. ,ale budu tablety, tak sa tesim....uf som si vydychla, niezeby som bola padavka, mne inj. nic nerobia, som si aj tak pichala sama, ale ked sa nemusi, tak super, nie?

pikha
29. apr 2008

ahojte babulky 🙂 vy ste tu partia, co sa vam zadarilo uspesne IVF..chcela by som sa spytat jednu silne teoreticku otazku 🙂 ako ste to pocitovali po transferi? Ja mam za sebou svoje prve IVF, dnes deviaty den od ET a uz par dni mi byva zle, ani zubnu kefku nedam poriadne do ust. Ale dnes mam take bolesti v podbrusku ako keby som kazdu chvilu mala dostat MS, aj hlava ma tak boli ako pred MS, ale na MS sa mi to zasa zda skoro, a neviem sa z toho vysomarit 😒 poradte laikovi 🙂 diky.

gabika24
29. apr 2008

ahoj pikha.
najlepšie je sa nesledovať 🙂 ale bolesti v podbrušku môžu byť, kefku do úst som nedala poriadne ani ja, aby ma nenaťahovalo, ale to mi začalo až keď som vedela, že som tehotná. no chodila som stále cikať...
vieš, každá môže mať príznaky iné, príp. žiadne, aj tak môže byť tehu
veeeeeeeeeeeeeeeeľmi držím palce 🙂

kukulik30
autor
29. apr 2008

no ahoj Pikha, tak ja som otehotnela po KETe, ale mala som take iste problemy ako ty, len trochu neskor, bolesti v podbrusku okolo 13 teho dna po transfere a napinalo ma na zvracanie o tyzden neskor, to uz som vedela, ze som tehu.....tak neviem, ale mozno sa zadarilo a budes tehu 😉 to by bolo super, nie?
po IVF a ET som mala OHSS, takze z toho nic nebolo, bohuzial
tak sa ozvi ako si dopadla 😵

pikha
29. apr 2008

dakujem babulky, ste zlate 🙂 velmi vam dakujem za moralnu podporu 🙂 a ja vam prajem rovnako vydarene a zakoncene aj druhe IVF 🙂
Gabika, mas uplnu pravdu, najlepsie bude sa absolutne nesledovat. mna na zvracanie uspesne nadrapuje od stvrteho dna po ET, ale bohvie ci to nie je aj z tych vsetkych hormonov. ale fakt sa tym uz nebudem zaoberat, aj tak nic mudre nevymyslim 😀 a nech je, ako ma byt.
kukulik, no to teda, ze by to bolo super 😎 ja by som bola hrozne rada, ale necham to tak a uvidime. dam vediet, hej, urcite 🙂 velmi rada by som medzi vas 🙂 a ak nie teraz, tak snad nabuduce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre