Merional injekcie a vaše skúsenosti

mayka
29. sep 2006

Ahoj kocky,

moj lekar mi chce buduci mesiac naordinovat Merional a potom by som mala ist na inseminaciu.

Prosim Vas o info ohladom pichania si injekcii Merionalu. Pichali ste si ho same, a ako casto? Vzhladom k tomu ze su dost drahe pocula som ze poistovjne ho preplacaju pokial si o to poziadate a oni Vam to schvalia. Neviete od coho zavisi aby Vam ich schvalili a ako dlho to trva? A kolko stoji ked si ho m,usite zaplatit v plnej vyske?
Ake ste mali s nim skusenosti a ako ste sa po nom citili?

Vdaka za kazduckuj odpoved a radu.

pappo
1. feb 2007

scarlet tak to je dost mozne ze s atam stretneme vobec nemam tusaka ako to bude prebiehat kam ma zatvoria alebo odvlecu no som teda zvedava riadne chystam sa potom doma lezat a spinkat ani sa nepohnem tak asom uz teraz daka nachylna an chripku tak dufam ze to prejde lebo nechcem byt chora nechcem. papam vitaminy tak dufam ze nebudem. scarlet tak daj hlavne vediet co je s tebou budem velmi zvedava a dovolenkusi beŕies kvoli IVF?

nane
3. feb 2007

no ahojte kocky....
prajem vam vela uspechov...ci pri IVF ci pri IUI....drzim vam pasticky a prajem viac stasticka ako sa uslo mne...
moje IUI je bez uspechu....lekar si nevie vysvetlit preco....vsetko bolo ok a nevyslo to....planujeme IVF na maj....tak snad to vyjde potom....

pappo
4. feb 2007

nane velmi ti zelam aby to vyslo v maji a prajem ti vesele brusko a v nom veselu fazulku neboj raz sa to musi podarit 🙂 drzim palce, daj o sebe potom vediet ako sa mas.

nane
4. feb 2007

pappo
dakujem....urcite to raz vyjde...
a ty sa mas ako??

pappo
4. feb 2007

nane,prave sme sa vratili s piestan, tak som celkom oddychnuta po masazi a tak. dnes mi manzel pichol posledny merional uvidime zajtra idem na kontrolu mozno nebude posledyn mala som ich zatial 10. Ale citim sa dako divne dost citim tak pichanie ako pred KR alebo pocas ked si brala marional mala si dake pocity ze sa nieco deje? teplej vody som sa vyhybala tak neviem asi som citliva z tych hormonov. a tiez sme sa snazilkovali ale to nebude ono bez inj. ovu nedostanem.... 🙂
pytala somsa ta v teme umele oplodnenie ako to bolo stym lezanim po IUI chodim do iscaru tak som chcela vediet ci ma hned poslu domov alebo co?
ako je to s tebou mas pco alebo manzel ma zly spermiogram, nechapem preco to nevyslo ved si mala dva velke folikuly nie?
neboj ideme dalej vsetko zvladneme ved sme dake silne zeny no nie?

nane
4. feb 2007

pappo....
ako sono? co ti dr povedal?? ako rastu folikuly a kolko ich tam je??
mojko, u nas je vsetko ok...len ja nemam ovu...preto potrebujem injekcie...inak je vsetko super...aj manzel...tymi hormonmy som pred IUI mala 9 folikulov od 16mm po 23mm a po IUI som mala 12 az 15 folikulov to som mala hyperstimulacny syndrom....preto dr nechape preco to nevyslo, ked sme obaja ok...
ja som po tyzdni pichania merionalu citila bolesti vo vajecnikoch, bolesti hlavy, brusko nafuknute...stavy slabosti...naladovost...deeees

pappo
4. feb 2007

nane tak naladovost ma nastastie presla ale bolo to desne, plac a podobne.
tak to tiez nechapem preco to nevyslo ked ste obaja ok, u nas je to rovnake spermiogram v poriadku ja mam pco a nemam ovu ale to sa teraz uppravuje liekmi takze dufam aj aj ze to bude ok, tak uvidime. bola som vo stvrtok na prvom UTZ a mala osm vela folikulov co aj viem asi aj 10 neratali sme ich ale ani jeden dominantny, vsetky mali okolo 10mm. zajtra idem znova rano na UTZ tak som zvedava ci potvorky narastli amli dost casu a prikladne som sa o svoje telo starala 😀 zajtra napisem kolko ich je a ake su.

nane
4. feb 2007

ok....drzim pasticky...nech vam to vyjde...kolky den cyklu si??...okolo 13?

pappo
4. feb 2007

nane dnes je 11 DC. zajtra kontrola tak to uz bude 12 DC takuvidime ake budu dufam ze narastli potvorky folikuly 🙂

pappo
4. feb 2007

nane diky aj aj drzim palce mozno to po tej stimulacii pojde aj prirodzene, ked je telo nabudene, stava sa to 🙂

nane
4. feb 2007

11? ved na 3DC sa zacina pichat merional...a vybrala si uz desat...hm...asi je to na slovensku ozaj vsetko inak....
snad narastli...uz len pregnyl, jeden den si od injekcie odychnes a huraaaaaaa na IUI 😀 ...potom uz len to vecne cakanie....pekne sa setri, oddychuj...plet sal pre manzela...nech ti ujde cas... 😀

pappo
4. feb 2007

tak co neviem ratat? 25.1 bol 1DC na 3 som zacala s merionalom a dnes je 11DC, ahaa merionalov bolo 9 najskor 5 a potom 4. vychadza to ked pocitas aj vratane 3dc adnes uff uz som myslela ze neviem ratat. 😎
no v piestanoch som si oddychla ak bude treba budem pracoavt z domu a do prace nepojdem a basta. pripojenie mam nie je problem. stresovat sateda nemienim ani trochu 🙂

nane
4. feb 2007

ozaj...vratane ...
bodaj by ti to vydrzalo...aj ja som si myslela, ze stresovat nebudem...ale opak bol pravdou... 😅 stale som sa sledovala...ale pri mojom syndrome sa aj tak nejake tehu priznaky nedali zistit...neustale ma nieco bolelo.. 😀

pappo
4. feb 2007

nane to poznam ked chces zrazu mas vsetky priznaky, najhorsie je ze duphaston alebo ten druhy liek co sa berie hned po IUI aj tieto naznaky tehotenstva umocnuje, a pripadas si ako tehu. 😒

nane
4. feb 2007

utrogestan...mne nic neumocnil...ja som bola uuuuuuuuplne mimo z toho syndromu...vsetko ma bolelo...dr sa ma pyta ci nemam pocit ze som tehu...som sa smiala...ako to mam vediet, ked sa zvyjam v bolestiach/podbrusko, krize, prsia, nafuknute brusko/...ze ci ma nebolia prsia...jezkove oci...tie ma zacali boliet po tyzdni s merionalom...ved som sa ich nemohla dotknut,ved aj obliect si podprsenku bolo bozie utrpenie...tak sa dr smial... 😀

pappo
4. feb 2007

no vidis priznaky riade, tiez si myslim ze tie priznaky su u kazdeho ine niekto to ani neciti, mozno aj preto ze to necaka a nepozoruje sa vsak 😀 uz sa vidim kazdy den ako budem namotana na nete a budem pisat ako ma vsetko boli 😀 😀

nane
4. feb 2007

ja som sem v tom case ani nechodila na net....nech sa neporovnavam...nemalo to zmysel...to by som musela hladat kocky, ktore mali syndrom...pretoze tie vsetky priznaky, ktore maju tehulky boli u mna pri syndrome... 😀 ...ale nejak vo vnutri som citila, ze to nevyslo..na 8 den od IUI ma priam vnutorny hlas prehovoril aby som si urobila test, bol negativny, poplakala som si a uz som vedela, ze to citenie je pravdive, vsetci znamy mi dohovarali, ze to nie je pravda a ked som mala krvne vysledky tak im sanka padla...
myslim si, ze to vajicko sa do maternice ani nedostalo, ked som dostala tie desne bolesti o 4 hodiny po IUI, mala som riadne stahy/kontrakcie/ maternice, dr mi dal nato lieky...aby sa to upokojilo...ale dal mi ich az o 3 dni... 😒 takze mozno tam je pricina neuspechu...

pappo
4. feb 2007

aj tak nechapem ako si mohla dojst ka takym bolestiam, ved to z coho boli tie ztahy? a mas priechodne vajcovody? boal si na laparoskopii?
nemohlo to byt aj tym?

nane
4. feb 2007

mam priechodne vajcovody...mam z toho aj rontgen... 🙂
mozno to bolo tym nasilnym otvorenim krcka maternice a mozno to bolo uz tym syndromom, ktory sa rozbehol prave v tom case....bola to proste smola...

pappo
4. feb 2007

tak dufam ze teraz to bude ok, ides hned an druhe kolo?

nane
4. feb 2007

nie...tu sa to nepovoluje...mozes chodit kazdy druhy mesiac na stimulaciu....takze oddychujeme a snazilkujeme pre zabavu... 😀 ...asi uz nepojdem na IUI...este to neviem na 100%..12steho idem k dr, chce sa somnou porozpravat...hovorila som s nim o IVF...on mi povedal, ze mu citam myslienky..ale hovoril o dvoch IUI...ja sa bojim tych bolesti...bolo to ozaj o nervy... 😔

pappo
4. feb 2007

nane myslis ze pri IVF to bude menej bolestive, co som citala tak priprava je ovela tazsia viac liekov sa berie a aj ten transfer no ja si to zatial neviem predstavit, ja by som teda radsej sla viac krat na IUI, ale ked si mala take bolesti tak tomu rozumiem. prajem ti vsetko dobre a oddychni.

nane
4. feb 2007

dakujem....
mne dr povedal, ze budem stimulovana rovnakym sposobom ako pri IUI, lebo som dobre reagovala....tak neviem...ved pokecam toho 12steho...
tebe drzim pasticky, nech vam to vyjde hned na prvy krat... 😵

pappo
5. feb 2007

ahojte baby, tak dnes som bola na kontorle mam 12DC a folikuly su male, mam ich okolo 10 a z toho jeden ma 14 a druhy 16mm, lekarka povedal ze je to malo, vybrala som 10 merionalov 75iu ale teraz uz neberem nic a cakma do stredy aby narastli vy ste mali ake velke pri zakroku povedal aze musia byt min 17mm tak uvidime ci do stredy narastu.☹

misa1
6. feb 2007

ahojte kto zacina tento tyzden zo stimulaciou merionalom?ja idem na to vo stvrtok.

pappo
6. feb 2007

misa 1 ja uz som po stimulacii a cakam na IUI , uz si bola alebo ides prvy krat?

mayka
autor
6. feb 2007

Ahojte kocky,
vidim ze stimulujete o 106. 😉 Dufam ze nie zbytocne. Aj ja sa chystam znovu na stimulaciu len sa neviem odhodlat ist k MUDr. Musim sa psychicky nastarovat. A ked sa Vam to niektorej podari tak to bude vyzva aj pre mna. Tak sa snazte, babizne.

SCARLET a PAPPO:

Docitala som sa ze chodite do IScare. Ku komu ak smiem vediet? Ste spokojne? Ja chodim k Marsikovi. Mozno sme sa tam uz aj stretli niekedy... 😀

mayka
autor
6. feb 2007

Inak po prvej stimuloacii merionalom v prvej polovici novembra som odvtedy nemala menzes. A furt nechodi a nechodi. ☹

mayka
autor
6. feb 2007

Ozaj neviete co je na tom pravda ze IVF soft nepreplaca poistovna?

misa1
12. feb 2007

ahojte ake ste mali priznaky pri 9 injekcie merionalu?ja si davam 3 denne,takze teraz si picham treti den.mozem citit ovu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre