Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

sisajojo
autor
9. nov 2009

ahojte ..majka drzime moc palce uz to asi pride kazdu chvilku ,tak budeme na teba mysliet,aby si to mala rychlo za sebou ,aj ja sa tesim ,niako sa mi popravuje nalada a zacinam dufad,ze z toho aj nieco bude 😀

majkabb
10. nov 2009

ahoj kocky ,,dnes som bola na kontrole ,,tak 24.11 mi budu pretrhavat membranu a ked do 26.11 neporodim tak uz hned v ten den idem na vyvolavacku ,,nechcu aby som pretahovala ,,maly je velky a aj kvoli tomu ze to je IVF,,,tak mam 13 dni left ,,no mozno porodim aj skor ,,to by bolo lepsie ,,uz ma to nebAVI .............
Sisa to je dobre ,,ze uz mas lepsiu naladu urcite to pomoze!!!!!!!!!! 😵

sisajojo
autor
10. nov 2009

MAJKA TAK TI DRZIME PALCE,MALEMU SA NIAKO NECHCE ASI MU JE TAM DOBRE U MAMICKY V BRUSKU 😉 TO TI VERIM,ZE SA TI NECHCE UZ VLACIT ZO SEBOU TO BRUSISKO A RADSEJ BY SI UZ TLACILA KOCIK 😀 TAK PHUJ ..PHUJ..NECH SA VSETKO PODARI ,JA SA TESIM S TEBOU

gaby0205
11. nov 2009

Majkaaaa budeme na teba mysliet moja, len sa nam pekne drzkaj a vsetko dobre prajeme. neboj vsetko dobre dopadne 🙂 Majka jak ze ti budu pretrhavat membranu? preco? a ako to prebieha. baby ja som PUK z takychto veci 😀

majkabb
11. nov 2009

dik kocky ... 🙂 gaby to je nejaka blana na krcku maternice ,,a ked ju pretrhnu tak by to malo urychlit porod ,,moja znama to mala rano o 10 a o 4 poobede jej to uz zacalo .....tak som zvedava!!!!!! ale najradsej uz by som to mala za sebou......

gaby0205
11. nov 2009

no tak drzim moc palceky ... neboj uz cochvyla stretnes svojho drobceka 😉

samia28
11. nov 2009

Ahojte kocky....
majka, drzim palce, nech ti to zbehne rychlo a bezbolestne.... 😉
myslim, ze to natrhnutie membrany je len doslovny predklad z anglictiny.... 😉 po slovensky je to prepichnutie plodoveho obalu, to strcia cez vaginu, krcok maternice ihlu a prepichnu ten obal, kde je baby......zacne ti odtekat plodova voda a mali by zacat kontrakcie, otvarat sa krcok maternice
no dufam, ze ti to ozaj vsetko urychli....
siska, ako pokracujes s injekciami? ako vajka?? scan??

sisajojo
autor
12. nov 2009

ahojte kocky ...scan dopadol dobre mam tam niake folykulky a vypada to tak ,ze aj rastu 😲 v piatok mam dalsi scan a potom sa uvidi kedy bude EC uz sa vazne zacinam bat 😕 som na marodke,lebo ked dlhsie stojim sa mi nafukne brucho a mam obrovske tlaky na vajecnikoch,tak mi doporucili aspon trochu pomarodit 😀 😀 tak sedim na vajkach a oddychujem 😎

gaby0205
12. nov 2009

siska tak super sprava, drz sa nam a snad aj cochvyla sa budu diat zazraky 😉 a dobre ze si na pN len nam oddychuj, niekedy mam pocit ze aj ja to potrebujem pri tych mojich bolestiach 😒

majkabb
12. nov 2009

jej sisa ,,super ,,neboj ty to zvladnes a urcite sa to podari!!!!! len pekne oddychuj a hlavne sa neboj 😵

sisajojo
autor
12. nov 2009

dakujem vam babky za podporu,nech to uz dopadne akokolvek 🙂 aj vy sa opatrujte a davajte na svoje bruska pozor

majkabb
12. nov 2009

samozrejme ,,ze to tentokrat dopadne dobre ,,neboj zazraky sa deju!!!!!! 😉

saxana
12. nov 2009

Ahojte, Sisa to je super, tak daj vediet v piatok ako si dopadla. Majka Tebe sa to uz ozaj krati.
Gaby, lietali sme do Prahy a Bratislavy cca kazde 2-3 tyzdne, aj v CAR v Martine si asi myslia, ze sme za rohom a ze po kazdom vysledku priletime na konzultaciu. Ono to fakt nejde, uz tak chodime ako keby sme tu pracovali na tyzdnovky 😲 Takze sme sa nikam zatial nepohli.
Zuzka ako sa mas? Uz som Ta tu davno nevidela. 😉

majkabb
13. nov 2009

ahoj kocky ,,tak uz sme v noci mysleli ze to zacina a nic preslo to ,, 🙄
saxana a to sa vam oplati lietat hore dole? mne by sa asi nechcelo....
zuzka kde si?

saxana
13. nov 2009

Majka, mame aj nejake ine vybavovacky ale v Blave a tiez zubara, nakolko ono sa to vzdy nakopi vsetko naraz ☹ Najprv sa nam ten Martin zdal vcelku OK, ale mysleli sme, ze uz na prvej konzultacii spravia aj potrebne vysetrenia a dalsi krat uz mozeme ist na to a nie ze nas budu natahovat a po kazdom vysledku chciet vsetko konzultovat osobne 😒 Na to ze sme uz vsetko absolvovali tu, sa mi to zda zbytocne.

majkabb
13. nov 2009

no to ti verim,,ako dlho to este potrva???????????musi to byt pre vas strasne!!!!!

sisajojo
autor
13. nov 2009

caute kocky..tak mame celkom pekne foliky je ich 8 takych dobrych velkych ,v nedelu mi budu volat,ze kedy bude odber ... 😀 nemozem uverit tomu,ze oni rastuuuuuu 😀 😀 😀

mzuzka
13. nov 2009

ahojte, vidim ze siska sa uz rozbehla, 8 je uplne super pocet.

majka ty uz to budes mat za chvilku za sebou, an sa nenazdas, my sme take cakatelky, od zaciatku na nieco cakame, najskor na mrsku, potom na stimulku, potom na test, potom nech prekrocime prve rizikove tyzdne, na konci zas ledva cakame na porod 🙂
take maminky, cakatelky 😀

saxana, tak ja som prekvapena, neviem ci je to tym, ze som uz ku krajkovi chodila, ale my sme teda boli vybaveni na sup. a konzultacie cez email a telefon. ale drzkam palceky, nech sa dockas rychlo valentina a darceka.

gaby, ty nestresuj, vsetko bude OK, neboj.

nasi chlapci su uplne v poriadku, velki, zivi, zdravi.... zivi myslim pohybuju sa, kopcuju, na scan e vzdy vyvadzaju a grimasuju. doki ich vola cirkusanti 😀 hlavne marko, ten sa vie teda popredvadzat. so mnou je to trosicka horsie, ale vraj aspon do toho 35-36 tt by som mohla vydrzat, no tak uvidime.

saxana
14. nov 2009

Ahojte, Siska no super, to je krasny pocet. Vidis, ze kazdy cyklus je iny a ty si prave natrafila na ten spravny 😉
Majka, rozhodli sme sa, ze v januari, februari ideme na to, vysledkov uz mame az az, nie je dovod nezacat IVF, kedze vsetky potrebne vysetrenia mame vratane laparoskopie, hormonalnych profilov, spg. atd.. A davat si robit dalsie testy - ci som niekedy prekonala chlamydie alebo test na alergiu proti spermiam, podla mna uz nema vyznam, pretoze ked zistia ze som prekonala aj tak je vysledok IVF a ked zistia ze mam alergiu na spermie, tak tiez je vysledok IVF. A ked ziistia, ze nic nemam tiez je vysledok IVF, kedze a nam to stale nepodarilo prirodzene. Tak co riesit 😲
Zuzka, to bude teda urcite tym, ze Ta poznaju. Ja som si to tiez tak predstavovala, ze spravime testy ak budu potrebne hned na prvej, prip. druhej schodzke a potom sa dohodneme telefonicky, ze ideme na to, ale ked som volala doktor povedal, ze je 10 druhov IVF a ze nam to potrebuju vsetko povysvetlovat, tak len osobne. No myslim, ze uz za sebou mame toho dost a ze sme nespadli z jahody, tak staci povedat aky typ protokolu, ci ISCI, PK a pod. a kedy zacat a ake lieky a to je na par minutovy telefonat - dokonca v slovencine 😝 Takze sme boli velmi sklamani a riesime teraz ine centrum.

sisajojo
autor
15. nov 2009

cauko bauko ...nany tak ideme na odber v utorok 9.30 😵 bojim ,bojim..teraz uz fakt,ze ako to cele dopadne 🤐 velmi by som chcela pk ,ale musim mat min.4 oplodnene vajicka tak drzte palce. zuzka davaj na seba pozor,deturence su ok tak sa opatruj ty.jasnacka gaby,ze vsetko bude ok ako hovoria baby.a saxana ,ani vo sne by ma nenapadlo,ze to vsetko bude takto,ja som si tiez myslela,ze to bude raz dva.o akom centre premyslate?

gaby0205
16. nov 2009

Ranko babule...
sisa nasa tak to je uplne super s tymi folikulami,,,neboj neboj teraz sa to podari..musi sa 😉
Majka tak ty sa nam drz, jej danenky ty nam uz budes cochvyla maminka 😀 jej ale som exciting za teba 😉
Saxana, no tak to s tym centrom ma mrzi nechapem ako nemozu chapat ze ono ked niekto zije v zahranici tak cestovanie bude zlozitejsie...a ake centrum mas na mysli teraz?
Zuzi tak tvoji drobci su ok 🙂 super super..len sa nam opatruj. Uz ani casto nechodis na modrykonik tak snad si ok 😉

pekny den babule ..moc sa za vas vsetky tesim

sisajojo
autor
17. nov 2009

ahojte tak sa poctivo hlasim ..mali sme krasnych 8 vajicok ..uzasne to som naozaj necakala,teraz nam uz zostava sa len modlit aby sa pekne delili ako maju a aby sa pekne zahryzli ..rozvrtali ma poriadne ,aj trosku krvacam a brucho ma boli ako pri ms,tak som na paracetamole.vo stvrtok budu volat ci sa niake oplodnili ..uz nam zostava len cakat na ortiel.a vy ako dievcence..dufam,ze ste tuto temicku poriadne zaplodnili 😀 😀

majkabb
18. nov 2009

ahoj Sisa ,,to je krasne ,,tak teraz uz len sa modlit ,,velmi vam drzim palce 😵 😵 😵 a budes mat pk? vlastne to sa uvidi vo stvrtok!!!!!!
my ete stale nic uz ma aj bolesti presli ,,tak uvidime,,,snad uz sa malemu bude chciet co najskor!!!!

sisajojo
autor
19. nov 2009

ahojte ,kde ste vsetky..?? 😵 dnes nam volali a z 8 vajicok boli vhodne na oplodnenie 4 a tie sa vsetky oplodnili a zajtra nam budu volat ,ci su vhodne na pk.. 😝 takze dobree spravy ,ak nebudu vhodne tak sa nic nedeje a zajtra je transfer 😎 drzte palce zase vas budem informovat.

majkabb
19. nov 2009

ahoj SISA ,,to je krasne ,,,uz budes mat mimiska o chvilku v brusku ,,myslim na vas ,,teraz sa to urcite podari a poriadne sa zahryznu a zastanu tam 9 mesiacov 😵

saxana
19. nov 2009

Siska, super spravy, za chvilku nam budes tehulka 😉 🙂 My sa coskoro chystame na vstupny pohovor, rozhodli sme sa pre Brno. Da sa tam aj priamo letiet a je to blizko aj z BA, tak sme zvedavi aky bude postup tam. Uz sa tesime, lebo sme stratili dost casu od minuleho IVF-ka, ale aj tak som sa este na to moc necitila a chcela som skusit este aj alternativnu medicinu. Teraz sme uz uplne pripraveni sa pripojit k Vam tehulkam 😉

saxana
19. nov 2009

Majka, si ma predbehla. Tesne 😉

majkabb
19. nov 2009

😀

sisajojo
autor
19. nov 2009

majka aj ja pevne verim,ze to dobre dopadne a zajtra uvidime ,ze ci bude pk.a co marecek,niako sa mu krpcovi nechce von..vraj sex je na to dobra medicina,kamaratke to zabralo 😀
saxana mozno ste aj dobre urobili o brne som uz vela citala a robia tak aj ten nativ,na to chodi vela zien,lebo je to omnoho lacnejsie .asi na tom brne nieco bude 😎

majkabb
19. nov 2009

no nechce sa mu nejak ,,my to mame tazketen sex.. ,mojmu manzelovi sa nechce ,,leb mi vravi ,,ze tam je Marek a je mu to blbeQQQQQQQ

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre