Máte skúsenosti s krátkym protokolom IVF?

brita
24. okt 2007

Ahojte snazilky,

v fore som nenasla takuto temu, tak som sa ju rozhodla zalozit. Po neuspesnom IVF/ICSI - dlhy protokol,nam lekar v Heliose odporucil na druhe IVF kratky protokol. Dovodom bol fakt, ze sme aj napriek vysokym davkam puregonu - 225 IUI - vystimulovali len dva folikuly. Prosim vas o vase skusenosti s kratkym protokolom, ako prebiehal, co ste brali a dovod, preco vam bol naordinovany. Dakujem. 🙂

mourek
26. okt 2007

no u tebe to bude proto že jsi určite tehulka 🙂 😉 no a ja budu ve 33 v přechodu 😀 to bude sila 😀 ja se ve středu dozvim vysledky z imunulogie a pokud budou v pořadku tak přišti mesic budu stimulovat na to 3ivf a budu taky tehulka 😠

hanca..
26. okt 2007

tak mi dej vědět budu na tebe mooooc myslet jak ti dopadla imun.ale bud ráda,že jí máš spousta holek to nemá,já musela projít snad vším co jde 🙂 přechod to kočko určitě nebude to já už bych musela bejt za zenitem mě je 35 🙂

mourek
26. okt 2007

taky ti držim palečky 🙂 papa tehulko 🙂 😉 🙂

hanca..
26. okt 2007

děkuju já tobě taky a papa...

miranel
27. okt 2007

Ahoj holky
Brita: prodlouženou kultivaci jsem měla, radši jsem si doplatila, jen abych měla jistotu, že mi zavedou kvalitní embrya...taď záleží na nich, jek budou bojovat dál.
Lucie:neboj se, mě taky rostli folikuly pomalu, tak mi zvýšili dávku injekci, dr. řekla, ať ten růst podpoříme. Na odběru jsem byla taky 15DC. Musíš věřit doktorů, že vědí, co dělají.
🙂

chiwule
28. okt 2007

ahoj babušky, dneska budu volat do caru, snad se dozvím, co a jak dál, jaký budu mít protokol atd...nevím, jestli do toho jít rovnou, nebo si nechat chvíli pauzu, jsem z toho dost unavená...

chiwule
28. okt 2007

tak to v caru rozhodli za mě, má přijít až v půlce listopadu...když se to spočítá kolem a kolem, budu mít stimulaci na IVF snad UŽ v únoru 08. se z toho picnu!

miranel
28. okt 2007

chiwule: ujde to rychle,neboj. Hlavně buď v klidu a relaxuj 😀

chiwule
28. okt 2007

miranel, já vím že to myslíš dobře, ale tohle je přesně ta věta, na kterou jsem za ty 3 roky neúspěšného snažení fakt alergická 😠 ☹ 😉

miranel
28. okt 2007

mě to taky říkali každý den a řekla jsem jim, ať si to zkusí 😉

k.bett
28. okt 2007

Ahoj holky, mam na vas dotaz, jsem po 1. IVF - nezadarilo se a mrazacky-snehulacky zadne nemame. Tak se chci zeptat jak dlouho jste museli pockat nez jste mohli zacit znovu stimulovat??Do CARU jdu 6.11 ale rada bych vedela na co se pripravit.

Diky vsem

k.bett
28. okt 2007

Jo, ja mela dlouhy protokol, jestli to hraje na odstup nakou roli

jabluncanka
28. okt 2007

k.bett:
někde jsem četla,že ten dlouhý není tak agresivní jako krátký(ten jsem měla já a měla jsem hyperstimulák) K.bett,přišla mi mrcha,mimísci jsou v .... 😒

k.bett
28. okt 2007

jabluncanka:

Tak to by bylo fajn...treba by to slo driv, sla bych do toho hned znovu.

Jabluncanko, to je mi líto a vazne. Tak to jsme dopadly stejne, me MS zacla 16 dní po ET.Je to uz urcite MS?Kolikaty jsi mela pokus??Zkusite dalsi??

jabluncanka
28. okt 2007

k.bett:
Začala jsem včera špinit(to bylo 9 dní od ET) a do rána přišla mrcha...Kamarádka ženská sestra mi nadala,že jsem měla jít do špitálu,že vzhledem ke stimulaci to bude třeba chtít i kyretáž a revizi...Ale já to zatím tak dramaticky nevnímám...V příbalovém letáku od Crinonu(Utrogestan gel)se píše,že jako vedlejší účinek může být tzv.ztluštění sliznice...takže "těšínská jablíčka" jsou,že odchází jen přebytečná sliznice,ale moc tomu nevěřím.Spíš si myslím,že se tělo vzepřelo a řeklo dost...
Byl to můj první pokus IVF + ICSI a možná ještě jedno zkusíme.Teď uvidím co mi řeknou večtvrtek na kontrole.Pokud by to šlo zkusila bych KET a to co nejdřív...Říkám si čistě laicky,že by v těle mohlo zůstat už přiměřenější množství hormonů a třeba by to vyšlo...Každopádně budu respektovat to,co řekne MUDr.... 🙂 😉

k.bett
28. okt 2007

Ale na KET(tedy na zamrazeny embrijka) uz nemusis snad nak stimulovat nebo ano??No ja do toho moc nevidim, jen to co mi reknou primo CAR ale tak dalece jsem s nima jeste o tom nemluvila...No asi je potreba zase nak snizit nebo prizpusobit tu sliznici nebo ne?

k.bett
28. okt 2007

Jo a na kyretaz??Me nikdo noc takoveho nerikal jen ze bud dostanu MS a nebo ne a jupiiii, no a 6.11 prijit kdyby to nevyslo poradit se co a jak. Jen mi rekli po telefonu sestricka, kdyz jsem volala na vysledek krve, kery byl negativni, jsem se ptala jestli mam dal brat Utrogestan a prednison5 a rekla uz urcite neberte, tak neberu a cekam do 6.11. Prosim te dostala jsem pri propousteni proi odberu vajicek i pri ET zpravu pro gynekolozku ale jeste jsem ji to nezanesla, myslis ze ji to musim hned donest i kdyz to nevyslo a nestaci to tam donyst treba az tam budu potrebovat jit, jen aby si to zalozila co jsem kdy podtoupila? Co chodim do CARu tak k moji gynekolozce nechodim ani nemusim zatim...tak nevim

milhauz
16. júl 2008

Ahoj holky, není tu některá co právě stimuluje a má krátký protokol?

kalista32
1. okt 2012

Kto chodí ku MUDr. Silvia Toporcerová ? A aké má s ňou skúsenosti .

sysuska
17. máj 2013

Ahojte dievčatá. Mám 38 a už 17 rokov sa s manželom snažíme otehotnieť. Po dlhročných zdravotných problémoch s krvným tlakom a cystami, až teraz podstúpime 1.IVF. Mám veľké obavy... Stimulujem dnes uz 11DC, pichám Puregon, 200 Jednotiek. Zatial reagujem veľmi pomaly. Aký je postup ďalej?
Ďakujem.

alisita
17. máj 2013

@kalista32 Ahoj, chodila si k Dr. Toporcerovej? ak ano, ake mas skusenosti?

alisita
17. máj 2013

@sysuska Ahoj, ja som po 1. IVF, zial neuspesnom :( ... stimulovala som s inymi liekmi, ako ty .... ale v zasade by asi nemal byt rozdiel v postupe. Na zaklade krvnych vysledkov a ultrazvuku mi urcili, kedy mame aj s manzelom prist na odber oocytov .... odber sa robi v narkoze, ale zdrzite sa tam cca 2 hodiny, potom mozes mat bolesti, ale to je normalne, zaroven manzel odovzda spermie a v ten den urobia oplodnenie .... o 2 dni sa informujes, kolko sa podarilo oplodnit ... embryotransfer sa robi 48 az 72 hodin po odbere, ale mozu vam odporucit aj predlzenu kultivaciu, takze to moze byt aj na 5. den. Vklad (embryotransfer) sa robi ambulantne, po zakroku este lezis 20 - 30 minut .... mna to vobec nebolelo. Urcite sa potom treba setrit, hlavne ziadny stres. 14.den, ak nedostanes mrchu prides na odber krvi a potvrdia ci to bolo uspesne.

martineluska
17. máj 2013

ahojte dievcata chcem vas len povzbudit 🙂 ja mam za sebou 4 krat ivf na ten 4 krat sa nam podarilo máme maleho chlapceka 😉 prve pokusy som dobre reagovala na inekcie aj bolo viac vajičok a predsa sa nepodarilo. Posledný uspešný pokus som zle reagovala mala som jen jedno vajičko a to bolo to pravé 🙂 držte sa 😉

alisita
17. máj 2013

@martineluska vdaka za povzbudenie, my verime a ideme do toho znova 🙂

manita
30. máj 2013

Mám mať Diphereline od 2 DC a Fostimon od 3 DC. Zamýšľam sa nad 2 vecami:

Načo Diphereline pri krátkom protokole?
Prečo až od 3 DC, zdá sa mi to neskoro začať stimulovať 3 DC.

Mal niekto tak?

😲 😲 😲 😲 😲 😲

avlv
30. nov 2013

Ahoj dievčatá, Ktorá ste stimulovali Dipherelinom a Merionalom? Aké máte skúsenosti s touto kombináciou? Merional budem brať zo začiatku 4 prášky.
Ďakujem za odpovede.

misenaf
15. máj 2014

Ahojte kočky. Ktorá ešte idete v blízkej dobe na IVF krátky protokol okrem mňa?

sanny228
15. máj 2014

@misenaf já idem tiez buduci mesiac na ivf s krátkým protokolom 🙂

halperkas
10. mar 2023

@brita mozem sa opytat ze co znamena ze si zle reagovala na dlhy? Ze ci ty si to zle znasala alebo myslis vysledok ze bol zly Vdaka za odpoved

brita
autor
11. mar 2023

@halperkas Ahoj,znamena to,ze vysledok bol zly.Nevytvorili sa folikuly,resp.vajicka.Mne potom ani kratky nepomohol,jedno vajicko bolo iba a aj to biedne,nevhodne na vklad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre