Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

bambuliatko1
6. aug 2009

Dievcata, ako je to s hradenym IVF v UK - myslim, ovplyvni nieco ci je zena zamestnana, ci pracuje na permanenty kontrakt atd. alebo je pre vsetkych?
Dakujem, gratulujem vsetkym tehulkam 😵

majkabb
7. aug 2009

Gaby ,,mame sa fajn ,,vsetko je v pohode ,,ja som na zaciatku akurat nemohla spavat ale nevracala som 🤐
Bambuliatko ,,ked si to hradis nema na to vplyv ci si zamestnana alebo nie...proste je to privatne a tam neberu ohlad ci si zamestnana 🙄

gaby0205
12. aug 2009

ahojte kocky, kde ste vsetky? asi ste uz na Sk co? no my sme sa rozhodli zrusit nas vylet do BA koncom augusta a nechceme riskovat lietanie a hlavne teraz ked mi naozaj nie je dobre ba horsie ale nevadi pre babo vsetko pretrpim 😀

tak boli sme na scane vcera a dostali sme sokujucu spravu ba aj nasa fertility Dr bola v shoku..my sme si mysleli ze sme v 6 tyzdni a oni nam oznamili ze sme 11 🙂 a mi ze a to ako? no viete tak skratka story je taka ze : 2 jula sme isli na folicle tracking scan kde nam mali zistit ze ci ten Clomid co som brala koncom Juna ci pomohol a ze ci ovulujem..tam nam povedali ze ovulujem a ze mam zviest manzela a pracovat na babetku vecer a potom rano 🙂 tak sme pracovali a mne potom asi po tyzdni zacalo byt zle..urobila som si test a bol positivny tak som si myslela ze konecene sme tehotny..mne je zle iba od zaciatku Jula takze som mala dovod si mysliet ze som v July otehotnela..no a nas DR v soku a vravi ''no vy ste nas ani nepotrebovali Mrs 😀 vy ste zpocali bez nas 31.5.09 presne na nasom 1 svadobnom vyroci a to som nemala ani sajnu ze ja som cely Jun uz bola tehu 😀 sranda nie ? tak sa este doteraz vystesujeme,,,len este pockame dva tyzdne a potom uz povieme celemu svetu ze sme tehu 😉 kocky ja som vam tak stastna, aj nam print fotku zo scanu a babo ma hlavicku, ruky anohy no je to cele cudne...ja som z toho paf ked som to vydela ..nadhera...neuveritelne

kocky moc moc vam to vsetkym prajem a myslim na vas, majte krasny den 😉

mzuzka
12. aug 2009

gaby, ved to je uuuplne uzasne, krasne. gratulujem, velmi a drzim palceky nech ste zdraviiii. no pozri ako si ma krasne predbehla. takto ste si k valentinovi zariadili darcek. a sup sup tyzdne do pasu

gaby0205
12. aug 2009

no Zuzi..ty vsak ja SOM Z TOHO V SOKU...AKA SOM BLBA ZE SOM NEZISTILA ZE SOM BOLA V 4tyzdne tehotna no povedz 😀

termin by mal byt koncom Februara zaciatkom Marca 😀 ako sa citis?

mne je ti stale a stale horsie na vecer..rano je v pohode ale vecer ledva prezivam 😒

mzuzka
12. aug 2009

to je podla mna v pohode,ze si to nezbadala a hlavne lepsie. ked som bola tehu prirodzene, tiez som nic nevedela. a hlavne nestresovala. teraz, ked som tie uplne prve tyzdne vedela, vsetko som sledovala, vysrtrasilo ma snad uplne vsetko a hrozne som stresovala. teraz, uz je to po psychickej stranke lepsie.
po fyzickej, no, som strasne unavena stale.velmi.

bambuliatko1
12. aug 2009

mzuzka, krasa, gratulujeme ti vsetky, drzte sa🙂

sisajojo
autor
13. aug 2009

ahojte dievcata ,gaby gratulujem ..vidis tak sa to podarilo a dokonca este lepsie ako sme mysleli uz si veru predbehla aj zuzku 😵 tak to je super babule.ja cakam na telefonat od lekarky z bristolu ta mi povie ake davky menopuru budem mat a potom sa aj pomalicky vsetko zacne rozbiehat ,ale zase bude cakat na telefonat od sestry zdravotnej..baby doma si idem dat tetanovku lebo uz je viac ako 10 rokov odkedy som bola naposledy,myslite ,ze to nebudem mat niaky vplyv na lieky ktore budem mat potom na ivf?

mzuzka
13. aug 2009

no siska, to cakanie fakt najhorsia vec na vsetkom. to je fakt hrozne , ale vsetky tym akosi musime.co uz. drzim palceky, nech uz fon vyzvana 😉

tetanovka by sa vzajomne podla mna nemala ovvplyvnovat z liekmi na IVFko. su to hormony a vakcina, nezvisle pracujuce v organizme, ale to je moj subjektvny nazor. ved sa spytaj pred podanim, budu hadam vediet.

majkabb
17. aug 2009

ahoj gaby ,,gratulujem ,,to je uplne perfektne!!!!!!!! 😵 😵 😵
sisa drz sa urcite to vyjde ,,len mysli pozitivne!!!!! 😵 😵 😵

sisajojo
autor
18. aug 2009

caute kocky ako ide zivot??ja som sa dockala telefonatu a povedala mi,ze uz prisli vysledky z londyna a maje vysledky boli na nic.vraj vajecniky nepracuju ako by mali su lenive a moje vysledky su na hranici neplodnosti. ☹ blbe ,viem,ale ideme aj tak do toho povedala ,ze mi da 300 menopuru a uvidi sa.v sobotu cestujeme domkov na slovensko na 2 tyzdne tak si aspon vyvetram hlavu..

saxana
18. aug 2009

Ahoj Sisa, to mi je luto, ale urcite chodte do toho, ved na tom prvom IVF si vytvorila dost vajicok pokial sa pamatam
a vkladali ti dve, tak to nemoze byt take zle. Vies aky je tvoj FSH hormon?
Nevies aky test Ti robili v Lodyne? Nebol to AMH test? To je test co ti povie aka je tvoja ovarian reserve.
Ja sa uz tiez neviem dockat dovolenky na SK. My cestujeme az tu dalsiu sobotu 😉

majkabb
19. aug 2009

SISA ja si myslim ,,ked ti to zabralo pri prvom ,,tak preco by nemalo teraz ,,neboj ,,bude to dobre!!!v dnesnej dobe medicina dokaze robit zazraky 😵 😵 😵
aj aj by som sla domov ,,uz tak dlho som nebola naposledy v zime a este dlho nepojdem ,,pocitam niekedy na buduci rok v jari 😅

gaby0205
20. aug 2009

Caute kocky, Sisa neboj ja uplne suhlasim s babami...zazraki sa deju ved pozri co sa mne stalo a to som neovulovala 8mesiacov za sebou a DR mi vraveli ze ani tak skoro nebudem a pozri tyzden po tom co to povedali som ovulovala...takze ozaj zazraky sa deju. Moc moc drzim palce!

jej babulky aj ja by som tak moc rada isla domov a ako majka ani ja nepojdem tak skoro 😒 a tak rada by som lebo moja naj kamoska porodila minuly tyzden babo Nikolasa a tak som sa tesila ze si ho cuddle..no aj ja to vydim az niekedy mozno na buduc rok na jesen.. Pekny den holky xx

majkabb
24. aug 2009

ahok kocky nejak to tu je mrtve!!!kde ste ?uzz na SK???????
ja uz len 7 tyzdnov do prace 😲 parada ,,uz sa mi tam vobec nechce !!!!!!

gaby0205
24. aug 2009

AHoj majka, tu sme 😉 no vacsina je na Sk ale babam zavidim...

no mzuzka snad ta prezije tu csetu autom co maju naplanovanu, daj nam vediet zuzi coa ako. Pekny trip ti prajeme 😉

Dnes o 3pm idem na 1st 12TT scan tak sa s manzelom tesime jak blchy 😀 ale neviem ci mozeme zistit aj sex babetka??? asi nie este ze je priskoro?

pekny den babulky

saxana
24. aug 2009

este sme tu, ale coskoro uz balime 🙂 Uz si neviem tie 30 teploty ani predstavit, dufam, ze az tolko nebude, lebo mame same vybavovacky 😒
Gaby, uz 12tt? ale to leti. Nas caka prva konzultacia v centre, tak sme tiez zvedavi.

majkabb
24. aug 2009

jej gaby to uz je 12tt ,,pohlavie vam nepovedia ,,aj ja som chcela ale az v 20tt ,,vies sme v uk oni to tu beru ako na beziacom pase ,,sup ,sup a podme dalsia ,,ja som si ten 12tt scan ani velmio neuzila ,,tam hlavne zistuju kolko je miminiek a srdiecko ci bije a vlasntne presny termin porodu ,,to je asi tak vsetko!!!! ale je to krasny zazitok 😵 😵 😵
no sazana ,,ja som rada ,,ze som tu a nie doma ,,neviem ako by som zvladla tie horucavy ,,nezaavidim baba tehulkam na sk 😝 😅

gaby0205
24. aug 2009

noooooo baby uz 12tt ale to straaasne ubieha ze...joj uz su mi aj veci male musim ist nakupovat tuto sobotu..lebo vsetko je velmi tight na mne 😀

baby a na tom prvom ante natal stretbuti mi co bude robyt midwife? kedy mi budu zistovat ten down syndrome atd?

Saxana no aj tebe to ubieha tak len moc drzime palceky a neboj tento rok je tak plodny ze az az..tak aj ty nam budes tehu coskoro 😉

majkabb
25. aug 2009

😵 gaby testy ti budu robit okolo 16tt ,ja som si to nedala robit ,,s manzelom sme sa dohodli aj keby bolo nieco zlle (nedaj BOZE) tak by som na potrat nesla aj tak ,,tak nam to prislo zbytocne!!!,,,,midwife ti vlastne nebude robit nic len tlak a moc a jak sa citis a to je vsetko ,,brali ti uz krv na antibodys a cely krvny obeh? to sa robi skor ......
aj mne sa zda ze tento rok je plodny a vela zien ktore nemohli mat dlho babo tak otehotnelo ,,napr. moja kolegyna sa snazili 15 rokov mala za sebou asi 4IVF a treraz otrehotnela prirodzene 😵 😵 😵

gaby0205
25. aug 2009

ahoj majka, no ano mas pravdu tento rok je velmi plodny vcera som zistila ze dalsia kamoska je tehu v 5tt a mojho kolegu zena v 4mesiaci 😀

no vcera sme boli na 12tt scan a vsetko vyzera v poriadku, taktiez mi brali krv na dawns syndrome. tento stvrtok stretavam prvy krat midwife a zevraj mi bude brat krv ale neviem na co lebo ja som sa s nou osobne nerozpravala..ale niekto mi vravel ze mi zoberu okolo 0.5l krvy co podla mna je strasne vela a neviem ci to je pravda 😒 Majka co to znamena to antybodys? to je to RH analysys? este mi len brali na dawn syndrom tak neviem.
To s tou kolegynou tak to je parada, musi byt strasne stastna! 😉

saxana
25. aug 2009

Ahojte, Majka ved aj v tejto teme ste dokazom toho, ze tento rok je plodny, tak dufam ze aj my so Sisou Vas nesklameme 😉
Gaby, nemusis sa bat 0.5 litra krvi Ti urcite nezoberu 🙂 co by s tym robili- 😀, to ani pri darcovstve krvi az tolko neberu

gaby0205
26. aug 2009

Dobre ranko, no ved to nejaka babena to niekde pisala ze je brali 0.5l co sa mi nepozdavalo 😉
no lebo urcite mam low Iron a musim ho top up vitaminami ale ja blba som si kupyla take drahe organicke a nemozem to prehltnut lebo potom ma napne a aj tak vyvracam ☹ mne je stale zle a kazde rano vracam aj ked nemam co tak nejaku zltu vodu a uz ma aj svaly v podbrusku z toho napinania a vracania bolia..snazim sa pribrat ale nejak mi to nejde.no a zaludok/brucho ma boli neprestajne us 7 tyzdnov tak len dufam ze s ami to polepsi teraz ked uz idem na 13tt aby som si to teohetenstvo aj mohl auzivat lebo momentalne som nanic..ledva spavam. No ale co neurobime pre nase babetka 😉

ano ano saxana ako vravis, uz len ty a Sisa a mame klub tehu 😉 ja verim ze sa vam to obom podari! pekny den.

majkabb
26. aug 2009

tak tak ,,urcite sa to podari ,,teraz ste na rade 😵
ten odber je na cekovy krvny obrraz ,,ci mas vsetko v poriadku a protilatky to je asi fakt to rh analys!! neviem ,,
gaby to musi byt hrozne ,,ja som ten zaciatok prezivala velmi dobre,,nemala som ziadne problemy ,,ale ty to urcitre vydrziz!!!!!!! 😵 pre babo vsetko!!!!!!!!!

gaby0205
26. aug 2009

Majka, ano pre babo vsetko ale aspon keby sa mi trocha ulavilo..vobec nespavam a potom chodim do roboty od rana do vecera (no este dobre ze som accountant a mam office job..inac by som asi bola viac unavena...zaludok ma boli a svaly v podbrusi ☹ a stale citim ako keby mi v strede hrdla nieco zapladlo a nechce sa pohnut prec od tial..ale som si ista ze tam nic nie je..len to je takypocit.. a este k tomu zuby ma zacali boliet, a to mam prehladky u zubara velmi casto, ktory tvrdi ze moje zuby su v poriadku! no teda vsaj ja som taky INVALID 😕 a to som velmi zdrava a nikdy som nemala ziadne vazne problemy! 😎

majkabb
27. aug 2009

ja sa z toho zblaznim ,,to je fakt zaujimave ,,ze niektore zenske musia tak trpiet 😠 ja mam asi stastie ze nemam ziadne problemy ,,fakt by som to priala kazdej!!!!!!!! dufam ,ze ta to uz coskoro prejde a zacnes si tehotenstvo uzivat plnymi duskami!!!!!!!!!! 😵

gaby0205
27. aug 2009

no ved to ze moja svagrina a segra su tiez v 3mesiaci a oni nic..happy ako lastovicky, ziadna pain 😕 no ale ja som stastna za nich\!

dnes som bola prvy krat s midwife a brala krv na vselijake mozne testy, ale nastastie to nebolo ''0.5l'' 😀
pekny den Majka
no a kde su holky s nasi skolky ?

bambuliatko1
27. aug 2009

Sisa, neboj, tie vysledky len potvrdzuju, ze IVF bolo pre vas to spravne rozhodnutie xxx Drzte sa kocky🙂

majkabb
2. sep 2009

cau kocky ,,kde ste ??????????vsetky uz na SK??????? 😵 😵 😵

majkabb
2. sep 2009

cau kocky ,,kde ste ??????????vsetky uz v SK??????? 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre