Máte zdravé dieťa po IVF kvôli kvalite spermií?

renatkas
29. sep 2008

Ahojte, v snažilkách som čítala príspevok jednej kočky, ktorá písala, že keď má manžel zlý spermiogram (zlý tvar spermií), môže nastať genetické poškodenie plodu a dieťatko sa buď nenarodí vôbec, alebo s veľkou pravdepodobnosťou genetického poškodenia.
Aké máte skúsenosti? Boli ste na IVF(ICSI) kvôli kvalite manželových spermií? Poznáte niekoho komu by sa nenarodilo po IVF zdravé dieťatko?

Budem rada za každý príspevok.

Ďakujem.

jolanka
29. sep 2008

ahoj renatkas, ja jsem po ivf a mam doma krasne zdrave drobce. nezmam nikoho komu by se to stalo.

chromozom
29. sep 2008

Ja poznam len jednu maminku a ta ma krasne zdrave babatko.
A co sa tyka genetiky, podla mojich informacii, ak je plod poskodeny naozaj zavazne, v drvivej vacsine pripadov sa spontanne potrati. Ak sa naozaj bojis, vyuzi moznost PIGD =predimplantacnej genetickej diagnostiky, kedy sa urobi geneticke vysetrenie na najcastejsie a najzavaznejsie aberacie este pred umiestnenim oplodneneho vajicka do maternice.
Hlavu hore! Drzim palce.

zuzena
30. sep 2008

ahoj renatkas, ja mam babo po IVF+ICSI, ja som bola na amniocenteze aby som predisla podobnemu problemu. S muzom sme boli rozhodnuty ak by nebolo babo v poriadku tak pojdem na potrat. Nastastie je vsetko v poriadku. 😵 😵

jankajs
2. okt 2008

ahoj reni, záleží, či dieťa chceš a dokážeš ho prijať také, aké je, alebo nie. To nie je tovar, ktorý možno reklamovať, ani dať do zberu. A IVF nie je obchodný dom na deti. Kamarátka túžila po druhom dieťati. Podarilo sa im na dovolenke. Má krásne dievčatko. Miluje ho, hoci má rázžtep chrbtice, poškodené šľachy na nohe, možné poškodenie mozgu..... a ktovie, čím ju ešte lekári prekvapia...... je rozhodnutá bojovať, ísť kamkoľvek, kde budú jej dieťaťu vedieť pomôcť. Ale nikdy by sa jej nevzdala, neopustila ju. Neurobila to, ani keď jej povedali v piatom mesiaci tehotenstva, čo ju pravdepodobne čaká... a neurobí to ani teraz. Každý je rád, keď ho takéto trápenie obíde, ale treba naozaj počítať so všetkým a pripraviť sa na to, nie zbabelo utekať a dieťaťa sa zbaviť ako odpadu. 😔

andika10
2. okt 2008

ahoj ja mam tiež 2 mesačne dvojičky po IVF a su z darcovskych spermii. Zatial su a dufam že aj budu zdrave.

marhulka88
2. okt 2008

jolanka pridavam sa my mame krasne zive striebro uplne zdrave po ivf-icsi so spermiogramom na zaplakanie 😉 takze da sa to...
jankajs priklanam sa k tvojmu nazoru ale to asi pochopi podla mna casto zena az ked nosi pokladik pod srdcom ze aj keby to dieta nebolo dokonale stale je to bezbranny tvor ktory sa nepytal na svet sam a my mu musime byt oporou 😉

jankajs
2. okt 2008

marhulka, ja viem, nechcem tu moralizovať, to by som bola tá posledná, čo má na to právo . Ak to takto vyznelo, ospravedlňujem sa. Tiež mám dieťa po IVF, urobila som mnoho vecí, o ktorých by som prv tvrdila, že ich nespravím... Len som mala v čerstvej pamäti rozhovor s tou mojou kamarátkou, lebo mi volala, že jej dieťa má pravdepodobne poškodený aj mozog... hrozne plakala.... aj kvôli sebe, zo zúfalstva, ale hlavne kvôli malej, žeby aj svojho zdravia dala, keby to šlo..... Matky dokážu nesmierne milovať.... nech už prišli k dieťaťu akokoľvek....

jarka007
9. okt 2008

Pokial viem, tak je to prave naopak. Je mensie riziko, ze sa ti narodi poskodene dieta z IVF, ICSI ako ked sa ide normalnou cestou. Pretoze sa vajicka a spermie kontroluju na pripadne geneticke vady (za nejaky poplatok). My mame 2 zdrave deti po IVF, a skutocne nepoznam nikoho, kto ma diata z IVF/ICSI s nejakou genetickou vadou. Nechcem sa nikoho dotknut, ale pripada mi to ako zbytocne zastrasovanie.

veva55
13. okt 2008

my mame po ICSI tiez zdraveho chlapceka. ale doktori tiez upozrnovali, ze kedze neide o prirodzenu cestu spermie k vajicku, ze je vacsie riziko, ze babo nebude zdrave. lebo ze oni sice vyberu take spermie, ktore vyzeraju najkrajsie a najsikovnejsie, ale ze to neznamena, ze su geneticky ok. Mozes si dat ale potom spravit tu PIGD, je to sice strasne drahe (tusim 30 tisic), ale mas istotu.

ifu
24. okt 2008

ahojte baby, aj my sme po IVF a mame krasnu a zdravu 11mesacnu dcerku 🙂

helka1
24. okt 2008

Ak sa mozem do temy zapojit, ani pomocou PiGD sa nedaju zistit vsetky zavazne ochorenia 😔 , nakolko touto medotou sa skumaju "len" urcite chromozomy a nie vsetky. Poznam vela mamiciek ktorym sa po IVF ISCI (vratane mna) narodili zdrave babetka, je to len vec nahody ci bude dieta zdrave alebo nie

cikyta
10. jan 2011

Práve naopak. Myslím,že hlavne po IVF (ICSI) sa rodia "zázračne" detičky !
(A to sa nechcem nikoho dotknuť a ospavedlnujem sa 😉 )

lubenka96
18. okt 2012

Tak uz trochu stara tema no aktualna pre mna🙂no mna v januari caka IVF -ICSI a teraz sa bojim ci bude potom zdrave ked sa to narodi ako to je stou genetikou a tym vsetkym......amniocentezou sa da vela vylucit nie ?pokial viem PIGD tiez nezistuje vsetko ....

maminka1986
3. sep 2015

Obnovujem tuto temu ak su alebo to vidia dáke tehulky po IVF a už maju detičky napíšte..ja som po IVF a mam toršku obavy aby bolo dieťatko ok....ale čo tu čitam všetky žienky zatial maju zdrave detičky..🙂
my sme si dávali robit HALOSPERM teda fragemntácia DNA spermii a yvšla v poriadku....ozvite sa prosim budem vdačná
lebo čitam na nete že su postihnute detičky z IVF ale nepoznam taký par a viem že boli na iVF
či to nie je len zastrašovanie ozaj

lowa
14. okt 2015

@maminka1986 my máme krásne zdravé dievčatko po IVF, spermiogram katastrofa, hlavne po morfologickej stránke. Dvakrát som otehotnela aj prirodzene, ale v oboch prípadoch to skončilo missed abort, podľa mňa aj kvôli zlým spermiám. Takže myslím, že nám pomohlo IVF a ICSI, kedy vybrali zdravú spermiu, bez nich sme nemali šancu.

maminka1986
14. okt 2015

@lowa jej dakujem velmi pekne 🙂 a gratulujeem teší ma to 🙂 no nja ešte neviem čo čakám ale ufam a tak tušim že deivčatko lebo v rodine samííí chlapci 🙂)
my sme mali morfologiu ok len ich bolo pomenej a pomalšie a ja PCO....dakujem nech sa vám darí nadalej 🙂

lowa
14. okt 2015

@maminka1986 dakujem a drzim palce ☺

maminka1986
14. okt 2015

@lowa dakujeem 🙂

mircalla
14. okt 2015

ja poznam takych parov viac tu z MK a vsetky deticky su ok

gaia251
13. júl 2017

Nie vzdy sa po ivf-icsi narodi zdrave dietatko.Som v 13tt..alebo uz skor mozem pisat ..bola som.
Doktor na ultrazvuku zistil,ze dietatko na najskor nejaku chybu v chromozomoch 😢 Zajtra ma caka diagnostika v Brne,kde uz to len potvrdia a o vytuzene dietatko prideme 😢 .Nechcem nikoho strasit,ale je to tak..to poskodenie je viditelne 😢😢 Drzim palceky,nech ziadna co toto bude citat ju take nieco nepostihne.

maminka1986
11. dec 2017

@gaia251 ahoj chcem sa opytat ako si dopadla a dieťatko? Ake malo poškodenie?

maminka1986
11. dec 2017

@gaia251 i ked nechapem ako to cez sono mize zistit ze ma vadu v chromozoch to som este nepočula any to cez sono bolo vidno....kolkokrat sa ponylili lekari a dieta bolo ok a zbytocny potrat

gaia251
13. dec 2017

@maminka1986 Bola som u svojho lekara,potom docenta Pavla Vlašina v Brne a na sone videl ,ze neni uplne v poriadku(celkovo u 3och lekarov) .Malicke malo hygromu colli cysticum(ozaj ze obrovsku,ked som to vedela rozoznat aj ja) a videl aj zmenseny nosik a to su znaky DS ,ktory sa neskor aj z genetickeho vysetrenia potvrdil.Takze preto povedal,ze bude mat najskor nejaku chromozomalnu vadu.

maminka1986
13. dec 2017

@gaia251 hm chudiatko to ma mrzi a bola si na potrat? V ktorom tt? Ono je to tazke rozhodnutie lebo ma aj ono narok na zivot a ked sa uchytilo chcelo zit :( ono to kludne moze byt aj pri orirodzenom otehu aj ksmoska tak ma a nechala si ju a je hrozne sikovna aj s ds mala oni su sikovne tie deticky no.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre