Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

sisajojo
autor
8. máj 2012

@luciita tak drzime palce 🙂

luciita
10. máj 2012

Dakujem sisajojo 🙂, dnes rano bol moj 7 dnovy scan, dopadol celkom dobre si myslim, podla toho co hovorila sestricka, lavy vajecnik 14 vajicok a pravy 12, povedala ze je to pekne cislo a ze pravdepodobne nebudem musiet brat velke davky liekov. Poobede sa to ma prezentovat lekarom a ty rozhodnu o mojich davkach. Zajtra by mali volat manzelovi a booknut termin na jeho prehliadku, tak som zvedava ze kedy konecne sa zacne nieco diat 😝

aniak81
11. máj 2012

@sisajojo Ahoj,zijem v Nottingham a v utorok ma caka transfer embria 😀 .Vela som si presla tak ak by ste mali otazky a budem vediet odpovet tak velmi rada pomozem 🙂

luciita
14. máj 2012

Drzim palce aniak81!

luciita
20. máj 2012

Ahojte baby, v pondelok nam volali z kliniky ze vraj mm chybaju 2 krvne testy, cystic fibrosis a karyotype test. Cely tyzden sme sa snazili zistit ci tento test mame, somozrejme ze nemame lebo podla nhs nemocnice kde nam krvne testy robili to nepotrebujeme, vysledky by boli tak o dalsich 8 tyzdnov a ja nie som v takom psychickom stave aby som cakala dalsie 2 mesiace na nejake krvne testy ktore vlastne ani nie su pre nas dolezite! Ako to bolo na vasich klinikach musel to vas mm absolvovat? Nakoniec nam na klinike povedali ze je to nase rozhodnutie, tak chapete? Cely tyzden nas stresuju a nakoniec to nie je potrebne, nemohla nam to povedat hned v pondelok?

@aniak81 Ahoj ako sa citis?

luciita
21. máj 2012

Hm asi si tu pisem len sama pre seba :(((. Ale dnes dobra sprava, mame termin na MESE/TESE buduci utorok 😵

sisajojo
autor
24. máj 2012

@luciita u nas na klinike moj manzel tie testy nepotreboval 🙄 tak asi je to vsade inak

luciita
24. máj 2012

Vsak ani mi sme to nakoniec nepotrebovali. Chcela som sa ta opytat ako si to riesila v praci, teda ako pracujes full time. Isla si na sicka, alebo dovolenky?

sisajojo
autor
28. máj 2012

@luciita ja som prvy tyzden stimulky chodila este do prace a potom som bola doma na PN (dala mi ju moja GP)
az do testu,ale robila som vo fabrike ,kde bolo vela namahania.Nikdy to nevyslo ,vzdy to bolo biochemicke tehotenstvo 😒 teraz posledny krat som sa rozhodla ,ze to spravim inak 4 dni po ET som bola doma inak som stale chodila do prace.A podarilo sa 😀

luciita
30. máj 2012

@sisajojo velmi obdivujem ze si cez to presla 3x a chvala bohu sa to podarilo. Ja zacinam downregulaciu buduci mesiac ale psychicky som na tom nie velmi dobre, som strasne precitlivena, vsetko ma rozplace, a o tehotnych kamaratkach ani nevravim. Ako sa ti podarilo prekonat sklamanie? Inac vcera sme uspesne absolvovali, teda manzel odber spermii a vraj ich maju dost, tak aspon jeden krocik za nami.

sisajojo
autor
31. máj 2012

@luciita neviem ,niako to preslo same ,snazila som si zamestnat mysel niecim inym ..

gombicka
8. jún 2012

@sisajojo ahoj moja, necitala som este vsetky prispevky, a dlho som tu nebola, a vidim, ze si v tehu...tak to som strasne rada a drzim prsty, aby to dobre dopadlo. Mozem sa spytat pomimo? Myslis,ze to bola otazka stastia, alebo to bolo slovenskym pristupom? Myslis, ze na slovensku je to s vyssou uspesnostou? myslis, ze sa oplati ist radsej domov?

gombicka
8. jún 2012

inac, ja som vo faze cakania...a psychickeho utlmu...nesnazim sa na to mysliet, lebo do dalsieho kola idem az koncom roka. O nedlho tu budu olympijske hry, tak zase zamestnam mysel niecim inym....

sisajojo
autor
11. jún 2012

@gombicka urcite to bude tym ,ze sme sa vratili domov ,aspon si myslim ,som tu taka uvolnenejsia ,bolo to cele take ine ako v uk..Ja som nakoniec bola v Brne.Slovensky pristup sa mi zdal lepsi ako v uk(aj ked sme tam len absolvovali prve vysetrenia a tak ,ale su to zdieraci za vsetko chcu penize) ,ale horsi ako v cechach.Tak sme sa rozhodli pre Brno a bolo to vsetko super.Aj muz ked porovnaval ,povedal,ze v Brne to bolo najlepsie.V Cechach sme si to hradili vsetko sami a vyslo nas to tolko ako ked nam to mala preplacat poistovna na Slovensku.Aale neviem ci to bolo stastie.Teraz som bola uplne v pohode a chodila som aj do prace.

gombicka
12. jún 2012

@sisajojo tak to je super, tesim sa spolu s tebou. Dik ze ten tip na Brno. Ak dojde k najhorsiemu, tak nad tym Brnom pouvazujem. Z Londyna je tam priame spojenie, takze super.
Nemozes mi pripomenut, aku si mala diagnozu? uz si velmi nepamatam....ja mam endometriozu, nikto sa tu tym nezaobera, uz zacinam mavat z toho aj bolesti, neviem, co mam robit. Pohravam sa s myslienkou ist znova na laparku, ale s tym, ze ak nieco najdu nech mi to uz odstrania ale teraz by som sla sukromne (z prace mam Bupu) a nie cez NHS ako prvy krat, kde mi nikto skoro nic nepoveda, nevysvetilt...

A mozem sa spytat, kolko vas to v tom Brne vyslo?

sisajojo
autor
13. jún 2012

@gombicka ja mam endometriozu tiez ,4 stupen a cysty na vajecnikoch boli samozrejmost ,ale po 7 hodinovej operacii (to uz bola tretia v poradi) a kompletneho zreparovania vnutornosti sa mi uz nespravila ani jedna cysta a ani endo sa nevratila . 😝 v Brne to bolo do niakych 1500€ aj s liekmi (tie som si zohnala sama cez net,alebo v lekarni ).Bolo to IVF-soft.

gombicka
15. jún 2012

@sisajojo vsetky tri operacie si mala na Slovensku, alebo aj v UK? Pamatam, ze si mi spominala, ze si mala laparku v UK, no neviem, ci to bola iba diagnostticka, alebo ci ti to aj odstranovali. Mne totiz pred 2 rokmi okrem diagnozy nerobili nic.

sisajojo
autor
16. jún 2012

@gombicka ja som mala prvu laparku kontrolnu,hned o 2 mesiace na to mi odstranili cysty ale boli uz velke jedna mala 8cm a uz bola akoby strcena do vajecnika ..vsetko pekne odstranili ale pri tom zakroku zistili,ze mam hrube crevo prilepene o maternicu.Tak mi naplanovali tretiu operaciu ,lebo tam uz musel byt aj iny lekar a to mi aj brali kus creva co bolo prilepene (tam zistili ,ze endo napadla aj crevo z vnutra a na colonoskopii nebolo vidiet ,az ked ma otvorili )aj znovu niake cysty sa mi spravili aj maternicu cistili a endo bola odvtedy prec a nevratila sa.Vsetko bolo nastastie v uk ,lebo keby mi to robili tu na Sk tak uz by som nemala ani maternicu a ani vajecnky.V UK mi vsetko zachranili a dokonca mam normalnu ovulaciu vsetko ako ma byt ,ale aj tak mi povedali,ze po tych zakrokoch uz otehotniem len s Ivf.Moj gynekolog tu na SK mi potvrdil,ze takyto zakrok by mi tu nikto tak nespravil 😝

lienka_1
16. jún 2012

@sisajojo Ahoj Sisa! V Brne ste boli v Reprofite? My o nom velmi intenzivne uvazujeme. Mame za sebou 2xIVF a 1xKET. Vsetko sme absolvovali na Sk ako samoplatci. Schvalili nam jedne pokus aj tu v Uk, ale medzitym sme boli v Prahe na imuno a ja tvorim protilatky proti trofoblastu, takze som dlhodobo na prednisone a cakame, keby sa vysledky daju do normalu. Medzitym nam mozno prepadne schvalena ziadost, takze budeme musiet rozmyslat zase nad samoplatcovskym pokusom. O Reprofite som citala vela dobreho a ako pisala gombicka, mame aj priame letecke spojenie, co je super!
Blahozelam k tehu! Nech Vam to vsetko stastne dopedne! 😉

sisajojo
autor
17. jún 2012

@lienka_1 ahoj..dakujem aj ja dufam ,ze to uz tento krat dobojujeme ..ano ,boli sme v Reprofite a tak isto mi tam dali prednison a uzivala som ho az do teraz ,uz som ho mohla vysadit.Mne ho dali preventivne,lebo som mala 2x biochemicke tehotenstvo,mozno aj vdaka tomu som ostala tehotna.Mne Brno odporucila kamaratka a nelutujem ani sekundu.Bolo to IVF soft,ale reagovala som ako pri normalnom IVF.Vsetko trvalo dokopy 2 tyzdne a musela som tam ist dokopy 2x na odber a na vklad.

gombicka
17. jún 2012

@lienka_1 ty moja nad Brnom este nerozmyslaj, lebo ti tu nic neprepadne...neboj, uvidis, stimulujeme spolu!
@sisajojo si mala prilepenu maternicu ku crevu? minuly rok, uz je to asi rok a pol, co som bola na sukromne vysetrenie u velmi dobreho gynekologa v KE. Ten mi povedal, ze aj ja mam dozadu ohnutu maternicu a prilepenu o crevo. Vtedy som si uvedomila, ze asi je to ten dovod, preco ma casto naduva. Ale to mi zatial nikto nepotvrdil. Takze vravis, ze vsetky operacie si mala v UK? Ale to uz vlastne bolo davno..tak to je super, ze sa ti endo uz nevratila! A to si mala asi vsetko cez NHS, vsak? Mne je trochu zahadou, ze preco mna vobec neriesili dalej. Iba mi povedali, ze sa u mna potvrdila endomatrioza, lebo nasli loziska a to je vsetko. A to je uz 2 roky tomu...

sisajojo
autor
18. jún 2012

tak to je aj mne cudne 😠 ja som mala asi stastie na lekara ,ten sa ma ujal a staral sa az do konca a bolo to vsetko cez Nhs

aniak81
18. jún 2012

tak baby mne to nevyslo a ani mi ziadne embria nezamrazili ☹ vizitu mam az v auguste a uvidime co nam povie doktor,asi budem musiet celu tu proceduru podstupit odzaciatku.Ale poradime si s tym a dufam ze to uz vijde 🙂 Teraz sa snazim na to nemysliet a zregenerovat sa.

lienka_1
18. jún 2012

@aniak81 ☹ ☹ ☹

gombicka
19. jún 2012

@aniak81 to mi je luto...nevzdavaaj to, uvidies, ani nie dlho a budete traja.

sisajojo
autor
20. jún 2012

@aniak81 raz sa to podarit musi ,aj ked je to hrozne ,stale ten kolotoc 😝

saxana
28. jún 2012

@sisajojo Oficialne gratulujem aj v tejto teme. V kolkom si tyzdni? Reprofit je ozaj dobra volba, mozem potvrdit. Mne davaju moje dvojicky zabrat, takze som uz myslela, ze tato tema ani nie je 🙂

sisajojo
autor
28. jún 2012

@saxana dakujem ,ale najde sa par ludi co pise sem 😉 ja sa velmi tesim ,ze budu 2 hadam to dobre vsetko dopadne ..som 18tt

saxana
1. júl 2012

@sisajojo urcite vsetko dobre dopadne po tolkom snazeni 🙂 Uz vies aj co cakas?

sisajojo
autor
2. júl 2012

@saxana este nie ale na buduci tyzden to uz budem vediet ,potom sa pochvalim 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre