Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

lienka_1
9. okt 2011

@gombicka 🙂 Vidim, ze si plne pripravena! Skvele! 🙂 🙂 🙂 Ja som ako na potvoru dostala nadchu. To bude vesely let!

gombicka
10. okt 2011

@lienka_1 to uz letis naspat? to bolo rychle.... a ako?

lienka_1
10. okt 2011

Ja este len letim na Sk 🙂

gombicka
11. okt 2011

@lienka_1 rano som si to uvedomila, ze ved to by bolo skoro...ja predbieham veci, bo neviem sa uz dockat 🙂
ides na dlhy, ci kratky protokol? a kedy zacianas s prvou injekciou?

lienka_1
11. okt 2011

Kratky protokol. Rozdiel v cene liekov minimalna a usetrim 2 tyzdne. Menzes by som mala dostat v piatok, tak uvidime, co si zmysli Mother Nature 😀

gombicka
12. okt 2011

@lienka_1 a ostavas doma iba 2 tyzdne, ci dlhsie?

lienka_1
13. okt 2011

Zostavam do krvneho testu po transfere, cize 4 tyzdne. Moja sefka je uplna rarita. Ked zo mna vytiahla o co ide, sama ma povzbudzovala, ze mame ist uz v oktobri a mam kaslat na to, ze oktober uz mam prakticky cely vybukovany, ze ona si to nejako zariadi.

gombicka
18. okt 2011

@lienka_1 tak ako to ide?

lienka_1
18. okt 2011

Pri konskej davke gonalu iba 3 folikuly ☹

gombicka
20. okt 2011

@lienka_1 nevadi, nezufaj, kolegynka mala iba 2 z oboch boli embrya a jedno sa aj uchytilo...ja som mala vcera appoitment, trochu ma sklamali,keby ze trochu.,..nadejala som sa, ze sa to zacne touto menstruaciou, no vraj si musim pockat az na novembrovu..kvoli fundingu. na nervy! takze transfer bude az zaciatkom januara.

lienka_1
20. okt 2011

No dolezitych vedia v Uk hrat dokonale. Len aby sa nahodou od roboty nepretrhli. Nam po 7 tyzdnoch cakania este ani odpoved nedali, ci nam vobec podaju ziadost na bezplatne IVF.
A nezufam, len som mala v utorok trosicku problemy s motivaciou 😀 Uz je dobre. Ale zvlastne je, ze moje telo teraz reaguje na stimulku uplne odlisne. Zajtra idem na dalsi ultrazvuk, tak uvidim, co sa medzitym udialo.

gombicka
21. okt 2011

a to mas tie iste lieky?

lienka_1
21. okt 2011

Gonal a cetrotide.Ibaze v lete som mala 225j a teraz 300j. Cetrotide az od dnes, v lete od 5 dna. A budem stimulovat dlsie o 2 dni.

gombicka
28. okt 2011

@lienka_1 no co, ako to ide?

lienka_1
28. okt 2011

Dnes bol odber. Mame 5vajicok,uvidime,co vydrzi do pondelka. Trosku som ubolena,ale aspon sa hodime s mm k sebe,on je pre zmenu seknuty 😀

gombicka
16. nov 2011

@lienka_1 pisem ti takto, lebo je nejaky problem s postou. buduci stredu mi maju prist lieky a zacinam 4.12. Takze Guy's and Thomas? Nie je to nejake daleko od vas? ci to tam ste si dali ziadost?

lienka_1
16. nov 2011

@gombicka Tam sme poslali ziadost, inu moznost sme nedostali. Pozerala som si ich ACU a maju velmi pekne uspechy, vo vsetkych smeroch prevysuju britsky priemer. A maju skvely tim embryologov.
Takze 4.12.?Uz aby to bolo, urcite sa je to na nervy tak dlho cakat. Tak tfuj-tfuj-tfuj! 😉

gombicka
17. nov 2011

ja som mala na vyber dve - Homerton Uni Hospital a St Bartholomew. Obe mali podobne vysledky (tiez vyssie ako priemer - haha, tomu byby som nepridala velky vyznam - dnes si uz aj tak kazdy pise, co chce) a hoc St Barts je velmi blizko mojej prace, rozhodla som sa pre Homerton - aj preto aby manzel nemusel platit congestion charge pri vstupe do city a tiez ze v Homertone je consultant odbornik na endometriozu.

moja ziadost do nemocnice bola odoslana tusim vo februari alebo marci.
1. appoitment sme mali 4.aprila, no ten sa nedial, nasou chybou, lebo sme ostali trcat v traffic a meskali sme 15 min.
2. re-scheduled appoitment bol potom 10.maja
3. appoitment with doctor 7. septembra
4. appoitment with nurse 19.oktobra
5. cakanie na novembrovy cycle
6. prva injekcia 4.decembra

Ako mi bolo povedane, to cakanie a aj pocet pokusov zalezi od tvojho council, ze kolko ma penazi, a kolko penazi na to vyclenuje mesacne.

Vyber nemocnice by vsak nemal byt ovpyvneny, myslim, ze stale mas pravo si vybrat aj cosi ine. a taktiez aj zmenit kliniku po prvom pokuse.

lienka_1
17. nov 2011

Bola som velmi prekvapena, ked mi prisli papiere z Guy's and Thomas, lebo aj na fertility klinike aj nas GP nam povedal, ze zakrok mozeme podstupit iba na klinike niekde v Hammersmith. Ze nas council ma zmluvu iba s tymto zariadenim. Ja uz to nechavam tak, nemam momentalne silu nejako sa angazovat, tak to nechavam plynut ako pride. Potrebujem si od toho vsetkeho oddychnut. No a v januari urcite pojdem po otuzilcov do SPLNu.

gombicka
17. nov 2011

ze otuzilcov? 🙂 a kolko sa ich otuzuje? 🙂

lienka_1
17. nov 2011

Dvaja otuzuju. Mm povedal, ze ked toto preziju a rozmrznu, tak v maternici im bude tak dobre, ze ich odtial budeme musiet vydymit 😀

gombicka
14. jan 2012

My 1st IVF:

04/12 - 28/12 – Suprecur 0.5
04/12 - 28/12 – Fraxiparine 0.3
04/12 - 23/12 – Levothyroxine 100

14/12- 1DC

20/12 – blood test for TSH:
TSH – 17.65 (0.36- 5.5)
FT3 – 4.1 (3.5 – 6.5)
FT4 – 11.6 (11.5 – 22.7)
24/12 – 29/12 – Levothyroxine 150

29/12 - 08/01 – Suprecur 0.5
29/12 - 08/01 – Menopur 300
29/12 - 08/01 – Fraxiparine 0.3
29/12 - 08/01 – Levothyroxine 125

29/12 - blood test for TSH
TSH – 6.43 (0.35- 4.94)
FT4 – 17.1 (9.0 – 19.0)
30/12 - 10/01 - Levothyroxine 125

09/01 - 14/01 – Suprecur 0.3
09/01 - 14/01 – Menopur 300
09/01 - 14/01 – Fraxiparine 0.3
09/01 - 14/01 – Levothyroxine 125

10/01 - blood test for TSH
TSH – ? (0.36- 5.5)
FT3 – ? (3.5 – 6.5)
FT4 – ? (11.5 – 22.7)

10/01 - 14/01 - Levothyroxine 125

14/01@24.00 – Pregnyl (???)

gombicka
17. jan 2012

What Happens After an Embryo Transfer?

Once you complete your embryo transfer, you will have approximately 1½ weeks to wait before a pregnancy can be detected. The following tables outline an approximate timeline for what happens during a successful pregnancy after a 3-day transfer (3dt) and a 5-day transfer (5dt).

3-Day Transfer

Days Past Transfer (DPT) Embryo Development

One: The embryo continues to grow and develop, turning from a 6-8 cell embryo into a morula

Two: The cells of the morula continue to divide, developing into a blastocyst

Three: The blastocyst begins to hatch out of its shell

Four: The blastocyst continues to hatch out of its shell and begins to attach itself to the uterus

Five: The blastocyst attaches deeper into the uterine lining, beginning implantation

Six: Implantation continues

Seven: Implantation is complete, cells that will eventually become the placenta and fetus have begun to develop

Eight: Human chorionic gonadotropin (hCG) starts to enter the blood stream

Nine: Fetal development continues and hCG continues to be secreted

Ten: Fetal development continues and hCG continues to be secreted

Eleven: Levels of hCG are now high enough to detect a pregnancy

5-Day Transfer

Days Past Transfer (DPT) Embryo Development

One: The blastocyst begins to hatch out of its shell

Two: The blastocyst continues to hatch out of its shell and begins to attach itself to the uterus

Three: The blastocyst attaches deeper into the uterine lining, beginning implantation

Four: Implantation continues

Five: Implantation is complete, cells that will eventually become the placenta and fetus have begun to develop

Six: Human chorionic gonadotropin (hCG) starts to enter the blood stream

Seven: Fetal development continues and hCG continues to be secreted

Eight: Fetal development continues and hCG continues to be secreted

Nine: Levels of hCG are now high enough to detect a pregnancy

Zdroj: http://www.nyufertilitycenter.org/ivf/embryo_tr...

luciita
17. jan 2012

Ahojte dievcata, dufam ze sa mozem k vam pridat. Nam schvalili IVF minuly rok. 06/01 bol manzel na dufam poslednom krvnom teste a netrpezlivo cakame na list z kliniky ktoru sme si vybrali. Ako dlho to vlastne trva kym sa vam ozvala klinika?

gombicka
19. jan 2012

@luciita ahoj vitaj medzi nami. Ked si pozries paru prispevkov vyssie, napsiala som tam cely postup v mojom pripade. Od kedy moja gynekologicka poslala papiere, ubehli asi tri mesiace, a potom som dalsich 6-7 cakala na samotne IVF.

lienka_1
19. jan 2012

@luciita Ahoj! My cakame od septembra a zatial nic 😖 Boli sme iba na jednej informacnej prednaske.

luciita
20. jan 2012

No my sme zacali s vysetreniami minuly rok okolo marca kedy nam zistili ze manzel ma azoospermiu, a na ultrazvuku sa ukazal nejaky zrast ale po biopsii nastastie potvrdili ze spermie su tam ale sa nedokazu dostat von. Od vtedy sme boli na roznych krvnych testoch, 06/01 mal manzel posledny. Takze asi ani nemusim cakat ze nam nieco pride z kliniky do konca januara ze? Inac schvalili nam 1 fresh cycle a 2 zmrazene. Toto cakanie je strasne, neviem ako si mam naplanovat dovolenku, neviem kolko dni volna budem potrebovat na samotny treatment, som z toho dost na nervy, ale vyzera to tak ze podla vasich cakacich dob sa do konca roka aj tak nic diat nebude 🙄 😝

gombicka
20. jan 2012

@luciita tazko povedat, ako dlho budes cakat. Zalezi od tvojho counilu. Moja kolegyna dala ziadost, o mesiac bola na klinike a o 2 mesiace na to mala treatment. Zato ja cakam fakt asi pomaly rok. Co sa tyka planovania, fakt tazko povedat, ja som si nechavala dovolenku na koniec roka, lebo som sa nadejala, ze sa to vsetko stane do konca roka...a nakoniec to bolo zbytocne. Teraz mam marodku. Tyzden som doma.

luciita
20. jan 2012

Ved prave ze ta neistota a cakanie su na tom najhorsie :(. A ty vlastne cakas na trasfer alebo si uz po? prepac ale nerozumiem celkom tvojmu prispevku 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre