Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

mmmonca
21. júl 2010

Ahojte, chcem absolvovat IVF v sev. Irsku. Moze mi niekto poradit? Aka je doba cakania?

mmmonca
4. aug 2010

@mzuzka Mohla by ste mi povedat, ako je to s IVF na Slovensku? Ako dlho tam treba byt aky dlhy cas to zaberie? Necitala som vsetky prispevky, ale IVF ste si platili, alebo nie?

sisajojo
autor
14. nov 2010

Ahojte ano navzdy na Slovensku ,uz nastastie aj pracovne vytazena,tak vsetko je ako ma byt..tesim sa ,ze sme doma huraaaa.este si niaky cas popracujem a zacnem znovu nekonecny kolotoc a pojde sa do martina po babatko 😀 ako sa mate vy dievcence ??

gombicka
13. dec 2010

ahojte dievcata, je tu nejaka aktivna adeptka na IVF v Anglicku? Rada by som sa podelit s nazormi a skusenostami vlasntne este s neskusenostami, kedze som to neabsolvovala, ale uz mam ziadost a len vypisat a podat...

andulka00
15. jan 2011

ahoj gombicka. chcem sa ta spytat,kde si zobrala ziadost. pretoze aj ja chcem ist na ivf v anglicku,ale vobec neviem kde zacat. ak mozes tak porad dakujem

pitipitipa
15. jan 2011

@saxana ahojky...ty si sa tu dlho neozvala...mate parik, ci dievcatka alebo chlapcov?? ako sa mate...vsimla som si, ze si v uk...tiez som...som chcela pokecat s maminou dvojcat v uk... 😉 ozvi sa, ak budes mat cas

gombicka
16. jan 2011

@andulka00 ahoj. tak najprv som bola u GP, ktory ma poslal na gynekologiu. samozrejme, ze vsetko to strasne dlho trva. To bolo asi tak pred 2 rokmi. Medzitym som absolvovala kopec krvnych testov, laparoskopiu, Clomid (na podporu ovulacie), no vsetko nic. Tu ziadost mam z gyn oddelenia, kam chodim. Pre teba to vsetko moze mat rychlejsi spad, ale musis rovno povedat, ze skusate aspon 2 roky. Inac sa s tebou zaoberat nebudu. A zacni u svojho GP.

andulka00
20. jan 2011

ahoj. Dakujem ti. Ja skusam uz velmi dlho ivf. Uz som mala 6 ivf a vsetko marne. Vobec netusim,kde je chyba. Najhorsie na tom je,ze mi nik neporadi ake testy si mam dat urobit. Uz som z toho taka zufala. Ja mam len moznost ivf,lebo mam nepriechodne ..... uz mam 38 rokov a som ☹

gombicka
20. jan 2011

@andulka00 ahoj, a to si ich mala v UK alebo na Slovensku. Prepac, ale neporozumela som. a ake testy ti doteraz porobili? A kde?

andulka00
21. jan 2011

Ahoj. Ja som bola na Slovensku. Je to tam lacnejsie a rychlejsie. Praveze nemam porobene ziadne testy. Vzdy mi povedia,ze je vsetko ok. Ak mozes porad ake testy si mam dat spravit a kde dik 😒

gombicka
21. jan 2011

@andulka00 co sa tyka IVF, tak neviem...ja sama sa na to chystam, ale co som tu citala, tak tu dievcata pisu cosi o genetike a inych testoch. poslem ti link na temu.
Ak budes tuna ziadat o IVF, tak asi radsej nehovor, ze si uz nejake mala na Slovensku - a hlavne nehovor, ze si ich mala 6. To by asi mohli rovno zamietnut - ale nie som si ista.

gombicka
21. jan 2011

andulka, tak pozri si toto: https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/ake-vysetrenia-pomozu-k-uspesnemu-ivf-ket/
este to cele prestudovane nemam ☹ ale v aprili by som si na nejake chcela ist. Inac tuna mam spravy iba hormonalny obraz, ktory je OK. A preco sa nedarilo? Nechcelo sa prijat?

andulka00
23. jan 2011

Ahoj. Ja som mala hormonalny obraz ok. Skratka vsetko bolo ok. Ale nechcelo sa prijat a vobec neviem preco. Asi potrebujem nejake hlbkove testy,a to neviem ake su. A tu v Anglicku,dufam,ze mi dake spravia. 😖

gombicka
25. jan 2011

@andulka00
ahoj, a dala si si doma robit aj take testy ako hematologia, imunologia, reprodukcna imunologia a genetika?

Tu je link o reprodukcnej imunologii, o ktorej testy sa teraz snazim aj ja. Ako, to zatial neviem. Ak to mas, daj mi prosim vediet, co ti povedali. U nas to vraj robia iba v Prahe. Tu su centra, ale neviem, kolko to stoji sukromne a neviem, ci NHS to robi.

http://www.hfea.gov.uk/fertility-treatment-opti...

gombicka
1. feb 2011

@andulka00 dnes som bola odniest referall, a trosku som bola sklamana, ked mi povedali, ze mi NHS preplati len jeden cyklus v roku. Druhy mozno az na dalsi rok.

gombicka
1. feb 2011

@pitipitipa ahoj, ty si bola na IVF v Anglicku? Mozem sa spytat, ze kde? na ktorej klinike?

pitipitipa
1. feb 2011

@gombicka ahojky....nebola som na ivf v anglicku....len sem nakukla, lebo som hladala tehulky s dvojcatami v anglicku 😉

sisajojo
autor
5. feb 2011

cauko kocky co mate nove?? 🙂

gombicka
5. feb 2011

@sisajojo pekne ta tu opat vidiet? Ako na Slovensku? Ja som si tento tyzden dala ziadost, tak dufam, ze to pojde rychlo.. 😅 trosku som vsak bola sklamana, ked mi dok povedala,ze NHS bude hradit len 1 cyklus. Aeste si to s niekym overovala cez phone, a vtedy spomenula, ze 1 pokus v 1 roku. No mne to potvrdit nechcela, ze mi viac info povedia, ked pojdem na kliniku. Kolegyna je so ziadostou asi 2 mesiace predomnou, tak vravela, ze prave teraz je v procese o ziadania o funding cez jej council. Nevedela som, ze to takto funguje.

sisajojo
autor
25. feb 2011

ahoj Gombicka
ja som mala 1 cyklus a potom mi v centre povedala,ze uz vysiel zakom,ze mozem mat aj druhy ,tak som volala tym co ma odporucili na IVF a oni podali za mna ziadost na druhy a ten mi schvalili.a celkom rychlo asi do mesiaca aj skor mi prislo,ze ho mam schvaleny.a myslim,ze to bolo v tom istom roku. 🙂 doma je super uz som bola na kontrole a odporucil jednoznacne IVF,ze nezalezi na tom kolko pokusov som mala v zahranici na slovensku mam narok na cele 3 pokusy.tak este si nieco odpracujem a ideme dotoho.

gombicka
26. feb 2011

@sisajojo tak to drzim palce, nech to uz teraz vyjde

gombicka
17. mar 2011

potvrdene, 4 aprila mam appoitment na kliniku. Tak som zvedava, o com to bude. Dufam, ze cely ten proces bude prebiehat rychlo a este toho roku budem tehotna 😵

millatina
19. mar 2011

Ahojte kočky🙂 Práve som narazila na tuto tému a s údivom čítam že tu v anglicku normálne podstupujete ivf a insemináciu tak ma to zarazilo lebo mne naposledy tu v anglicku povedali ze na ivf alebo IUI nemám nárok lebo som nedovršila vek 39 rokov !! S manzelom sa neuspesne snazime o dietatko vyse roka a pol a začínam mat pocit ze tu v UK som uplne bezradna vobec nijak sa nam nesnazia pomoct a ked mi naposledy povedali ze nemozem ist na IUI lebo nemam este 39 rokov tak som neverila vlastnym ušiam ale vidim ze to asi neplati na celom uzemi UK. Som z toho vsetkeho smutna mam pocit ze vsetko stoji na mrtvom bode a neviem co dalej.

gombicka
19. mar 2011

@millatina to ti kde povedali tu podmienku 39 rokov? a dobre si rozumela? lebo pokial ja viem, tak po 39 rokoch ti to uz praveze NHS hradit nebude a budes si to musiet hradit sama. Zacni u svojho GP, povedz mu, ze za uz viac ako 2 roky snazite (toto je ta podmienka, aby ti to preplatilo NHS - ak povies,ze menej ako 2, tak ti povedia skusat dalej) a on ti zacne posielat na hormonalny obraz, manzela na semen alalysis a mozno ta posle aj ku gynekologovi. Ja som k GPmu ohladom tejto veci prisla rok po potrate - vtedy mu zobral prvy hormonalny obraz a dnes od vtedy obehol dalsi rok a pol.Strasne sa to tu vsetko vlecie. Ale kolegynka na druhej strane sla na kliniku, povedala,ze sa snazia viac ako 2 roky a vzali ju hned.

millatina
1. apr 2011

@gombicka ahoj, ja som rozumela velmi dobre čo mi povedali, potom som to tu ešte našla aj na nejakých forach kde sa na to tiez pytali anglicanky je to tu v oblasti Surrey tak schvalene asi od januara. A všetky vyšetrenia čo píšes sme uz s manželom všetky absolvovali dokonca mi robili aj vyšetrenie na priechodnost vaječníkov a tu informaciu o 39 rokoch mi povedali priamo v nemocnici na konzultácii pre neplodnost. Jedinu možnost čo momentálne mám čo mi ponukli ako riešenie je nadopovat ma nejakymi hormonalnymi liekmi ktore budu vyvolavat tzv.superovulaciu teda ze sa mi vytvori viac ako jedno vajičko čim bude väčšia šanca ze otehotniem kazdy mesiac čo som odmietla. V maji mam dalsi appointment v nemocnici tak uvidim co zase bude☹

gombicka
1. apr 2011

@millatina ahoj,prepac,ale stale nechapem, ake ti to dali infomracie. co sa tyka IVF,tak som nasla toto na stranke NHS:

Who can have IVF?

According to guidelines, couples may be eligible for IVF treatment on the NHS if:
The woman is between 23 and 39 years of age at the time of treatment.
A cause for their fertility problems has been identified or they have had infertility problems for at least three years.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

Mozno ti to len oddialuju, lebo je to otazka penazi. Ja splnam posledne dve podmienky - cize stazime sa uz skoro 3 roky a takisto mam endometriozu. to s tymi 39 rokmi sa mi fakt nezda, lebo ako mozes vidiet, sance u 39 rocnej zeny su uz velmi male a je logicke, ze to uz NHS preplacat nechce.

Moja kolegynka zacina treatment presne dnes a ma 34 rokov. Ja mam svoj prvy appoitment na klinike tento pondelok.

Co pises o tych hormonoch na tu superovulaciu, tak to sa vola Clomid, ja som to brala 2x po 3 cykly, chcela mi to dat este raz na 3 cykly, ale to som uz ja tiez odmietla.Ale skusila som to, no bohuzial, mne to nepomohlo.
Testy na priechodnost mi roblili tiez, prave tie indikovali na nepriechodnost praveho vajickovodu, a preto som sla na laparoskopiu, lebo som si tym chcela byt ista.Laparka ukazala,ze vajickovod nakoniec priechodny je, ale ze mam endo...

millatina
2. apr 2011

@gombicka Ahoj ja viem ze v anglicku v inych regionoch stale plati ze mas narok na IVF ale ja zijem v Guildforde v oblasti Surrey kde konkretne boli na teraz IVF zamietnute kvoli financnemu deficitu kuk sem http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-surrey-117... ..takze bohuzial zijem v zlej oblasti ale zase nerobim z toho velku vedu lebo este stale dufam ze sa nam babetko podari splodit prirodzene. Ja som chcela absolvovat len IUI pretoze manzel ma pomale spermie ale u mna nenasli ziadny problem tak nam by mozno stacil takyto zakrok ale ani to tu nerobia teraz iba ak sukromne a to je tu neunosne drahe. Ale dakujem za info, dufam ze vam sa to podari drzim palceky🙂

gombicka
5. máj 2011

OK, takze v aprili sme to zmeskali, dufam, ze uz nas teraz zoberu....

lienka_1
22. máj 2011

@saxana Ahoj! Aj my sa chystame podstupit IVF na Sk. Co som citala, tak ty si to stihla vsetko za 2 tyzdne? Mala si kratky protokol? Nebala si sa letiet tak skoro po transfere? Prepac, ze ta zasypavavam tolkymi otazkami, ale vrta mi v hlave velmi vela veci. Je to nase 1.IVF, tak vlastne neviem, co vsetko mozem ocakavat. Aj ked niekedy mam pocit, ze cim menej viem, tym menej stresujem 😀
Prajem Ti bezproblemove tehotenstvo! 🙂

gombicka
22. máj 2011

@lienka_1 ahoj, ty zijes v Anglicku a ides robit IVF na Slovensku? Alebo tomu zle rozumiem?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre