Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

majkabb
13. feb 2010

zuzka ,,gratulujem 😵 😵 😵 nejak soim mala tusaka ,,ze uz sa nieco deje 😵 hlavna vec ,,ze uz ste doma ,,neboj chlapci vyrastu ani sa nenazdas!!!!!! dufam ,,ze aj ty sa rychlo zotavis a budes si uzivat malickych!!!! 🙂 🙂 🙂

gaby0205
15. feb 2010

ZUZKAAAAAAA GRATULUJEME! MARKUS & RISKO VYTAJTE!

jej zuzi tak ty to uz mas za sebou, a ja tu este stale funim ako slonica 😒 tak strasne som ready a nic! Minuly piatok som si dala naj spicy menu v Thai restike a potom very long walk a nic 😒 a tak strasne rada by som uz chcel amat malu pri sebe.

Babule pekny tyzden prajem.
xxx

mzuzka
25. feb 2010

majka, mareck je uz riadny chlapisko, a pozerala som foto z krstov, bol krasny 😵 😵 my budeme mat krsty 31.3. tu v UK a potom na SR v lete , tak budu take miminkovske krstiny 🙂

gaby, neboj moja, dockas sa, viem ze ti to ubieha pomalinky , ale ubieha 😉

majkabb
28. feb 2010

dakujem zuzi ,,,ten cas fakt strasne rychlo leti ,,ani som a nenazdala a Marek uz ma 3 mesiace ,,vsetko pekne vnima a stava sa z neho maly maznacik ,,ktory chce byt iba pri mamicke 😵 zacina ukazovat svoje nalady atd..je to krasne ako sa meni kazdym dnom!!!!!! 😉
Gaby ako sa mas ,,uz sa nieco deje ,,dho si tu nebola...??????

sisajojo
autor
28. feb 2010

jeeej ahojky babule moje....Zuzka gratulujem ,nech ste vsetci zdravi a chalani rastu ako z vody .majka aj marecek je chlapisko ako hora ,tak to ma byt .a gaby ty jak???my mame krasnu ocistu a nieco budeme riesit az o rok a to uz doma na slovensku,pomaly to tu chceme zabalit,uz sme aj niake vewci poslali domov ,tak zhruba ten august padame domov 😉

mzuzka
28. feb 2010

no cavte cavte, siska ze si sa aj ozvala, je fajn. no tak ked budes v PD , hadam sa tam niekedy stretneme, poslem ti do IP moje telef.cisielko a ty mi mozes tvoje a hadam dame niekedy stretko 😉

majka, aj nas risik by chcel byt maznacik, a to ma len 3tyzdne a uz vie ako funguje mrnkanie. a ked ho vezmes na ruky, v sekunde haja. marecek toho zas volame spokojnicek, ten spokojne lezka, caka kym sa risi prvy napapa, kym sa risi prvy okupka, kym sa risi prvy prebali a spokojnicek sa len usmievka a lezka a caka 😀 😀 😀

saxana a s tebou je co??? ozves sa nama?

saxana
1. mar 2010

Ahojte kocky, ja viem dlho som tu nebola, ale mala som len obcasny pristup na net. Bola som dva tyzdne na SK a absolvovala som aj nase druhe IVF, v utorok vecer som priletela naspat a dnes som 8 den po transfere krasnych blastocyst.
Vsetko prebiehalo super, az tesne v den transferu som chytila nadchu a cely vecer som kaslala, na druhy den som sa uz liecila homeopatikami a ten dalsi ked som letela naspat som sa uz citila lepsie.
Avsak vcera vecer zacalo mierne spinenie, tak dnes som zatial ostala v posteli, neviem dokedy to vydrzim ale dufam ze vsetko bude OK a zabojuju.
Zuzka velka gratulacia, Risko a Markus su krasni. Ako prebehol porod? Musim vas docitat.
Majka, Marek rastie ako z vody 🙂

majkabb
2. mar 2010

no koncne kocky ,,zase to tu ozilo 😀
saxana ,,drzim palceky ,,musi to vyjst!!!!!! 😵
sisa ,,takze sa uz chystate na stalo? ja si to uz neviem predstavit byvat na SK 😝 😝 my s Marekom ideme 20.4 vybavovat to porodne ,,tak neviemako dlho a tam zdrzim ,,mne by stacilo tak 3-4 dni ,,ale pocitam ze to bude 2-4 tyzdne ,,lebo este musime cakat za slovenskym rod.listom,,ten by mal prist okolo4.5 tak uvidime 😵
zuzi ,,je to sranda ,,ze uz u takych malinkych babatkach sa prejavuje ich osobnost!!!!

mzuzka
4. mar 2010

saxi ja som ta asi normalne privolala 😀 drziim palceky, teraz to pride urcite 😵 ja som mala tiez nadchu a chripela som, doktor vravel ze je to u 80% reakcia zien.

ano majka, je to zaujimave ich pozorovat dvoch naraz, a zistovat v com su odlisni. majka a stihas vybavit to porodne? lebo to len do 6mesiaca, potom to prepada.

saxana
5. mar 2010

Zuzka 😀 ved som nejaka carodejnica, predsa musim vediet kde mam byt 😉
Tu nadchu som chytila od sestry, stretli sme sa v den transferu a len co som dorazila domov uz som mala priznaky a vecer kaslala odusu. Ale Ti poviem, bala som sa aj zakaslat - aby tam nemali velke zemetrasenie.
Aj my tomu velmi verime, ze to tentokrat vyjde, sli sme s tym do tohto pokusu a cely cas - 2 tyzdne som si uzivala navstevu Slovenska. Konecne som nemusela behat po uradoch, vybavovat ale som mala cas a kazdy den som rano pichla injekcie a potom niekde vyrazila, stretla sa s niekym ci uz na obed, veceru alebo len tak na kavicku. Brala som to celkom ako dovolenku a cely cas som bola uplne v pohode, este aj po odbere sme sa zastavili s kamaratkou co nas viezla na obed.
Zajtra mam oficialny testovaci den, tak mi prosim drzte palce, zatial tam ciarka stale je - testujem uz od 7 dna po ET, zosilnela, ale posledne tri dni je stale rovnaka, zatial ziadna dialnica.

majkabb
6. mar 2010

zuzi ,,sstihame to lebo Marek bude mat 6 mesiacov 27.5 a my letime na SK 20.4 ,,takze mam masiac cas!!!saxi ,,velmi ti drzim palceky ,,tak ako si dopadla ,,dnes by si to uz mala vediet!!!!

saxana
7. mar 2010

Ahojte, vcera sme oficialne testovali - rano krasna ciarka, poobede som mala slabucke krvacanie tak nas drobcekovia trochu vyplasili, bola som od rana na nohach, tak som si naordinovala opat oddychovy rezim co sa im asi velmi paci - take nicnerobenie sme uz davno nezazili 🙂
No a dnes rano sme sa uz nevedeli dockat testovania, ci je vsetko v poriadku. Testiky som dala do albumu. Stale tomu nemozme uverit a dufame, ze vsetko bude v poriadku a dotiahneme to do uspesneho konca.
Gaby, uz mas bambulku doma?

majkabb
8. mar 2010

saxana ,,gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tak a teraz to pokne dotiahnut do konca drz sa a setri sa!!!! 😵 😵 😵

gaby0205
9. mar 2010

Ahojte kocky,
Saxi a sisa taaak dlho ste tu neboli..som rada ze od vas pocujeme 😉

Mzuzka a majka ty vasi drobcekovia su poklad! strasne krasny.

babule no ja este stale nic, stale 2ibn1 :( uz mam z toho nervy! malej sa nechce ist von. uz prenasam. V piatok budem v 41 tt. vo stvrtok a mala nedojde tak mi urobia ten sweep a potom ak nic na buduci tyzden ma vyvolaju. Nie je to nebezpecne prenasat do 42TT ?

Saxi MOOOOOC drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉

sisajojo
autor
14. mar 2010

ahojte kocky,len tak sedim pred pc ,tak ze sa na vaas mrknem a vy tu veselo tehulkujete a mamickujete 😎 ja si robim este rychlo vodicak kym som tu a uz sme aj niake veci poslali domkov .vypada,to tak na august ,skor sa ist neda ,aby mal muz robotu ..no a potom praca na slovensku a uzijeme si konecne nas bytik 😀

saxana
27. mar 2010

Ahojte kocky, tak konecne sa nam podarilo vybojovat si Early Pregnancy Scan, nakolko sme stale nevedeli na com sme. Ciarka na teste slabla - ale zrejme uz z dovodu vysokeho HCG, no nakolko som takmer kazdych 22-24 hodin trochu krvacala, ci spinila boli sme stale v pozore a dokonca raz aj na pohotovosti, kde nam spravili akurat domaci tehotensky test a zobrali krv - co sme si mysleli, ze super, konecne spravia HCG. Posadili nas von, ze nech cakame na vysledky a potom dosla doktorka a povedala, ze teraz nic aj tak nemozu robit, tak ze mozme ist domov. Ked som sa pytala, na co mi teda brali krv - tak ze bezna rutina 😲 Ja ze jasne, kazdemu co dojde na pohotovost, zoberu krv, len tak. No dali mi teda aspon cislo na Fetal health unit, ze ked budem krvacat aj na druhy den aby som im zavolala. Potom sa to ukludnilo a mali sme appointment s midwife, kde sme si mysleli, ze konecne bude scan, nakolko to pisu v brozurke. Scan sa nekonal, ze az tak okolo 12 tyzdna, tak to sme uz boli uplne sklamani a vysvetlili sme jej situaciu, ze takto to nejde ze cakame na IVf, potom vysledky testov, potom na nu a ona povie, ze mame dalej cakat a vlastne nevieme ci je vsetko OK, a tak dookola, az bola z nas zufala a vybavila nam hned o dva dni scan. Takze konecne sme videli nase bambulky - cakame dvojcatka 🙂 , srdiecka im krasne biju, polohy maju vraj tiez dobre, vsetko vyzera v poriadku, tak sme straasne stastni.

sisajojo
autor
27. mar 2010

jeeej saxi tak to je uzastne,gratulujem vam a drzte sa v zdravi..zo slovenska sa nam vracaju same dvojicky 😀

saxana
28. mar 2010

dakujem Siska, my sme boli v Brne 🙂 pre dvojicky. Vidim, ze sa uz chystate pomaly domkov. To je super, urcite sa uz tesite a mozno sa ani nenazdate a vyjde to prirodzene 😉

corinne
28. mar 2010

Saxana po dlhej dobe som nakukla aj do vasej temy a cumim jak puk 😕 ale mam radost,ze to vislo 🙂 .Tak odpocivaj,a uzivaj si tehu.

mzuzka
29. mar 2010

jeeeeej saxi, gratulujem ,tak uz len princezny k mojim rytierom a gaby uz ma nevestu pre majkinho marka no a siska potom parik 😅

saxana
29. mar 2010

jeee Ahoj Corinne, vidim, ze ty uz mas babatko pri sebe 🙂 Gratulujem. My sme neskutocne stastni, ze to uz vyslo.
Zuzka, dakujem, no dobre si to pozaradovala 😀 Nechame sa prekvapit 🙂 Ale sme uz zvedavi.
Gaby gratulujem k Livijke 🙂

lenkacapo
10. apr 2010

Ahojte baby tiez zijem v uk a az teraz som si letmo presla tych 24stranok a tesim sa s vami baby, ktorym to vyslo KONECNE. My sa s mangelom snazime od septembra a furt nic, kedze v rodine tento problem nik nemal a kedze ja nepatrim k tym trpezlivim zivlom tejto planety tak som sa rozhodla, ze zajdem k GP.Uz mi robili jedne krvne testy na ovu a zistili ze neovu a tak cakam kedy sa pani cervena u mna zastavi a na 25den pojdem opat manzel ide so svojimi pokladmi, tak sa uvidi ci su ok. Baby vy tu spominate IVFmozno som kus.... ale nerozumiem co to je pa a dakujem za odpoved

mzuzka
11. apr 2010

lenka IVF je umele oplodnenie a zakladom je ovulacia. cize ty podstupis inu liecbu. aled rzim palceky,aby bola uspesna 😉

majkabb
13. apr 2010

ahoj kocky ,,dlho som tu nebola,,nejak sa mi nehce ,,ked uz je tak krasne ,,tak sme vonku!!!! Marek rastie ako z vody ,kazdy den objavi nieco nove 😵 ,,,na buduci utorok ideme domov ,,tak sa tesime ved po roku a pol,,uz by sa aj patrilo ist 😝 trosku sa bojim ako zvladneme lietadlo ,,lebo malicky je bojko ,,tak som zvedava ako bude 😲 ale snad to zvladneme ,,,prajem prijemny slnecny den 😎

saxana
20. apr 2010

Ahojte kocky, veru trochu sa to tu zastavilo. Majka ani sa Ti necudujem, ja si tiez uzivam pekneho pocasia, najradsej by som bola vonku stale a pracovat sa mi uz tiez vobec nechce. Uz by som si len uzivala tehotenstvo a volno 😀
Zuzka ako zvladas dvojcatka? Dostali ste sa do nejakej rutiny? Spia naraz? Urcite budem potrebovat nejake tvoje rady, hlavne aj co sa tyka nakupu oblecenia a podobnych veci co si vyuzila a co je zbytocne? Tak ak si najdes chvilku, napis pls.

gaby0205
2. máj 2010

ahojte babule,
jeeeejjj saxana taaaak velmi gratulujem. Po dlhej dobe som tu nakukla a skvela sprava 😀 tak dvojcata 🙂 uzasne, drzim moc moc palce.

Moja Livia May sa narodila 12 marca, sorry ze som vam nedala vediet. Kuknite fotky, je to krasny pocit byt maminkou.
Majka super ze maly rastie, bude chlap ako hora 😉

drzim palce ostatnym

mzuzka
6. máj 2010

ahojte, u nas je to s casom bieda, hlavne ked je vonku pekne. Majka Marecek je strasne zlatunky, naozaj nam toe deti strasne rychlo rastu. a hlavne sa menia. aspon tie moje urcite.

siska si sa akosi odmlcala, ja idem tento mesiac domov, zostanem tak zo 3tyzdne, tak ak budes v PD nahodou, dame spicha 😉 kedy odchadzas deinitivne?

saxana, co sa tyka nevyuzitych veci tak nevyuzila som v tehu ten pocuvaci pristroj . Riska mali problem najst aj na kontrole, neraz sa stalo, ze ho museli hladat sonom, aby zistili srdiecko. mal do predu otocenu placentu, a vzdy to chytilo Markusove srdiecko. takisto vecicky, velkost 0-3 mam vela este neoblecenych a uz ich ani neoblecu. Hlavne body, pretoze ja som si pokupila vybavu a kazdy kto prisiel sviste kuknut, doniesol okrem ineho darceka aj balicek body ''ved 2jicky znosia 😀 '' no tak mam asi 50ks body 😀 nekupuj vela veci velkost early baby a tiny baby. ak budu babatka zdrave, tak z tejto velkosti vyrasstu fakt za chvilku. zalezi sice na tom, ake budu babatka a kedy sa narodia. predcasne narodene deticky ak su zdrave (ako boi moji) zacnu dorovnavat rychlo nacas narodene deti. Risko mal 2050 a teraz ma 5 600 ako normalne nacas narodene 3mesacne babatka. predbehol vo vahe aj Marka, ktory sa narodil tazsi. Na Markusovi vidno, ze je trosku pozadu, aj vo vyvoji aj vo vahe. Ale len oproti Riskovi, nie oproti rovesnikom. Ked sa zarata ich gestacny vek , tak maju v tejto chvili len 6 tyzdnov, cize su vyvojom v pohode. Risko dokonca velmi napred. Sam si drzi hlavicku, zo dva razy sa uz prevratil sam z bruska na chrbatik a pod...

ja nemam dvojicky , ale dve deti 😀
Risko papa tak kazde 4 hodiny a vypije 220 -230, v noci haja od 10tej do 4-5 tej rano, plienocky uz ma cislo 3 ,velkost veci 3-6 mesiacov, cez den byva aj 2hodiny v kuse hore zo 2 razy, drzi hlavku a snazi sa uz chytat hracky a pod.
Markus vypije tak 150 -160, papa kazde 2-3 hodiny a v noci minimalne 2x. plienocky nam zatial stacia 2ky, veci 0-3 mesiace, a stale sa chova ako novorodenec. Napapa sa, chvilku pokuka, zahaja. Ked je na brusku, tak si hlavku zdvihne, ale kvecne mu nazad dolu.

co sa tyka este toho nevyuziteho : kupila som velku cotbed, nech v nej mozu spolu spavat dlho, lenze monitory dychu nefunguju ked su deti v jednej postielke, takze od kedy markus prestal dychat, spavaju kazdy sam a markus spava v moses basket a richi zostal v postielke. cize je zbytocne velka. a druhu postielku zatial nemam kde dat. cize keby som kupila 2 tie najmensie postielky, tak by som to niako popratala do spalne.ale takto mi ta opacha zabeera zbytocne vela miesta.

naopak, som rada ze mam 2tie kosiky, pred tym som ich mala obidva dole a cez den som ich mala pri sebe na ociach v kosikoch, lebo spalen mame na poschodi. teraz je risko v hojdacke a marko v druhom kosiku.

vankus na kojenie pre oboch naraz som pouzivala tak mesiac, potom uz papali kazdy inak. tak aj to bola taka nie velmi vyuzita investicia. to je asi zatial vsetko ,co ma napada. drzim palceky, nech rastiete pekne a co najdlhsie.

mzuzka
6. máj 2010

no a este odsavacku mlieka, tu som pouzivala max 2 tyzdne, sem tam, kym boli taki spavi, potom ked zacali papat poriadne, tak uz som ju nepouzivala vobec. cize na tych par odsati, co som nou absolvovala, mi bola zbytocna, to by som zvladla aj rukou v sprche.

sisajojo
autor
17. máj 2010

ahojte babule
😝 som k.o .nemam na nic cas,uz sme predali auto tak chodime ako poliaci vsade pesi .zachvilu budem mat lytka ako Jablonecky.no ale co uz narobim.v prievidzi zavreli yazaki tak to vypada na cistu hladovu dolinu ,neviem ako si ja najdem robotu doma.vodicak si stale robim ,uz viem aspon cuvat ,to je zaaazrak.no a co my kocky ,piste ako tehulkujete ,mamickujete??dalsia moja kamoska je tehu v martine sa im to podarilo ..tak sa asi nieco lepi na tie baby,kazda je uspesna,dufam,ze tam sa to podari aj nam 😉

mzuzka
14. júl 2010

halooo babulky, kde ste kto?
@sisajojo ty uz na dobro v PD?
@saxana no ako dvojcatkaaa, rastie uz brusino ? ako sa citis? co nove?
@majkabb marecek uz za chvilku aj chodit zacne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre