Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

majkabb
30. nov 2009

ahoj kocky ,,tak uz to mame za sebou ,,v piatok 27.11. sa nam narodil Marecek o 11.03am ,,vaha 2,805kg a 49cm..kuk do albumu....maminku potrapil dost dlho ale uz som na to zabudla,,mi sme sa vlastne este v ten vecer okolo 1 am vratili do nemocnice to som uz bola otvorena na 5cm ,,,vsetko prebehlo bez komplikacii . Maly je rozkosny akurat nam neda v noci spat ,,stale by bol na rukach a stale by papal ,resp. hral sa s bradavkou 😀

sisajojo
autor
30. nov 2009

maji zo srdca ti gratulujem ,je nadherny ,len vam prajem aby ste boli zdravi 😵 teraz si vychutnavaj tie krasne chvile s malinkym ,ako vidim aj miery ma super. sme radi,ze sme presli cez to cele tehu s tebou 😀 😀
gaby moja ty si davaj na seba pozor ,mala teda bude riadna divozienka 😀
zuzka zuzka zase si asi mimo dosahu internetu.
my nic nove ,nic neboli ani naznak tehu a tehu testy negativne 😒 som 10 dni po et

gaby0205
30. nov 2009

majkaaaaaa krasneho synceka mas 🙂 GRATULUJEME zo srdca! tak uz nam to mas za sebou. prosim ked budes troska cas popis porod atc.

Sisa no mala je divoska, dava mi hard time. 😀 neboj moc na tebamyslime, bus pozitivna ja viem ze sa to lahko hovori ale zvladnes to urcite!

mzuzka
30. nov 2009

ahojte, majka gratulujem k mareckovi. tak bude oslavovat s mojm mm , ten je marek a narodky ma 18 nov. tak si vzdy spomenieme aj na tvojeho uzasneho anjelika.

siska ako? ja mam net doma, ale malo chodim na konika, akosi sa v poslednej dobe mnozia zle spravy na nom ( hlavne v mojej ''domovskej'' temicke sanatorium helios, tak som to prestala sledovat. ale vzdy ked si na vas spomeniem, tak urobim kuk sem, tu su dobre spravicky a to ma nedeprimuje.

som zvedava, ci budeme spolu dvojickovat 😉
ja idem akurat zajtra k midwife a o tyzden zase na scan. a presne na stedry den prosim pekne, mam app na colposcopy. to mam ako od jeziska, tak dufam, ze aj dobra spravicka. 22.12. nastupujem early maternity, tak uz budem len lezkat a pismenkat a citat a vsetky budeme tehulkovat a sledovat ako marecek rastie.

gaby, pozor na vahu, kvoli gestacnemu diabetu, nechcem ta zbytocne strasit, len pozor. ale ty si este mladucka, takze pohodka. moji svisti maju dni, ked sa ledva hybu, vtedy mam aj celkom strach, zacnem do nich stuchat, aby aspon trosku kopli. 😖

dzou
30. nov 2009

ahojte kocky neviem ci mozem tuto otazku napisat sem do tejto temy ale tak skusim 😉
tak samozrejme zaklad zijem aj s mm v UK obaja sme slovaci.... snazime sa este len kratko teraz 7.mesiac ale chcela by som sa spytat ak by som chcela zajst za dr ze sa nedari tak to sa mam normalne objednat k ''obvodnemu'' a tam sa to bude dalej riesit? a mam prist aj s mm? alebo su tu tiez nejake take centra na pomoc alebo teda aky je prvy krok ak sa nedari a chcem to zacat riesti lekarskou pomocou. Dakujem

gaby0205
1. dec 2009

ahoj Zuzi, no tak sme radi ze si sem zavytala 😀 no hej aj ja sa bojim toho diabetus..moja segra co je tak tehotna ako ja, tak jej povedali ze ma tehu cukrovku 😒 tak snad to nebudem mat aj ja. Ja sa zas obavam ze ci tie antibiotika neuskodia mojej malej v brusku, lebo toto su uz druhe antibiotika co beriem pocas tohto tehu 😒 no ale snad vsetko bude dobre.

dzou ono 7 mesiacov nie je tak vela, nechces pockat aspon rok a ak potom nic tak zajst za Dr? ak nechces tak zbehni za tvojim GP a odtial to vsetko zacne. good luck

sisajojo
autor
1. dec 2009

ahojky baby ..ja som k.o z prace ,ale aspon mi utekaju dni rychlejsie 😀
dzou chod za GP a povedz ,ze skusate viac ako rok ,vtedy oni zacnu nieco robit ,ak povies,ze menej ,tak ti povie ,ze mas cakat 😉

dzou
1. dec 2009

baby diki za odpoved... no ja sa stake neviem rozhdonut ci cakat ten rok alebo nie... a ked by som GP trosku okabatila a tvrdila ze skusame rok tak na to nepride nie? ... ale este sa rozhodnem teraz som si kupila pregnacare conception a mm selen ACE tak uvidim
a este raz dakujem 😉

dzou
1. dec 2009

jaj no a este chcem dopisat ze preto sa neviem rozhodnut ci cakat rok alebo nie lebo meriam si aj BT uz 4.mesiac ovulku mam ... sexik je vzdy cez ovu aj inokedy 😅 a nic.. tak neviem ci to je len nahoda a nemame stastie alebo je nejaky problem... ja viem ze vam kedze je tato tema o IVF sa to urcite zda malo tych 7. mesiacov ale kazda vieme ze tuzba po babetku je velka a zacina ma to trapit ci nemame nejaky zdravotny problem...

saxana
1. dec 2009

Majka, velka gratulacia k Marekovi. Urcite si ho poriadne uzivate 🙂
Sisa ako? Kedy testujes?
My zajtra zase letime, ideme do Brna na prvu konzultaciu, tak som zvedava.
Ahoj Dzou, vsetko zavisi aj od Tvojho veku, historie, ci predpokladas ze by nejaky problem byt mohol. My sme sli tiez tak cca po pol roku a aspon Ti urobia hormonalny profil a partnerovi spermiogram a budete vediet na com ste. Myslim, ze tym nic nepokazite, hlavne ked Ta to uz trapi ci je vsetko v poriadku. A potom uvidite 😉 Tiez je nejaka cakacia doba na vsetky vysetrenia , nam to trvalo az po IVF takmer dva roky.

majkabb
2. dec 2009

dakujem vsetkym za gratulacie...je to fakt najkrajsie co moze zena zazit 😵 nemozem sa na Mrecka vynadivat ,,je nadherny.....
Sisa ako????????????????????????????????????????

dzou
2. dec 2009

saxana dakujem a inac ty si im povedala ze ste sa snazili pol roka alebo si ich trosku okabatila 😅 😀
no ja mam 27r. aj partner... neviem ci je nejaky problem v rodine sme nic nemali aspon o nicom neviem ale tak som sa inac rozhodla ze pockam asi do toho roka priatel je teraz na vazkach ako to bude s jeho robotou kvoli tej sprostej krize a prvadupovediac ho teraz nechcem este zatazovat behanim po lekaroch v lete sa to vyjasni a ak do vtedy neotehu prirodzene tak skocime aspon uz pojdem s istotou ze teda asi nejaky problem je, ale ja v tomto menim nazor s kazdou dalsou MS 😀 tak mozno skocime aj skor 😉

sisajojo
autor
4. dec 2009

cauko kocky ,ako sa mi mate?? ja sa spamatavam z hnusneho kolotoca 😠 historia sa opakuje ako minule,pozitivne tehu testy a dnes nastupuje krasny menzes 😠 uz mam aj appoitment na 1 scan,ale idem tam aj volat nech to zrusi.este rano som mala pozitivny test a v praci sa mi veselo zacinali spustat kramy este zatial hneda krv,ale telo ma zradilo ako vzdy.zial bohu sme v u.k tak nic podrobne nezistime.budeme skusat az domka na sk ,tam sa to hadam podari...prepacte za tu negativitu 🙄

majkabb
7. dec 2009

ahoj kocky ,,,len na skok...Sisa to vazne ,,ja som fakt verila ze sa to podari ☹ ,,drz sa ......a kedy sa chystate domov???????

mi sa mame dobre ,,Marek je rozkosny ,,,,sem tam sa zlosti ale da sa to zvladnut ,,je dobrucky......
k tomu porodu ,,ja som uz na to uz zabudla 😀 bolelo to jak slak ,,,ale vsedtko prebiehalo ok ,....aj s nemocnicou som bola spokojna ,,hoci sme v uk ,,,vsetci boli velmi zlati,,aj na moje pocudovanie s hygienou som bola tiez spokojna.......

gaby0205
8. dec 2009

sisa....zlatko nedufaj...podary sa a je. tento rok sa dari a vela ludi co mali problemy otehu tak su tehu...ja ozaj stale verim ze sa vam podari ono len to potrebuje trocha casu..ja viem ze sa mi lahko hovory ked som tehu ale uplne ta chapem! kedy ides domov na sk?

Majka no marecek je zlatinko. Tak som rada ze si bola spokojna. A kolko hodinovy porod si mala? mala si aj epiduralku? ja sa este neviem rozhodnut aky porod ja chcem 😉

mzuzka
8. dec 2009

ahojte, majka, marek je naozaj krasny. joj, nech uz aj ja pestujem mojich svistikov.

siska, co ak sa zadarilo aj ked je mrcha? ja viem, nie je velka sanca,ale stale je. nemala si zrusit ten scan. pre istotu.

no, gaby, rozhoduj rozhoduj, za chvilu to budeme mat aj za sebou. tak to vsetko leti. ja mam este malinu sancu na epiduralku, 29 january idem na vysetrenie k niakemu specialnemu dokimu, ktory ak bude ochotny prist do nasej nemocnice a bude sa dat, tak by som rodila s epiduralkou, nie v celkovej anesteze. tak drzkajte paleckyyy, keby to tak vyslo, bola by som velmi stastna.

saxxana, drziiiim palceky, vela vela.

dzou prepac, ja ti neporadim vobec nic, tuto fazu som ja absolvovala na SR.

gaby0205
8. dec 2009

zuzi kukam aka si kocka na fotkach a aka chudunka..joj aj ja chcem..ja vyzeram ako hrosica ..vela som pribrala 13kg 😒 a ozaj sa necitim velmi atraktivna. Ale ako vravis uz coskoro to budeme mat zachvylu uz sa neviem dockat mojej malej. Drzim palce s Dr aby ti to dopadlo dobre a nech len pekne dojde do tvojej nemocnice 😉

sisajojo
autor
8. dec 2009

babule myslite ,ze ak by mi bolo potvrdene tehu ,mozem letiet domov na sviatky??je to bezpecne lietat aj ked cely cas krvacam,ale nieje to tak velmi ,ale je to tam 😒 isla by som domov na poriadne sono.ale vsade kde citam strasia s lietanim

majkabb
9. dec 2009

Sisa a kedy ides na scan?????????????ja by som asi neriskovala a neletela by som ,,nevies co sa moze stat ,,nechcem strasit ,,no ale....... 😖

mzuzka
9. dec 2009

no siska, ja ked som bola na sr na IVF ko, tak som to lietanie zistovala z viacerych zdrojov (doki SR, GP, net..) a zhrnutie asi tak - pokial nie je embryo uhniezdene - cca do 8 dni od oplodnenia a 5 dni od vkladu, je let uplne bezpecny, lebo si embryo volne poletuje v maternici. potom ako sa zahniezdi, je samotny let ako taky, bezpecny, ALE - maternica je sval, ak sa pocas letu dostanes do turbulencie, alebo pri pristavani musi pilot nahle prudko nabrat vysku a zmeni sa rychlo tlak , sval sa stiahne a moze embryo vypudit, pripadne vyvolat krvacanie. cize v podstate za normalnych okolnosti je to bezpecne, ale ak nahodou nieco pride, talk to moze byt nebezpecne.

preto ja som vlastne letela hned na druhy den po vklade a na dovolenku v lete sme isli autom.

gabi, ved to su fotky z leta, to uz teraz nie je veru pravda, tiez som ako velryba 😀

majka, vidim, ze marecek ta zamestnava naplno, len kuknes, napises par pismeniek a sup sup prec 🙂

sisajojo
autor
10. dec 2009

viem nemala by som ryskovat ,ale tu v uk sa nic nedozviem ,doma by mi aspon dali blby ascorutin 😝 potrebujem poriadne vysetrenie ,tu je to cele niako na hlavu

sisajojo
autor
10. dec 2009

zuzka vy ste isli domov autom?z uk na sr ?v ktorom mesiaci si vtedy bola?je to teda bezpecnejsie cestovat autom ?aj ked je to vela hodin?a co autobusom to je tiez ok???poradte babky//rozhodli sme sa,ze pockame 16.12 mame sono ak sa dovtedy nepusti riadna mrcha ,lebo ma aj brucho stale boli a poriadne tak sa opytame tam co nam povie moja nurse a podla toho sa zariadime 😎

corinne
10. dec 2009

Sisajojo ja som letela 9 den po ET a vracala som sa spät 15den po ET a to som uz vedela ze som tehotna.Let trval niejake 2hod15min.Ako pises uvidis podla UTZ toho 16.12.Drzim palce.

saxana
11. dec 2009

Ahoj Sisa. A robila si aj test? Kazdopadne drzim palce 🙂
My sme sa uz vratili z Brna, boli sme velmi spokojni s pristupom, mali na nas dostatok casu, vsetko sme prebrali, spravili potrebne vysetrenia - spermiogram, mne odber krvi na niektore hormony + ultrazvuk. Ostatne vysledky akceptovali z predchadzajucich vysetreni. Za vstupny pohovor a vysetrenia sme neplatili nic. Hned sme sa aj dohodli na postupe IVF a na tom kedy chceme zacat a odisli sme uz aj z liekmi 🙂

saxana
11. dec 2009

Dzou, my sme povedali ze sa snazime cca 8-9 mesiacov, GP nas teda poslala na hormonalny profil a spermiogram a potom po vysledkoch, kedze boli v poriadku, navrhla cakat este tych par mesiacov kym nas odporuci na kliniku na vysetrenie ku gynekologovi. Tak sme o tych par mesiacov dosli a potom to uz islo postupne podla toho ake cakacie doby boli - cca o tri mesiace sme sa dostali ku gynekologovi. Preto si myslim, ze je lepsie zacat skor ak uz velmi chcete babatko, lebo je potrebne pocitat s tym, ze sa caka a tych vysetreni je vcelku dost 😉 Ale ak to este moc neponahla, resp situacia nedovoli, tak nie je nad prirodzene neplanovane skusanie 🙂

mzuzka
11. dec 2009

ahojte

sisa, po porade s lekarom, doporucil auto, alebo autobus, lebo ako som ti pisala, ja som spinila skoro do 20tt. mala som problem s maternicou. zacala som spinit tak v 6 tt a skoncila az skoro v 20tom.
ked sme isli na SR bola som v 11tt a vracali sme sa v 13tt. v pohode som si absolvovala sono v heliose, niake odbery a tak. na pas som si kupila ten tehotensky vankus do auta(mam ho aj v albume), striedavo som sedela, prip.lezala, sem tam prestavky a zvladli sme to uplne super. ani raz som nezvracala ani nic.

aj teraz sme uvazovali nad autom, lebo doki mi nedal fit to fly, ale teraz sme to uz zamietli, lebo predsa som tahsia a nohy v rovnakej polohe mi velmi neposluchaju, plus mam problem s krckom, takze asi ani to sedenie by nebolo ktovieako prijemne. ale vtedy to preslo fakt v pohode.

sisajojo
autor
11. dec 2009

diky za radu,dievcata 😎 co by som si ja bez vas pocala..ja chodim na wc kazdu chvilu ,uz mi z toho sibe ,pozeram sa na slipku a modlim sa aby tam nic nebolo,ale vzdy tam nieco je ☹ niekedy je to cervena krv ,niekedy hneda.brucho ma do toho tiez boli ale nie kazdy den,tak 2 dni boli ,potom den nie,ale ked boli tak poriadne.testujem kazde rano ,lebo som si na ebay kupila dost testou ,aby som toto obdobie prezila a aby som videla na vlastne oci ci je tam ciarka...ano je kazde rano aj ta druha ,len ten strach to je strasne 😅 no povedzte nesibe mi?? 😨

saxana
11. dec 2009

Ahoj Siska, no tak to je super, ze tam je ta druha ciarka. Ja by som teda radsej necestovala a kedze za chvilocku mas sono tak sa to aspon potvrdi, hlavne vela oddychuj prip. ak mozes zostan doma. Drzim moc palce.

gaby0205
14. dec 2009

siska very saxana ma pravdu. A drzime palceky, joj ako by bolo dobre keby sa ti podarilo 😉

mzuzka
14. dec 2009

siska, cerv ena moze byt s popraskanych cievok pri uhniezdovani a roztahovani maternice, hneda z vyplavovania sliznice,lebo ta je stara. takze ziadna panika.
a inak baby, ja som do 6 dna po ET testovala kazdy den az do 20 dna 😒 tiez pre klud duse. 😉

drzim palceky. kolko si teraz po ET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre