Merional injekcie a vaše skúsenosti

mayka
29. sep 2006

Ahoj kocky,

moj lekar mi chce buduci mesiac naordinovat Merional a potom by som mala ist na inseminaciu.

Prosim Vas o info ohladom pichania si injekcii Merionalu. Pichali ste si ho same, a ako casto? Vzhladom k tomu ze su dost drahe pocula som ze poistovjne ho preplacaju pokial si o to poziadate a oni Vam to schvalia. Neviete od coho zavisi aby Vam ich schvalili a ako dlho to trva? A kolko stoji ked si ho m,usite zaplatit v plnej vyske?
Ake ste mali s nim skusenosti a ako ste sa po nom citili?

Vdaka za kazduckuj odpoved a radu.

pappo
13. feb 2007

misa1 a ktory si den to je dako skoro na ovu urcite ak pichas len 3 den, a preco mas 3x denne merional mas 75iu?

misa1
13. feb 2007

ahoj dnes si picham 4 den a to je 12 injecia.zajtra mam posledne 3 a vo stvrtok sa uvidi ci mi znizi alebo zvysi.brucho ma pobolieva ale neni to take strasne.ved sa uvidi.

scarlet
21. feb 2007

Ahojte dievčatá, tak už som po 2 týždňoch opäť v práci a tak mám prístup na internet a hneď vám píšem. Zaujíma ma ako pokračujete, ako bojujete 🙂. Ja som 13. deň po IVF transfere, ako som už dávnejšie písala mala som miernu stimuláciu Merionalom. Po ňom sa mi vytvorilo zopár folikulov (cca 4-5 ks), ale len jeden bol nakoniec dominantný. Jedno vajíčko sa podarilo oplodniť, ale museli nám ho napichovať (ICSI), keďže môj manžel má veľmi zlý spermiogram. Embryotrnsfer bol o 2 dni a zajtra idem na krv pre výsledok, bojim-bojim 😅. Tehotenský test som si robila 11. deň po transfere, ale žiaľ bol negatívny, tak sme si trošku s mojou polovičkou aj poplakali ☹. Na druhý deň mi to nedalo a znova som ten testík skúmala a bol dosť rozliaty a zdalo sa mi, že tam je taká, skoro neviditeľná druhá čiarka, ale možno to bolo len tým, že sa testovacie okienko dosť rozpilo. Tak zajtra idem na krv uvidíme. Inak na IVF sme boli tri dievčatá a jedna kočka má už aj opakovane pozitívny test, vkladali jej 2 embyá 🙂. Krásny deň všetkým!

misa1
21. feb 2007

ahoj skarlet a ty uz si v praci?nemala by si odpocivat?ja uz ma odber za sebou a mala som 10 vajicok a s toho sa oplodnilo 8.na vkladanie idem v sobotu a dufam ze ma pockaju do soboty.drzim palce nech tam to babenko len pekne je.

scarlet
21. feb 2007

Ahoj Miska, ja už som v práci, keďže som mala test negatívny (a druhý deň nečitateľný), tak som sa nechcela trápiť doma 😢, tu nemám čas veľmi na to myslieť... Miska, gratulujem k počtu vajíčok, krása 😉 . So mnou bola jedna kočka a mala presne taký počet vajíčok ako ty (10 po odbere a 8 oplodnených) a už 11. deň po tranfere mala pozitívne testíky, tak nech je to aj tvoj prípad 😉 , cmuk!

evitam
21. feb 2007

Scarlet,drrrrržím ti zajtra palce,určite ťa potešia dve paličky,neboj.Hneď ako sa čosi dozvieš,daj nám vedieť,nech sa motivujeme.. 🙂 .
Ja som teraz 5.deň cyklu,4.deň pichania Merionalu 75 a Puregonu 100.Stimulujem prvý krát a čo ma čaká viem teoreticky tu od vás.Z injekcií nemám zatim žiadne problémy.Mohlo by to takto pokračovať aj naďalej.V piatok idem na kontrolu,ako mi folíky rastú (ak nejaké vôbec rastú).Vôbec však nerátam s tým,že by sa mi mohlo podariť otehotnieť,bol by to asi veľký zázrak.Mám totiž na maternici 2,5 cm myóm,takže možnosť 50% z tej vašej. ☹ Rada si však čítam vaše príspevky a veľmi sa poteším,keď si čítam o úspechu... 😉
Miska ty buď v sobotu v pohode a žiadny stres.Tiež udem na teba myslieť a potom napíš,ako to prebiehalo... 😉

ika_ba
21. feb 2007

ahoj evitam,
kukam kde si sa nam stratila, daj vediet v piatok, ako si dopadla, drzim palce, aj ked bude menej vajicok, nadej nestracaj, ja som mala tiez malo a druhy krat nam to vyslo, prvy raz by to bol zazrak, lebo sme mali v rodine problemy a ja som sa dost trapila
mna teraz trocha potrapilo moje zdravie, dostala som nejaky virus, vcera som mala teplotu 38, prehanalo ma a ...., a tie tabletky, co mi lekarka predpisala na cystu zaucinkovali, ale maju sa brat aj pri posune mrchy, takze som dostala druhu mrchu za tyzden po prvej, ta prva bola slaba, ale tato ma teraz nici, pockam este 1 - 2 dni, a keby sa to nezlepsilo, musim ist tiez na kontrolu

scarlet
22. feb 2007

Ahojte dievčatá, tak neprichádzám s dobrými správičkami, krvný test som mala dnes žiaľ negatívny ☹ ☹ ☹ . Človek vždy dúfa, ale moja viera v to, že budeme raz rodičmi zostáva... Už som dva krát potratila, toto bol tretí pokus, ale verím, že raz, možno, snáď.... Vám všetkým držím veľmi palčeky, budem sledovať vaše osudy 😉 .

evitam
22. feb 2007

Nie,nestratila som sa,len nemám čím prispievať,tak si sem chodím každý deň len čítať.Ika ja sa ani nebojím malého množstva, ja si proste nerobím žiadne ilúzie kôli myómu. Viem už teraz,že sa mi to nastopro nepodarí a podľa toho sa aj chovám. Nič si od zajtrajška nesľubujem, je mi to total fuk. Mám len minimálnu nádej, tak načo si stavať vzdušné zámky a potom kôli tomu trpieť?.. ☹
Scarlet, je mi to strašne ľúto aj za teba 😢 Držkaj sa a nepremýšľaj príliš o tom. Nechaj to bežať, určite sa ti to raz podarí...

rozarka73
22. feb 2007

ahoj scarlet 🙂, som smutna, ze ti to nevyslo ☹ ale vzdy je nadej, ze nabuduce to vyjde, tak sa nevzdavaj 😅 😅 😅 , ja mam po umelom oplodneni, dnes mam 9. den po prenose embryi a vcera som mala depku, mala som totalne pocity, ze dosstanem mrchu, bolela ma hlava. dnes je to trochu lepsie, hlava neboli,ale ten pocit v podbrusku zostava. takze mozno sa buducu stredu aj ja po testoch k tebe pripojim 😢 a zasa budeme bojovat 😀
tak sa drz,
evitam ty tiez, urcite ti to fuk nie je, ale radsej byt milo prekvapena ako nemilo sklamana!!!!!
ika ty sa kuriruj, daj si polku citrona-vyzmykat s lyzickou medu a potom nic nepapaj aspon hodinu!!
babenky-nevzdavajme to!!!! 😀 😀 😀

sikulka
22. feb 2007

Ahoj scarlet 😉
uplne Ta chapem,a je mi to luto,ze Ti to nevyslo....
Musis mat hlavu plnu dalsich planov,aj ja ich mam,pretoze tiez ma skolil neuspech tiez len pred 3 tyzdnami som bola na krvny testik...
Raz nam to ale vyjde, uvidis a my budeme dufam hned niekolkonasobne maminy, aby nam to osud aspon takto vynahradil tu nasu stratu..... 😵
Ako budes dalej pokracovat?Kedy sa pustat do toho?
Ja som sa rozhodla, kedze mame mrazaciky, hned tento mesiac ist na KET.
Drz sa a hlavku hore, dockame sa uz coskoro, citim to v svojich starych kostiach! 😀 😉

ika_ba
22. feb 2007

ahoj evitam
no tak ti to potom vyjde, aspon ja ked som bola na druhom IVF, tak so dopredu nedufala, a ked mi povedali, ze sme tehu, tak to bolo prekvapenie, pre tych co ma nepoznaju, uz nie som tehu, prisli sme o to
evitam, ale daj vediet, co ti zajtra povie lekarka, myslim, ze najneskor v pondelok by si mala ist na odber

evitam
22. feb 2007

Rozarka,máš pravdu.Nechcem byť sklamaná a hlavne si nikdy nechcem vyčítať,že som sa o to aspoň nepokúsila 😒
Zajtra idem teda na kontrolu,ako sa kinderkám darí a potom napíšem.
Ika ty sa lieč,ak si doma a je to chrípkové,skús cesnak a na to čerstvo vyžmýkanú citrón.šťavu na ex.Nie je to nič moc(hlavne ten ľadovo-svieži dych potom),mne to ale pomáha.Vidíš,ty máš aspoň mrchu jak sa patrí.Zato ja som v sobotu váhala,či mám do tej Blavy predsalen ísť.Mrcha prišla špinením v piatok,a to minimálne,v sobotu špinilo trocha viac a v nedeľu bolo po nej.Bez bolesti,o ničom.Mohla to spôsobiť tá antikoncepcia?
Zajtra sa teda dozviem od Ďurechovej,či tá stimulácia má vôbec nej.zmysel,lebo v sobotu tam ona nebola a Maršík mi dal na výber...
Kde sa nám stratila papoo? Nemá nič nové?

evitam
22. feb 2007

Ika, moja, ja mám stimuláciu ešte len prvý týždeň, zajtra pichám 6.injekciu. Ten pondelok by bol priveľmi skoro... 😉 Nemám z nich ináč žiadne problémy.Nič po nich necítim.
No to vieš,aj ak by sa to náh.uchytilo,dr-mi hovoril,že to tehotenstvo by bolo veľmi rizikové a veľmi častý býva potrat 😒 Ja som o tomto nikomu v mojom okolí,okrem svokry ani nepovedala. Na kontroly si píšem v práci hodinové dovolenky a chcem,aby kolegovci nič anilen netušili... 😉

ika_ba
22. feb 2007

ahoj evitam
ja som tiez toto nikomu nevesela na nos, v praci o tom ani netusili a mozno ani netusia, a ani moja mama o tom nevedela, a mozno to bolo tak lepsie, lebo teraz ked to vie, tak ma stale s niecim otravuje a ja to citim ako taky tlak na mna, naposledy sme sa aj trocha posekali, lebo mi povedala, ze mi uteka cas
evitam, uvidis, co ti povedia zajtra
ja sa liecim, uz problemy nemam, aj mrcha sa ustalila, len moc nemozem jest, tak sa citim taka slaba, dnes tu moc nebudem, manzel pracuje na pc, tak ja strikujem
tak vela stastia zajtra, budem na teba mysliet a drzim ti palceky

evitam
23. feb 2007

Čaute kočky!Prichádzam s celkom fajn správičkou. 😉 Tak na usg mi dnes dr.našla na pravom vaj.1 kinderko o veľ.14 mm a na ľavom nejakých 6,al.7 ks rôznych veľkostí.Jedno z nich malo do 12mm.Z krvi zistila,že je potrebné vysadiť merional a puregon a do pondelka 25.2. pichám cetrotide 0,25. V pondelok potom kontrola a to mi povie,kedy bude odber.Rekuže hups,to je nejak hopem! 🙂.
Dr.predpokladá, že ten odber podľa toho,ako rýchlo sa to vyvíja,sa udeje buď v stredu bud.týždňa alebo potom piatok,resp.sobotu...
Koľko dní sa to kultivuje a na koľký deň je potom transfer? Nám bude asi doporučené ICSI...
Ika dík za duševnú podporu a dúfam že si už niečo pekné doplietla a manželík ti počítač dnes okupovať nebude.Zo svojej mamy si nič nerob.Mamy to zvyčajne nechcú zle,len to niekedy dosť blbo vyzneje.My to vnímame veľmi citlivo a ony si to neuvedomujú,lebo sa do nás nevedia vcítiť.Ja sa chcem toho vyvarovať a povedala by som jej to len ak by sa to podarilo.Aj to až po nejakej dobe,aby sa to nezakríklo...
Neviem,nejako si nič nepripúšťam a beriem to stále,ako mi čo deň prinesie.Trocha sa bojím toho odberu,to je fakt.Inak sa nezaťažujem žiadnymi myšlienkami typu čo ak.A tak je to určite lepšie... 😉

ika_ba
23. feb 2007

ahoj evitam
vidis, dobre to dopadlo, aj som na teba myslela a priznam sa, ked som videla, ze si pisala, nakazila som sa asi tvojim pesimizmom a bala som sa kuknut co mate nove
mne robili jeden den odber, vtedy dostanes protokol, kolko vajicok ti odobrali a druhy den si mas volat a potom ti povedia, kedy mas prist na transfer,
potom napis, ja ti napisem, jak to tam chodi, ale sestricky su mile, aj pani na recepcii ti ochotne vysvetli, keby si nieco potrebovala

evitam
23. feb 2007

Ika, ďakujem ti krásne.Tak sa to pekne číta,že na teba niekto myslí.Je to veľmi príjemné a o to krajší je fakt,keď sa mám s otázkami na koho obrátiť 😉 Je fakt,že som mala včera "trocha" pod psa náladu.Dokonca sa mi aj na prd zaspáva a semtam aj hlava zabolí a krúti sa jak vlk.A vidíš,vinník je známy.Hormóny sú svine.. 😅
Môj manželík má prácu na služby,takže niekedy nejde do práce vôbec,inokedy ťahá dvanástky každý deň.Tie služby si mesiac dopredu plánuje. A keďže sa starý mesiac končí a má plánovať na ďalší,nevieme,ako sa zabezpečiť.Preto som sa pýtala,ako to nasleduje.Ale veď uvidíme,je to asi subjektívne.
Opíš mi v krátkosti ten transfer.Prídeš tam v dohodnutú hodinu.Ako sa predtým pripravuješ.Aj klystír?Čo potom?Čo si berieš so sebou a koľko si tam?
Ak niečo potrebuješ,tam sú ochotní všetci.Ale teba sa to ľahšie pýta. Si jednou z nás... 😉

ika_ba
23. feb 2007

no, ked ides na odber, myslim ze od 22 hod. den pred nemozes jest ani pit, ziadneho klystiru sa neboj, to sa nerobi
oni ti povedia, kedy mas prist, vacsinou to byva na taku 9, planuju si to podla toho, co ten den maju robit (odbery, transfery), so sebou si mas doniest pyzamu, papuce a manzela, ktory pojde tiez na odber, u neho je to rychle, ty pojdes na izbu, kde sa prezlecies a pockas, kym po teba dojdu, pri odbere ta uspinkaju, potom ta preberu a prevezu na postielku, kde sa za ich pomoci presunies, a potom budes lezkat do 2 hodin, ako sa budes citit, medzitym ti donesu papierik, ako dopadol odber, povedia ti, kedy si mas zavolat a kam, budes to mat aj na papieriku, a daju ti aj predpis na tabletky, to ti povedia, ako a kedy ich mas zacat brat
kludne sa pytaj, ked si spomeniem, napisem
a skutocne som rada, ze si tak dobre dopadla, uz som to zvestovala aj svojmu manzelikovi, ze ste zatial dobre dopadli
vies, ked budes v centre na izbe, budes si moct pokecat s babami a uvidis, ze sa skutocne navzajom podporujeme a ze si navzajom skutocne prajeme, aby nam to vsetkym vyslo

evitam
23. feb 2007

Doteraz som odpisovala na mail kamoške,a tak som sa ním zabavila... 🙂
Rekuže skúsim sem ešte nakuknúť,či tu ešte niekto bol.No a vidím,že okrem nás dvoch,Ikuška,na to všetky dlabú.Ktohovie čo len dôležitejšie majú na práci,že mi nikto nič nenapíše,že? 😀
Tak som ti vďačná...,že tak krásne na mňa myslíš a delíš sa o moje zážitky spolu s manželíkom.Tomu môjmu som aj ja o tebe hovorila,ako sa ti vodilo a čo mi práve píšeš.Hneď sa ma spýtal,že odkiaľ si a že nech ťa k nám pozvem.Tak si takto verejne oslovená a ak budeš mať cestu na horniaky,určite sa zastav 😉 😉 😉
Prídem sem znova zajtra.Teraz sa musím ísť venovať svojmu drahému,keď tak neodbytne na mňa zo spálne volá... 🙂

ika_ba
24. feb 2007

ahoj evitam, aj ja som isla spinkat, bola som utahana, moj manzelik predvcerom v noci pracoval az do 3 rana pri pc, robil z domu, aj ja som sa zobudila, tak som pri nom kukala tv od 1 do 3, tak som bola strasne utahana
a napadlo ma s tvojim manzelikom a jeho sluzbami, zeby sa skusil spytat kolegov v praci, s ktorymi sa strieda, ze ci by boli ochotni si s nim vymenit sluzby, ze musi ist s tebou do ba k lekarovi a ze este neviete, kedy to presne bude, toto sa pochopit da
ja to mam obdobne v praci, najhorsie bolo v lete cez dovolenky, ja to mam lepsie v tom, ze nemusim tak daleko cestovat, pokial ma lekar zoberie na kontrolu na cas, v praci chybam len nieco nad hodinku, tak hodinku a pol, pekny vikend

evitam
25. feb 2007

Ikuš,pohoda,ako vidíš,ani ja nie som tu furt. 😉Včera som celý deň až do večera gruntovala a dnes som bola s mojim u svokry gratulovať a na obed...
Ten môj má tie služby na milú rozmilú.Je ich tam teraz málo,lebo kolegovia sú na mesačnom školení,takže ich teraz ostatní musia zastupovať.Je to teda problematickejšie ako inokedy,ale nejak to pôjde... 🙂
Takže zajtra idem tam ku vám na dolniaky znova.Som zvedavá,kedy mi stanoví termín odberu.Stále nič okrem občasného pichania vaječníkov necítim,tak som stále vyškerená 😀
Včera večer bola u mňa kámoška,ktorá má tarotové karty.Tak som si jej dala vyveštiť.Vyšli mi karty rovnaké,ako keď mi pred dvomi mesiacmi veštil ten veštec.Vraj to bude komplikované a na konci nie celkom jasné,či sa to uchytilo.Malo by to vyjsť,ale možno nie na prvý krát...Kopec otáznikov a nič jednoznačné. No hrozné 🙂 Ako relax je to fajn,ale zaujímavé,že sa mi na prsty lepia stále tie isté karty.To nad tým už človek začína rozmýšľať... 😕
Ozaj,Ika presťahujem sa do umelého oplodnenia.Je to teraz viac k veci,lebo merional už nepichám a ktovie,či ešte niekedy budem...
Pekný zvyšok víkendu a zajtra sa ozvem už v umelinkách 😉 😉 😉

ika_ba
25. feb 2007

napis zajtra evitam jak si dopadla
ja som vcera, ked som bola na nakupe, stretla pani z recepcie z iscare a hovorila mi, ze odchadza, vystudovala kozmetiku, tak sa ide vraj venovat kozmetike, povedala som jej, ze nam tam bude chybat

evitam
25. feb 2007

Ktorá pani z recepcie,keď je tam stále niekto iný? Býva tam taká pani,nech mi odpustí-trocha škulavá,potom taký mladý chalan-to je asi ten asistent,či čo,niekedy tam vidím tam aj takú štíhlu pani...Fakt neviem ktorá by to mohla byť. 😒
Ika,takže čau, zajtra napíšem čo nové už na umelom... 😉

ika_ba
25. feb 2007

ta co tak trocha zle vidi, mozno sa teraz striedaju, ked tato pani pojde prec, ale ku mne bola velmi mila, a par krat mi aj pomahala, ked valky nemal cas a videla, ze som dost nervozna, tak mi vybavila vysetrenie u inej lekarky

alakova
14. mar 2007

ahojte,mne pichanie merionalu sposobilo po odbere vajicok krvacanie do dutiny brusnej,nasledovala operacia.vraj som ojedinely pripad

trtko
15. nov 2010

ahojte ja si mam zacat prvy krat pichat inekcie merional 75 iu neviete mi niekto povedat presni postup

clloi
16. nov 2010

@trtko ahoj, zkusím ti to popsat 😀 máš dvě tloušťky jehel, rozbalíš stříkačku, nasadíš větší jehlu. Vezmeš lahvičku s rozpouštědlem a opatrně odlomíš hrdlo, palcem zatlač proti červené tečce-použij papírový kapesník. Stříkačkou na které máš tu širší jehlu vysaješ celý obsah rozpouštědla. Vezměš si druhou ampuli, kde je lék, odděláš plastový kryt a stříkačkou ve které máš nasáté rozpouštědlo propíchneš gumový kryt, ten je dezinfikovaný, tak se ho zbytečně nedotýkej 😵 Stříkneš rozpouštědlo do léku, který se hned zředí, nevyděláváš jehlu ale nasaješ zpět do stříkačky zředěný lék. Snaž se vysát celý obsah 😵 Vyndáš stříkačku z ampule, vyměníš jehlu za tu menší a opatrně sklepeš vzduchové bubliny a pak vytlačíš opatrně vzduch, tak aby ti tam nezbyla vzduchová kapsa. Pak už jen potřeš břicho dezinfekčním ubrouskem, který k tomu dostaneš, chytneš si špíček a vpichneš jehlu kolmo do špíčku 😀 a aplikuješ lék, nebolí to!!!! Doufám, že jsem to alespoň trochu vysvětlila, pokud si nebudeš vědět rady, tak určitě ti to na každé gyndě vysvětlí a ukážou, správně by ti ten postup měli ukázat v CAR.

trtko
16. nov 2010

@clloi dakujem pekne som rada ze ste sa mi ozvali

trtko
16. nov 2010

@clloi ak by ste boli na fb alebo si pisali na meil janickovamata@centrum.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre