Máte skúsenosti s krátkym protokolom IVF?

brita
24. okt 2007

Ahojte snazilky,

v fore som nenasla takuto temu, tak som sa ju rozhodla zalozit. Po neuspesnom IVF/ICSI - dlhy protokol,nam lekar v Heliose odporucil na druhe IVF kratky protokol. Dovodom bol fakt, ze sme aj napriek vysokym davkam puregonu - 225 IUI - vystimulovali len dva folikuly. Prosim vas o vase skusenosti s kratkym protokolom, ako prebiehal, co ste brali a dovod, preco vam bol naordinovany. Dakujem. 🙂

hanaj
24. okt 2007

Britka, ja som mala kratky protokol - len Merional (4x75IU), potom Cetrodite a na ovulku Choragon. Zacala som 2DC a 9DC bol odber vajicok, na 14DC transfer. Merional su udajne "slabsie" lieky, ale reagovala som dobre, tak neviem...
Ake lieky ti dali teraz? Ked na Gonal si reagovala slabsie?
Drzim palce 😉

jabluncanka
24. okt 2007

Ahoj vespolek:

...taky jsem měla krátký protokol.2DC jsem začala stimulovat GonalemF 225 IU,6DC na kontrole mi byl snížený(kvůli hyperstimulaci)na 185 IU,další 2dny na 150 IU,na další kontrole na 75 IU a 37.5 IU .Pak jsem 8DC píchla jednorázově Cetrotide 3mg a 12DC Ovitrelle(hCG)na dozrání vajíček.14DC odběr a 17DC transfer.
Měla jsem hypestimulační potíže,které už pomalu doznívají a já jen doufám,že se miminka udrží... 😉

lucia121
24. okt 2007

brita ja mam pri kratkom protokole len 4 fol.som 9.DC...a tie 2 fol. sa ti neoplodnili,alebo ako to dopadlo?

jabluncanka
24. okt 2007

...zapomněla jsem dodat,že jsem měla 16 vajíček,z toho 14 oplodněných,z toho 5 mrazáčků,7 se přestalo vyvíjet a 2 mimísky na transfer.a teď je oěkně hlídám... 🙂

brita
autor
24. okt 2007

Hanajka - na prvom IVF som mala proveru, decapeptyl a puregon.Doki vravel, ze mi da zase puregon, ale vyssie davky, od 300 vyssie. Takze cakam, kym to pride z poistovne, tam to uvdiim podrobnejsie rozpisane, ktore lieky mi doky navrhol.

Jablunckanka - prosim ta bolo to tvoje prve IVf?

Lucia121 - obe foliky mali vajicka, obe sa oplodnili metodou ICSI. Dali sme si predlzenu kultivaciu. Na treti den boli obe super, na piaty uz obe vyzerali zle a na siesty mi embryologicka povedala, ze sa zastavili. K embryotransferu teda ani nedoslo. ☹ Doki povedal, ze kedze som mala ta malo folikov, teraz da kratky protokol, ktory sa dava bud starsim zenam alebo tym zenam, co mali v dlhom protokole malo vajicok. Tak uvidime...

lucia121
24. okt 2007

kolko si po IVF musis dat pauzu,aby si mohla ist na 2.IVF?

brita
autor
24. okt 2007

Vzhladom k tomu, ze som nebola na ET, sme mohli dat ziadost o druhe IVF hned.Takze cakame na schvalenie.

jabluncanka
24. okt 2007

Brita:
...ano,bylo první,ale já už jinak byla těhotná 3x spontánně s jiným partnerem,dítě mám jedno velké.
tak jen tiše doufám ve zdárný konec... 🙂 😉

brita
autor
24. okt 2007

Jabluncanka - prosim ta a kam si chodila do CAR? Mozes mi este napisat, kolko mas rokov? Dakujem

chiwule
24. okt 2007

ahoj holky, asi me bude ted cekat IVF, podle ceho se urcuje, jestli kratky nebo dlouhy protokol?

brita
autor
24. okt 2007

Chiwule - v Heliose to urcuju tak, ze standardne davaju dlhy protokol. Kratky davaju starsim zenam, cize po 35 a tym, co zle reagovali na dlhy - to je moj pripad.

jabluncanka
24. okt 2007

Brita:

Jezdím do CRM ve Zlíně,je mi 36 let... 🙂 Jinak já jsem reagovala bouřlivě i na krátký protokol...

chiwule
24. okt 2007

takže to není tak, že by si žena mohla rozhodnout? já bych moc nechtěla dlouhý, i na stimulaci před IUI jsem reagovala velmi dobře - hodně vajíček...bojím se totiž hodně hyperstimulačního syndromu ☹ 😕

jabluncanka
24. okt 2007

Chiwule:
...tak to jsem měla po krátkém taky,ale už je to mnohem lepší... 😉

brita
autor
24. okt 2007

Chiwule - o protokole rozhodne lekar. Neboj sa, on vie, ktory bude pre teba najlepsi. Viem, ze su aj ine protokoly, ale nepoznam detaily. Musis doverovat lekarovi. Iba pre zaujimavost, pri IUI som mala viac vajicok ako pri IVF a to som brala len clostilbegyt. To je paradox, ze?

miranel
24. okt 2007

Ahoj holky, já měla krátký protokol...rozhodla o tom dr. Stimulovala jsem od 2DC injekcí fostimonu (75m.j.) ze začátku jsem píchala 3 amp. a to 5 dní, potom mi dávku zvýšili na 4 amp. denně. Musela jsem dokupovat 13 ampulek. Zároveň jsem užívala Prednision a Synarel. Celkově jsem stimulovala 13 dni a 15DC jsem byla na odběru vajíček (tento týden v pondělí). Měla jsem 3 zralá vajíčka a všechny 3 se oplodnili. Zítra jdu na transfer. Držím palce 🙂

jabluncanka
24. okt 2007

Miranel:
...taky Ti budeme držet palce a dej pak vědět jak Ti je a jak to pokračuje... 🙂 😉

brita
autor
24. okt 2007

Miranel - nech to vyjde, drzime palceky silno. 😉

miranel
24. okt 2007

Díky
Jasně že dám vědět...tady si člověk může super pokecat, zjistit kopec informací a rad a taky může přispět svojí zkušeností... 🙂

jabluncanka
24. okt 2007

Miranel:
...a neprudí se svými starostmi doma svou drahou polovici...Nechá to v PC,tam se toho vejde... 😅

chiwule
24. okt 2007

brito, já měla při stimulaci Menopurem nalevo jedno a vpravo 3 vajíčka. Dr říkal, že to je až dost, že reaguju velmi dobře...no nezbývá než jim věřit, ale v poslední době je u nás v CARu hodně holek s hyperstimulákem, tak se bojím 😕 😨 😖

miranel
24. okt 2007

😀 😀 😀
jabluncanka, to máš pravdu, o některých věcech se s mojí polovičkou ani nedá debatovat 😉 Ty jejich názory...to je někdy hrůza

jabluncanka
24. okt 2007

Miranel:
...my to tady pěkně vyklopíme mezi sebou,uleví se nám a je dobře pro všechny... 😅

brita
autor
24. okt 2007

Chiwule - mne doki povedal, ze potrebuje u man vyprodukovat 10 a viac vajicok, ze tie dve , co som mala, bolo hrozne malo a tak to aj dopadlo. Uvidime, ako zareagujem na ten kratky protokol.

jabluncanka
24. okt 2007

brita:
...třeba to zrovna bude to pravé...Držím pěsti,to je štěstí!!!! 🙂 😉

sanuska
24. okt 2007

Hoj holky moc zajímavé téma, čeká mě taky stimulace. Zítra si jedu pro doping.

Takže to mám chápat, že ten kratší protokol je silnější? Jsem z toho jelen 😅

nunca
24. okt 2007

Ahoj, ja zatím zkušenost s krátkým protokolem nemám (jen s dlouhým), ale hodně jsem o něm slyšela a myslím, že by mi taky mohl pomoci, poněvadž při dlouhém bylo jen málo nezralých vajíček. V jedné poradně na netu jsem svůj problém popsala a lékař mi ho doporučil. Problém je spíše v tom, že CAR, ve kterém se léčíme tohle není zvykem, mají totiž pouze svoje zajeté léčení (dlouhé protokoly) a také stejný druh léku. Jezdíme do Brna na Unicu už 3 roky a bez výsledku ☹ , zde jsme na radu podstoupili transfer embryjek (s darovaných oocytů), ale tedˇ mi tam řekli, že výsledky FSH nejsou tak marné (vždy něco kolem 10) a atˇ ještě zkusíme stimulaci mých vaječníků, ale zase bohužel jen dlouhý protokol, kterému moc nevěřím, už jednou to nedopadlo.
Uvažuji proto, že přestoupíme na kliniku ve Zlíně, kde myslím, dělají i krátké protokoly. Snad nám někde už konečně pomůžou?! 😒

brita
autor
24. okt 2007

Nunca, ved vy mate v brne Helios, tam isto robia kratke protokoly, lebo nas slovensky Helios robi aj kratke a to je pobocka Helios Brno. Skus sa objednat na konzultaciu ku nim.

n1993
24. okt 2007

ahoj, já mám za sebou taky krátký protokol a momentálně jsem 7. den po ET. Během stimulace, která trvala 8 dní jsem ale chytla silný zánět hrtanu a to se asi projevilo i na výsledku. Měla jsem nakonec jen 2 zralá vajíčka, ale prý byla kvalitní a krásně se nám oplodnila, takže teď mám u sebe 2 brouky. Doufám, že už mně neopustí 😵

brita
autor
24. okt 2007

n1993 - mala si aj predlzenu kultivaciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre