Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

moa
16. júl 2009

no ja sa pytam preto lebo mame ist na IUI a doki mi bude pichat toto ale som myslela,ze pri IUI sa dava Clostil a Pregnyl a n ie taketo daco ,som trochu zmatena z toho 😒

mzuzka
16. júl 2009

ahojte, nie nemala a zatial ani nemam ziadne priznaky, co ma trocha aj znepokojuje,ale napr ked som bola prvy raz tehu,tak som to netusila, kym mi nevynechali 2he kramose.

moa, ja som si pichala gonal

moa
16. júl 2009

ahoj mzuzka ale ty si mala IVF nie?my ideme ma IUI a moja doki mi ide pichat toto som z toho trochu zmatena,mozes mi povedat na co presne to je prosim 🙂

mzuzka
16. júl 2009

moa, asi si sa pomylila, lebo si sa pytala o stranku pred tym na IVF. ale nevadi. gonal je na stimulaciu rastu vacsieho mnozstva folikul.

skus kuk k nam do temy sanatorium helios, tam je kopec dievceniec ,co maju za sebou aj IUI. radi ti poradia. i ked na SR,ale v podstate postupy a lieky su velmi podobne.

moa
16. júl 2009

no vies ja som v Irsku ,tak je to ine.nie nepomylila neschval som sa pytala lebo viem ako sa robi IUI a nikde som nenasla ,ze by sa podavalo toto,tak som skusila sa spytat tu ,ze ci sa to dava pre IVF lebo ja vlasnte teraz nie som si ista ci mi ta doki chce robit.
povedala mi ,ze okrem gomalu budem mat este kopec inych liekov ale to mi prislo skoro ako keby som mala ist na IVF,tak som trochu z toho zmatena
ale pre istotu sa spytam aj v tej teme
inak v akej krajine si ty ak sa mozem spytat?

moa
16. júl 2009

boze ja som debil tema IVf v anglicku a ja sa ta ptym kde si si ,ach jaj asi potrebujem dovo.
ako je to v UK hradis si to vsetko sama ,tu si to musim platit sama .

corinne
16. júl 2009

Moa, ja som stimulovala na IUI gonalom,mne to dal doktor,aby sme mali väcsiu sancu a by som mala aspon 1-2 kvalitne folikuly.Mala som nizke davky len 75jednotiek gonalu,ale aj tak sa mi nepodarilo otehotniet po IUI ☹ .Pre mna boli IUI (7x)strata casu a nervou. ☹

moa
16. júl 2009

ahoj corinne jej moc dakujem,ze si sa mi ozvala teraz som uz kludnejsia.ja mam tiez 75jednotiek ,mala som clositl ale po nom sm mala iba 1folik ,tak asi pre to mi to chce dat.juj tak uz budem kludnejsie spat.
no este par testov a zacneme len aby sa to podarilo 🙂
tebe moc drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo 🙂

moa
16. júl 2009

este som zabula pichala si si to sama alebo ti to pichala doki

corinne
16. júl 2009

Moa,pichala som to do bruska a sama.Nic to nieje ihla je miniaturna 🙂 ani ju nezacitis 🙂 .Tak sa drz a daj vediet ako pokracujes.Dakujem za palceky 😉

moa
16. júl 2009

tak dik ja idem 10.8 na HSG a podla vysledku sa zacinam pripravovat ,ale ozvem sa urcite 🙂

gaby0205
20. júl 2009

Caute kocky, tak ste sa to rozbehly 😉 MZUZKa super super super,,,moc sa tesim za teba....tak som rada..no teraz aby aj ostatne kocky mali mile prekvapenia pre nas....

tak uz som spat z dovolenky a bolo ok, ok lebo mi bolo most of the time zle, babulky mne vam bolo zle kazde rano..niekedy poobede a potom kazdy vecer..predvcerom a dnes rano som vracala..no tak som si urobila tri tehu testy aaaaaaa som tehu 😀 youpeee teda aspon according to pregnancy test (aj ked druha line nebola taka silna ako prva na teste???) co som si robila doma ale este to nemam potvrdene DR tak uvidime,,,, tak este sa nebudem tak velmi tesit a pockam....inac ste prve co to vedia 😀 teda samozrejme moj manzel to vie a par dalsi dvaja...este o tom velmi nechceme rozpravat lebo prve tri mesiace pre mna s tymy komplikaciami ..a po clomide mi Dr povedal ze okolo 50%-60% je sanca ze mozem potratit ..tak snad nie. budem pozitivna !
pekny den kocky x

Sisa august je uz pred dverami, moc ti to prajem

majkabb
20. júl 2009

ahoj Gaby ,,,velmi ,,,ti drzim palceky a tak potichucky ti gratulujem ,,hlavne mysli pozityvne a neboj babo sa udrzi ,,urcite je to bojovnik 😵 😵 😵 stale sa velmi tesim ak je dalsia kocka preziva to stastie je to fakt to najkrajsie a hlavne ked uz zacnes to babo citit ako sa pohybuje je to nadherny zazitok 🙂 🙂

saxana
20. júl 2009

Ahojte, Gaby gratulujem, pozeram same dobre spravy co som tu nebola 🙂
Zuzka ako sa mas? Uz si bola na krv? Nezabudni mi napisat prosim, ked budes mat chvilku, uz zaciname planovat prve stretnutie s doktorom cca koncom augusta zaciatkom septembra, tak dufam, ze sa k Vam coskoro pripojim s dobrou spravou 😉
Majka to musi byt uzasny pocit 🙂

gaby0205
21. júl 2009

Caute bambule, no majka ano aj ja sa z toho tesim ale ked mne je taaaak strasne zlee ☹ zajtra idem k DR a 11augusta mam early pregnancy scan appoitment tak som zvedava.

Saxana, drzim moc moc palce 😉
ako by som bola strasne rada keby sme boli vsetky tehu 😉 pekny den dievcence

saza007
21. júl 2009

prepacte, trosku vam tu skocim!

Gaby - super news!!! 😉 😀 😀
Gratulovat ti este nebudem, ale drzim palceky a myslim na vas, nech vsetko dobre dopadne. Ak ti je zle, tak len think positive - nieco sa vo vnutri kuchti 😉

sisajojo
autor
21. júl 2009

ahojky babule 😀 same dobre spravicky a to sa nam paci,nech je aj tato temicka konecne plodna 😀 gaby to je uzasna novinka..tesim sa s vami babule. ozaj no zuzka sa neozvala tak som zvedava ,ja mam 5.8 pohovor,ale podla vsetkeho budeme musiet vsetky testy a vsetko absolvovat od zaciatku a 22.8 ideme domkov na 2 tyzdne tam urcite naberiem energiu a budem plna zivota na dalsi ifko kolotoc 😎

majkabb
22. júl 2009

ja si myslim ,,ze sa to zlomilo a tato tema bude plodna ,,teraz si na rade ty Sisa velmi ti drzim palce 😵 😵 😵 a preco budes musiet mat vsetky testy znova? ved by tam uz vsetko mali mat nie???????????no ale sme v UK 😲

sisajojo
autor
22. júl 2009

ahoj majka ano ,ale nesmu byt starsie ako pol roka od prveho ivf,takze tak 😒

majkabb
22. júl 2009

aha to som nevedela ,,ale ved to uz nejak vydrzis ,,hlavna vec je ze budes mat babo 😀 😀 😀 ja sa uz nemozem dockat ,,teraz mi to pride ze cas plynie hrozne pomaly ,,uz som zacala pomaly nakupovat mame uz postielku ,kolisku a kociar...sestra je teraz na SK tak nakupila nejake oblecenie ,,vravela ze doma maju ovela krajsie veci na babo ako tu...tak uvidime 😀 😀 😀

mzuzka
23. júl 2009

ahojte. v prvom rade gratulujem gaby supeeer. nechcem sa hcvalit,ale aj v teme helios ked som sa do nej pridala,tak sa zlomila seria neuspechov a aj tu sa to pomaly rozbieha 😀 😀 😀

ja mam teraz toho trochu viac, tak nestiham, svistici mi robia trocha starosti,ale bude to hadam dobree, len potrebujem vypnut.

ale saxi konecne plnim slub a donutila som sa napisat ti. 😉

najlepsie by bolo uz teraz zavolat do heliosu, priamo doktorovi Krajkovicovi, rano medzi 7 a 7,30 SR casu, pytat si jeho a objednat sa na ten august,aby si si nemusela priplacat za sobotu.lebo tam toho maju vela, takze teraz uz ak sa objednas, nic nepokazis. pokial mas moznost tu si dat urobit potrebne krvne testy, ze s tebou bude tvoja GP spolupracovat, tak by to bolo super. vela ti to urychli. popros ho, ci by ti mohol poslat emailom zoznam vsetkych krvnych testov, ktore budes potrebovat, a kym pojdes k nemu, uz si ich mozes zobrat. jeden test sa robi presne v 3den menzes, takze ten ta moze odsunut aj o 2 mesiace.

u mna to bolo takto - 22.4. som mu volala, objednala som sa na sobotu 25.4. vzala som so sebou uplne vsetky testy, co som mala na IVFko( ja som ho zacala najskor tu,takze som mala vsetko), s manzelom sme prisli, jemu hned spravili spermiogram a aj skusku oplodnenia, a nebyt komplikaciii s obsahom bakterie v ejakulate, od majovej mrchy sme mohli zacat. lenze mm sa musel preliecit antibiotikami a potom moje zle vysledky na HPV nam to trocha skomplikovali.

dohodli sme sa na kratkom protokole. dal mi zoznam liekov, ktore si mam kupit. 1.su decapeptyl alebo diphereline (jeden z nich, su rovnake, lenze decapeptyl je uz namiesany v striekackach aj s malinkou ihlou, diphereline sa zaraba ako klasicka injekcia a je lacnejsi) decapeptyl este mam, ak by si chcela mozem ti ho lacnejsie predat.
druhy druh je bud GONAL,PUREGON,MERIONAL alebo MENOPUR. Gonal a Puregon su drahsie, su vyrobene priamo z mocu tehotnych zien a su predplnene v pere, merional a menopur su klasicke zarabacie injekcie a lacnejsie, lebo su synteticke. Ja som mala Gonal pero,nieco som kupila tu na konikovi, v teme mam nemam, a jeden 450jednotkovy som kupila hned pri prvej navsteve v lekarni, lebo ten som si musela zobrat sem.

Takze kratky protokol - 1. den menzes pichnes Decapeptyl, 2.den menzes decapeptyl a Gonal urcenu davku ( ja som mala 150 IU), 3.den zas obidve, 4.den zas obidve a tento den som aj letela na SR , lebo prvu navstevu v stimulke ti daju 5 den menzes. cize rano 5 den som sla na krv a sono, a kedze som zareagovala dobre, znizili mi davku gonalu na 112IU. takto budes chodit kazde 2-3dni na kontrolu a budu ti upravovat podla sona a krvi gonal. decapeptyl pichas stale rovnako, jednu denne.
v pondelok na 8den stimulky mi povedal, ze najskor v piatok a najneskor v nedelu bude odber vajicok, ze moze prist manzel. v stredu mi povie na 100 percent.
manzel si kupil v pondelok na stvrtok v noci letenku, v stredu povedali ze odber v piatok. cize piatok rano sme sli na odber vajicok + spermie, manzel odletel v nedelu poobede nazad, cize z roboty vynechal akurat 1den, lebo nam to vyslo super na vikend. ja som este zostala, vklad som mala na 5den po odbere, lebo v MT preferuju Predlzenu kultivaciu embryii.v stredu som mala vklad dvoch svistikov a stvrtok som letela domov. najlepsie ti letiet hned, kym je embryo volne v maternici, kym nie je uhniezdene, lebo tlak pri vzlietani a pristavani alebo turbulencia moze uhniezdene embryo vypudit(maternica je sval).

takze suma sumarum, ja som bola na slovensku len 15 dni, lebo som dobre reagovala na lieky, a stimulovala som len 10 dni (aj s tymi prvymi tu v UK). dost som tym usetrila aj na liekoch, lebo som dokopy minula necelych 1100 jednotiek GOnalu. ale toto je velmi individualne. priemerne sa minie okolo 2000 jednotiek a stimulka trva okolo 15 dni.

cele nas to vyslo aj s letenkami a cestami do MT necelych 2900 eur. cakum prask, vsetky naklady.

Este pred odletom mi poslal Krajko potvrdenie o IVF a nutnej PN pocas stimulky, toto som dala mojej GP a ta mi dala PN ku. ked som isla domov, ziadala som napisat do spravy aj PN. od do. nerobia s tym ziadne problemy, v podstate, ked im pripomenies, tak ti vyhoveju vo vsetkom a da sa to pekne zosuladit.

anesteziolog potrebuje interne predoperacne a kedze tu nevedeli co to je, tak aj internistu mi v MT dohodli a platila som za to 20eur.
ekg som si doniesla, aj niake krvi k predoperacnemu. len nesmies zabudnut, vsetko od krajka pytat. je to odbornik, ale velmi roztrzity a rychly. ja som uz k nemu chodila pred tym, ked som bola na slovensku, tak som uz vedela, ze jemu musis vsetko pripomenut.

tak hadam je to vsetko, ak este nieco, kludne napis, poradim.

mzuzka
23. júl 2009

a okrem toho mozes uz teraz zacat uzivat kyselinu listovu , tuto ju kupis ako folic acid , ja som brala a este beriem 2xdenne 400 IU. Kupis ju v pondaci za libru . na slovensku sa predava ako femibion a stoji okolo 17eur. a moja GP mi poradila cisty caj rooibos bez prichuti, vraj ho pili uz stare anglicanky na neplodnost. a este som 2tyzdne uzivala beta glukan 1000ku na detoxikaciu a zvysenie imunity , je to dobre kvoli vysokej davke hormonov co ta caka, precisti dobre pecen a je znizene riziko hyperstimulacneho syndromu, lebo pecen lepsie spracuje toxiny. je dost mozne, ze aj tato predpriprava sposobila, ze som spotrebovla nizsiu davku gonalu.

vsetky pripravky ked das do googlu najde ti podrobne info 😉

saxana
23. júl 2009

Zuzka, kludne sa chval a ja sa tiez velmi rada pridam k Vam uspesnym 😉 Moc dakujem za vycerpavajuce infosky.
Co sa tyka IVFka uz mam nastudovane 🙂 ja som pri prvom brala 300IU Gonalu vzhladom k mojmu zvysenemu FSH hormonu, tak som zvedava ako to bude teraz. Z tych liekov si si mohla vybrat ty, alebo doktor rozhodol,ze to bude Gonal?
Doktorovi som pisala email dnes rano, tak dufam ze mi odpovie, ak nie tak tam zavolam.
Krvne testy resp. hormonalny profil (3 a 21 den cyklu) som si dohodla tu v nemocnici uz predbezne ze mi ich spravia, uz sa len objednat asi na september. Moj GP je trochu divny, ale v pondelok sa ho spytam ci mi spravi potrebne vysetrenia. Co este okrem EKG by som mala po nom ziadat? Dufam, ze zas na mna bude pozerat ako keby som padla z mesiaca. Ked som ho ziadala o doporucenie na IVF, tak len rozhadzoval rukami akoze nevie o com hovorim, no nakoniec to zvladol vsetko vypisat 🙂
Inak krvne testy mam este aj z nasho prveho IVF z marca t.r.
Kyselinu listovu uzivam uz peknych par rokov s nejakymi prestavkami, takze planujem od zaciatku augusta znova.
Ja sa teraz liecim cinskou medicinou ako predpriprava na IVF a pocas IVF tak dufam, ze to tiez pomoze.
Ozaj ako si letela s injekciami? V prirucnej?
A este kolko si platila CAR? bez liekov, len vsetky ukony, IVF, scany, anesteza, odber vajicok, vklad?
dik moc, si zlata
mozno ma este nieco napadne neskor, tak sa ozvem

mzuzka
25. júl 2009

Saxana -

ak mas testy z marca t.r. myslim, ze by ti ich mohol aj zakceptovat, ja som mala niektore z okt.2008 a bola som tam v aprili a IVFko v juni a akceptoval. zober vsetko co mas, hned na prve stretnutie
ked mas dohodnute nove testy v nemocnici, bolo by tvoje plus,keby si ich zabsolvovala uz teraz a z vysledkami isla uz na prvy pohovor.ja som to tak mala tiez a len na zaklade niektorych zlych ( karyo, geneticka porucha a spermogram) mi uz len napisal,ake dodatocne potrebuje

ked som mu pisala email, vzdy som rano zavolala na recepciu a poprosila som recepcnu,aby mu odkazala, ze som mu poslala email, ci by si ho pozrel, pretoze ma toho hrozne vela a moze sa stat a zvlast teraz cez dovolenky, ze zostane email nepovsimnuty. takto mi odpovedal do druheho dna.alebo mi len napisal, prosim vas zavolajte mi.

lieky som si vybrala sama. len mi napisal na papier decapeptyl alebo diphereline cca 15ks,jeden z nich a potom tie dalsie 4 alebo az 5 asi (gonal,puregon....) jeden z nich 2100 IU
a ja som si vybrala decapeptyl a gonal

sem do UK mi injekcie doniesla sestra a ta ich mala v podpalubi v alobale a v lade,ale ked som letela na SR, mala som len prirucnu batozinu a mala som este 1ks decapeptyl a nacaty Gonal , k tomu mi GP vystavila potvrdenie, ze je to nevyhnutne, lebo som v procese IVF a musim mat dennu davku injekcii pri sebe a v pohode to preslo. ked som presla za check in, isla som si do baru vypytat lad, a zabalila som si ich do pripravenej plastovej krabicky,aby boli v chlade.

platby
1.navsteva april - vysetrenie spermii 22,17 eur ; trial wash(skuska oplodnenia) 49,79 eur ; sono 16,60 eur ; konzultacia IVF samoplatca 10,95 eur ;priplatok za sobotu 16,60 eur

samotne platby za cyklus IVF postupne
18.6. IVF(stimulacia,odber,oplodnenie,je v tom vsetko aj vklad,anesteza a pod.) 995,82 eur ; odber krvi 17,91 eur
19.6. odber krvi pre anesteziologa( krvna skupina, zrazanlivost,krvinky...) 17,94 eur
22.6. konzultacia s embryologickou 9,96 eur ; odber krvi 17,91 eur
24.6. odber krvi 17,91 eur ; pohovor u internistu 20 eur
26.6. predlzena kultivacia embryi 165,97 eur
1.7. zmrazenie embryi 84,16 eur

malo by to byt presne,opisala som ti to z pokladn.dokladov. platis v hotovosti, nemaju terminal na karty.

hadam som odpovedala na vsetko, vela stastia... 😉

saxana
27. júl 2009

dakujem krasne. Na email mi odpisal, ale len v tom zmysle, aby som sa objednala na recepcii. Cize sa vlastne k nicomu nevyjadril, takze nie som z toho mudrejsia. Vraj na konzultaciu nepotrebujem priniest nic 😲
Tiez ma trochu prekvapilo, ze si si mala vybrat lieky sama. 😲 Tam by som ocakavala, ze mi poradia, nakolko ja neviem posudit aky je v tom rozdiel, resp. ktore v akom pripade ktory liek lepsie zaberie atd.
Dufam, ze testy mi budu akceptovat, lebo dnes som bola u GP a nie je ochotny ma uz nikde odporucit, nakolko podla neho som uz absolvovala vsetko az po IVF, takze nie je dovod na dalsie testy ☹
Tiez si nespominala ci beries nejake lieky na udrzanie tehotnosti?

mzuzka
28. júl 2009

na udrzanie beriem utrogestan 2x 2tbl. co sa tyka vyberu liekov, rozdiel vysvetlil, a vyber nechal na nas, lebo je tam rozdiel v cenach. ked sa popytas, vysvetli aj tebe. v podstate prve dva su vyrobene z mocu tehotnych zien, preto su drahsie a ostatne su synteticke,ci ze maju i o nieco viac vedlajsich hormonov. ale uplne vsetky maju rovnaky vplyv na tvorbu vajicok. akurat sposob vyroby a sposob davkovania je rozdielny. je ich viac druhov, a lekar urcuje konkretny liek pri platbe cez poistovnu. lebo napr. niektore poistovne ti nepreplatia drahy liek, ked je aj lacnejsi. ale napr. ak ma pacientka okrem ineho problem napr. so stitnou zlazou, tak preplatia aj drahsi, ktory nema vedlajsie ucinky a pod...

na prvu navstevu naozaj normalne nic nepotrebujes, ale kedze sme neni 'za rohom' je lepsie ak vsetko co mas vezmes.aspon to je moja skusenost. myslim ze mi to usetrilo mesiac casu.

s GP uvidis,mozno fakt nebudes potrebovat dokopy nic.ja aby som dosiahla vysetrenie mm na leukocyty v ejakulate, som gp presvedcila, ze ma mm problemy s mocenim, prostatou a vyronom. dokonca sme boli kvoli tomu aj v sexual health centre 😀 ci neema chudak niaku pohlavnu. ale vysetrenie spravili, to je dolezite. niekedy tu treba na nich finty. a popri tom povedala ,ze ona mu nemoze nic take urobit kvoli IVF, ktore ani nerobime v UK, len keby mal problemy s ladbinami, mocenim, prostatou... a ja na to. ved ma chudak, uz 2 tyzdne a bolo.dostali sme doporucenie k urologovi a ten spravil co sme potrebovali a este nas poslal pre istotu do toho sexual... 😀

gaby0205
28. júl 2009

Ahojte kocky, vie niektora povedat ake su priznaky na ectopic tehotenstvo?
Mzuzka, sko sa citis?

saxana moc drzim palce s vybavovackami, verim ze to vsetko bude v poriadku 😉

mzuzka
28. júl 2009

ahoj gaby, da sa je to lepsie, svistici zacali trocha robit problemy,ale uz sa to dostava na dobru cestu, tak hadam bude konecne aj slnko svietit. stale este spinim, uz 2tyzden, ale uz som si na to aj zvykla. i ked si vzdy s takym strachom utieram spodok a studujem farbu tamtoho, ale zatial stale ziadna cerstva cervena nebola, takze som uz v pohode.

co to je ectopic tehu? to je mimomat,alebo ake? a preco sa hned zaoberas problemami? ved bude vsetko ok, taky nadherny present z dovolenky, a ty hned hladas starosti. nehladaj, oni si tanajdu 😀 😀

saxana
28. júl 2009

Zuzka, uz som z toho mudrejsia 🙂 Jasne, ze si vyberieme to co ma najmenej vedlajsich ucinkov, v pripade ze vplyv na tvorbu vajicok je rovnaky 😉 A na tu prvu navstevu zoberieme vsetky vysledky co mame, praveze to chceme vybavit vsetko pri prvom pohovore a potom uz ist priamo na to 🙂 Len ma trochu zarazilo, ze nic nepotrebuju. Dnes som tam volala, tak uz mame dohodnute stretnutie 🙂
Drzim palce, aby to vsetko bolo OK. Inak to spinenie moze byt aj z toho utrogestanu, nie?
Gaby, dik a ty neries prosim Ta priznaky, hlavne ak ziadne nemas 😉 . Pri mimomaternicovom je krvacanie co viem, ale aj dost velke bolesti.
No dufam, ze sa k Vam uz coskoro pripojim, ale este Sisa je tu predo mnou na rade na august a potom uz snad aj ja 😉 ako posledna z tejto temy 😉

gaby0205
28. júl 2009

caute kozky, no ano mate pravdu nebudem radsej nic riesit. 11 augusta mam scan a uvidim potom. Zatial nekrvacam thanks god 🙂 hej musim byt positivna.
Zuzi neboj moja kamoska mala spinenie pocas tehotenstva a velmi sa obavala a napokon vsetko dobre dopadlo 😉 kocky moooc moc drzim palce nam vsetkym aby sa sa tesili 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre