Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

sisajojo
autor
28. júl 2009

ahojky kocky..ja sa uz neviem dockat buduceho tyzdna ,ked sa dozviem co sa bude diat a kedy to nase slavne ivf zacne.. v auguste to urcite nebude to si myslim urcite,lebo tam sa teda neponahlaju ako ich poznam. 😝 ale zabijam cas.ideme domov na rodnu hrudku na 2 tyzdne koncom augusta,tak sa uz tesim ako male decko,lebo toto pocasie mi uz udiera na mozog.takze saxana mozno ma aj budes predomnou 😎 zuzka,gaby,majka ako sa mate tehulky ?? 😉 ide vsetko podla planu a tato tema je konecne plodnaaa 🙂

mzuzka
28. júl 2009

saxi a na kedy mas pohovor v heliku? ja idem posledne 2 augustove tyzdne na SR a chystam sa aj do heliku, tak by sme sa mozno mohli stretnut.

saxana
28. júl 2009

Sisa, tak pripadne mozno naraz - my planujeme zaciatkom novembra zacat. Snad to uz nenarusi nic.
Zuzka, pohovor mam 4. 9. My cestujeme na tyzden tesne pred bank holiday, tiez sa tesim, len nas cakaju same vybavovacky, kedze sme uz davno neboli, takze to bude taka "pracovna dovolenka" Stretko by bolo fajn, ale to uz asi budes naspat. Tak mozno inokedy v Londyne na shoppingu pre babatka 😉

corinne
28. júl 2009

Babulky len vas chcem povbudit,ze IVF moze vyjst aj s tymi lacnejsimi liekmi(ja som mala Merional a Fostimon) 🙂 ale doktori vedia aj podla hormonalneho profilu ktore su pre vas najlepsie.Ja ked som nabehla do Caru tak som sa hned pytala ci mozem pichat Gonal,a sestricka mi povedala,ze oni zacinaju s tymi lacnejsimi,kedze tu vo Switzerlande zdrav.poistovna nehradi IVF, a az potom skusaju s tymi drahsimi.Tak vam drzim palceky 🙂 a hor sa do boja 😀

mzuzka
28. júl 2009

saxana -tak to ano ,my ideme nazad 31.8. ten shopping nie je zly napad. v oktobri bude zase babyshow.
tie racovne dovolenky poznam, my ideme teraz na SR prvy krat, co nemame na kazdy den naplanovanych milion veci na urade. akurat vseobecnu a navsteva helika. ale len oddych oddych. juj, ani si to neviem redstavit. proste na vsetko cas.ziadny danovy, uctovnicky, socialky......

a skade si so slovenska? my sme so sisou obe z PD. nahodicka ,ze?

gaby0205
29. júl 2009

Caute babulky, tak vas zdravim. vcera som mala potvrdene od GP ze som tehu tak 11 augusta mam early pregnancy scan a uvidim co a ako. manzel je stastny ako blcha. Uci sa pekne poslovensky a prave skocil 2rocnik slovenciny v UCL no aka som nanho hrda 😀 juj ale by som si priala aby som mala aspon jednu noc dobry spanok..ja vam uz nespavam poriadne mesiac..asi som v 4tyzdni no pockam co mi scan potvrdi.

Sisa, idete domov aj ja by som mala ist koncom augusta domov na svadbu..no ak s abudem takto mizerne citit tak nepojdem nikam. Uz som aj zrusila hen do in Dublin druhej kamoske co idem na svadbu v Septembri. A to som si uz kupyla letenku ☹ no ale lepsie neist ako by som sa citila hrozne pokial baby by si uzivali.

Ale vcelku som stastna! a prave som sa dozvedela ze aj moja svagrina je tehu v 10 tt (ona mala nejake problemy a ma 37 rokov tak sa obavala a napokon sa podarilo ) a moja segra tiez v 12tt no tento rok je nejak plodny 😀

pekny den kocky

saxana
29. júl 2009

Ahoj Corinne, urcite ano. No kedze si platime tak sa budeme snazit vybrat si co najlepsie pre nas - podla doporucenia doktora, a tiez podla samotnych liekov - vedlajsich ucinkov atd.
Zuzka, my sme z BA. To je fakt nahoda, vidim ze vsetci sme sa nejak dohodli na ten koniec augusta na SK 😉
Gaby oficialne gratulujem 🙂

sisajojo
autor
29. júl 2009

ano gaby gratulacie 🙂 tesime sa a ozaj sme sa s tou dovolenkou niako zhodli..vsetky budeme na konci augusta dom 😀 ja uz pocitam dni ,ale este si pockam je to daaaleko a vlecie sa to ako neviem..a to pocasie je ozaj na nervy aj u vas tak prsi uz od nedele v kuse??

mzuzka
29. júl 2009

ahojte, no sisa tu v london kazdyvh 5minut inak. slniecko ,vyzlecies sa, prsi 😀 😀

v pd cez 30st stale, dufam ze to tam vydrzi.ked som bola na IVFku tak som tam doniesla zimu. a ked som odisla, vzala som si ju zo sebou.

gaby0205
30. júl 2009

Dobre ranko kocky...taka mala otazocka! myslite ze letenie by mohlo uskodit tehulkam? no mojej kamosky znama zevraj mala v celku dobre tehotenstvo a po skonceny 2mesiaca letela s london do Ba a potratila..nevie presne co sa stalo a mysli si ze to let sposobyl ☹ tak neviem ci to nebude nebezpecne aj pre mna..kedze mam letiet koncom augusta na svadbu do BA...tak sa trocha obavam a rozmyslam ze to zrusim...kedze mi je takto nedobre uz cely mesiac a neviem ako dlho to bude trvat...dnes som vam zase vomitting ale iba vodu lebo nemam co kedze som nejedla rano..no a to ma asi tak napina zubna pasta ked si umyvam zuby rano 😒 tak musim najst inu variaciu ako si umyvat rano zubky 😀

Mzuzka a ty nemas ziadne nevolnosti, bolesti a spavas dobre? no ja hruza...

pekny den 🙂

mzuzka
30. júl 2009

gaby, ja ked som isla na SR kvoli IVF, tak som si vo viacerych internetovych poradniech zistovala, ako je to s lietanim. v zasade som sa dozvedela, ze lietanie ako take, pokial je vsetko uplne v poriadku, nijakoneskodi. ale v 1.trimestri neodporucaju lietat pre istotu. moze byt niaky skryty problem, ktory pri pristavani a vzlietani moze vypudit maternica von z tela. pretoze je to sval, ktory sa proste stiahne v krc a ked ho uvolni a je niaky problem, tak proste mimi odlepi od steny maternice. takisto v slnejsich turbulenciach. preto som letela hned druhy den po transfere, kym boli svisti este volne v maternici a neuhniezdovali sa.

ale pokial je vseetko OK, let ako taky, nema vplyv na tehotenstvo. my teraz pre istotu ideme autom.i ked stratime par dni,ale radsej pre istotu. nad atlantikom nikdy nevies ci bude,alebo nebude turbulencia. porad sa na scane.

majkabb
30. júl 2009

ahoj kocky ,,ja by som asi tiez neletela ,,asi by som sa bala a hlavne na zaciatku je to nebezpecne!!! a autom by som to teraz uz asi tiez nezvladla ,pretoze ideme len par mil a uz mi je zle!!!! 🙄 a ako sa mate tehulky???????nespavost som mala aj ja na zaciatku ale tera zy som len spinkAla 😔 😔 😔

mzuzka
30. júl 2009

ahoj majka, ty sa pochval ako sa mate? uz kopkate veselo? choroba ako? uz si fit? ja som PN a tiez presne, ja spim ako miminko, po par hodinach. svisti teraz spekuluju, tak sa musim dat do poriadku 😒 ale zvladneme, musime. ta cesta autom, no hadam to pojde v ppohode. budem 10tt , tak uvidim. ale to je do porodu posledny vylet.potom uz ani ja nebudem spekulovat. len tak segre pri oxford a dost.

majkabb
30. júl 2009

ahoj mame sa fajn ,,kopeme ale malo ,,nejaky je maly lenivy 😀 ale vsetko je v poriadku vcera sme boli na kontrole...dnes uz idem do prace konecne ma to preslo ,,este to sice neni na 100%ale da sa 😵 dufam ze sa mi to nevrati ...

gaby0205
30. júl 2009

no ved asi aj ja nepojdem na svadbu aj ked som sa mocmoc tesila 😢 ale tak koli babetku treba byt careful!
aj ked ja som letela 3.5 hod pred dvoma tyzdnami z kefalonie 😒 a to som bola asi v 2.5tt tak snad na scene nebudu problemy .

majka tak si nam len pekne spinkaj aby si krasne rastla 😉

fiha zuzi no to si trufas, ja tak ako majka mne je po 30min v aute zle. ale snad vsetko bude v poriadku u teba 😉

dnes mi je celkom dobre prvy krat po mesiaci tak sa vytesujem

mzuzka
30. júl 2009

no ved v najhorsom pripade sme pripraveni na to, ze to v dunkirku otocime 😀 😀 ale hadam k tomu nedojde, ved musia svisti pochopit, ze aj babka si chce bruso pohladkat 😅 😅

mzuzka
3. aug 2009

majka, prosim ta, ty vies kedy ti odislo to druhe embryjko?

mzuzka
5. aug 2009

tak ja len oznamujem, ze dnes sme mali krasne dve srdiecka. detusky su 15mm a 13mm,cize trosku vacsie,ale vsak tata ma pomaly 2metre, tak ake maju byt 😀

sisajojo
autor
5. aug 2009

gratulacie zuzka a teraz uz len pekne svistikov hladkat a rozpravat sa s nimi 😉 ja som bola dnes na kontrole ,nerobila mi ziadne sono len stale krutila hlavou a nechapala preco mi foliky prestali rast,hovorila,ze mozno moje vajecniky strajkuju ale chce si to overit niakym testom co sa posiela do londyna tak mi brala krv a este musim ist na jednu krv ,ale to jej uz len mam zavolat vysledok a ine testy opakovat nemusime huraa 🙂 no a medzi tym mi posle papiere na vyplnenie a potom sa mi uz ozve nurse a ideme na to tak pocitam september tak koniec mozno oktober..asi zvysi davku na 200 menopur ,dufam,ze to nebude mat opacny efekt ,ze budem mat vela vajec a vsetky male,to by ma uz porazilo 😠

mzuzka
5. aug 2009

siska dakujem, neboj, mi im uz vykecavame, priamo cez ten pristroj, uz tyzden 😀
co sa tyka vyssej davky, nemyslim, co si pisem s babami na helios fore, tak niektore mali aj po 250 IU a nemali male vajka. ja som mala Gonal len par dni a stale davku znizovali a vajka jak pstros.tie prve aj popukali. podla mna sa tym nereguluje mnozstvo ,ale velkost. pretoze ja som mala rychlo velke,ale extra vela ich nebolo.
drzim palecky, rychlo to ubehne a uz budeme tebe pocitat dni 😉

saxana
5. aug 2009

Zuzka, graaatuluujeeem, super sprava 🙂 Hned mam lepsiu naladu. Uz najradsej by som zacala hned stimulovat, no ale musim este chvilku vydrzat, este je tu Sisa predo mnou 😉 teraz budeme drzat palceky jej a potom uz idem na to ja. Uz som si vsetko naplanovala, dokonca aj nejake letenky kupila na ten november 😲 , Uz mam v tom celkom jasno, este pozhanat lieky a dufat ze vsetko vyjde podla planu 🙂

mzuzka
5. aug 2009

ahoj saxi, ja som to s liekmi robila tak, ze som nechala mamine peniaze, a od tialto som si cez konika mam/nemam.... dohodla cenu a mnozstvo a dala to na dobierku poslat.mamine som vzdy zavolala, pride balicek za tolko za tolko, hned vyzdvihnut a dat do chladnicky

a co sa tyka planu, ked vyslo mne, coby nevyslo kazdej? netreba sa toho bat 😉

bambuliatko1
5. aug 2009

Ahojte tehulky a nadejne tehulky, ako ste to kocky riesili s dovolenkou v praci pocas vysetreni atd.

sisajojo
autor
5. aug 2009

ahoj bambuliatko uz si sa davno neozvala ,ja som doniesla papier z centra a podla toho som chodila do prace niekedy som odysla skor a tak ..u nas na personalnom som to povedala aj moj sef vedel,tak v pohode to akceptovali ,alebo som si brala po pol dni dovcu ak som este niaku mala a ked som bola na prvom ivf tak som isla za gp a ta ma rovno vypisala 😉

mzuzka
5. aug 2009

bambuliatko, ja som si dala vypisat na cely cas marodku a az teraz ked som cosi hladala, tak som zistila,ze mas narok na platene volno. to znamena, vzhladom nato ,ze mam marodku platenu plne len 10 dni do roka, tak som si ju zbytocne vycerpala. mohla som ju mat platenu teraz,ked marodim so svistami.

Having a child through IVF (in vitro fertilisation)

It is unlawful sex discrimination for employers to treat a woman less favourably because she is undergoing IVF (in vitro fertilisation) treatment or intends to become pregnant. You will be entitled to paid time off for antenatal care only after the fertilised embryo has been implanted.

tu je cela stranka - http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandwor...

bambuliatko1
5. aug 2009

Siska, mas uzasnych ludi na personalnom, ak ti takto pomahaju.
Mzuzka, dakujem velmi pekne za info - idem citat.
Drzte sa dievcata.

gaby0205
6. aug 2009

Dobre ranko dievcata....mzuzka gratulujeme to je parada...moc moc sme radi...

sisa dobra sprava ohladom toho vysetrenia, usetri ti to cas ze nemusis prejst vsetkymi testami este raz...tak uz len moc na teba myslime a drzime palceky..

saxana tebe sa to blizi 🙂 tak drzime palceky tiez..

no ja som vravela mojim sefom ked som musela chodit na testy a scanning ze mam appoitment in hospital a oni ma museli pustit..ja som si nevzala ani jeden den dovolenklu..ja mam celkom dobru a understanding company tak som rada.. aj teraz mi je zle jak hovado..morning sicness a hlavne vecer je to horsie ako rano 😒 no ale co sa neobetujeme 😉 uz sa neviem dockat buduceho tyzdna v utorok mam ist do hospital na prvy early pregnancy scan ze ci nahodou nemam dvojicky..lebo som mala dve folikuly vedla seba ked som bola naposledy na scan a tam mi vraveli ze je moznost mat twins tak sa mozno pridam k mzuzke... 😀

potom vam dam vediet ako dopadol scan..ak mate nejake typy ako sa mozem feel better..rano a vecer tak rada si precitam 🙂 pekny den

mzuzka
6. aug 2009

no gaby ahoj, neviem cim to je,ale predstav si ani mne nebyva zle rano,ale poobede a vecer ☹ tu v uK je asi vsetko naopak, aj ranne nevolnosti 😀

ja jem menej a casto, takze asi preto vobec nezvraciam, ale tazko na zaludku mavam, tak bleee. hadam to prejde, za par tyzdnov a uz to bude OK.

majkabb
6. aug 2009

ahoj kocky zuzka gratulujem ,,to je nadhera!!!!!!hlavne sa setri !!
ja neviem kedy mi to druhe odislo ,,ziadne spinenie ,,nic ,,tak ja neviem ako to funguje!!!

gaby0205
6. aug 2009

AHoj Majka, ako sa citis? vsetko v poriadku?

No ved to Zuzi mne je aj rano zle ale to iba taku hodku dve ale nad vecer okolo tej 4.30-5pm to zacne az do neskorych hodin :( ja uz si ani nepamatam kedy som sa dobre vyspala...no ale snad sa to zlepsi 😉 ja nevracam casto..iba par krat ale tak sa citim ako keby som mala vracat kazdy den..no ziadna slava...moj sef uz aj tusi ze som tehu...a to vcera moja kolegyna s ktorou som v blizkom kontakte bola diagnoze na Swine flu.tak utekala do hospital pre lieky a je doma tento tyzden..tak som ako besna na hygienu tu v office..stale si umyvam ruky a uz mi z toho sibe .... 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre