Merional injekcie a vaše skúsenosti

mayka
29. sep 2006

Ahoj kocky,

moj lekar mi chce buduci mesiac naordinovat Merional a potom by som mala ist na inseminaciu.

Prosim Vas o info ohladom pichania si injekcii Merionalu. Pichali ste si ho same, a ako casto? Vzhladom k tomu ze su dost drahe pocula som ze poistovjne ho preplacaju pokial si o to poziadate a oni Vam to schvalia. Neviete od coho zavisi aby Vam ich schvalili a ako dlho to trva? A kolko stoji ked si ho m,usite zaplatit v plnej vyske?
Ake ste mali s nim skusenosti a ako ste sa po nom citili?

Vdaka za kazduckuj odpoved a radu.

mayka
autor
13. nov 2006

Inak prvy den ma tzrochu aj prehanalo. 😅 A sem tam ma boli zaludok.

misa1
13. nov 2006

tak to suhlasi,ked si zaspominam nemohla som ani kavu rano vypit,tak ako som to robievala stale.

mayka
autor
13. nov 2006

No dnes mam len 6 den cyklu a pichla som si len 4 injekcie. Idem na prvy ultrazvuk. Ale trosku ma aj pobolievaju vajecniky. Tak dufam ze z toho ze pracuju.
Mne vajecniky skoro nepracuju. ☹ DUfam ze si ten merional nepicham zbytocne...

mayka
autor
13. nov 2006

Misa a ty si kolko mala injecii pocas cyklu? Predpokladam ze mi predpise dalsie...

misa1
13. nov 2006

mne akurat tento mesiac nepracovali to ako naschval,ale ty si pichas konske davky oproti mne.

mayka
autor
13. nov 2006

A Ty si si nepichala kazdy den?
A ako casto?

misa1
13. nov 2006

kazdy den jednu rano,a po 12 dnoch zistl ze nic to nerobi tak sme to skoncily.chudatko moje telicko.

mayka
autor
13. nov 2006

Ved to si picham tiez len jednu denne. Tak ake konske davky??? Jsem na tom stejne... 😕
To si mam moc nepotesila. Ako to ze ti to nezabralo? To uz su dost silne hormony alebo sa mylim?

misa1
13. nov 2006

ty si si nepichala viacej?ty mas tiez soft?

mayka
autor
13. nov 2006

Nie. Asi skusa co to so mnou spravim zajtra budem mudrejsia aj ked pochybujem ze tam na 7 den cyklu mieco uvidi. Ale asi sa chcem presvedcit ako reaguju moje vajecniky a ci sa mi netvoria nejake cysty alebo ine potvory. Raz sa mi po clostylbegyte vytvorila 4 cm velka vodova cysta. Nastastie praskla.

mayka
autor
13. nov 2006

OOO este npoznam tie vyrazy ze soft a co ja viem co. 😀

mayka
autor
13. nov 2006

soft je akoze kratky protokol?

misa1
13. nov 2006

mna pozrel na 6 den a mali 1,5mm,a potom som chodila kazdy druhy den ,a stale boli take iste.ale ja som nemavala pravidelne mz,takze som nemala ani ovulaciu.tak mi to akurat vyslo na ten nevhodny mesiac ked som ju nemala.ale nevadi len tie peniaze co som do toho vrazila myslim do tych injekcii,to by sa malo aj skorej dat zistit ci nieje v liecbe zbytocne pokracovat.

mayka
autor
13. nov 2006

Ani ja nemam pravidelne menzes. Od 50 - 100 dni. Rozne nikdy neviem kedy dostanem a tiez neovulujem. ☹
Ale ved tie injekcie by mali vyvolat ovu. Inak mam kamosku a tej tiez merional nepomohol. Bola uz aj na IVF na dvoch transferoch a nic, chuda moje.

mayka
autor
13. nov 2006

Inak ak mi to teraz nezaberie tak to necham az po novom roku. Trosku si oddychnem a potom sa pustim do toho. No ale dufam ze to nebude nutne. hihi

mayka
autor
13. nov 2006

Mas PCO a bola si uz na laparoskopii?

misa1
13. nov 2006

aj ja a preto som brala sarapis,z toho som mala na 30 den a zacinam ich uzivat uz tento tyzden.super vitaminy.len blba som ich vysadila a dali sme sa na umele a hnusne hormony mi to vsetko zase narusily.od tych injekcii som este nedostala len ma stale bolia krize,tak dufam ze do vianoc dostanem 😀 ja som uzivala aj clomexal a zo 6 mesiacov som mala len dva krat ovu.neboj vajicka ti narastu a do konca mesiaca pojdes na umele.

mayka
autor
13. nov 2006

Ty ten sarapis teda skusim aj ja Alebo radsej baby plan hehe

mayka
autor
13. nov 2006

Miska idem sa venovat tomu mojmu lebo sa vrti okolo mna. 😉 To je hrozne s tymi chlapmi.

misa1
13. nov 2006

baby plan som uzivala a neupravili sa mi ani o den.ale sarapis hned po 10 dnoch uzivania som citila vsetko tak ako ma byt.hlavne ze som mala mz.a teraz by som prijala aj dietatko,tak idem na to a zostanem prirodzenou cestou.napis ako si dopadla u marsika.cau a dobru noc

mayka
autor
13. nov 2006

Papa

mayka
autor
14. nov 2006

No ahoj Misa1,

tak dnes som bola na sone a zacal mi rast jeden folikul velkost 1.2 mm . No ni moc. 😒 Cakala som viac folikulov. Ale co uz. Mozno sa vytvoria aj dalsie. Vo stvrtok idem znovu na sono.
Akurat som bola vytocena lebo bola som objednana na 8,30 hod a vzal ma az o 10, 10 . Skoro ma rozhodilo. Neviem naco objednavaju na urcitu hodinu ked to potom aj tak nestihaju. 😠
Vraj bol Marsik na operacke. CO celkom chapem ale neznasam cakanie u lekara.

misa1
14. nov 2006

ahoj tak to som neznasala,a to povedal pokazde aj nam.ja som mala dva na jednom a tri na druhom.neboj to sa ti este spravia a to som ja ani necitila ,no este zo zaciatku ano ale potom nic.

mayka
autor
14. nov 2006

No ved ani ja necitim, zeby mi rastli. Som zvedava na stvrtok aj ked za dva dni mi tam toho asi vela nenarastie... 😀
No ved uvidim.

misa1
14. nov 2006

daj potom info ako si dopadla.idem uz na bydlo lebo som prisla z roboty a zajtra idem zase rano.pa a dobru noc

mayka
autor
16. nov 2006

Ahoj Miska,
tak dopadla som asi tak ze sa mi tam behom dvoch dni vytvorilo velke mnozstvo folikul ani neviem kolko lebosme ich neratali a lekar odhadol ovulaciu na nedelu ale odmietol mi spravit iui lebo ich tam je horzne vela. Navrhol mi hned z fleku IVF na nedelu ale ja som bol z toho vsetkoho v takom soku ze som sa rozhodla pockat a bu doma s muzom skusat co mi neradil alebo to skusime popripade aj s IVF nabuduce. Ako moze odo mna chciet aby som sa v tej chvili rozhodla pre IVF za 18000 bez rozmyslenia? Neratala som stym. Nejde o peniaze ale jednoducho neso to rozhodnut sa bez rozhovoru s nim aj ked mi potom moj muzik povedal ze ako chcem a je to na mne. Ale to uz som bola doma. Je mi z toho nanic. ☹

A co ty ? Co mas noveho?

aaandrejka
16. nov 2006

mayka, este dopisem tu, co som chcela...ber to tak, ze ked sa vytvori pri minimalnej sitmulacii tolkoto vela vajicok, vacsina z nich bude mizernej kvality, dobrych bude len par... ale aj toto je dolezite zistenie pre lekara, ktory, ak by vam iui nevyslo, bude vediet, ake davky stimulantov ti predpisat.... vsetko zle je na nieco dobre ;)

mayka
autor
16. nov 2006

Tak . Presne tak to zacinam brat. A znovu som o nieco mudrejsia. Dakujem velmi pekne za povzbudenie.

misa1
17. nov 2006

ahoj mayka to super ze tam toho tolko mas,ale co s nimi.myslis ze keby ze to skusis prirodzene otehotniet myslim tu nedelu z manzelickom zeby to bolo rizikove?alebo ako dalej?mate v rodine dvoj alebo trojcata?

mayka
autor
17. nov 2006

Ahoj,
lekar mi to neodporucal. V rodine sice nemame dvojicky ani z manzelovej strany ale ja sa skor bojim ze ked ich tam mam vela tak sa moze oplodnit aj 10 vajicok. A to je velke riziko pre mna. Keby som mala istotu ze by sa zadarili aj dvojicky brala by som ich s tou najvacsou radostou. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre