Mimomaternicové tehotenstvo po mimotelovom oplodnení

leontinka27
25. júl 2012

Ahoj baby prosím Vás napíšte svoje skúsenosti a aj pocity ktore ste mali po mimomaternicovom tehotenstve po ivf. a ked ste boli na ďalšom ivf ci sa Vám to podarilo úspešne dotiahnúť do konca. niejak mi nejde do hlavy ako môže nastat mimomaternicove tehotenstvo po ivf. mala som mimomaternicove v pravom vajcovode ktorý mi odstránili, pravdepodobne mam nepriechodný aj ľavý vajcovod tak ma strašia ze to môže byt zasa mimomaternicove.ved keď to mam raz v maternici kde sa to a ako zatúla do vajcovodu a prečo je to pravdepodobnejšie pri nepriechodnom vajcovode.

miskalevica
25. júl 2012

@leontinka27 Embrya v maternici po vklade cestuju a mozu vycestovat aj do vajcovodu a tym ze ho mas nepriechodny moze sa to tam uchytit. Ale to co sa pytas: "ved keď to mam raz v maternici kde sa to a ako zatúla do vajcovodu?" to je otazka na lekara a nie do fora, teda pokial tu nieje nejaky lekar co ti na to odpovie. Ja som na tom tak ako ty. Mylim, ze ta strasia zbytocne a idu vlastne sami proti sebe, lebo by ti mali zabezpecit klud a pohodlie a nie ta stresovat uz teraz.

jomini
25. júl 2012

Ahoj, ja ked som bola na laparke, tiez tam operovali babu, kt. mala mimomaternicove po ivf, aj kolegyna mala pri tretom ivf mimomaternicove, cize sa to stava..zda sa pomerne casto.. nemaj obavy 🙂 dvakrat sa to urcite nezopakuje.

jomini
25. júl 2012
leontinka27
autor
26. júl 2012

@miskalevica no hej ja viem ze putuju ale nieje na konci vajcovodu taky zvierač co ti nepusti embryo do vajcovodu?a preco je vascia pravdepodobnost mimomaternicoveho pri ivf.ako pri normalnom? tak a ty si na tom ako? kedy si mala mimomat.???

leontinka27
autor
26. júl 2012

@jomini no ja mam kamosku ktora to mala raz pri normalnom tehu a dva krat pri umelom. a aj dalsia baba pisala ze to mala dva krat na tom istom kedze jej ho pri prvej laparoskopii zachranili a druhe mimomaternicove mala na tom istom vajcovode.

jomini
26. júl 2012

@leontinka27 uff, tak to bola nestastna nahoda, no neboj 🙂 tebe este ostal jeden vajcovod?

miskalevica
26. júl 2012

@leontinka27 no ak mas zrasty tak tie zvierace su uz nefunkcne, aspon moje teda, tak sa moc neda na ne spoliehat, to je to smutne. Co sa tyka tej pravdepodobnosti, to nemam ani sajn, ale ja tak tipujem, ze normalne tehu je menej pravdepodobne, kedze sa ti tam prakticky pri kazdej ovulke moze "zaseknut" vajko a nie vzdy sa spermie dopracuju az do vajcovodu. Takze vajko odumrie neoplodnene, kym pri IVF sa ti tam moze zaseknut embryo a to sa praveze zvykne "ubytovat". Ja som mala mimomaternicove v r. 2009 na pravej strane, vajcovod je vcudu a lavy mi pokusali spriechodnit laparkou, ale nepodarilo sa, tak sme sli na IVF a som tehu. Pevne verim, ze embryjko je v maternici tam kde ma byt. Ak chces dam ti vediet ako dopadlo prve sono 😉

maslenka47
26. júl 2012

Co pisete nedava logiku. Vajcovody predsa nemozu byt pri oplodneni uzavrete. Pri normalnom oplodneni k tomu dochadza priamo vo vajcovode a uz plodnene vajicko cestuje do maternice. Ved by sa tam nedosalo, keby mali "zavrete". Maternica sa uzavrie az po zahniezdeni vajicka aj to nejaky cas trva. Pri IVF sa vajicko tiez pohybuje a moze zamierit k vajcovodu. Kedze cestuje opacnym smerom ako je normalne, je dost pravepodobne, ze sa nebude vediet dostat von.

IVF je z tohto pohladu ruska ruleta, bud sa podari alebo nie. Pre telo to nie je prirodzene, takze tomu nevie spravne pomoct. Drzim palce, nech sa nabuduce podari.

pufa
8. aug 2012

@leontinka27 ahoj 🙂 ja som ešte trochu špecifickejší prípad, ja som mala mimomaternicové tehotenstvo po IVF po tom ako mi odstránili oba vajcovody. Uhniezdilo sa v rohu maternice, v mieste kade normálne prechádza embryo z vajíčkovodu do maternice (niekoľko mm). Takže deje sa naozaj všeličo .Tiež som nechápala ako je to možné. Bola som v ôsmom týždni ked som bola prvýkrat na ultrazvuku, babatku uz bilo srdiecko.. Trochu to dávam za vinu rozhodnutiu embryologicky v gynfive, ktorá ma "prinutila" vlozil embryá uz na druhý den po ET aj ked som nechcela. Takze mali kopu casu na cestovanie hore dolu.
Po druhom IVF sa uz uhniezdilo správne, to ze to neskoncilo dobre zase zaprícinila infekcia po amniocentéze, ale to je uz iný príbeh.
Záver - niekedy bohuzial niekedy nastastie, ale vsetko je mozné...

leontinka27
autor
8. aug 2012

@jomini ahoj ostal ale aj ten je pravdepodobne nepriechodny tak bojim bojim ale snad to tento raz dopadne dobre.drz sa

leontinka27
autor
8. aug 2012

@miskalevica ahoj ako dopadlo sono?a prosim ta ty si mala tiez ten druhy vajcovod zly?teda aj ja som bola na laparke speichodnili mi oba vajcovody a ako som dopadla.ten druhy je tiez zly.ale tiez som to pocula ze vraj tie zvierace zle funguju ked su vajcovody poskodene.

leontinka27
autor
8. aug 2012

@pufa no tak to riadna smola.pripomina mi to kamosku.takze babetku uz bilo srdiecko ale bolo mimo?fakt hroza.len som nepochopila aky ma vplyv vlozenie embrya na druhy den na cestovanie embrya?mne vkladali na 5 den a tiez sa mi to stalo.a teraz si na tom ako?drz sa

miskalevica
8. aug 2012

@leontinka27 ahoj, sono mam az zajtra okolo obeda, tak budem informovat, ked sa vratim, drzim nam vsetkym palce, aby nas tazko skusane zeny 😵 vsetky mimomaternicove tehotenstva a komplikacie obchadzali 😉 . Jeden som mala po mimomaternicovom uplne zapchaty, druhy mi vlani pri laparke vraj spriechodnili, ale dr. vravel, ze priechodny bude iba par mesiacov a zase sa upcha. Takze to beriem tak, ze ked od laparky uplynul rok, tak uz je zas upchaty.

miskalevica
9. aug 2012

@leontinka27 sono dopadlo vyborne, embryo je tam kde ma byt, cize v maternici, dokonca lekar uz aj srdiecko videl 😵

leontinka27
autor
9. aug 2012

@miskalevica blahozeláááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááám velmi.dufam ze aj ja dopadnem rovnako pri druhom ivf.ach nech uz idem.....tak sa drzkajte

miskalevica
9. aug 2012

@leontinka27 budem na teba mysliet 😉 velmi ti to prajem, aj ty sa drz 🙂

leontinka27
autor
9. aug 2012

@miskalevica dakujem ja cakam teraz na vysledky chlamydie a hormonalny a idem podat ziadost.dufam ze mi doki v centre dovoli ist na druhe ivf v septembri.ako dlho si cakala na druhe ivf

miskalevica
9. aug 2012

@leontinka27 ja som necakala, toto je moje prve IVF, to mimomaternicove tehotenstvo sa nam zadarilo prirodzene 😉

susumusu
10. aug 2012

ahojte, aj su nejke priznaky pri mimomaternicovom otehotneni?

ludmilaka
10. aug 2012

@susumusu Sú, podľa toho v ktorom štádiu. V tom najhoršom obrovské kŕče, ktoré vystreľujú z krížov do podbrušia a do nôh, tmavý výtok, mdloby....teda tak som to mala ja, ale to už bolo štádium, že mi roztrhalo vajcovod a brušnú dutinu. EX lekár totiž niekoľko týždňov ignoroval vysoké HCG a to že nevidel nikde plod...

susumusu
10. aug 2012

@ludmilaka aha, no ja som po ivf a zacala som krvacat a krvacam uz 3 dni ale so strasnymi bolestami a krcami, uz som pojedla tolko liekov od bolesti ....
mavam bolestivu mrchu ale tak max.1 den alebo skor pol dna,...takze 3 dnove bolesti mi pridu divne a hlavne sa bojim ci nie je nieco zle. volala som do CAR a ze mam prist v nedelu bo zajtra krv neberu, takze do nedele este pockam a snad dovtedy to prejde a nebudeto nic vazne len bezna mrcha mrchata.

leontinka27
autor
15. aug 2012

@susumusu ahoj ako si dopadla

susumusu
19. aug 2012

@leontinka27 ahoj, no boli to len kramy, chvala bohu, tak sme sa dohodli, ze mi tento mesiac, co bude asi za tyzden spravia hysteroskopiu a podla vysledkov sa dohodneme na dalsiom KET.
citala som hore ze sa chystas na 2ivf, nam schvalenie trvalo cez 3 mesiace vo vseobecnej. prve ivf som absolvovala v januari a druhe teraz v july.drzim palce

gombicka
23. máj 2013

@pufa ahoj, viidim, ze uz si stastne tehotna. Mozem sa spytat, na kolky krat sa to podarilo?

gombicka
23. máj 2013

@leontinka27 prispevky v tomto fore su uz asi rok stare....ja teraz prezivam nieco podobne,co vy vtedy. mozem sa ta spytat, ako si na tom dnes? Ja som po druhom IVF bez praveho vajcovodu a neviem co dalej...

leontinka27
autor
27. máj 2013

@gombicka ahoj....no odvtedy presiel rok bola som v nevemri na druhe ivf biochemicke tehu potom v marci po mrazakov to vobec nic.teraz som skusila bylinne vaginalne tampony (zatial nic dostala som menzes)mali by to byt cinske vaginalne gulicky na nepriechodne vajcovody.......felopio alebo herbal tampons, skusila som valovicove kvapky teraz som si kupila imelo kvapky a idem sa niekde na nete dopatrat joga alebo cvicenie na nepriechodne vajcovody...podotykam citam to na zahranic. strankach lebo u nas sa o tom nic nepise.je to niejaka cinska joga

leontinka27
autor
31. máj 2013

@gombicka ahoj no co je s tebou......neboj bude dobre

gombicka
1. jún 2013

@leontinka27 ahoj moja, tak ja sa pomaly spamatavam z toho vsetkeho a zatial este neviem, co bude dalej. Zatial to neriesim, potrebujem nech sa telo precisti. Jasne, ze budem opat bojovat v dalsom kole, len este neviem, kedy to bude.

leontinka27
autor
3. jún 2013

@gombicka tak tak daj si pauzu pouvazuj ja som tiez uvazovala ako a co dalej.....teraz som poskusala vsetky vitaminy lieky nejake vaginalne gulicky este si dam niejake caje kvpaky.....pojdem si dat dalsiu ziadost na sk a ked sa to uz nepodari tak uvidim.....netreba ti siliť......tak sa drz a este otazka ako si na tom s druhym vajcovodom???

gombicka
3. jún 2013

@leontinka27 druhy vajcovod mam, ale je otazka na doktorov, ake sance mam na prirodzene tehotenstvo, lebo ja mam problem s endometriozou, a ked mi teraz brali vajcovod, poprosila som ich, nech sa mi pozru na ten druhy...tak uz je opat napadnuty tou hnusnou pliagou a aj vajecnik a vyzera, ze co chvila budu k sebe prilepene...tak mi to ten chybajuci vajcovod asi nenahradi, a otazne, ci to bude prensat v poriadku, ak bude ovulacia z lavej strany. Inac mne je jasne, ze aspon pol roka sa nic neudeje, ci budem brat mediztym nejake supplementy, este neviem...kedze neviem, co by mi mohlo pomoct.

A ty zijes kde? pises, ze si pojdes dat ziadost na sk....zijes mimo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre