Máte skúsenosti s insemináciou?

dr.janinka
2. feb 2007

Ahojte všetky babenky, chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s insemináciou. Koľko to stojí, aká je lieková príprava, ako to prebieha a aká je úspešnosť? Chodíme do CAR a využili by sme asi aj túto možnosť.....

nane
4. feb 2007

tinucha...
v novembri som bola len na stimulacii a pod ultrasoundom mi dr naordinoval snazilkovanie, kedze mame dobry SPG....potom prestavka a 17.januara IUI///
ja som denne brala dve injekcie pocas 14 dni...a nakoniec pregnyl...a potom denne 7x tbl....a nepocitam buscopan a paracetamol, ked ma drapol OHSS...asi tak

tinucha
4. feb 2007

Je to vôbec možné? To ti robili IUI aj keď si mala toľko folikulov? Ja som niekde čítala, že babu, ktorá mala 5 folikulov už nechceli lekári pustiť na IUI! To je neuveriteľné! Vravíš,že si mimo Slovenska? A to lekár na to že si mala 9 folikulov nič nepovedal? Normálne sa mi nechce veriť vlatným očiam. Nechcem ťa strašiť,ale veď simohla zomrieť? To čo sú za lekári.

tinucha
4. feb 2007

Nane a to ťa koľko krát počas tých 14 dní skontroloval ultrazvukom? A ktoré tabletky si brala denne 7? Veď to je strašne veľa!

nane
4. feb 2007

tinucha
toho sa nebojim...je to jeden s najlepsich/ ak nie jediny najlepsi/ dr na cypre...
dr mi ukazal kartu pacientky, ktora bola prvy krat na IUI, takym istym sposobom stimulovana a otehotnela s patorcatami...robili redukciu a teraz uz definitivne caka dvojcata....videla som fotky s ultrasoundov...pri folikumetrii aj pri gravidite...dr vie co robi...verim mu...ja som v novebri bola tiez po stimulacii a mala som asi 5 folikulov a v decembri bez stimulacie som mala len jeden a aj ten rastol vecnost...takze asi preto sa nejak nebojim, viem, ze asi nemam ten hormon na produkciu folikulov takze potrebujem pomoc, bez nich nemozem otehotniet...

nane
4. feb 2007

tinucha...kazde tri dni som bola na ultrasound ...prve tri dni som brala 300IU merionalu...potom 5 dni 150IU potom uz len 75IU...

tinucha
4. feb 2007

No podľa mňa to nie celkom OK ak žená čaká pätorčatá. A že jej potom robili redukciu, to sa mi tiež nepáči. Je to dvojnásobný zásah do tela ženy.Je to divné. Myslím že jeden folikul je to najprirodzenejšie. Podľa mňa pri IUI nemá ísť o to, aby sa vytvorilo čo najviac folikulov.Práve naopak, lekár robí ultrazvuk na to, aby to kontroloval. V tvojom prípade to jednoznačne prepískol a k takému lekárovi by som viackrát nešla. Skoro ťa zabil.

nane
4. feb 2007

tinucha
dolezite je mat dominantny folikul....a hlavne nie prazdne...ak mas desat a z toho je 8 prazdnych...tak si znovu tam kde si bola...ak mas dva a oba su prazdne tak sa ti chce plakat...nehovoriac o tom, ze poznam odtialto z modreho konika kocky, ktore sli na IVF, mali 5 folikulov...vytrpeli si to vsetko a nakoniec im povedali...sorry, ale boli prazdne...takze vsetko musia prejst odznovu...nemame istotu, ze dozrelo vajicko...a ani v tom dominantnom nie je ta istota...ak mas 16mm folikul a praskne a nic...tak by si si priala mat este pat, nech mas vacsiu sancu na uspech...a potom ta redukcia, ano, je to mozno trosku nehumanne ale potrebne ku zdraviu, ak je to jedina sanca a mozno ta posledna mat zdrave dieta...
je tu jedna kocka, ktorej po stimulacii vybrali 60folikulov...vytiahli skoro 2litre vody....ano, vytrpela si...ako nie jedina, ktora si ide tvrdo za svojou tuzbou...
ja som nemala tak vela...a netahali mi vodu, vdaka bohu...takze som bola ta "stastnejsia" ....aj napriek neuspesnej IUI...ale teraz viem, ako na to reaguje moje telo...

tinucha
4. feb 2007

Prepáč, asi som bola z týchto informácií v šoku a možno som reagovala až príliš horlivo ☹ . Tak ti teda držím palce, aby sa ti to už nikdy v živote nezopakovalo. Prajem ti veľa šťastia a čoskoro vytúžené dieťatko.

nane
4. feb 2007

tinucha
to je v pohode, nemusis sa ospravedlnovat...mozno by som tak isto reagovala...a naopak je mile, ked sa niekto obava o zdravie cudzieho cloveka...
dakujem...aj tebe prajem uspesnost IUI...a nech mas o 10 dni //...krasny darcek na valentina... 😉

tinucha
4. feb 2007

Ďakujem, som rada, že si to takto zobrala. 🙂

nane
4. feb 2007

v pohode... 😉
ako dlho sa snazite o babo?

tinucha
4. feb 2007

No už 3 roky a 4 mesiace. ☹

nane
4. feb 2007

JEZKOVE OCI 😨
jezkove oci...no ja som sla k dr po 3 mesiacoch...najprv som brala tbl..ale nepomohli...tak som v novembri zacala s injekciami...ja som "typek", ktory sa hned zacne "vzrusovat" preco to u mna nefunguje ako u inych "normalnych"...ja som nebrala ziadnu antikoncepciu...nikdy...a nikdy som nemala nechraneny styk...takze moje telo je samo o sebe antikoncepcia... 😠
nebojaj....vraj je februar plodny mesiac...kocky to tu neustale pisu a pripominaju 😉 ....takze urcite vam to vyjde...hlavne usmev ...nech sa tam babatku chce...

tinucha
4. feb 2007

My sme síce mali chránený sex, ale keby som vedela, že to nemá význam, ...škoda peňazí. Ale hormonálnu antikoncepciu som tiež nikdy nebrala. Neboj, ja verím,že sa nám to podarí. Dúfam, že v najbližšom čase. Ináč teraz som psychicky úplne v pohode. Takže ten úsmev by už aj bol, takže môže prísť. 😉 🙂

nane
4. feb 2007

len mu to neustale opakuj...nech si je iste... 😀

tinucha
4. feb 2007

Dobre budem. Dik za radu. 😀

oli10
4. feb 2007

Pre Pappo: po IUI som lezala asi 15 minut.
Potom od 2.dna uzivam Utrogestan 2.2 vaginalne.

pappo
5. feb 2007

ahojte baby, tak dnes som bola na kontorle mam 12DC a folici su male, mam ich okolo 10 a z toho jeden ma 14 a druhy 16mm, lekarka povedal ze je to malo, vybrala som 10 merionalov 75iu ale teraz uz neberem nic a cakma do stredy aby narastli vy ste mali ake velke pri zakroku povedal aze musia byt min 17mm tak uvidime ci do stredy narastu.☹

tinucha
5. feb 2007

Ahoj pappo. Ja som mala pri prvom IUI na 10 DC 19mm folikul a pri druhom IUI na 9 DC 21mm. Folikuly vraj rastú (1/2mm za deň), takže do stredy by ti ten 16 mm folikul ešte mohol dorásť. Držím ti palce. 😉

pappo
5. feb 2007

tinucha diky, to by mohol ale situacia sa komplikuje pretoze mam PCO a hrozi mi hyperstimulacny syndrom och joj. a tebe to vyslo na 2 krat?

tinucha
5. feb 2007

Pappo, prevenciou pred hyperstimulačným syndrómom je vraj pitie veľkého množstva tekutín, tak už začni 😉 .
Či to vyšlo na 2.krát sa dozviem o týždeň v utorok. 🙂

magdalena19
5. feb 2007

pappo ja som tiez bola na IUI mala som 20mm folikul. tiez rastol velmy pomaly nakoniec to nevyslo no bolo to davno.Potom som isla na IVF a to vyslo na prvi krat.

pappo
5. feb 2007

tinucha tak uz pijem ma pred sebou mineralku 1,5 L takze pijem, uvidime.
v utorok drzim palce kam chodis ja do iscare.

magdalena dakujem za podporu to je super ze ti to vyslo hned n aprvej IVF.prajem vsetko dobre tebe aj babetku.
a moji folici pohnuite si rastte lebo bude zle 🙂

tinucha
5. feb 2007

Pappo, tak dúfam, že sa ti ten syndróm vyhne veľkou obkľukou! 😉 Vďaka za držanie palcov. Ja chodím do SPLNu v Košiciach.

pappo
5. feb 2007

tinucha takto je na opacnom konci SR 🙂 pijem vodu tak snad to pomoze dam vediet. 🙂

dalida
6. feb 2007

Citam si vase prispevky, dievcence a mam otazocku na tinuchu. Inac prajem vam pekny den. Tinus, ake mas skusenosti s dr. Hredzakom? Bola som u neho na prvej konzultacii a cakam kedy mi nabehne M aby som mohla ist na vysetrenia..... a manzel na spermiogram. Absolvovala si aj laparoskopiu (ja sa jej dost obavam - radsej by som bola, keby ma minula). A co sa tyka financii - kolko ta to vyslo? Dakujem veelmi pekne za odpoved.

tinucha
6. feb 2007

Ahoj Dalida, kľudne sa pýtaj, rada ti odpoviem. K Hredzákovi chodím od júla. Tiež som začínala ako ty. Najskôr prvá konzultácia, potom v priebehu cyklu 3xultrazvuk a krv na vyšetrenie hormon.profilu. Medzitým manžel spermiogram. Z týchto vyšetrení zistil, že manžel je OK a ja mávam anovulačné cykly. Takže mi navrhol IUI, ale musela som absolvovať laparoskopiu. Možno to bude vyzerať divne, ale ja som sa na laprku tešila. Fakt. Toto bola pre mňa posledná prekážka, ktorú som konečne chcela prekonať, aby sme konečne mohli mať dieťatko.Tešila som sa, že pôjdem na IUI a budem mať reálnu možnosť otehotnieť. Laparka bola preto pre mňa úplne v pohode. Bez nej by som na IUI nemohla ísť. A aký je doki. Doki je mlčanlivý, ale na to si už asi prišla, alebo si to už niekde čítala. Ale on je taký nielen ako doktor, ale aj ako človek. Je trošku iný. Čo už. Má strašne zlatú sestričku, ktorá ti rada poradí a pomôže. Ináč, keby nebolo jej, asi tam už veľa pacientiek nemá. Ja stále dúfam, že vie čo robí.A dúfam, že sa nám teraz to IUI už podarilo. Ak nie, tak to skúsime ešte raz a potom sa uvidí, čo ďalej. Ak ťa niečo ešte napadlo, kľudne sa pýtaj.

iffka
6. feb 2007

ahoj holky! Čtu tady vaše příspěvky a zírám... Já byla na asi pěti IUI a připadalo mi to už od začátku jako zbytečný čas. Blahopřeju všem, kterým se to povedlo, já nikoho takového "živého" ze svého okolí neznám. Hlavně teda nechápu, proč vám dávají na stimulaci před IUI injekce!! Já si je píchala až v rámci IVF, takže když už si musím píchat do břicha, očekávám od toho statisticky větší pravděpodobnost, že otěhotním.
Povedlo se nám to na na čtvrtý pokus IVF, už jsem to vzdávala, takže je pro mně zázrak, že teď čekáme dvojčátka a jsem hrozně šťastná a spokojená... snažili jsme se pět let a prošla jsem si ledasčím.
Takže držím palečky všem, ať máte letos taky plné břísko 😵
Hlavně pozitivně myslete a hoooodně pijte - aspoň 4 litry, ať je tělo pročištěné a děloze se chce přijmout embrya!

pappo
6. feb 2007

oli10 diky za info

tinucha
6. feb 2007

Iffka, môj lekár vraví, že s liekmi nemá dobré skúsenosti, preto odpotúča menopur injekcie. Pri dvoch stimuláciách som síce brala injekcie, ale iba jednu denne.Čiže som ich zobrala raz 9 a pri druhej stimulácii 10. Vždy som mala len jeden folikul. Pri stimulácii liekmi, zvykne byť folikulov viac.
Vďaka za držanie palcov a prajem podobne aj tebe veľa šťastia, zdravia a krásne zdravé dvojičky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre