Máte skúsenosti s insemináciou?

dr.janinka
2. feb 2007

Ahojte všetky babenky, chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s insemináciou. Koľko to stojí, aká je lieková príprava, ako to prebieha a aká je úspešnosť? Chodíme do CAR a využili by sme asi aj túto možnosť.....

patina
20. mar 2007

Ahoj romcatko, mám za sebou jen 2x IUI, ale pročítala jsem docela dlouhou historii inseminací na neplodnosti. Mám pocit, že na tento postup jsem nikdy nenarazila. Mě teda ani jedna IUI nebolela, pouze ta první mi byla trochu nepříjemná. Ale možná má tvůj gynekolog důvod, proč to takto řešil a zároveň je super ohleduplný. Tak neztrácej naději, mohlo se povést IUI nebo taky přirozeně.
Přeji //!

cassiela
17. nov 2010

@nane Tobě dali buscopan na mírnění bolestí při OHSS?? To je zvláštní... já ho mám užívat při normálních MS bolestech 😉

clloi
17. nov 2010

Ahojte holky, tak nám se v září povedla IUI na první pokus, sice to nakonec nedopadlo dobře, mimi to bohužel vzdalo v 8tt, ale aspoň vím, že to na mě zabírá 😀 😀 snažili sme se o mimi 3 roky a teď se těším na únor, až půjdeme do dalšího pokusu. Měla sem hormonální stimulaci Merionalem, pak klasicky pregnyl a po IUI 3x denně utrogestan a 11 den po IUI tam byla slabá čárka, ale byla. Takže určitě do IUI půjdeme znova. Byli sme s manželem dohodlí, že pokud to nevyjde, tak vyčerpáme všech 6 pokusů, které hradí pojišťovna( dopláceli sme na zákrok 1500KČ) a pak by sme teprve zkusili IVF, tak doufám, že se zadaří i po druhé 😀 😀 Hodně dělá psychika, já sem to přestala řešit, při IUI si skvěle pokecala se svou doktorkou, uvolnila sem se a testovala, až mě upozornil manžel ať to zkusím 😀 😀 takže teď sem hodila za hlavu všechny špatné věci a budu věřit, že už nás čekají jen ty hezké 😀 😀 Nebojte určitě se nám všem zadaří a my budeme brzo držet ty uzlíčky v náručí 😵 😉 😉

erickaa
18. nov 2010

@clloi ahoj, ja mám za sebou 2 neúspešné IUI, pri tej poslednej som tiež stimulovala Merionalom. Teraz by som chcela ísť na tretí pokus a rozmýšľam, či by nebolo dobré zvýšiť dávky. Ty si mala koľko injekcií? Ja som mala 5 injekcií (75IU) od 6. do 10 dňa cyklu a narástlo mi jedno vajko. Pre zvýšenie šance, by som chcela teraz aspoň 2 vajká..
A držím palce, páči sa mi tvoj pozitívny prístup 😉

clloi
18. nov 2010

@erickaa na mimi stačí i jedno 😵 😉 buď ráda, že na tebe zabrala ta menší dávka, tělo není tak zatěžované, mě zabralo až tvoje dvojnásobná dávka a taky sem měla jen jedno dominantní vajíčko. Při vyšších dávkách hrozí hyperstimulační syndrom a to je pak zlé. Známá si tím bohužel prošla a skončila v nemocnici....takže radši dej na radu doktora 😵 uvidíš, že to vyjde, jen na to zkus přestat myslet, užívej si a zkus to vypustit z hlavy, psychika udělá strašně moc. Děkuji za palečky, taky ti je držím 😵 Víš já říkám, že pokud se má stát něco zlého tak se to stane a člověk s tím stejně nic nenadělá, pak se jen musí otřepat a jít dál, jinak nikdy nedosáhne toho po čem tolik touží...a v našem případě je to mimi 😀 😀 Tak sem se rozhodla myslet pozitivně, těším se na další pokus, užívám si s manželem a uvidím jak vše dopadne.

lajdacka
30. máj 2011

Prajem pekny den všetkym babenkam. Ja som akurat po inseminacii a chcela by som sa opytat kedy by som si mohla spravyt tehotensky test lebo na sono a krv idem až za 2 týždne a to je dlho to nevidržim.

majca55
30. máj 2011

@lajdacka ahoj niektoré to skúsia na 7 alebo až 10 den,viem je to aj tak dlho.mna čaká IUI za tri týždne a viem že to bude nervák 😠 .kolko si mala folikulov?čo si brala na stimulku? 😲

erickaa
30. máj 2011

@lajdacka podľa mňa najskôr 9 dní po inseminácii by mohol citlivý test (napr. Mamatest) niečo ukázať..Ale niekedy ukážu až neskôr, tak 12-ty deň..aj to iba veľmi slabunké, skoro až neviditeľné čiarky. Držím palce, nech tam je 😉 Mne ukázal Pepino test na 9-ty deň po ovulácii skoro neviditeľnú čiarku..kuk môj album 😉

lajdacka
31. máj 2011

ahoj majca. dakujem za odpoved. ale mam taky pocit že z toho nič nebude neviem mam taku predtuchu. a podla toho čo som čitala na nete tak inseminacia ma len 10 až 15%uspešnost tak neviem.tak tomu ver že je to nervak hlavne na psichiku. ja som mala len jedno vajičko a uživala som lieky 11den cyklu som bola na sono a 3až 7den cyklu som to brala a potom den pred inseminaciou som si pychla pregnyl.

lajdacka
31. máj 2011

ahoj erickaa. ja som si ho už robyla ale nemala som tam nič len jednu čiarku ale to som len 4dni po inseminacii. dakujem za podporu moc dufam že mi to vide. mam už 35rokou tak už je najviši čas aby mi to vyšlo. 🙂 kukla som aj album tak to je parada tie fotečky. a chcem sa opytat aj ti si bola na inseminacii alebo si otehotnela normalne.

majca55
31. máj 2011

@lajdacka ahoj prosím ta na kolky den ti robili insemináciu?možno si urobila skoro ten testík. 😉 ale uplne ti rozumiem,žena to vycíti či je tehotná a mna ta jedna čiarka na teste vždy dostane do depky.ale nádej umiera posledná uvidíš že to vinde. 😲

lajdacka
1. jún 2011

ahoj majca. robyli mi to 15den cyklu. lebo na 11 som bola na sono mala som jedno vajičko potom 12 den som si pychla pregnyl a 15 den sme išli nato. partner išiel hned rano na odber a ja potom asi za 2 hodinky ponom na zakrok takže tak. no uvidim už si nejdem robyt žiadny test uvidim ked pojdem na sono a krv za tie dva týždne. lebo jedna kočka mi pisala že to nemusi byt vidiet hned po 4 dnoch tak uvidim ako čo. ale dufam že to vide lebo už nevladzem.

bibi11
1. jún 2011

Ahojky, chcem sa tiež podeliť o skúsenosť s IUI. Dnes som 12. deň po IUI, samozrejme včera som nevydržala a testovala... 😅 No a test negatívny. Tak musím ozaj počkať až na výsledok z krvi, to je najistejšie - to ma čaká teraz v piatok. Inak viem presne pochopiť, aké nekonečne dlhé sú tie 2 týždne čakania....Tiež sa mi to vlačie 🙂 Lajdacka a ty si bola teraz 1x na IUI?

lajdacka
1. jún 2011

@bibi11 ahojkaj hej teraz som bola prvy krat na inseminacii. a ti kolky krat si bola?

bibi11
1. jún 2011

@lajdacka ja som tiež bola teraz 1x...a tajne v kútiku duše verím že sa na nás usmialo šťastie a zadarilo sa....V piatok uvidíme...to idem na krv🙂

bibi11
1. jún 2011

@lajdacka aj máš nejaké príznaky?

lajdacka
2. jún 2011

ahoj bibi. tak sme natom rovnako ked si bola aj ti teraz prvi krat ako ja. teraz v piatok ideš? ja idem na buducy týžden v piatok. a skušala si si test? vieš čo ani nemam niake priznaky len som na pn tak večšinou ležim a trošku ma bolia vaječniky a chrbat ale to asi z toho ležania. a davaš si aj ultrogestan? kam chodiš do sanatoria? ja som v martine. a volam sa monika a mam 35 rokou. ak ti nebude vadit tak mi možeš aj ti niečo napisat o tebe.budem sa tešit.

bibi11
2. jún 2011

lajdacka ahojky, idem na krv zajtra. Tak som sa tešila, ale dnes som začala špiniť, takže menzes prichádza ako obyčajne.... ☹ ☹ A to som tomu tak verila 😔 😔 My chodíme do BA do Gynfivu. S manželom sa snažíme 2,5 roka....Viem že sú tu baby čo sa snažia o moc dlhšie, ale aj tak by sme už chceli byť tehotní....Vy sa ako dlho snažíte? Aj máte nejaký vážny problém? U nás to je tak, že ja som zatial OK,ale manžel mal horší spermiogram....Doktor povedal, že na spodnej hranici normálu...No ale to ani srnka netuší či je to dobre alebo zle....

lajdacka
3. jún 2011

ahoj bibi. ako ti dopadla ta krv som zvedava ale dufam že to bude dobre. ale šak možeš špinit aj keby si bola nechaj to na tu krv tam je to 100%. a odkial si ked chodite do BA? mi sa snažime 3roky. ja už som bola tehotna raz z priatelom ale som dostala boreliozu tak som potratila a potom sme museli čakat skoro rok a pol aby sa mi upravila krv po tej boreliozii. teraz je to v poriadku tak sme išli nato. ja idem v piatok na buducy týžden tak uvidim. ale asi si urobim aj test lebo to nevidržim to čakanie ešte týžden.problem nemame žiadni len sa proste nedari. zo začiatku mal trošku slabe spermie mato ale už je to v poriadku tak len sa nedari.držim palce a čakam na odpoved tešim sa ahoj

fifista
26. jún 2011

Ahoj holky,s nadějí čekám na miminko s manželem už přes rok.Ted jsme měli první IUI 26/4/2011,nechci se nato moc upínat,ale přesto tajně doufám......Dneska mě celý den bolelo břicho jak kdybych to měla dostat.... 😉

nadej13
20. mar 2012

Zdravím všetky, chcela by som sa spýtať či ste po IUI hneď v prvý deň aj krvácali. Sestrička síce povedala že v prípade krvácania alebo špinenia sa aj tak robí na 14 deň test, ale nepovedala či tak skoré krvácanie neznamená predzvesť neúspechu. Poradíte?
Ďakujem

andrejta
21. mar 2012

@nadej13 ahoj, ja som špinila pred IUI a počas som dokonca začala krvácať a doktor, že nevie prečo 🙄 , a ja či to može byť ovuláciou a doktor za na to, noo, že asi hej. Ale aj tak to nevyšlo a myslím že preto, lebo mi to neurobili načas - proste to prešvihli. To čo už je za prístup?
Ale nemyslím si, že je to predzvesť neúspechu - mohli ťa pri inseminácii poraniť, takže nevešaj hlavu, držím palce 😀

nadej13
21. mar 2012

@andrejta Ďakujem, teraz som rada že akúkoľvek nádej. Trvalo to len jeden deň,momentálne je to v kľude, aj teplotu si meriam (asi aby som nevyšla z cviku 😉 ). Dlho som tu čítala príspevky, poučila som sa viac ako na klinike, snažím sa hodiť za hlavu všetky nepríjemné myšlienky. Lekárka dala najavo že je to len pokus, ani na laparoskopiu ma neposlala, tak to aj tak beriem že je to vo vyššej moci. A k tomu prístupu...som v tomto úplný nováčik, stále som si myslela že takéto kliniky sú len pre bohatých, je to síce drahé, ale keď sa nedarí tak človek prehltne aj tie peniaze, len tie reči...najprv človek počúva že sa nič nedeje, má sa snažiť a potom prejde čas a zrazu počúva že načo toľko čakal. Nie každá má to šťastie aby našla lásku a keď nikoho nemá tak ju žiadny lekár nerieši a keď tú lásku nájde tak nad ňou lámu nádej, to sa mi moc nepáči, ale povedala som si že proste vypnem zvuk a budem sa len tešiť na možný úspech,len ten čas tak rýchlo letí. Tak dúfam že aj u Teba to nabudúce vypočítajú správne. 🙂

andrejta
21. mar 2012

@nadej13 som rada, že som "pomohla". tak ja dúfam, že to vypočítajú správne, lebo my sa asi dáme už na IVF. Dávam si ešte mesiac (lebo o týždeň ideme na lyžovačku, takže tam vypnem 😀 ) a keď opäť nič, objednávam sa do CAR. Tak nám držím palce 😀 😀 😀

nadej13
21. mar 2012

@andrejta asi s tým máš viac skúseností, len ak som správne pochopila lekárku tak to umelé oplodnenie musí schváliť poisťovňa a je k tomu potrebných viac spermiogramov alebo tak nejako? mám z toho všetkého v hlave guláš. Ale aj som čítala že niektoré na to povolenie od poisťovne dlho čakali. Inak ja by som to tiež radšej skúsila, lebo toto je také dlhé čakanie a predstava že to absolvujem znova aj s tými sprievodnými znakmi..

andrejta
21. mar 2012

@nadej13 hej, IVF schvaľuje poisťovňa, a robia sa rôzne vyšetrenia aj viac liekov (hlavne drahších) sa berie, ale spermiogram stačí jeden určite. a potom ešte keď sa oplodňujú vajíčka. ja som absolvovala 3x IUI a sú to podľa mňa vyhodené peniaze, pokiaľ nemáš nejaký fyziologický problém - napr. nepriechodné vajcovody... ale na druhej strane, nie je to takmer ničím obmedzené a môžeš na to chodiť viacmenej do nemlátom 😀

nadej13
22. mar 2012

Tak nemlátom ma neláka 😀 , hlavne sa asi nesmiem dať a nech mi spravia tú laparoskopiu a potom radšej IVF. Musím sa už prestať báť ísť za svojim, je to moje telo a k tým peniazom, bude to predpríprava na bábo, veď to zhltne veľa nákladov na seba 🙂 ale budú to radostne vynaložené peniažky. V práci by tiež asi dlho neakceptovalo to neustále odbiehavanie na odbery a podobne ako to bolo teraz pred prvým pokusom a dovolenky tiež nie je toľko aby to človek bral úplne v pohode. A Ty si teraz v štádiu príprav?

jeny
22. mar 2012

@nadej13 ahoj, ja som tiez prvy den po iui trosku krvacala, je to bezne nemusis sa bat a pre povzbudenie ti napisem ze mne vyslo IUI na prvy krat a vobec som tomu neverila ze by to mohlo vyjst 😉

andrejta
23. mar 2012

@nadej13 ešte nie, zatiaľ sa odhodlávam iba na konzultáciu, predsa len stále v kútiku duše dúfam, že možno ešte sa to podarí bez "umelej" pomoci. Ale asi keď to nevyjde ani tento mesiac, tak tak už asi to roztočíme naplno 😀

nadej13
24. mar 2012

@jeny tak to gratulujem, aj malá je chutná. A nejako si cítila zmenu v sebe? Ja mám bohužiaľ už dva dni pocit ako keď sa mi blíži perióda, je to také zosilnené, to asi tými hormónmi čo si dávam. Bolo by krásne keby to vyšlo, ale tie pocity sú silnejšie. Ale je milé si prečítať že niekomu to prinieslo radosť hneď na prvý krát. Nech Ti to pekne rastie, všetko aby bolo v najlepšom poriadku aby ste mali s manželom ďalšiu radosť. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre