Máte skúsenosti s insemináciou?

dr.janinka
2. feb 2007

Ahojte všetky babenky, chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s insemináciou. Koľko to stojí, aká je lieková príprava, ako to prebieha a aká je úspešnosť? Chodíme do CAR a využili by sme asi aj túto možnosť.....

carodejnice
2. feb 2007

Ahoj, tak já přidám svojí trošku do mlýna. Mám za sebou první pokus inseminace, bohužel neúspěšný. Nevím jak je to na Slovensku, ale v Čechách se platí ze zdravotního pojištění tři pokusy inseminace a tři pokusy umělého oplodnění. Už si přesně nepamatuju kolikátý den od prvního dne menstruace jsem si píchala do břicha hormony Puregon(asi 6 dní), a asi 38 hodin před inseminací jsem musela dostat injekci Pregnil. Já jsem na ten Puregon doplácela asi 1000,- Kč.
DOktorka mi říkala, že úspěšnost inseminace je asi 8 - 12%. Takže mi to přišlo málo a domluvila jsem se s ní, že to zkusím pouze jednou a pak přejdu na umělé oplodnění.

oli10
2. feb 2007

Ahoj,ja som nedavno absolvovala 1.IUI.Od 3. do 5.dna cyklu som brala CLOMHEXAL.
Po dobrati liekov pojdes 2krat na sono,skontrolovat ako ti rastu folikuly.
1 a pol dna pred IUI ti pichnu PREGNYL. V den IUI manzel odovzda spermie a za 2 hodiny prebehne IUI.Vobec to neboli a trva to asi len 5 minut.
Ak sa chces este nieco spytat, rada ti odpoviem. A este nieco: uspesnost je asi
10 az 15 %.Po kazdom dalsom pokuse sa vsak este zvysuje. Vela stastia

nane
3. feb 2007

ahojky....ja som absolvovala 1. IUI 17.01.2007 a bohuzial neuspesne...na 3 DC mi pichali merional brala som ho 11 dni, na nasledujuci den vecer o 22.00hod mi pichli pregnyl, dalsi den som zacala brat utrogestan 3x2 a hned na dalsi den rano o 8.00 sme sli do labaku na sperm wash a o 10.00 IUI, trvala asi 7min, pre mna bolestiva....potom som zostala na klinike lezat "hore zadkom" jednu hodinu...dr mi predpisal este lieciky a sla som domov....poobede o 15.00 za zacali neskutocne bolesti, skoro som o rozum prisla...a nasledujuci den diagnostikovali OHSS...hyperstimulacny syndrom...lezat, nepit ziadne tekutiny....po 4 dnoch to zacalo ustupovat...na 14 den od IUI krvny test....bol zial negativny....prestala som brat tbl....a 1.2.2007 som dostala periodu...takze som 3DC a mam BT 37.09 `C... 😨 co vobec nechapem....nevadi...

magdalena19
3. feb 2007

ahoj. ja som tiez absolvovala IVF a teraz mam krasne zdrave dievcatko simonku.prv som bola na inseminacii z ktorej nic.potom som absolvovala ivf nic hrozne pokial si v pohode.brala som asi tyzden puregon potom asi jeden den pred pregnil na uvolnenie vajicok.potom v den d pod narkozou vyberu vajicka a vlabaku spoja z manzel. sperm.po dvoch dnoch bol vklad 3 embrii cez posvu.nie je to vobec bolestive.ked som prisla po 2 tyzdnoh na krv tak som bola prekvapena a stastna pretoze som bola tehotna.preto babenky hlavu hore skusit treba vsetko.ja som z manzelom nemohla mat 6 rokov dieta a teraz som stastna ze som vsetko urobila preto aby som mala krasnu dcerku. 😉 🙂

pappo
4. feb 2007

dr.janinka tak snad uz vies co to o IUI ale docitat sa mozes aj na strankach car, tam vsak nie su konkretne informacie od bab co to absolvovali. ja som na tom podobne tiez ma caka prva IUI a hrozne sa tesim. dnes som skoncila s injekciami 10x merional, a teraz uvidime v pondelok ake mam velke folikuly,a v stredu alebo vo stvrtok idem na IUI.
nane to si vazne lezala s nohami hore? no neviem z iscaru ma asi poslu domov co teda pojdem lezat do kludu aspon tak to mam naplanovane ale to pocujem prvy krat, ak niekto bol v iscare na IUI lezali ste tam nejaky cas po zakroku?
nane velmi ma to mrzi ze to nevyslo ale hlavu hore to zvladnes a pokusite sa znova, zelam ti skore //. 🙂
oli 10 napis este co bolo po zakroku co ti odporucili klud, lezat nohy hore 😀
jasne ze uspesnost je 10-15% pretoze ani pri prirodzenom otehotneni nie je vacsia, ked pocitate s naovulacnym cyklom a ze sa nemusite hned trafit do ovulacie a podobne preto je ten rok taky idealny na otehotnenie a po roku to uz riesi lekar, nie aspon tak som to citala na nete. 🙂

nane
4. feb 2007

pappo...ano, lezala som "hore zadku" na klinike....ale ja som na cypre...nie na slovensku, takze tu maju asi iny pristup...ale nechapem, preco na slovensku kocky hned vstavaju....ved ono to vytecie...nie??ked uz hodinku lezkas, tak je tam ta sanca, ze sa tam v zakutiach tie spermijky schovaju a pockaju si na vajicko...ale ked ich tam dr vstrekne a nasledne vstanes...tak gravitaciou hned idu von....asi sa mylim.... 😅
dakujem....teraz budem mat prestavocku...budeme sa snazilkovat len tak... 😀 pre zabavu....a potom ideme nato este raz...

pappo
4. feb 2007

nane, piseme si v dvoch temach 😀 odpisala som ti aj skusenosti s merionalom 😀 😀 😀

tinucha
4. feb 2007

Ahojte,ja som po 2.IUI a po obidvoch ma v centre nechali ležať ešte 20 minút. Aj keď si myslím, že spermijky by vytiecť nemali, pretože ich dávajú priamo do maternice.

pappo
4. feb 2007

tinucha diky aj tak si ma potesila ze ta tam nechali aby si si polezala. 🙂 ako ktory si DC?

nane
4. feb 2007

tinucha...
po dvoch??? 😨 jezkove oci....a tu druhu si kedy mala? ako dopadla??? 😉
no davaju ich priamo do maternice ale cez krcok maternice...ja neviem...len nad tym rozmyslam, ze aj ked mas periodu, krv vytecie...ale to je jedno, hlavne, ze to funguje...

tinucha
4. feb 2007

Tak 2.IUI bolo v utorok, takže teraz som v štádiu čakania na výsledok 🙂 . Dnes som 19DC.

nane
4. feb 2007

JEZKOVE OCI...tak to ti drzim pasticky.... 😵 😵
ty si nemala bolesti po IUI??...cim si stimulovala?

tinucha
4. feb 2007

Nane, vďaka za držanie pästičiek 🙂 .Po IUI som mala bolesti ešte niekoľko hodín. Bolelo ma v podbrušku ako v prvý deň MS. Najskôr som mala také bolesti, že som ledva chodila. Takže som si musela poležať. Do večera ma to ale samo prešlo. Pri prvom IUI som až také bolesti nemala. Stimulovala som menopurom, čo sú injekcie.Pri prvom som pichala 9 a pri druhom 10 injekci9.

pipka
4. feb 2007

ahojte, tiez sa chystame na IUI, musim este pockat do dalsieho cyklu, lebo zaciname stimulovat az po MR, ktoru mi odporucil endokrinolog. Mam predpisany clostilbegyt,pregnyl a utrogestan po IUI.
Uz to niekomu vyslo aj na prvy pokus?
Zavadzaju sa do maternice precistene spermie? Lebo u nas je mozno problem aj v imunite mojho tela voci partnerovym spermiam. 😒

tinucha
4. feb 2007

Pipka, viem o kočkách, ktorým to vyšlo aj na prvý krát, aj keď tá pravdepodobnosť sa vraj zvyšuje pri ďalších pokusoch. Do maternice sa zavádzajú nejakým spôsobom upravené spermie, viac o tom neviem, ale tá imunita by pri IUI nemala byť problémom.

pipka
4. feb 2007

Ahaa, dakujem. A da sa stimulovat jeden cyklus za druhym, alebo musi byt medzitym nejaka pauza? Cize, ked sa nam nezadari v marci, moze sa zadarit v aprili?

nane
4. feb 2007

pipka
zavadza ju sa LEN "umyte" spermie...dovod? lebo vo "sviezom" stave by sposobili maternici obrovske problemy typu krce, krvacanie etc...preco? lebo ak sa normalne snazilkujete tak spermie prechadzaju cez tvoj hlien, cim sa neutralizuju spermie aby ti nesposobili problemy ked sa dostanu do maternice...preto mozes mat protilatky voci manzelovi...ale kde ich "umyju" tak je jedno ci mas protilatky, lebo ich vstreknu priamo do maternice, kde sa s nijakou inou tekutinou tvojho tela nestretnu....vsunu ti kanylu do maternice cez krcok maternice a striekackou ti ich vstreknu dnu...su to ti najsilnejsi jedinci... 😀
by the way...preco idete na IUI??

nane
4. feb 2007

tinucha
no ja som mala otrasne bolesti a nakoniec to vyustilo OHSS...takze som lezala nehybne v posteli cely tyzden ☹

pipka
4. feb 2007

nane, dakujem za odborny vyklad 😀 na IUI ideme, lebo sa nam skoro rok a pol nedari otehotniet, spg mame vraj dobry a ja som po laparke, kde mi odstranili cystu, kt, mozno blokovala ovu, lebo skoro rok som nemala ovu.
Po laparke som konecne mala prvu ovulaciu.A kedze obaja uz nie sme najmladsi, tak nam pan dr. v Gynfive, kam chodime navrhol stimulaciu a nasledne hned IUI, aby sa to uz neoddalovalo.Snad to vyjde 😉

nane
4. feb 2007

pipka
neviem ako je to u vas...u nas sa to nepovoluje kazdy mesiac...kazdy druhy...lebo by si mala mat dostatok hormonov aj na nasledujuci, treba nechat telo trosku oddychnut....

pipka
4. feb 2007

aha, takze sa to posuva minimalne na dvojnasobok casu... 😖

nane
4. feb 2007

😉 tak vam drzim pasticky, nech vam to vyjde...

pipka
4. feb 2007

nane, ty si bola zatial na jednom IUI, a neuspesne? Ci si uz bola viackrat?

tinucha
4. feb 2007

Nane, koľko folikulov si mala pred IUI. Ako sa u teba prejavilo OHSS a hlavne ma zaujíma kedy?
Pipka, v mojom centre doki nerobí IUI hneď za sebou, musela som mať mesiac pauzu. Ale sú centrá, kde to robia aj hneď za sebou. Ak už mávaš ovu, aj spg je OK, tak by vám to skoro mohlo vyjsť. Držím palce.🙂 😉

nane
4. feb 2007

pipka ...ale ved mozno na slovensku sa to tak nepraktizuje....
ja som rada, ze sa to nerobi kazdy mesiac...ved pochopis, ked budes stimulovat....ja som uz stimulovala dva krat...do dnesneho dna som vybrala asi 50injekcii hormonov a spapala asi dalsich 50 tbl hormonov...myslim, ze ani ty neohrdnes prestavkou, ked budes v jednom momente vrieskat na manzela pre hlupost, alebo len tak...a potom plakat pri spravach, kde hovoria, ze ukrajinsky prezident bol na zasadani rady... 😀 moj manzel bol v soku... 😅 ...tie hormony sa skor ci neskor na tele podpisu a hlavne na psychike....
ja tento mesiac len snazilkujem...12ste idem na ultrasound a dr chce somnou pohovorit, asi ma chce "hodit" este na jednu IUI v marci a potom ak to nevyjde uz len IVF...ale ja som skor rozmyslala uz bez IUI rovno na IVF niekedy v maji...neviem...uvidim ako sa budem citit koncom mesiaca... 😉

pipka
4. feb 2007

dakujem babulky, aj vam nech to rychlo vyjde a babatko mame v brusku 😉

tinucha
4. feb 2007

Nane, ty si vybrala 50 injekcii a 50 tbl hormónov? Bože, veď to je strašne veľa? Na koľkých IUI si už bola?

nane
4. feb 2007

tinucha
mala som 9 folikulov od 16mm po 23mm...
4hod po IUI som dostala neuveritelne bolesti v podbrusku, brusko sa mi nafuklo ako balon, nemohla som chodit, sediet ani sa otacat, otrasne bolesti...az som plakala...ozaj des, ani porodne kontracie tak nebolia.../vlastna skusenost 😉 /
bola som na IUI v stredu a v piatok som myslela, ze ma uz roztrhne..tak som sla k Dr. ked som cakala na dr. sestricka mi povedala, ze ved to je normalne, a ja som jej povedala, ale ja nie som tehotna...mala som brusko ako tehula v 8mesiaci...DEEEEES, ona zmrzla..ked som otvorila dvere k Dr. on na mna zhrozene vyvalil oci a hned mi urobil ultrasound...bola som plna vody a mala som dalsich 15folikulov a ziadne malicke!!!! vajecniky sa zvacsili...zakazal mi tekutiny a pohyb...dal mi lieky..buscopan...kedy som kychla ci zakaslala, myslela som, ze umieram...po tyzdni bolesti ustupili a brusko trosku spuchlo...do dnes mam balonik...vraj tomu treba cas...tak snad tie folikuly podrastu aj bez injekcii tento mesiac... 😉

tinucha
4. feb 2007

oprava: malo tam byť strašne veľa! (nie otáznik)

pipka
4. feb 2007

boooze,nane ty toho mas uz za sebou viac ako dost 😒
tak si neviem predstavit, co budem robit po tych hormonoch, lebo ja aj bez nich placem pri spravach za kazdu blbost 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre