Máte skúsenosti s CAR v starej nemocnici v Košiciach?

mimusa4
30. jan 2008

ahojte, chodí tam niekto? vaše skúsenosti? som len na začiatku, eln či nemám prejsť inam...

tina1
5. apr 2008

kľudne sa vypytuj, mne to nerobí problém. Robila mi to Toporcerová, a ten postup, takže prideš najprv si urobíš predoperačné vyšetrenia, potom prídeš k nej do ambulancie, sestrička ti pichne nejakú injekciu, asi náladovku, sestrička ťa hneď odprevadí do dverí vľavo a prevezmú si ťa sestričky tam. Dajú Ti ich nočnú košeľu, a čakáš na Toporcerovú. Netrvá to dlho, a zavolajú ťa na sálu, vyskočíš si na kozu a do ruky ti hneď pichnú narkózu a potom už nič neviem, len sa naraz zobudím na izbe. Z toho všetkého je najhoršie to čakanie po vložení už oplodnených vajíčok, či to vyjde, alebo nie.

tina1
5. apr 2008

Pichala som si to asi 12 dní, medzi tým som chodila UZV a ona mi stále povedala, aké dávky si mám pichať.

mimusa4
autor
5. apr 2008

no ani neviem čo všetko by som chcela ešte vedieť..a v MI nebolo nič? myslím nejaké centrum..

mimusa4
autor
5. apr 2008

no najradšej 😝 by som bola keby som to už mala za sebou

tina1
5. apr 2008

u nás nie je žiadne takéto centrum, najbližšie až v KE. Ani sa nenazdáš a už to budeš mať za sebou, mne to išlo všetko nejako veľmi rýchlo, len to čakanie na pozitívny výsledok, v mojom prípade ten druhý pokus vyšiel pouitívny, ale po 3 týždňoch som začala krvácať. Ale už to bolo o niečo viac ako pri tom prvom pokuse, tam mi vyšiel výsledok hneď negatívny.

mimusa4
autor
5. apr 2008

a keď sa smiem opýtať, tak len ty si mala problém, alebo aj priateľ-manžel?

tina1
5. apr 2008

manžel bol vporiadku, len ja som mala problém s vajcovodmi, jeden mi vybrali a druhý je nepriechodný. Takže otehotnieť prirodzeným spôsobom nemôžem, len takto, takže to skúšame a čakáme. Veď to raz musí vyjsť. A tvoj manže? Ako to berie on?

mimusa4
autor
5. apr 2008

no myslela som najprv že nebude chcieť ísť k lekárovi, veď vieš aký sú chlapi...ale v pohode bola som prekvapená ale rada..keďže u nás je problém u oboch tak tiež jediná možnosť, alebo zázrak..
a ten jeden vaj. čo ti vybrali tak to kvôli myomu? a ten druhý sa nedá spriechodniť?

tina1
5. apr 2008

ten, čo mi vybrali, bol úplne nepriechodný a museli mi ho vybrať. Ten druhý je vraj len čiastočne nepriechodný, ale nedá sa úplne spriechodniť. Takže normálne by som aj mohla otehotnieť, ale je veľmi veľká pravdepodobnosť, že by to mohlo byť mimomaternicové tehotenstvo. Takže radšej sa oplodňujeme takýmto spôsobom a počas plodných dní to radšej ani neskúšame. Je to trochu divné, ale nechceme riskovať ďalšie zbytočné komplikácie.

mimusa4
autor
5. apr 2008

no tak teda nezávidím ti vôbec..nikdy by ma nenapadlo, že môžu byť také komplikácie s otehotnením..
tinuš idem si pozrieť film, zatiaľ ti ďakujem za všetko a prídi medzi nás častejšie..ja tu večer ešte určite budem.. 😀

mimusa4
autor
5. apr 2008

keby niečo tak som tu

solida
6. apr 2008

ahojte babenky, tak som rada, ze sme sa tu rozrastli. mimusa4 prepac, nemala som teraz chvilu pristup k internetu, no uz je to v pohode.

mimusa4
autor
6. apr 2008

neviem či si ešte tu solida....

mimusa4
autor
6. apr 2008

pon. a ut. tu nebudem, lebo makám..a ty by si mala ísť tiež teraz po žiadosť už nie? volala si?

marcela27
7. apr 2008

Ahojte dievcata🙂
chcela by som sa opytat ci je potrebne ist na laparoskopiu pred umelym oplodnenim...., zatial s tym nemam ziadne skusenosti, ale snazim sa o tom vsetkom dozvediet co najviac...., pocula som, ze pokial zena urobenu laparku, tak nemoze ist na umele..., je to tak???? Ako ste spokojne v strarej nemocnici??? tak to vyzera, ze tam pojdem ja......

Pekny den🙂))

solida
7. apr 2008

ahojte kocky,
mimusa4: momentalne som mimo Slovenska, no hned ako sa vratim idem ku Toporcerovej a uz by sa mala posielat ta ziadost, dufam, ze niekedy na buduci tyzden.
marcela27: ja som v starej nemocnici zatial spokojna, doktorka aj sestra su velmi mile, snazia sa, p. doktorka nam hned na prvom sedeni vsetko dopodrobna vysvetlila. o laparke a UO neviem, ja mam za sebou HSG vysetrenie a hormonalny profil, manzel spg.

marcela27
8. apr 2008

Ahoj solida,
a ako prebieha to HSG vysetrenie??? Robi pri Toporcerovej aj nejaka mmlada doktorka???

solida
8. apr 2008

marcela27: o HSG je toho vela popisane na tomto fore, skus si to pozriet tam. V ambulancii u Toporcerovej je sem tam jedna mlada doktorka, bola tam, ked bola T. asi mesiac prec, no a zaskakuje ju, aj ked je na operacke a tak. No je velmi mila, ja som pri nej bola uz 2x.

eva7780
8. apr 2008

kocky ktora ste z kosic poradte mi kde je fakultna nemocnica na rastislavovej v ke,skor co je pri nej take zname aby sme dlho nehladali

solida
8. apr 2008

eva7780: opslala som ti internu postu, mozno ti to pomoze najst cestu k nemocnici 😉 . pekny den

eva7780
8. apr 2008

solida dakujem mas ip 🙂

solida
8. apr 2008

eva7780: rado sa stalo. pa

mukinka
9. apr 2008

ahojte tiež chodím k Toporcerovej pred dvoma týždnami som bola už na tretej inseminácii a mi povedala keď to nevinde tak idem na umelé oplodnenie dneska som si robila test a je negatívny takže pôjdem na UO tiež sa veľmi bojím o žiadosti mi spomínala topor. ale ešte ju nemám asi mi ju dá keď prídem

mimusa4
autor
9. apr 2008

ahojte, tak ako sa máme som rada, že sa naša téma rozvíja a pribúdajú dievčatá, ktoré majú naše problémy, s ktorými si nevieme rady.
dr.T je zlatá a aj jej mladá dr. a taktiež sestrička 🙂 , ja mám už podanú žiadosť do poisťovne, tak už len čakať 😒

mimusa4
autor
9. apr 2008

mukina ja som tiež najprv zvažovala insem.. ale nakoniec som-sme sa rozhodli pre uo..neboj nejako to zvládneme 😀

mimusa4
autor
9. apr 2008

mukina a nebola si tam u T min. týž. v pondelok? aj s priateľom-manželom..lebo sa podobáš na jednu čo tam bola

solida
9. apr 2008

mimusa4: haloooo, si tu?

solida
9. apr 2008

mukinka: vitaj v klube 😉

solida
9. apr 2008

dnes tu asi nezastihnem nikoho, tak skusim zajtra. majte sa 🙂

tina1
9. apr 2008

caute baby, ako som spomínala niekoľko dní späť, už mám svoj KET za sebou. Robila mi to doktorka T. práve včera o 13.30 hod.. Takže teraz len leňošíme a vôbec nič nerobíme. 22.4.2008 idem na krvné testy a dúfam, že aspoň 1 z 3 oplodnených vajíčok sa zahniezdi. Vajíčka boli že vraj celkom kvalitné, všetky prežili, tak uvidíme. Som na PN, do práce idem až v pondelok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre