Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

majkabb
19. okt 2009

ahoj sisa ,,,velmi ti drzim palceky 😉 ja si myslim ,,ze sda neda robit nieco inak je to podla mna o velkom stasti ,,a hlavne mysliet pozitivne ,,ja viem taketo rady.. 😒 ......no ale hlavne sa drz a mysli na to ze budes mat babo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

gaby0205
19. okt 2009

sisa moc moc drzim palceky,
holky bola som na 20tt scan a cakame dievcatko 🙂 ale moja mala ma jednu ladvinu trocha mensiu ako druhu 😒 DR vraveli ze sa nemusim strachovat ze sa to da liecit antibiotikami alebo ono sa to upravy neskor ale aj tak sa strachujem. Asi to mame geneticke lebo moja segra tiez mala 20week scan v stredu a tiez jej babetko ma jednu ladvinu mensiu. Tak snad budeme v poriadku. A tiez moja placenta lezi dost nizko tak este sa moze posunut ale ak sa neposunie do 3mesiacov tak budeme mat cisarky ☹ co ja sa velmi obavam. tak dufam ze ste vsetky v poriadku .pekny denxx

majkabb
21. okt 2009

gaby super ,,,dievcatko...gratulujem ,,hlavne nestresuj ,,vsetko bude v poriadku ,,to vsetko sa do konca tehu spravi ,,moju znamu strasili ,,ze ma la ma tiez nieco s ladvinami a do konca sa vsetko upravilo a zas inu strasili ze bude mat silno postihnute dieta a narodilo sa jej zdrave dievcatko a uz ma 2 roky a je v poriadku ,,,,takze hlavne nestresuj a uzivaj si tehu.............
ja uz nic nevladzem som ako slon ,,ani sa zohnut ,,no proste nic..........................

gaby0205
21. okt 2009

Ahoj majka, no ano verim tomu ze mala bude v poriadku. Moja sestra co je tehu tiez jej male to ma, a DR vo svajciarsku jej vraveli ze sa nemusi stresovat lebo to sa potom napravi a ked nie tak ked sa narodi daju nam antibiotika a malo by to byt v poriadku. No uvidime. Zajtra ideme k Dr a ten nam o tom viac povie.tak som zvedava. Majka aplacenta ti lezala na dobrej pozicii? lebo moja lezi velmi dolu ale vraveli ze este sa moze pohnut, no vsak ak nie budem mat cisarsky.ale tak som kludna a nestresujem 🙂

babule, mzuzka kde steeee 😲

majkabb
21. okt 2009

gaby ja som mala placentu v poriadku ,,ze je tam kde ma byt.....ale nestresuj to sa spravi, neprospieva to tebe ani malej...a cisarsky nie je az taka pohroma ,,,,som zvedava co ti zajtra povedia ,,,daj vediet .....

sisajojo
autor
24. okt 2009

ahojte kocky.ako sa mate?majka ako sa citis?gaby jasne ,ze vsetko bude ok 😎 a zuzu ty ako?babule ja som totalne k.o robime 12 hodin denne a nohy od kolien dole si vobec necitim ,ale musim polavit,aby som bola v pohode,lebo sa zoderiem ako pes a nic z toho nebude.dajte mi este niake rady aby sa to tento krat podarilo.ja uz neviem co este mam robit .hlavne po transfere .prevy krat som lezala doma a zila som ako zakliata princezna a druhy krat sme sa k tomu ani nedostali.vlastne ak vsetko bude ok tak budeme vkladat az na 5 den,co je asi trosku vacsia sanca nie? 😅 aby sa tam krpane poriadne zahryzli 😠

majkabb
26. okt 2009

ahoj kocky ,,tak my sme vcera cely den boli v nemoznici ,,mala som vysoky tlak a bolo mi straaaasne zle myslela som ze omdliem....tak ma budu pozorovat kazdy 2 den a ked sa to neukludni tak to moze byt preeklampsia a to znamena ukoncit tehotenstvo co najskor ,,, 😢 ale uz som v 9 mesiaci tak si myslim ze by sme to s Mareckom zvladli .....teraz cakam na midwife ma mi prist zmerat tlak... ale je mi tiez dost divne a fucim jak lokomotiva.....

gaby0205
26. okt 2009

AHojte kokcy, sisa ty nam hlavne relaxuj, oddychuj a nenamahaj sa privelmi fyzicky aby vsetko dobre dopadlo. A co to robis ked musis byt 12hod denne na nohach?

Majka zlatko tak to mi je luto no snad nam budes v poriadku. A ake priznaky ma ta priklampsia? neboj uz si na konci a potom uz len marecko tu bude s nami very soon 🙂 jeeej ake to bude krasne ked ho budes mat pri sebe 😉

ja som ok holky, len casto mam krce ale to je asi normalne, a hlavne ked mam placentu tak nizko. Inac t aladvinka mojej malej bude musiet byt asi liecena antibiptikami ale neobavam sa lebo zevraj by malo byt vsetko v poriadku. Tak snad to tak bude. pekny den babulky 😉

majkabb
26. okt 2009

jaj kocky tak ja zas musim ist do nemocnice ,,bola tu midwife a mam stale zvyseny tlak ,,A svrbenie po celom tele tak mi musia zabrat krv a monitorovat Marecka aj mna ,,dufam ze tam zas nebudem dlho ,,vcera 4 hodky ,,tak som zvedava ako dlho dnes!!!!!!! a ak to neprejde tak vyvolavacka , joj bojim saaaaaaaaaaaaa 😅 😅

gaby0205
27. okt 2009

majkaaaaa moc moc drzim palce, budem na teba mysliet. good luck with everything. ved ty to dokazes ty si sikula 😉

sisajojo
autor
27. okt 2009

cauko cauko ..gaby stojim na nohach na linke a vyrabam hnusne cheesecaky a kolace 😝 ale uz som zrezignovala,povedala som ,ze nemozem tak dlho robit ,lebo nevladzem,ale je to v poho teraz koncim normalne 2.30 ako mam.majka drzime palce jasne a neboj bude to ok.uz sa nevieme dockat kedy sa ti narodi 😀

majkabb
28. okt 2009

ahoj kocky dakujem ,vam ,,takze sopm doma este k tomu mam aj chripku 😠 z krvi mi zistili ze preeklampsia to neni ale ze mam vela zlce ,,tak kazdy tyzden mi to budu merat a ked na buduci tyzden to iste tak vyvolavacku ,,,ja sa uz z toho zblaznim!!!!!!!!!!

gaby0205
28. okt 2009

Chuda majka, no neboj ty nam snad to nejako zvladnes do konca..len mysli na maleho ake to bude krasne ked pride na svet 😉 majka ja som taky blazon do zdravotnictva..co je preklampsia? 😀

Sisa, no pri cheescakekoch ? hmm mnam mnam take ja mam mos rada. Ale viem si to predstvyt ake je to narocne pre teba stat na nohach tolko hodin 😒 no snad to nejako zvladnes a bude dobre . 🙂

Kocky optrujte sa mi

pocul niekto nieco o mzuzke? snad je v poriadku

majkabb
28. okt 2009

to ma nieco spolocne zo cievami ,,ale tiez presne neviem co to je ale je to velmi nebezpecne ,,aj prer matku aj pre babo,,priznaky su vysoky tlak ,,opuchy ,,svrbenie tela,, ,,,,ved ja na to myslim a najradsej by som ho uz mala pri sebe ..... 😵
Sisa ty tak tvrdo nepracuj ale setri sa kvoli babu!!!!!!!!!

mzuzka
28. okt 2009

ahojte, ja sa hlasim po dlhej dobe, mali sme so svistikmi troska problemy, ale uz to hadam bude v pohode, zatial sa to uzstalilo, chodim pravidelne na sono krcka, beriem lieky a oddychujem. svisti su v poriadku, len mne ten postihnuty krcok zacal robit problemy. o 2 tyzdne musim ist aj na colposcopiu, kvoli biopsii, lebo zacal pracovat, tak hadam to dopadne dobre.

siska, tesim sa , ze uz to zacalo, ak nie si v pohode, chod na marodku, mas narok pocas celeho IVF na platene volno. full platene, poslem ti link.

Having a child through IVF (in vitro fertilisation)

It is unlawful sex discrimination for employers to treat a woman less favourably because she is undergoing IVF (in vitro fertilisation) treatment or intends to become pregnant. You will be entitled to paid time off for antenatal care only after the fertilised embryo has been implanted.

http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandwor...

majka - o 3 tyzdne skor porod, zase nie je az tak skoro, cize ak to je mensie zlo, tak ho treba zabsolvovat.mmne ssa eman narodil v 35tt a je v pohode.

gaby, gratulujem k princezne a tiez zdielam majkin nazor, niekedy vystrasia len preventivne a nic sa nedeje. 😒

gaby0205
29. okt 2009

Zuzi ahoj, no ani neviem co to vsetko znamena colposcopia..hmm no snad nam budes v poriadku. Opatruj sa nam . xxx

majkabb
31. okt 2009

ahoj kocky ,,,zuzi dufam ,,ze budete v poriadku ,,drz sa !!!!ja sa mam zatial celkom fajn az na tu chripku ,,no ale uz to snad nejak zvladne me do konca ,,teeraz cakam na midwife ,,ma prist a ideme spisat birth plan,,tak som zvedava ,,stale rozmyslam nad epiduralkou ale fakt neviem,,mozno si ju tam napisem ,ved odmietnut sa da vzdy 😵 tak sa kocky drzte .....a pekny vikend 😵

sisajojo
autor
3. nov 2009

ahojte ,ako sa mate kocky?? 😀 pochvalte sa

majkabb
3. nov 2009

ty sa chval sisa ,,ako sa mas ? uz mas nejaky datum ,,kedy ides na kontrolu?
ja sa mam uz dobre ,,uz som zdrava ,,a cakam ,,to cakanie je hrozne!!!!!!!!!!!!!! 😖 nekonecne ,,#
a co zvysne tehulky ako sa mate?

gaby0205
4. nov 2009

Caute babule,
siska ako sa mas?
Majka som rada ze ti je uz lepsie. baby ja som vcera bol ana tour na maternity dep. v nemocnici kde mam rodit ale ja neviem mne sa tam velminepacilo. Bola som dost sklamana. Hlavne z toho ze na izbe je nas 6 co porodilo a stale sbabetkami, predelene nejakym platnom..aj tak ziadne sukromie.A pocula som ze labour v tej nemocnici je dobry ale after care nie moc, kedze nemaju cas a maju malo midwife 😒 tak rozmyslam ze pojdem private after care. labour by NHS a priavte after acre..je to hne na tom istom poshodi. A stoji to £850 na noc. no keby som chcela vsetko priavte tak ma to stoji £5000 😖 a na to nemam. Co myslite?ake su vase nemocnice? toto ma byt jedna z naj v Londyne ale neviem neviem 😒

sisajojo
autor
4. nov 2009

cauko bauko 🙂 ja od dnes pycham menopur a v stredu za tyzden mam 8 den stimulky a idem na prvy scan 🙂 tak mi prosim ,prosim drzte palce,aby tam vobec nieco rastlo 😖 neviem ,neviem stale som niako negativne voci tomu naladena ,stale neverim,ze sa to podari..je to otrasne,mala by som byt super naladena a stastna a verit ,ale vidite sami aka som pesimistka..prepacte za tu depku,ale cim je to blizsie tym horsie 😒 aj vy ste to mali?

samia28
4. nov 2009

ahojte kocky,neprispievala som sem ale citam vas.
momentalne sme na waiting liste na iui a ivf.kedze doteraz sa nam podarili len cysty.
siska,ty stimulujes na ivf?cez nhs?ci privat? drzim palce aj na nohach,nech mas krasne vajka.viem cim prechadzas,tiez som si menopur uzila 2cykly

majkabb
5. nov 2009

gaby ja som radsej nebola ,,ale mam kamosky a tie si chvalili ,,ze maternity je dobra....tak to necham tak .ja by som asi private nechcela ,,ved ten 1-2 dni vydrzim aj tak a ja chcem ist domov ako rychlo sa bude dat!!!!!!no ale vies to je na tebe ako sa rozhodnes...
sisa no tak co sa deje musis sa tesit ,,vies dobre ,ze depky ti to len zhorsia!!!!!!!! 🙄 musis sa premoct ,,ja viem lahko sa to hovori ,,ale ja som sa tesila ,,ze budem mat babo a pozri uz o chvilu rodim!!!!!!
vitaj samia ,,drzim palce ako dlho musis cakat???????????vies aspon priblizne

sisajojo
autor
5. nov 2009

viem majka ,viem, to bude tym buserelinom,vies som tak viac menej v prechode 😠 tak som ako stara baba naladova 😀 ,ale to prejde ja sa o to osobne postaram a bude samozrejme dobre 😎 ahojky samia28 ja idem cez nhs a ty sa chystas tiez?

majkabb
6. nov 2009

ja viem,,ale ty to urcite zvladnes!!!!!! 😵 musi sa to teraz podarit!!!!
zvysne tehulky ako sa mate? zuzi ako si dopadla s tym vysetrenim ,,su mimi v poriadku????????

samia28
6. nov 2009

ahojte hviezdy,ako sa mate?vraj sa caka okolo 18tyzdnov,najprv musime ist na 3iui a potom ak nic tak 2ivf.tiez ideme cez nhs.ale manzel je uz nervny,uz na mna tlaci,aby sme sli privatne na ivf.on mi chudacisko musel pichat tie injekcie,prvy mesiac 27 inj a druhy uz len 12.uz som reagovala,len mi okrem vajka narastli aj 2 cysty.jedna uz zmizla a druhu vraj budu napichovat a vysusat.takze teraz mame prestavku od hormonov.zakazali nam dalsi cyklus a sme nacakacke..

sisajojo
autor
6. nov 2009

samia to je niake cudne ,mna hned posielali na ivf ine moznosti ani nespominali 😖 a to je velmi dlha doba.asi zalezi v akom si county ,lebo tu v somerset je cakacka 4 tyzdne..

saxana
6. nov 2009

Ahojte kocky, uz som medzi vami davno nebola, tak sa hlasim. Sisa ono by to malo byt podla diagnozy, ked je sanca IUI tak ta poslu najprv na IUI a ked vidia ze je to zbytocne podla diagnozy tak rovno na IVFko. No a cakacie doby podla lokality a teda samotnej kliniky. My sme sa teraz trochu nalietali, no a som celkom rada ze tento mesiac uz zostavame tu.
Siska, drzim moc palce, uz to predsa musi vyjst. Nam sa to zase trochu posuva na februar - prinajhorsom marec a to si uz rozhodne pojdeme pre babatko 😉

majkabb
9. nov 2009

ahoj kocky ako sa mate???????????ja stale cakam ,,mam uz tlaky a bolesti brucha... ,,takze sa maly asi pripravuje ,,uz to chcem mat za sebou...... 😝

gaby0205
9. nov 2009

jooj Majkaa tebe sa nam to blizi 😀 jej ako ti zavidim ze tvojho anjelika stretnes uz coskoro 😉 aj ja chcem! viem viem musim byt trpezliva.

Siska drzim moc palce a neboj podari sa 😉

Ahoj Saxana, marec je za rohom 😉 a kdeze si sa nam nalietala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre