Máte skúsenosti s CAR v starej nemocnici v Košiciach?

mimusa4
30. jan 2008

ahojte, chodí tam niekto? vaše skúsenosti? som len na začiatku, eln či nemám prejsť inam...

mimusa4
autor
26. mar 2008

hej mením jak chameleon..xixi to zato lebo neviem čo so sebou ..ta bodaj by nie keď mám tak dlho ms

solida
27. mar 2008

avoj mimusa4, si tu?

mimusa4
autor
27. mar 2008

už tu nie si?
neviem do kedy tu budem, lebo máme ísť na návštevu, možno nakoniec nepôjdeme, ešte neviem..
ale zatiaľ som tu..

mimusa4
autor
27. mar 2008

som tu..prečo si nemala ešte odoslanú?

solida
31. mar 2008

haloooo mimusa4, ako si na tom? 😉

mimusa4
autor
31. mar 2008

ahoj solida neviem či si tu..dnes som tam bola, tak HP mám za sebou v štvrtok žiaľ (nie dnes ako sme sa dohodli), ideme vypisovať žiadosť do poisťovne..dnes som mala rekord v čakárni 4h..to je čo? a skoro všetky boli tehotné, tak som sa medzi ne šupla 😀 , nech sa nalepí niečo aj na mňa..
no a ty? pochváľ sa... 😉

solida
31. mar 2008

mimusa4, tak my by sme mali vypisovať žiadosť niekedy o týždeň, ešte tam budem volať a dohodneme presný termín. a ty čo dnes tak dlho čakala?

mimusa4
autor
31. mar 2008

ta ja neviem ale bolo tam strašne veľa žien,a samé tehotné a taktiež čo len ja som tam bola tak asi 3 ženy boli na vkladanie..

solida
31. mar 2008

😉 už keby sme tam medzi tými tehuľkami boli aj my ! 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

mimusa4
autor
1. apr 2008

no dúfam, že sa nám to podarí, vieš ako som tam bola pomaly sa to vyprázdňovalo, tak mi nedalo sa opýtať jednej paní čo tam bola s nevestou, lebo som sa jej pýtala, či mi nemôže povedať čo robia v tej zadnej miestnosti..a tak mi začala rozprávať, že je tu s nevestou a že prvé ivf nevyšlo a ide na druhé..a bolo aj vidno na tej mladej, aká bola nervózna, smutná ani neviem nad čím rozmýšľala, aj keď sa svokra k nej ozvala tak ani nereagovala..bolo mi jej ľúto..tak som potom ako ma už konečne zavolali dnu, povedalaže držím palce, nechc sa podarí a to bola len o rok staršia ako ja..
ale fakt som nechápala ten hojní počet tehuliek, vieš ako som sa cítila blbo že janemám brucho? každá len po sebe pokukovala..také to bolo čudné i smiešne 🙂

solida
2. apr 2008

mimusa4, musíme veriť, že sa to aj nám podarí a zo štádia snažilkovania prejdeme do tehuľkovania a úspešného mamičkovania ! 🙂 zajtra držím palce a nech tú tvoju žiadosť rýchlo schvália 🙂

mimusa4
autor
4. apr 2008

ahoj solida, už mám papiere na žiadosť, len neviem či ich mám poslať tu v KE abo rovno do BA

mimusa4
autor
5. apr 2008

kedy prídeš na pc?

tina1
5. apr 2008

Čaute baby, aj ja chodím k doktorke Toporcerovej, už niečo cez 2 roky. Mám za sebou 2 neúspešné IVF, no nevzdávame to s manželom. Tu mám zase problém ja, nemôžem otehotnieť prirodzenou cestou, mám problém s vajcovodmi. Akurát v utorok to idem skúsiť tretí krát, idem na KET.

mimusa4
autor
5. apr 2008

waw, ahoj som rada, že je tu niekto ďalší 😀 , fakt super..aspoň sa budeme mať s kým baviť..

mimusa4
autor
5. apr 2008

tina tak budem ti držať silno palčeky...kľudne to popíš viac, my budeme rady ak sa pripojíš..aspoň budeme vedieť čo nás čaká..

tina1
5. apr 2008

v prvom rade Vám chcem povedať, že nie je to nič hrozné. Ja už mám toho za sebou dosť, 1 neúspešné IVF, potom operácia myómov, druhé neúspešné IVF, z ktorého nám ostali ešte 3 snehuliačky vo vraj veľmi dobrej kvalite, no a teraz v utorok idem na KET a dúfam, že už bude úspešné. A keď nie, nič sa nedeje a ideme zase odznovu, aj keď to bude stáť, čo to bude stáť. Len sa netreba vzdávať. Ak chcete vedieť niečo konkrétne, kľudne sa opýtajte.

mimusa4
autor
5. apr 2008

tak ja konkrétne mám ukončený HP a mám si podať žiadosť do poisťovne, to bude moja 1. IVF, ako som sa pozerala do papierov tak budem mať po schválení gonal a cetritide.. u nás je blbý spg a aj ja problémy s prolaktínom ale už sa upravuje a asi oj ovu mi blbne..ja mám dôveru a ty? mám to posla ť do BA? abo stačí do našej pobočky v KE..a ty si z Ke? koľko máš rokov? ja 32...

mimusa4
autor
5. apr 2008

ale zato ťa obdivujem, dúfam, že aj ja tak dlho vydržím mať pevnú vôľu, lebo sa aj bojím že ako to dopadne

tina1
5. apr 2008

Ja som z MI, mám tiež 32 rokov, mám spoločnú zdr. pois.. Ja som žiadosť posielala len do pobočky v KE, oni to následne posielali do BA, lebo len tam to schvaľujú. Myslím si, že aj tebe to stačí odniesť do pobočky v KE, oni tvoju žiadosť prijmú a ty budeš mať istotu, že to je už v poisťovni. Neboj, bude všetko O.K. a o 9 mesiacov tlačíme aspoň dvoj- kočiarik. To sú problémy, ktoré sú dnes veľmi ľahko zvládnuteľné a treba veriť v prvom rade sebe a potom lekárom.

mimusa4
autor
5. apr 2008

a ty si aké brala injekcie na stimulku? viem, že veľa otázok, ale keď neviem čo všetko ma čaká..

mimusa4
autor
5. apr 2008

škoda, že tu nie je aj solida aj ona má podať žiadosť, neviem či nie na bud. týž.

tina1
5. apr 2008

A ešte, nemusíš sa báť, vôbec to nebolí, ani ten zákrok, keď ti budú odoberať vajíčka, oni ťa uspia, 5-10 minút trvá celý zákrok a hneď ťa prebúdzajú, poležíš si tam asi 2 hodiny a ideš domov, tú bolesť po tom by som prirovnala asi k tomu, keď dostávaš menštruáciu a máš chvíľu bolesti, čiže nič hrozné.

tina1
5. apr 2008

ja som si pichala puregon a cetrotide

mimusa4
autor
5. apr 2008

ale nie taká bolesť ako keď sa musím škarabať po stene? lebo ja mám takú mrhu..
a kde vykonávajú ten zákrok, tam na ľavej strane? an tom istom poschodí,

mimusa4
autor
5. apr 2008

a to si si pichala sama? a keď smiem vedieť na koľko ťa to vyšlo finančne.. 😒

tina1
5. apr 2008

Ja som to prirovnávala k mojej, mňa bolí mrcha asi tak hodinu, ale po stene sa neškriabem, takže v porovnaní s tebou to nepovažujem za bolesť. Zákrok robia tam vľavo, ako hovoríš. Vajíčka oplodňujú vzadu vpravo ako je WC a v miestnosti oproti WC ti vkladajú už oplodnené vajíčka. Vkladanie oplodnených vajíčok trvá asi 1 minútu pri plnom vedomí. Bolesť pri tomto nie je žiadna, je to pocit ako keby ti robili UZV zospodu.

tina1
5. apr 2008

pichala som si to sama, nie je to nič hrozné. A keď som to zvládla ja, tak to zvládne každý. Nie je to tajomstvo, mňa vyšli všetky lieky cca. na 16 000 Sk.

mimusa4
autor
5. apr 2008

no vyzerá to v pohode ale tie nervy či to vyjde..och
a než si šla pod narkózu tak čo všetko sa dialo a robila to Toporcerová? vieš ja som ešte nikdy nebola v nemocnici, tak preto sa vypytujem

mimusa4
autor
5. apr 2008

a ako dlho si si to musela asi pichať než si šla potom na odber?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre