Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

gombicka
22. máj 2011

@millatina ahoj, tak ze bola som na prvej konzultacii a mam schvalene 3x IVF,lenze to prve bude az v novembri. Ale nastastie moj council poskutuje aj 3x IUI a na to nastastie netreba dlho cakat. Uz mam aj lieky, len som to trosku nestihla vybavit a lieky mi prisli az po zaciati cyklu, takze musim cakat take 3 tyzdne. No dufat, ze tie tri tyzdne to uz zacneme skusat....

lienka_1
22. máj 2011

@gombicka Ano zijeme v UK. Nam povedali, ze mame iba jednu moznost na IVF a bez moznosti mrazenia zvysnych embryi, tak sme sa rozhodli pre SK.
Ako je to mozne, ze Vam schvalili az 3 IVF? Kde v Uk zijete, ak sa mozem spytat?

lienka_1
22. máj 2011

@gombicka Drzim silno palce! Nech sa Vam to skoro podari! 🙂

gombicka
22. máj 2011

@lienka_1 pokial viem, mrazenie embryi sa v anglicku nepreplaca...stoji to okolo 500 libier -zalezi od kliniky, kolko si uctuju. No mam pocit, ze ani na Slovensku mrazenie poistovna nepreplaca. Mas to zistene? a oplati sa ti to robit doma? Mas poistku?Lebo ja poistenie na SVK nemam, a tak by ma to vsetko stalo okolo 4000 Eur. Tu na by ma to teoreticky nemalo stat nic, kolegyna tym teraz prechadza a ani za lieky neplatila a viem,ze doma sa za lieky doplaca. Ja zijem v Londyne

lienka_1
22. máj 2011

@gombicka Nam povedali, ze embrya sa tu Uk vobec nemrazia, ze je to neeticke!!!! 😠 No a aj GP aj na klinike svorne tvrdili, ze mame iba jeden jediny pokus a potom musime ist privatne. Tak sme zvazili vsetky pre a proti, radsej sa rozhodli pre Sk. Kto vlastne rozhoduje o tom kolko pokusov mas? My sme pod North- west London NHS Trust.
Doma na SK uz mame zahovoreny termim, kupene letenky, vybavene dovolenky, tak to uz teraz asi riesit nebudem, ale nesadila si mi chrobaka do hlavy 🙄 Vzdy som mala pocit z nasho GP, ako by nam tie vysetrenia hradil z vlastneho vrecka.
Kedze mame radi adrenalinove dovolenky, tak to tento rok bude v podobe IVF 😀

lienka_1
22. máj 2011

@gombicka Ozaj a poistena som tu v UK. Doma si to vsetko hradime z vlastneho vrecka.

gombicka
22. máj 2011

@lienka_1 ja spadam pod WalthamForest council,co nie je najbohatsia oblast, tak som cakala,ze budem mat hradeny iba 1 cyklus IVF, a tak som bola velmi prekvapena, ze mam az 3 cykly. Kolegyna z prace,ktora zije v zapadnom Londyne a v ovela lepsiej oblasti nez ja, ma hradene iba 2 cykly. Ona mi spominala,ze mrazenie stoji okolo £500, ale ani ona sa tak daleko nedostala. Takze s urcitostou to neviem povedat, ako to je s tym mrazenim. 1.juna idem na taku prednasku v mojom centre, kde budu odpovedat na otazky, tak sa spytam,ako je to s mrazenim.
Co sa tyka toho preplacania cyklov, zalezi od oblasti, kde byvas. Doktorka v centre mi vravela, ze Essexe, co je hned moje susedstvo, ze tam uz 2 roky nepreplatili ziaden cyklus. No v ramci celej UK ze kazda zena ma narok iba na max 3 preplatene cykly. tak ak ti to na Slovensku nevyjde (co ti vsak nezelam,prave naopakl!!!) mozno sa potom oplati prestahovat. a kde na Slovensku to idete skusat? a ako dlho musite byt doma?

gombicka
22. máj 2011

@lienka_1 pozeram teraz do papierov, co mam z fertility centre a na ich cenniku je naposane:FER(frozen embryo transfer) £600. Z toho mi vyplyva, ze ked robia transfer, ze musia robit aj freezing...pride mi to take logicke.

lienka_1
22. máj 2011

@gombicka Pokial dobre rozumiem, tak IVF ti schvaluje council na odporucanie lekara? Naozaj tomu nerozumiem. Ja som sa na nasom poslednom stretnuti s lekarom vyslovene zaujimala o mrazenie a ona, ze sa to v UK nerobi z etickych dovodov. Najskor som si myslela, ze zle rozumiem, ale potvrdila nam to niekolko krat.
Co sa tyka toho uspechu na Slovensku, tak mam obcas "v kostiach" taky pocit, ze sa to padari a ze jednym supom to budu hned dva chlapci. 😀 A potom hned na to sa zacnem bat, ze to nevyjde nikdy.
Domov letim na 7 tyzdnov, kedze zaciatok menzesu mi kolise este stale v rozpati 6 dni. A nemala som odvahu letiet spat hned po transfere. Nastastie mam super sefku a ta si za mna najala nahradu z agentury pre istotu na 4 mesice. Som jej za tu podporu velmi vdacna, lebo take nieco tu hned tak nevidis 🙂 A ideme do SPLN-u v Kosiciach.

gombicka
22. máj 2011

co sa tyka toho schvalovania penazi, tusim, ze je to tak, ako pises. Zalezi od councilu, alebo mozno od toho trustu, ktory koniec koncov dostane peniaze zas len od councilu....Drzim ti palce, nech to to doma vyjde! Inac tu v UK by ti 2 emryjka nedali, takze v tom je tu smola. nepodporuju mutliply pregnancy, iba ked ma zena uz okolo 40. a s tou dovolenkou na 7 tyzdnov mas fakt super. to mas pravdu, ze to sa tak casto nevidi. Daj vediet, kedy na to idete, budem na teba mysliet a drzat palce. Ja to mam az v novembri, no do v tedy skusim este IUI, ktoremu vsak vela sanci nedavam.. ☹

lienka_1
22. máj 2011

@gombicka Nam IUI vobec neodporucali. Taha mi na 37, tak mi doki na Sk povedal, ze vzhladom na vysledky IUI by nebolo uspesne a iba by sme zbytocne stracali cas.
Domov letim v polovicke jula, takze hned ako pride julovy menzes, zaciname. Dakujem za podporu, velmi mi pomaha, ze si o tom mozem pokecat s niekym, kto vie o com je rec. A tiez drzim silno palce pri IUI, nikdy nevies 😉

millatina
26. máj 2011

Ahojte, mi sme dnes mali za sebou po pol roku dalsí pohovor v nemocnici ohladom nasej neplodnosti a zase nam povedali to iste ze jedine co nam mozu poskytnut su lieky na podporu ovulacie a ze na IVF alebo IUI nemame vobec narok pretoze v nasej oblasti su stopnute tieto zakroky a na jeden cyklus by som mala predsa narok ale az ak by som dovrsila 39 rokov..tak sme sa im pekne podakovali a odisli sme s tym ze nam nemaju co ponuknut a lekarka ze len tak medzi nami tak v inej oblasti UK naprikad Hampshire by nam IVF urobili. Takze ak chceme podstupit umele oplodnenie tak sa musime prestahovat to je uzasne ze?

gombicka
26. máj 2011

@millatina vyzera to tak, ze ano. Je to velmi smutne, a hlavne nespravodlive, ze? ja som bola velmi prekvapena, ze moj council schvaluje 3x IVF - cakala som iba 1x.

lienka_1
5. jún 2011

@gombicka Ahoj! Ako sa dari? Kedy sa chystate na IUI?

gombicka
6. jún 2011

@lienka_1 no teoreticky o tyzden - vtedy ocakavam menzes. No trosku sa to skomplikovalo, dosli mi vysledky zo slovenska, kde som si davala robit genetiku, hamatologiu a imunitu a hematologia je zla (genetiku este nemam). Mam trombofiliu a lekarka mi odporuca si pichat fraxiparin a to uz pred zakrokom. No zatial ho mam problem zohnat. Riziko je potratovost v 10 tt (co sa mi uz stalo pred 3 rokmi). takze uvidim, co mi povie doktorka, ked pridem do centra. GP mi tie lieky predpisat nemohol.

lienka_1
6. jún 2011

Tak to ma velmi mrzi. Ale aspon vies, na co mas davat pozor a co treba napravit. A GP ta neposlal za hematologom, ked uz vies, ze mas trombofiliu? OZaj tie vysetrenia na SLovensku ste si hradili sami? Kde si bola na imunologii?

gombicka
7. jún 2011

GP ma za hematologom neposlal, uz si tolko pockam na doktorku v centre - mala by som tam ist o tyzden na zaciatie toho IUI. Tak sa spytatam tam, a uvidim, ci mi daju injekcie a ci zacnem s IUI hned alebo pockam dalsi mesiac.
Vysetrenia doma sme si hradili sami. Robili mi iba tie najjnutnejsie a aj tak ma to stalo cca 1400 Eur. Najdrahsia bola prve ta hematologia (absolvovala som ju v KE), ta ma stala 800 Eur. KOmpletku robia za 1200.
Na imuno sme boli v Prahe, tam to stalo ...nieco cez 6000 KC, a tam sme boli obaja.
Genetika v Humennon za 240 Eur - tiez obaja. Ale vysledky z toho este nemam.

lienka_1
7. jún 2011

@gombicka Dakujem za info. Ja som si tu u GP-ho priam vydupala testy na fosfolipidy a nastastie boli negativne. Ale kompletnu hematologiu nemame. Ked som sa ho spytala, preco mi ju nemoze dat urobit, alebo ma poslat za hematologom, tak mi povedal, ze to musim najskor niekolko krat potratit. Mala som chut mu normalne vrazit 😀 ked to povedal. No uvidime, co sa bude diat po julovom IVF-ku. Teraz uz aj tak nic nestihame. A v He ste boli u sukromneho lekara na genetike, alebo normalne v nemocnici?

mellani28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gombicka
8. jún 2011

@mellani28 a mozem sa spytat, kolko ta to vsetko doma stalo? aj s liekmi.....? a gratulujem k babatku a prajem vsetko dobre!

lienka_1
8. jún 2011

@mellani28 Tak presne toto som potrebovala pocut(citat)! 😉 My sa chystame na Sk v juli. Prva polovica tvojej spravy uplne presne sedi, tak dufam,ze sa neskor zhodneme aj na tej druhej polke. Tak sa pekne opatruj, davaj na vas pozor a uzivaj si tehotenstvo 🙂

mellani28
8. jún 2011

@lienka_1 Tak to ma tesi ze som mohla trosku poradit no bolo to pre mna velmi tazke obdobie same vysetrenia kopec cakania a ziadne pozitivne vysledky a ked uz nejake prisli pre mna uz bolo davno neskoro.Preto sme nevahali a do dvoch tyzdnou sme sa pobalili a odisli s tym ze schodzku sme uz mali v martine dohodnutu davno pred tym kedze to mala byt len dovolenka 🙂.Dakujem Ti a verim ze ked v tom july pridete tak to bude pre vas len krocik blizsie ku babatku 🙂🙂

mellani28
8. jún 2011

@gombicka Dakujem 🙂 myslim ze vsetko dokopy nas to vyslo okolo tych 33.000 sk.Kedy idete na umele?

gombicka
9. jún 2011

@mellani28 teraz som z toho zmatena, hovoris, ze dokopy 33.000 SK? a preco SK, to ste robili kedy? cize ked to ratam na Eur, tak je to iba okolo 1000 Eur. Chapem to dobre? To si mala doma poistenie? Ja som len za hematologicke vysetrenie platila 800 Eur....som z toho trosku zmatena....

Na IVF idem az v novembri...bohuzial, skor sa nedalo. A mas pravdu, ze vsetko to tu strasne dlho trva...uz kolo toho beham asi 2 roky.

mellani28
10. jún 2011

@gombicka No na umelom som bola teraz v aprili ale preratala som to zhruba na slovenske koruny a ano je to okolo 1.000 e prepac mi za ten zmetok 🙂.No ano boli sme poisteny to som samozrejme zabudla aj zdoraznit.No my ostavame doma takze sme si dali hned aj poistenie najprv sme chceli toto vsetko absolvovat z uk ale zdalo sa to byt dost narocne tak sme ostali pretoze byvam dost chora tak to chcem mat podkontrolou.Bez poistenia je to o dost drahsie to urcite. Drzim palceky nech Vam to vide xxx

gombicka
10. jún 2011

@mellani28 aaach, tak uz je vsetko jasne, dakujem za vysvetlenie. No ano, ked mas poistenie, tak to tak drahe nie je. Bez poistenia to na Slovensku stoji okolo 4000 Eur - zalezi od liekov. Ja poistenie doma uz zopar rokov nemam, tak ze by som si to musela vsetko hradit sama. Samozrejme, ze zvazujem aj tuto moznost, ale najprv to skusim tu, v UK, kedze mi to tu uz schvalili cez NHS.

mellani28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gombicka
11. jún 2011

@mellani28 od schvalenia 6 mesiacov...no od zaciatku vsetkych vysetreni este 2 roky k tomu. mozem sa opytat, aky si mala problem, ze sa nedarilo prirodzene?

gombicka
26. sep 2011

uz sa to pomalicky blizi...najprv sa to zdalo ako cela vecnost, ale ako sa hovori, trpezlivost ruze prinasa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre