Merional injekcie a vaše skúsenosti

mayka
29. sep 2006

Ahoj kocky,

moj lekar mi chce buduci mesiac naordinovat Merional a potom by som mala ist na inseminaciu.

Prosim Vas o info ohladom pichania si injekcii Merionalu. Pichali ste si ho same, a ako casto? Vzhladom k tomu ze su dost drahe pocula som ze poistovjne ho preplacaju pokial si o to poziadate a oni Vam to schvalia. Neviete od coho zavisi aby Vam ich schvalili a ako dlho to trva? A kolko stoji ked si ho m,usite zaplatit v plnej vyske?
Ake ste mali s nim skusenosti a ako ste sa po nom citili?

Vdaka za kazduckuj odpoved a radu.

misa1
17. nov 2006

to asi nie,taky pripad som nepocula ale ved vies co mozes a co nie si dovolit.a teraz si skoncila aj s injekciami?alebo ako budes teraz pokracovat?

mayka
autor
18. nov 2006

Ahoj,
skoncila som s injekciami. Teraz vlastne budem cakat na menzes. ☹
Sem tam ma pobolievaju vajecniky a zacinam trosku puchnut. Pobolievaju ma prsia z tych hormonov. A hlavne mam straasny pocit bezmocnosti. Sem tqam si poplacem aka som hlupa ze som hned nesla na to IVF. Aj ked no vedela by si sa rozhodnut v tej minute o taktomto kroku za 18000 SK bez rohovoru s manzelom? Chyba bola ze aj ked sme sa o umelom spolu bavili tak v tom zmysle ze ak vycerpame vsetky moznosti tak az potom na to pojdeme. Necakali sme ze mi to navrhne teraz bez inej moznosti. ☹
Nejde mi o peniaze, dala by som ich keby som vedela ze to je to posledne co mozme spravit. Podcenila som situaciu a v tej mojej palici som si povedala ze risknem aj viacpocetne tehotenstvo neuvedomujuc si mozne rizika zdravotne. O seba mi ani tak nejde keby som vedela ze mozu byt macimalne dve mimi ale co ak by ich bolo 5 -10??? Co s nimi a co by bolo so mnou? Je to skratka horzne.

misa1
18. nov 2006

ahoj,ja si myslim ze tvoje telo vie kolko deti unesies,a mozno by s toho boli nanajvys dvojicky.je to podobny liek ako clomexal a dal mi ho gynekolog moj a brala som dve denne a mala som folikuli na obidvoch vajecnikoch,uz neviem kolko.nezaobera sa neplodnostou ale skusal mi ho dat.neviem o koko su injekcie silnejsie ale ja osobne by som to riskla,a vyuzila by som tie folikuli.ja rada riskujem lebo bez risku neni zisk.to uz je na tebe ako sa rozhodnes,ci to vyskusas z manzelikom v tedy ked to mas mat tie plodne alebo mozno sa ti posunu a menzes dostane s zase ako ti chodil a z toho budes nervozna ze nedostala a neni si ani tehotna a nevies preco.mna islo roztrhnut ked mi meskali a nebola som ani v tom a nevedela som kedy bude ovulacia a bolo to na psychiku.co ti poradili znami?

mayka
autor
18. nov 2006

Strasne vela kociek mi radi neriskovat. A radil mi to aj lekar tak zato to vahanie. 😖 Okrem toho tym ze ich je tam tak vela tak nemusia byt take kvalitne... No neviem musim sa rozhodnut ale mam este 2-3 dni cas.
Moj muzik mi povedal ze rozhodnutie necha na mne. Tak premyslam a premyslam... 😎

misa1
20. nov 2006

ahoj ako si sa rozhodla?ako si dopadla?a co nove?

mayka
autor
20. nov 2006

Zatial nijako. 😀 Neriesim to. Aj ked na to myslim. Celkom dobre sa citim takze je mozne, ze mi prestali rast. BT mam zatial nizku. Aj tak to mam chut risknut. 😉 Tak neviem. Ale uz to beriem tak ze nevadi a ze po novom roku sa na to vrhnem aj cez mrtvoly. 😠
A co Ty? Mas nieco nove? Co mas na plane?

misa1
20. nov 2006

zatial sommz nedostala od tych injekcii uz asi druhy tyzden.tak som na nervy.ty este nemas zvysenu teplotu?takze ti este neprebehla ovu?ja sa bez mz nepohnem ,lebo vsade chcu vediet kedy si mala poslednu.tak cakam.ked do buduceho tyzdna nedostanem tak pojdem svojmu zenskemu a nech ma pichne.

mayka
autor
20. nov 2006

Takze mas pekne naburany cyklus. To je radost. 😒
Ani nemas pocit zeby si mala dostat?
Ja mam akurat asi o cislo vacsie prsia ako melony 😀 nakolko ich aj bez toho nemam male a zacinam nejako puchnut. Asi mi chybaju hormony. Mala by som si nieco pichnut. hihihi
Mozno dovtedy dostanes. Moj lekar mi zartom povedal, ze aspon usetrim na vlozkach... 😀 😀 😀
Ja mam dnes 13 den cyklu. Tak furt rozmyslam zedco dalej. Ale asi nic.

misa1
21. nov 2006

ano mam to vsetko divne,ani nemam pocit ze by som mala dostat.ja setrim na vlozkach cely zivot,ja ked dostanem napr.stredu tak vo stvrtok mam po nich.takze jeden den a to dve vlozky.to mam jeden balik na cely rok. 😀 a ty este nevies co s tym?otvorte si vinko a nechaj to na emocie nie na rozum.

mayka
autor
21. nov 2006

No ja sice mavam tak 5-7 dni mrchu, ale tak raz za pol roka. 😀
Ked som bola mladsia som sa tomu tesila napr. cez leto ked ostatne kamosky kramovali a ja nic. 😉
Vadit mi to zacalo az ked sme sa zacali snazit... pred 3 rokmi. NO ved uvidim necham to na to ci budeme mat chut alebo nie.
Aj tak som rozhodnuta, ze pri dalsej navsteve poziadam lekara aby mi vystavil ziadost na poistovnu a pokracujem dalej. Uz mam najvyssi cas to riesit. Buduci tyzden mam totiz 30. 😝
Somn stara korytnacka. Ale aspon to mozem bez strachu zapit. Beriem to pozitivne.
😀

nane
6. jan 2007

to vazne? od novembra vsetky baby, ktore brali merional otehotneli?? 😀 oh, super....takze aj mna caka dobra sprava....zacala som pred troma dnami s injekciami merional 300iu denne....tento mesiac vsak ujo dr nahode pomoze...takze inseminacia....je tu nejaka kocka, ktora podstupila podobne???

sikulka
8. jan 2007

ahojky nane,
aj ja som zacala 4. 1. s merionalom. 3 x denne /225iu/.Dnes to ale poriadne zacinam citit. Som nafuknuta ako balon,prave som sa vratila z CAR a vraj vsetko je zatial ako z ucebnice,len tak dalej....My ale ideme do IVF.
Ako sa citis Ty?

aaandrejka
8. jan 2007

sikul, nane, takze idete uz tento mesiac do toho! drzim vam prsty!!! a dajte potom vediet 🙂

nane
13. jan 2007

sikulka
ahojky...mne po troch dnoch znizil dr davku, lebo ked som bola na usg na stvrty den, uz som mala 7 folikulov...takze od stvrteho dna beriem len 150 iu a v piatok som bola na usg a povedal, ze mam krasne folikuly, takze vcera a dnes len po 75iu a zajtra vecer o 23.00 mi pichnu pregnyl. od pondelka utrogestan 2-2-2 denne, v utorok na inseminaciu a budem brat utrogestan az do konca januara, kedy mam ist na test...
citim sa? no, do polovice tohto tyzdna som bola ok...ale uz sa zacali nevolnosti, bolesti hlavy o nafuknutosti ani nepisem....ale uz to vydrzim...
dr mi vcera ukazal kartu pacienky, o hrubke 5-7cm...vraj presla takou istou terapiou akou ja, aj inseminiacia prvy krat a otehotnela s patorcatami... 😀 ale uz to fixli a bude mat dvojcata... 😀 tak sa ma snazil podporit...
ako sa citis ty??drzim ti pasticky a daj vediet co a ako...a kedy....myslim na teba... 😉

nane
13. jan 2007

aaandrejka
dakujem velmi pekne
ako sa dari vam? vsetko je ok? citala som, ze si mala nejake problemy...nebola som tu tyzden, tak ani nic neviem...snad ste uz ok...aj deturence...ako sa citis? prvy trimester presiel...takze to najhorsie mas uz stastne za sebou...ci este pocitujes nevolnosti?
verim, ze vsetko dopadne ok....drzim pasticky.. 😵

scarlet
25. jan 2007

Ahojte dievčatá, ja začínam tiež stimuláciu MERIONALom ako prípravu k IVF soft. Lekár mi dal MERIONAL 75iu, nemyslíte že je to málo, keďže nemávam ovuláciu?
Dievčatá ako pokračujte vy? Veľmi všetkým držím plačeky... 😵

pappo
26. jan 2007

ahoj scarlet, ja som dnes tiez dostala recepr na merional zatial som ho nezohnala, normalne ho v lekarni nemali, musim este ist porobote zhanat., lebo zajtr ami maju dat prvu injekciu.
rada by som vedela ci si to pichata babulky same, lebo neviem ako na to nahovorim mojho muza, asi si to budemmusiet sama, ale ako?

scarlet
26. jan 2007

Ahoj Pappo, ak si z Bratislavy, tak Merional zoženieš určite v lekárni v Auparku, alebo v Poluse. Ideálne by bolo si tam zavolať, aby si išla na hotové 🙂 . Inak ak by si ich náhodou dnes nezohnala, tak sa dajú objednať takmer v každej lekárni (dovezú ti ho do 24 hodín), ale dávaj si pozor, aby neboli injekcie 3 mesiace pred ukončením záruky, lebo môj lekár mi hovoril, že tie sú o trošku menej účinné 😒 . Pappo a ty si budeš pichať len MERONAL? Ideš na klasické IVF alebo IVF soft? Ozaj, aby som nezabudla, ten MERIONAL ti pichnú kdekoľvek na pohotovosti, alebo v tvojom CAR, alebo u akéhokoľvek lekára, ale musíš mať z CAR lístoček, so žiadosťou o pichnutie injekcie a s tým lístočkom môžeš chodiť kam ti je to najpohodlnejšie 🙂 .

pappo
26. jan 2007

scarlet diky zohnala som v apollo lekarni tiez to nemaju ale ked zavolas zozenu do 2 hodin. tak na tu expiraciu sa pozriem. hej len merional mam zatial,Car by mi to urcite pichli, zajtra mi daju ale v nedelu nie, tak jedine nedela je kriticka ale snad to zvladnem. ty si chodis pichat k lekarom v okoli skusim chodit do car mam to cestou do prace ak sa bude dat.
stale stimulujes alebo sauz pripravuejs na IVF, ja idem iba na IUI tak uvidime, mam PCO ale sperm. je ok.

misa1
26. jan 2007

ahojte ja idem na ivf a budem pichat 3 merionaly denne.dufam ze zaberu lebo moje vajecniky niekedy strajkuju.

pappo
26. jan 2007

ahoj misa1 kedy ides na IVF skusali ste predtym aj nieco ine IUI? 3x denne merional? to si budes pichat sama panecku to bude teda riadne narocne, drzim palceky.

misa1
27. jan 2007

ahoj ano skusalai sme ivf soft jeden merional denne ale prestali rast vajicka tak sme to ukoncili a isli sme na druhu kliniku.tu zacinam tri prasky rozrobit z jednu ampulku rozroku a pichnut do zadku a na 6 den na kontrolu.pichat mi to bude kamoska alebo sestricka u obvodneho.neviem ako budem reagovat alebo aspon toto zaberie.

nane
28. jan 2007

ahojte kocky
no ja som po iui /bolo to pekelnych 10min bolesti/ a potom som hodinu lezala s vyvysenym zadkom 😀 ...mala som hyperstimulacny syndrom ☹ des bolesti, brucho plne vody, nesmela som chodit, nepit ziadne tekutiny a spavat v sedavej polohe......v utorok idem na krv, ale vobec sa necitim na tehotnu, takze to asi nevyslo... ☹
ale vam drzim palceky, nech vam to vyjde... 😵

misa1
28. jan 2007

ahoj nane,bolo to take strasne?

misa1
28. jan 2007

kolko dni si brala merional?a kolko injekcii denne?

nane
28. jan 2007

11 dni merional...prve tri dni 300iu 5 dni 150 iu a posledne tri dni 75 iu...
no mna to bolelo, ked mi otvaral krcok maternice a vsuval tam tu kanilu...deeeeeeeeeeeees, dr bol zlaty, drzal ma za clenok a upokojoval... 🙂

misa1
28. jan 2007

ty si bola na inseminacii?tych 300 to boli 4 injekcie?ja si mam pichat 3 merionaly a na 6 den na kontrolu.

pappo
28. jan 2007

ahojte baby,
ja mam tiez merional zatial 5 inj. 75iu potom kontrola a dalsie injekcie, dnes mi uspesne pichol moju druhu inj. manzel celkom v pohode.
nane, tak to mi je luto ze to tak bolelo, baby hovorili ze niektore to boli niektore nie. a to si lezala potom doma dufam cely den. to s tou vodou znie teda desne, ten hyperstimulacny syndrom sa takto prejavuje?
misa1 to mas dobre ze ti to ma kto pichat, v tej prvej klinike to nevyslo? skoda nedavali ti male davky? a teraz je to uz lepsie, vajicka rastu?
ja som vlastne 4DC a na 8dc idem na kontrolu ako tie inj. zaberaju tak dufam ze zaberu.
nane v utorok drzim palce, nic nie je stratene neboj, na kolky den cyklu si bola na IUI? potom vlastne cakas 14dni vsak aby si mohla ist na krv?
to si bola prvy krat? ja idem prvy takze zatial neviem, co ma caka.
🙂

misa1
28. jan 2007

ja si zacinam pichat az ked dostanem a na druhy den cyklu.v tej klinike mi nerastli vajicka ani po 12 merionaloch tak sa to ukoncilo,ja som lalaist na ivf soft.ale to je asi slabe na mna.tak uvidim po tejto konskej davke.

pappo
28. jan 2007

misa a kolko ich mas predpisanych 10? 300IU? ktory merional ti nezabral 75iu? preco ti vlastne odporucili IVF soft aj ked priznam sa neviem co je to IVF soft berie sa menej liekov ako pri beznom IVF alebo v com je to ine?
ja mam PCO preto IUI. a chodis do BA do car? do ktoreho?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre