Máte skúsenosti s CAR v starej nemocnici v Košiciach?

mimusa4
30. jan 2008

ahojte, chodí tam niekto? vaše skúsenosti? som len na začiatku, eln či nemám prejsť inam...

tina1
17. apr 2008

ľahneš si na kozu, natiahneš ruku, pichnú ti do žily narkózu a o 15 sekúnd spíš. Celý zákrok trvá asi 10 minút a hneď ťa prebúdzajú, po 2 hodinách na lôžku ideš domov

solida
17. apr 2008

ked ja som taka babovka, co sa tyka lekarov 😀 , okrem chripok a angin som nemala nastastie nic vazne, tak ma tie biele plaste dost desia. ale vdaka za odpoved, dufam, ze to vsetko prebehne hladko, aj ked este nemam ani schvalenu ziadost, tak najprv toto a potom sa uvidi.

mukinka
17. apr 2008

keď ti prvé IVF nevynde tak ako dlho sa čaká na druhé ☹

tina1
17. apr 2008

ja som išla až po roku, ale to bolo moje rozhodnutie. Po neúspešnom IVF musíš dostať normálnu mrchu, urobí ti T. vyšetrenia, podáš si žiadosť a po schválení môžeš ísť znovu. Možno to trvá 4 mesiace. Zdá sa mi, že žiadne časové obmedzenie tam nie je. Akurát môžeš byť obmedzená tým, že T. ti povie, že už nemá pre teba miesto v poradovníku v tom polroku.

mimusa4
autor
18. apr 2008

ahojte, tina to fakt si myslela s tým poradovníkom? ty koky..zato by ma fakt zaujímalo akú má T. úspešnosť..
ak by nejaká existovala mohla by nám tu napísať, len pre náš kľud 😒

arturinka
18. apr 2008

....ahojte kocky,....preco v KE neskusite Dr. Hermana alebo Hredzaka?????.....nechcem vam do toho hovorit,.....to rozhodnutie je na vas,.....ale pri Dr. Hermanovi nom nepocula o ziadnom poradovniku, idete hned ako vam poistovna schvali ziadost,....ma viac ako 50 % uspesnost, je to skvely odbornik,...nehovoriac o skusenostiach ktore ma,.....viem to trosku porovnat lebo som istu dobu chodila aj ku T.... 🙂 🙂 🙂 ....uz nech sa rozhodnete akokolvek drzim vam palce

mimusa4
autor
18. apr 2008

arturinka, poradovník je až pravdepodobne ak sa má ísť po 1 ivf neúspešnom, neviem ešte nakoľko, čakám na schválenie

mukinka
19. apr 2008

kamarátka šla na 2 IVF a po prvom máš maj pauzu 3 mesiace od injekcií a tak aby sa ti upravil organizmus ja to viem tak a potom šla hneď na 2 IVF ale nie o Topor. ale podľa mňa je to všade rovnaké to nieje veľký zákrok to by mal zvládnuť aj začiatočník najhoršie je aby sa spermie dostali tam kde chceme a potom už len ísť na zákrok 😝

mimusa4
autor
19. apr 2008

kukuk je tu niekto? 😉

mimusa4
autor
19. apr 2008

nikto? snáď ide niečo dobré v tv?

mirus25
22. apr 2008

Ahoj dievčatá. Som rada, že som tu našla niekoho, kto chodí do CAR do starej nemocnice. Chcela by som sa pridať aj ja. K dr.Toporcerovej chodíme s manželom od konca minulého roka. Máme obaja problémy, a spontánne sa nám nepodarilo otehotnieť. Celé sa to začalo v roku 2006, keď som prestala brať HAK, a nedostala som mrchu. V tej dobe som chodila k inej gynekologičke, ktorá nás poslala do SPLN-u. Ale po zvážení sme prestúpili k dr.Toporcerovej. Išlo hlavne o prístup. To sa nedá porovnať. Dr.Toporcerová je veľmi milá, ústretová. A sestrička taktiež. Ešte som ani raz nezažila, žeby mali zlú náladu. Takže ju môžem iba pochváliť. Od minulého roka som absolvovala 9 odberov krvi. To kvôli poisťovni, lebo si to vraj vyžadovala. Aj manžel absolvoval zopár vyšetrení, teda spermiogram. Vo februári tohto roku sme podávali žiadosť na preplatenie liekov, ale prišla nám, žiaľ, zamietava odpoveď, pretože poisťovňa tento rok nepodpísala zmluvu na IVF so starou nemocnicou. To všetko vďaka našim zákonom, že si poisťovne môžu vybrať, s ktorou nemocnicou podpíšu zmluvy a s ktorou nie. Takže teraz zvažujeme čo ďalej. Ale ako som tu čítala, vy teraz čakáte na potvrdenie zmlúv, tak Vám veľmi držím palce,aby Vám to vyšlo.
Prajem Vám pekný deň !

solida
22. apr 2008

ahoj mirus25: no tak to je ale na figu, ked si takto poistovne robia co chcu ☹ 😠 . s tym pristupom dr. toporcerovej a sestry u nej mas pravdu, obe su velmi mile a snazia sa pomoct. ja cakam na odoslanie ziadosti na poistovnu a potom IVF. drzim ti palce, nech sa to podari.

tina1
23. apr 2008

mirus, ja som chodila tiež k T., 2 x mi nevyšlo IVF, 1 x KET a v pondelok mi povedala presne to isté, že moja poiťovňa nemá s nimi podpísanú zmluvu. Mám Spoločnú ZP. Tak musím riešiť nejakého iného lekára. A aký je Hredzák?

solida
23. apr 2008

mirus, ak sa smiem spytat, ty mas aku poistovnu? tiez spolocnu ako tina1?

mimusa4
autor
23. apr 2008

ahojte, ste tu niekto? viem, že som tu nebolla dlhšie,ale nedalo sa lebo som makala v práci a tak.. 😝

mimusa4
autor
23. apr 2008

inak s tou poisťovňou, tak to som riadne prekvapená..
tina to ma mrzí..asi by ma trafilo 😲 😠

mirus25
24. apr 2008

Ahojte. Prepáčte, že som sa neozvala, ale nemám doma internet. A tak mi ostáva iba v práci, a tak.

Tina, mám spoločnú ZP. Ku Hredzákovi sme chodili spočiatku. Prvý krát, keď sme sa objednali, tak sme sa s ním rozprávali o našich zdravotných problémoch. Povedal, že odsleduje jeden cyklus a potom sa bude vedieť vyjadriť. Hneď v ten deň mi zobrali krv, a urobili ultrazvuk. Bola som tam ešte dvakrát (každých cca 10 dní), aj počas mrchy. Vtedy to bolo trochu nepríjemné. Ultrazvuk robil Hredzák. Po mesiaci nám on ako prvý povedal, že sme na tom dosť zle, a že vzhľadom na to, že sme mladí nemáme nad čím rozmýšľať, a že sa máme dať na IVF. Sestrička je milá, usmievavá. A doktora som dokopy videla štyrikrát, z toho sme s ním rozprávali dvakrát, tak ti ani neviem povedať aký je. Aj keď nám hovoril všetky skutočnosti, povedal ich priamo. Vôbec sme nerátali s takými výsledkami, tak asi vieš ako človek vtedy reaguje. Nezmôžeš sa ani na slovo. Celému sme nechceli veriť, tak sme sa dostali k T., aby sme získali mienku aj iného lekára. Ináč u Hredzáka sme mohli poslať zmluvu hneď po tom mesiaci, čo nás vyšetril. Takže tam to je asi rýchlejšie. A aj nákladnejšie. Treba zaplatiť aj za zákrok. Kde to u T. iba za lieky.
Tak sa majte.

A Solida, ďakujem za tie palce. Že mi ich držíš. 🙂 😉

mirus25
24. apr 2008

Tina a môžem sa spýtať odkiaľ si ?

tina1
24. apr 2008

som z MI

mukinka
26. apr 2008

ahojte tak včera som už podala aj ja žiadosť o IVF a už len čakať bola som na pobočke a tí ma poslali na Moldavkú k revíznemu lekárovi mám dôveru aj vy ste to tak absolvolali.

mimusa4
autor
26. apr 2008

ahoj mukina aj ja mám dôveru a taktiež som to dala osobne v podateľni na moldavskej..volala som T či ešte nedošlo schválenie po 3 týž., ale ešte nie tak som volala do BA, že čo a ako a povedali, že akurát som na stole a bude to odoslané, čiže v priebehu bud. týždňa to má byť u T. a potom som zvedavá na termín, že kedy sa to spustí..dúfam, že čím skôr..

solida a s tebou čo je?

solida
26. apr 2008

ahojte všetky 🙂
mimusa4: dnes som docestovala domov po 3 týždňoch, tak sa troška spamätávam z cesty (8 hodín v aute 😖 ). v pondelok idem ku T., tak dám vedieť, čo nové. držím palce, nech je žiadosť čím skôr u T. na stole 😉

mimusa4
autor
28. apr 2008

ahoj solida...a aj ostatné..
tak čo už si bola? čo ste poriešili?

solida
28. apr 2008

ahoj mimusa, uz som tu. dnes rano som bola za Toporc., uz mam doma ziadost, zajtra ju nesiem na pobočku poistovne. injekcie mam tie iste co ty, gonal a cetrotide. ty ides kedy do caru?

mukinka
28. apr 2008

aj ja mám tie injekcie to sú tie najdrahšie dúfam že sú aj najlepšie u Hermana si môžeš vybrať či chceš aj lacnejšie injekcie ale vraj je dosť nepríjemný 😝

solida
28. apr 2008

mukinka, tak dufajme, ze su aj najlepsie 🙂 . kolko sa asi za ne doplaca? tu na fore je tema ,,lieky na IVF" a dost kociek zhana tu jednu davku, tu viac, to je taky problem ich kupit bezne v lekarni?

mimusa4
autor
28. apr 2008

ahojte ešte ste tu?

mimusa4
autor
28. apr 2008

no keď takto to pôjde tak budeme mať postupku, možno sa aj stretneme v pôrodnici 😀

taella
28. apr 2008

Ahoj solida. Ja som žiadosť do dovery poslala priamo do BA na Karadžičovu a doma som ju mala presne za dva týždne.

mukinka
28. apr 2008

manžel našiel na internete asi budeme platiť od 8tisíc až 12tisíc nieje to až tak presne napísané 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre