Merional injekcie a vaše skúsenosti

mayka
29. sep 2006

Ahoj kocky,

moj lekar mi chce buduci mesiac naordinovat Merional a potom by som mala ist na inseminaciu.

Prosim Vas o info ohladom pichania si injekcii Merionalu. Pichali ste si ho same, a ako casto? Vzhladom k tomu ze su dost drahe pocula som ze poistovjne ho preplacaju pokial si o to poziadate a oni Vam to schvalia. Neviete od coho zavisi aby Vam ich schvalili a ako dlho to trva? A kolko stoji ked si ho m,usite zaplatit v plnej vyske?
Ake ste mali s nim skusenosti a ako ste sa po nom citili?

Vdaka za kazduckuj odpoved a radu.

misa1
28. jan 2007

mam ich teraz 15 krabiciek to je na 5 dni a je to merional 75iu.teraz pojdem na kontrolu na 6 den po uzivani a potom mi predpise dalsie.chodim do ferticentu v bratislave.

pappo
28. jan 2007

takze si pichas 3 denne? to je dost, ja chodim do iscare, toto centrum nepoznam.kolko sa uz snazite? ked mi zistili PCO bola som dost v soku ale dufam ze sa to da do poriadku.

misa1
28. jan 2007

pred tym som chodila do iscaru a tam sme isli ako samoplatci a vybrali sme si ivf soft,to je odber do troch vajicok ten najlahsi a asi aj najjednoduchsi.pichali mi merional ten to isty ale iba jeden za den a to pri mojom nepravidelnom menzese to nereagovalo ako malo.tak po 12 dnoch sa to ukoncilo vratili sa mi peniaze za zakrok a odber ktory mi nerobili a definitivne som odisla.tam kam teraz chodim sa to neda porovnat z iscarom.mne tiez povedali ze mam polycysticke vajecnik.ale nevidia v tom problem.

misa1
28. jan 2007

merionale su aj silnejsie v znaceni?toto je najslabsie.este mam napisane cetrotide,choragon.to ani neviem co je.

nane
28. jan 2007

bola som na prvu IUI,na 16 DC...ano, bolelo to a mozno aj preto, ze mam maternicu situovanu na pravu stranu...co sa tyka syndromu, mala som brusko nadute ako balon, bolelo ma aj chodenie...ked som sa zvrtla do strany, citila som, ako mi tam vsetko plava...a naraza na steny bruska, desna bolest, aj vycikat sa bolelo, lebo to bol neskutocny tlak na podbrusko, tak som plakala este aj pri tom...dr mi urobil usg a povedal, ze mam velke vajecniky a mam asi 12-15 folikulov este...by the way...4 hodiny po IUI som dostala take bolesti, ze som myslela, ze umieram...som volala mojmu dr a predpisal mi lieky ktore obsahuju paralen, volaju sa buscopan... 😀 lebo nic ine sa nesmie...
drzim vam palce, nech vam to vyjde... 😵

pappo
28. jan 2007

viem ze toto je najmensia davka ale myslim, ze to zatial len skusa ako budem reagovat kedze uz ked som brala duphaston na upravu cyklu tak som mala hned 5cm cystu, tak preto asi tal pozvolna, ja tiez uz cystu nechcem. tiez mi je to divne preco ti v iscare neponukli inu moznost. ci vy ste cielene chceli len to ivf soft?
cetrotide a choragon tak to tirz néviem? manzel je ok ? nestacilo iba IUI?
musim si najst to centrun ked vravis ze je lepsie.

pappo
28. jan 2007

nane tak to si si teda riadne uzila bolesti len dufam aj za teba ze to vyslo, a v utrok nam napises dobru spravu. takze predpokladam ze si lezala soma a nechodila si ani do prce a snazili ste sa este aj po zakroku? asi nie ked ta to tak bolelo?
12 folikulov to je parada tak dufam ze dozreli potvorky. drzim palce aj som este len anzaciatku tak dufam ze to nebude tak boliet.
ake injekcie si este brala okrem merionalu? neviem co bude nasledovat som zvedava 🙂

misa1
28. jan 2007

ked sme si to platili sami tak sme chceli len ten lacnejsi,lebo normal by nas to vyslo na 80000.aj v tom to sme ako samoplatci ale neberu za vstupne vysetrenia a ani za spermiogram nic.vobec sme nic neplatili.robi tam lekar z iscaru a je velmi super a nebere to ako na pase ako to robili v iscare.spermiogram bol nizky ale dobra genetika.neni problem vybrat z toho.tu dam za injekcie 20000,a za zakrok 40000.to je super cena a cez poistovnu sa mi nechce cakat a vseobecnu ani nerobia.

nane
28. jan 2007

pappo
ja som mala este 12folikulov po IUI!!!!!! pred som mala 9 😉
brala som suprefact do ramena a ten merional do zadnej casti tela 😀
po poslednom merionale som dostala znovu do zadnej casti tela 5000 iu pregnyl...a na nasledujuci den som si zacala davat utrogestan 3x2tbl, nasledujuci den IUI, lezala som na klinike hodinu a potom mi dr predpisal cyclacur len biele tbl a o dva dni som zacala brat aj ten buscopan, ale len tri dni, lebo tie boli najhorsie a potom som uz nechcela...
ten utrogestan a cyclacur beriem az do testu krvi...
dakujem, snad to vyjde...prajem si to tak velmi...ja som uz jednu stimulaciu ale bez IUI presla....takze mam v tele hormonov na predaj... 😅

pappo
28. jan 2007

misa tak to je riadna palka, neda sa to preplatit ani spatne cez poistovnu?
nane tak to ja budem musiet tie lieky brat asi tajne lebo ked to zisti moj muz kolko liekov by som mala brat takma hned zrusi. uz teraz mamco robit aby som zvladla tie injekcie, ale vydrzim vsetko, aspon dufam.
takze cely cas az do pregnylu si pichala injkcie tak to su 2 tazdne no parada. mam sa naco tesit.

nane
28. jan 2007

pappo
ked mi tie injekcie pichali v novembri, myslela som, ze o rozum pridem....a ked mi ich pichali teraz, tak som si ich uz prestavala vsimat a dokonca poslednych 5 som uz ani necitila...a pritom mam panicky strach z injekcii, na zaciatku som musela lezat na posteli aby som neodpadla... 😀 ale vyberies nejakych 50 injekcii a uz si na ne zvykas...nebojaj, zvladnes...ved sa hovori, ze clovek si aj na zeleznu koselu zvykne....a zena rychlejsie... 😀 😵

pappo
28. jan 2007

nane, v tom mas uplnu pravdu, ze zena si zvykne na vsetko a hned. takze nemam z toho strach aspon sa nieco deje, horsie by bolo keby sa nic nedialo.
ja som tiez lezala na psteli a ani som to necitila takze neviem ako le pichol mi ju dobre nic ma ani neboli.

nane
28. jan 2007

kolko injekcii si uz vybrala?

pappo
28. jan 2007

este len dve vcera som zacala, preto tolko otazok vies , co ma caka a tak....

nane
28. jan 2007

ahaaa....v pohode...ja som bola taka ista v novembri... 😀
kedy ides na ultrasound?

scarlet
29. jan 2007

Ahojte dievčatá, som rada, že vidím ako pokračujete 😉 . Ja som dnes pichala poslednú (piatu) injekciu MERIONALU 75iu a zajtra idem na kontrolný ultravzvuk, aby sme vedeli ako moje telo reaguje 😅 ... Pappo, ty chodíš tiež do ISCARU ako ja 🙂 🙂 🙂, tak sme spolubojovníčky. Nás čaká niekedy budúci týždeň to IVF soft, tak sme v očakávaní. Ty ideš asi na IUI, však? Ako tak čítam, tak pôjdeš chcvíľku po mne, tak sa tam možno uvidíme 😀 .
Dievčatá všetkým držím palčeky, aby nám tieto víchrice priviali aj šťastie v podobe malých, krásnych bábätiek 😉 .

pappo
29. jan 2007

nane a co je ultrasound?
scarlet tak ja tam teraz chodim ako na klavir, rano injekcie presne ako ty 5 merionalov, a potom stvrtok kontrola a dalsie injekcie.
tak si drzme palce aby to vyslo 🙂 potom napis co je nove.

pappo
29. jan 2007

neviete mi poradit prosim vas, manzel nam kupuil vikendovy pobyt v piestanoch co teraz pri stimulacii mzem a co nie, viem ze sauna vobec ale neviem kolko stupnova voda je mozna na kupanie, ci to mam prelozit alebo nie. lebo toje tento vikend.diky moc.

scarlet
30. jan 2007

Ahoj Pappo, ;

scarlet
30. jan 2007

Ahoj Pappo, no v tvojej veci ohľadom víkendového pobytu v Piešťanoch ti neviem poradiť 😖 , ale keď sa spýtaš lekára, tak on ti dá určite kvalifikovanú odpoveď.
Pappo, ja som bola dnes na kontrole či mi niečo z tých 5 Merionalov rastie a mám tam zatiaľ len 1 folikul, takže mi lekár predpísal ešte ďalšie 2 injekcie Merionalu a vo štvrtok na kontrolu. Keďže ideš aj ty vo štvrtok do ISCARE, možno sa tam uvisíme 😀 😀 😀 .

pappo
30. jan 2007

ahoj scarlet, ja viem len do vcera sa to dalo este zrusit tie piestany a lekarke som volala 3x a nezastihla som ju ani raz, no jasne mozno sa vo stvrtok uvidime, ak hej potiahni ma za rukav.
tak som aj ja zvedava kolko bude folkacov a ci vobec daky narastol ☹

scarlet
31. jan 2007

Ahoj Pappo, no tak ti budem držať palčeky, predsa dovolenka a oddych počatiu len prospievajú 😀 .
Na koľkú si zajtra objednaná do ISACRU? Ja na 8.45 hod. 😉

pappo
31. jan 2007

no ja az na 10:30 tak neviem ci sa stretneme, ale raz urcite lebo tam chodim skoro kazdy den 😀 štvrtok ti napisem ako som dopadla ci mam dake foliky alebo ci vobec rastu potvory male 😀

scarlet
31. jan 2007

Pappo, dúfam, že ti ich narastie viac ako mne, lebo ja som mala 7 deň cyklu len 1 folikul ☹ , ale možno ten pravý 😉 . Držím ti palce a všetkým snažilkám tiež 😀 😀 😀 .

pappo
31. jan 2007

dakujem scarlet zajtra s aozvem som aj ja zvedava co bude.

pappo
31. jan 2007

nane ták ako som zvedava kedy pojdes na krv, netestovala si? 🙂

scarlet
1. feb 2007

Ahoj Pappo a dievčatká, dnes som bola na druhom kontrolnom ultrazvuku po stimulácii Merionalom a už sa mi konečne objavilo aj na druhom vaječníku pár malých folikulíkov 🙂 , hneď človek vie, že môže byť vyššia šanca na úspech po IVF 😵 . Takže nás zákrok čaká budúci týždeň a keďže mám celý týždeň v práci voľno, tak sa ozvem až 12.1., lebo doma internet nemáme ☹ .
Pappo a ako si dopadla na kontrole ty? A vy dievčatá máte nejaké nové správičky? Podeľte sa s nami o svoje úspechy, aj neúspechy, však držíme všetky spolu 😉 .

pappo
1. feb 2007

ahoj scarlet a ostatne baby no dnes som bola na UTZ a mam folikov niekolko ale ani jeden dominantny ale este nie je neskoro este maju cas rast. maju tak okolo 10mm tak berem dalsie 4merionaly, dnes uz mi jeden dali. takz epondelok kontrolny UTZ a streda stvrtok ideme na vec.
uz sa tesim tak uvidime co a akó dam vediet dufam ze potvorky narastu.
kedy ides na kontrolu? alebo uz mas termin na IUI?

pappo
1. feb 2007

este som vam chcela poradit ak zhanate merional tak na Dunajskej v BA ho vzdy maju maju dohodu s iscarom takze ho netreba objednavat a predaju vam ho hned.
prosim vas preplaca niekomu merional poistovna? dakujem

scarlet
1. feb 2007

Pappo, to je super, že si mala už po pár Merionaloch folikuly, to je veľmi pozitívna správička, len tak ďalej 🙂 Takže v stredu, alebo vo štvrtok ťa to IUI čaká? Budem držať palčeky, ja už budem mať pravdepodobne po tom (plán na utorok). Pappo, ja idem na IVF soft,lebo máme dosť zlé spermijky, takže IUI by nás nemalo úspech ☹. Inak keby sa mojim folikulom nechcelo veľmi rásť, tak ma môžu preložiť aj na stredu a potom si možno poležíme kúsok od seba, chi-chi 😀 😀 😀 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre