Máte skúsenosti s insemináciou?

dr.janinka
2. feb 2007

Ahojte všetky babenky, chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s insemináciou. Koľko to stojí, aká je lieková príprava, ako to prebieha a aká je úspešnosť? Chodíme do CAR a využili by sme asi aj túto možnosť.....

santamonica
13. mar 2013

@stanka810 no nikomu no nehovor, urcite si aspon o 10 rokov mladsia, mam uz strasnych 39 😝 , takze mam mozne este rok dva tri nadej, ale co uz, vzdy som si myslela,ze uz o tomto case budem mat tri deti velke a zivot ma asi za nieco tresta ......ale este verim, ze nam to vyjde, len preto IVF,ze uz nemame cas otalat.....ale mozno ma este doktorka presvedci na dalsie iUI.........a ty si spokojna v Gyn?
ja v Iscare zatial ano, aj pristupom aj vsetkym 🙂

stanka810
14. mar 2013

@santamonica ja mam tento rok 37, takze tiez nemam uz moc casu, ale vyskusam par krat IUI ....ja som zatial v gynfive spokojna....uvidime ako dalej....ale ak by som sa rozhodla pre IVF tak to chcem absolvovat asi v brne

santamonica
14. mar 2013

@stanka810 ano? a preco v brne, ja som tiez pocula, ze su tam dobri,ale v com je az taky rozdiel? moje dve kamaratky obe chodili tu v BA a obe maju babo ............. mozem sa opytat, ako dlho uz skusate?

stanka810
14. mar 2013

@santamonica my skusame dva roky zatial...v brne robia IVF aj so soft stimulaciou co nie je az taka zataz na organizmus...v BA to nerobi ziadne centrum

santamonica
14. mar 2013

@stanka810 aha, no idem si o tom nieco nastudovat, mas na mysli nejaku konkretnu kliniku v brne?

gabriela1973
15. mar 2013

ja som podstúpila insemináciu len raz a aj to hned úspešne ale to bolo 9 rokov dozadu takže som mala 29 rokov a teraz 39,čím vyšší vek tým asi horšie ale asi to budem musiet vyskúšat pretože inak sa asi dietatka nedočkám,a obdivujem vás niektoré čím všetkým ste si prešli,nech sa vám všetkým podarí o čo sa snažíte........ 🙂

stanka810
15. mar 2013

@santamonica asi reprofit 🙂 neviem, musim si este nastudovat, ktore je dobre

stanka810
15. mar 2013

@gabriela1973 cize mas 9 rocne dietatko a chcete druhe a nedari sa? rozmyslas zase nad inseminaciou?

gabriela1973
15. mar 2013

presne stanka810,ale už mám trocha strach kvôli veku a zdravotným problemom,ale moja túžba je silnejšia,čo asi mnohé dobre chápete 🙂 pekný zvyšok večera prajem

santamonica
16. mar 2013

@gabriela1973 prajem ti gabika nech ti to vyjde a strasne ti "zavidim" , ze vam to vtedy vyslo a ze mate dieta, ked si predstavim, ze je tu moznost, ze sa mi to uz nepodari, tak niekedy ani nemam chut zit ☹ , ja mam dobreho muza aj rodinu a kamaratov, ale mam chvile,ked mi vsetko pride zbytocne

gabriela1973
16. mar 2013

viem asi čo zažívaš santamonica,presne tak somm sa cítila pred 10 rokmi ked sme sa snažili o prvé bábo a trvalo to tri roky a nič,som bola totál zúfalá,ak som stretla tehotnu alebo mamičku s kočíkom hned som revala,strašne sme chceli a nešlo to,utešovali ma kamarátky aj rodina aby som na to nemyslela a povedala si že nechcem,že potom sa to určite podarí.ale povedz si že nechceš ked je to tvoja jediná túžba a myslíš na to vo dne v noci to nejde.to nie je ako ked chceš auto a nemáš nan,s tím sa dá žit.Som štastná že máme aspon synčeka,ale rada by som abi nebol jedináčik.Prvý krát ked som podstúpila insemináciu sme si povedali s manželom že s ničím nepočítajme aby sme hned neboli sklamaný,noa boli sme prekvapený a najštastnejši.Tebe prajem to isté aj ked to nevyde na prvý krát len to nevzdávaj 🙂 viem čo prežívaš a tiež sa mi tisnú slzy do očí.Držím ti všetky palčeky a sa za vás aj pomodlím.

majkalabka
9. apr 2013

Ahojte všetky 🙂 som tu uplne nova 🙂 vidim, ze nie som sama, ktorej sa nedari....vcera sme boli na prvej inseminacii. Nakoľko mi zistili polycyst.vajecniky, najskor sme stimulovali clostibegytom, po 2 neuspesnych pokusoch mi nasadili merional injukcie ( jeden mesiac neuspesne, len sme sa snazili cez plodne dni po podani pregnylu) V sobotu som bola na pregnyl a v pondelok rano na inseminaciu.Mala som cca 5 zrelych folikulov od 18 mm do 20 mm. Lekar mi dal utrogestan 2 tabletky vecer a mam cakat a po 2 tyzdnoch si spravit test. A tiez mi kazal vypit denne 3 litre tekutin 😒 tak v kuse beham na wc teraz. Nejake specialne pocity nemam, len som nafuknuta....

ako ste to zvladli vy, resp. ake su Vaše pocity po IUI? Zda sa mi, ze ked sme sa snazili normalne a neuspesne, tie pocity po hormonoch boli vyraznejsie ako teraz, tak neviem ... 😒 🙂

matulka2314
10. apr 2013

ahojte baby som tu nová na modrom konikovy a nedari san nam skoro styri roky otehotniet. chcem sa opytat bola som na hormonalnom profile pred iui 2dc a potom mam ist 21-22 dc ale to je akurat cez vikend tak neviem ci ist 20dc ale to som po nocnej ci nebudu skreslene vysledky alebo mam ist az 23 dc, ten jeden den by nemal vadit nie ? viete mi poradit?

boobaa
15. apr 2013

@stanka810 ahoj. Citala som tvoj koment. Soft ivf robi aj gyn fiv. Len oni o tom nehovoria. Ked sa.spytas tak ti povedia. Ja sa chystam ak mi nevydu dalsie 2 iui na soft ivf. 🙂

stanka810
15. apr 2013

@boobaa Kolko pokusov IUI si mala? Aha tak sa nato spytam...to si musis sama vypytat ci ako? Oni to sami neponuknu?

boobaa
15. apr 2013

@stanka810 dnes som bola na 6tej inseminacii a mam za sebou aj 2 umele oplo. V januari sme sa boli popytat aj v Brne. Nakoniec skusame este v gyn five. No a tam som sa pytala lekara ci soft sa na SR nerobi, a on ze robi a robia ho aj oni. Ale oni kvoli vacsiemu poctu vajicok pri dlhom protokole odporucaju to.

stanka810
16. apr 2013

@boobaa odporucaju co? nerozumiem

boobaa
16. apr 2013

@stanka810 no odporucaju dlhy protokol - klasicku stimulaciu. Mne tak hovoril ze pri klasickej stimulacii vie mat zena kopec vajok. Ja som mala napr. 21 a druhy raz 19. A pri soft stimulacii je ich ovela menej. Lebo aj hormonov je menej takze ked v SR hradi poistovna iba 3 ivf, tak lekari aby ti zvysili sance na tehu robia klasicku stimulaciu. Ale na poziadanie ti daju aj softku.

stanka810
16. apr 2013

@boobaa aha, no diky teda za info....viem, ze tri hradi poistovna a tiez do isteho veku tusim 39...ja keby som sa rozhodla pre iVF tak idem do brna, v lete sa stahujem k ceskym hraniciam a budem to mat do brna blizsie ako do blavy, teraz chodim do BA lebo tu byvam

boobaa
16. apr 2013

@stanka810 nie je za co. Mne to Brno doslo moc daleko. Keby som tam musela ist na ivf tak by sme tam musely byt tyzden ubytovany a to mi vadi. Po zakroku potrebujem mat pokoj v domacej posteli 🙂 Ale tu to budes mat fajn. Tak drzim palec

domka77
25. sep 2015

@magdalena19 konecne pozitivny ohlas... je tazke tolko toho citat a 90% dievcat sme na tom rovnako, ze stale nic... tak ti srdecne blahozelam a som rada, ze ti to vyslo... 🙂 uprimne...

duda223
10. dec 2015

Zienky co ste boli na iui napiste ako to priebehalo po zakroku. Kolko ste ostali lezat, nemali ste pocit,ze z vas všetko vytieklo? Fungovali ste normalne,ci ste len polihovali?

saxana2006
10. apr 2016

Ahojte baby je tu nejaka baba co teraz presla iui?

miuska49
26. apr 2016

@saxana2006 ahoj ja som bola dnes prvykrat

lucusik33
27. apr 2016

@saxana2006 ano ja som bola na 3.IUI pred 2tyzdnami a prikladam vcerajsi test

lucusik33
27. apr 2016

@miuska49 vela stastia prajem

miuska49
27. apr 2016

@lucusik33 dakujem a gratukujeeeem, aky si mala problem ked si bola na iui?

lucusik33
27. apr 2016

@miuska49 ja ziadny trochu zhorseny tvar spermii.

miuska49
27. apr 2016

@lucusik33 a kolko ste sa snazili predtym?

lucusik33
27. apr 2016

@miuska49 nie dlho asi polroka ale kedze ma zenie vek tak som iniciativovala 3 inseminacie a keby neboli vysli tak ivf. Ale ja som uz aj s ex podstupila ivf a presla 3bioch.tehu aj 1MA v 12tt a snazim sa o nabetko takmer 3roky spolu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre