Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

majkabb
23. apr 2009

Mzuzka ,,dakujem..ja som vysadila cipky cyklogest uz pred 3 alebo 4 tyzdnami ja si to uz nepamatam!!! 😀 😀 😀 ja som ziaden spraj nepouzivala ale ked si spominam ,,tak Sisa ano ale myslim si ze Bruselin...ty si v UK? a kde ste?????????ta platba zalezi podla post codu ,,kde sa nachadzate ,,pretoze v UK nie je jednotna cena za IVF. my sme vo Walsale je to prri Birminghame a nas celkova platba vysla £3800 ,,pretoze nam to NHS nepreplatila ,,pretoze manzel uz ma deti ....svine!!!!!ale uz teraz to je jedno 😵

sisajojo
autor
23. apr 2009

ahojte kocky..mzuzka ja som mala spray buserelin,potom menopur a potom cylogest.ale asi to ma kazdy inak.mzuzka a co neskusis sa dozvediet ci by vam neschvalilo nhs zdarma??majka hormony nic ako by som ich ani nemala ,akurat tie zavaly tepla,ale to je asi tak vsetko..do prace budem chodit stale.mozno po transfere zostanem zo 2 dni doma a potom idem normalne fungovat,aj ked stojim cely den na nohach .dufam,ze to tento krat bude bojovnik 😉 a nevypadne ako prvy raz 😠

mzuzka
26. apr 2009

ahojte,dakujem za odpovede.my sme boli v sobotu na SR, v heliku a v juni by sme mali zacat kratky protokol tam.NHSka nam to neschvali,z rovnakeho dovodu ako tebe siska.takze ee. tu v UK sme v London a na Slovensku Prievidza.drzim palecky majkynmu babatku, nech to dotiahnete do zdraveho konca a siskin bojovnik nech zvitazi ten najsilnejsi.inak majka,platila si celkom dobru sumu.nam by to vyslo cez 5tisic. 3200 len IVFko a plus lieky a odbery okolo 2000

sisajojo
autor
28. apr 2009

ahojky mzuzka prosim ta nezabudni mi poslat ten cennik ak budes mat cas..dakujeeem a inak ako sa mate holky?? 😉

majkabb
1. máj 2009

ahoj kocky ako sa mate??????????Sisa ako pokracuje stimulka ,,,nevies este kedy by si mala mat odber?????????? uz sa to krati co???????? 😵 u nas nic nove ,,cim sa fajn ,,nemozem sa dockat na ten dalsi scan ,,az 12.5 ..sice je to iba tyzden a nieco ,,ale som strasne nedockava!! 😀 😀 😀 😀

bambuliatko1
1. máj 2009

Ahojte kocky😉
Mzuzka, ako to budete casovo zvladat, ked idete na IVF na SR? Co je to kratky protokol? Drzim pasticky !!!

mzuzka
1. máj 2009

teraz cez dlhy vikend si splnim podlznosti co sa tyka posty.slubujem. 🙂

mzuzka
2. máj 2009
mzuzka
2. máj 2009

no cennikz mate v emailoch.

co sa tyka toho ako dlho planujem byt na slovensku,no tak plan je taky,ze na 5den po zacati decapeptylu a gonalu mam prist na 1.odber krvy a sono. cize den pred tym mi staci priletiet na slovensko,picha sa maximalne do 16 dna,potom odber,3-6 zrenie embrya/ja si dam asi predlzenu kultivaciu tak6/a na 3den po transefere mozem letiet nazad. takze suma sumarum byto malo byt max 20dni

sisajojo
autor
2. máj 2009

ufff to si napisala zuzi. 😝 diky za cennik kuknem si ho.tak to neni az take strasne ako sa zda. ved ano tu gp stoji za prd.u nas nic nove dokopy,len som bola na odbere krvy a podrzte ma 😖 krv som do centra posielala postou v obalke.tak to uz je vrchol co sa tu nedeje,ale co narobime ,ideme z dobou 😀

sisajojo
autor
2. máj 2009

o a este vam prajem peknu sobotu ,ja letim ku kamosom tak paaa 😀

mzuzka
2. máj 2009

siska, tak tu ma fakt nic neprekvapi,mne zas vcera povedali, ze mi vysledok rozboru marekovho vyteru z pindura poslu v SMS. no ked to preposlem krajkovi do heliosu,bude sa asi chytat za hlavu 😀

bambuliatko1
2. máj 2009

mzuzka, dakujeme😉 Drzime pasticky k babatku! Tak to sa vazne da postihat krasne, aj ked musis dochadzat, az sa mi to zda nepochopitelne, verim, ze Vam to vyjde! Robil Ti GP smear, ci si bola na gynekologii? Sisa, GP...., krv postou? Mzuzka, vysledky sms? Tak to uz hej...

mzuzka
2. máj 2009

prosim pekne smear mi robila sestricka u GPho na normalnej posteli,cize ziadna koza a zadok vo vzduchu.zospodu mi tlacila postel zadok tym padom som nemohla riadne otvorit susinu a kym do mna dostala ten lievik, tak mi tak odrela susinu,ze mi ju manzel tyzden fukal 😀

bambuliatko1
2. máj 2009

mzuzka 😀

Vyziadala si si opakovany smear (teda myslim normalne na gynekologii 😀 ), alebo si proste dala na vysledky GP..., teda nurse 😀

saxana
2. máj 2009

Ahoj Zuzka, dakujem krasne za cennik, ozaj to nevyzera zle. Nam sa to mozno trosku posunie z toho augusta. To bol len taky prvy optimisticky plan, ale potrebujem sa este preliecit cinskou medicinou tak uvidim aka bude prognoza.
Ahoj Sisajojo, hovorila som so sestrickou co nas odporucala prvy krat na IVF, bohuzial v nasom kraji striktne schvaluju len jedno, tak povedala, ze to tam vobec nema vyznam posielat ☹ Ale my sme tvrdohlavi, tak skusime oslovit PCT sami, aspon nech to mame oficialne. Potom uz zostava len prestahovat sa do East of England, tam prave zacali garantovat 3 pokusy 😉

mzuzka
2. máj 2009

saxana ak budes potrebovat Suprecur (bruselinovy spray do nosa),mam cele dve balenia v chladnicke, tak sa ozvy.
pripadne aj ina snazilka v UK.

bambuliatko, rovno ma poslali na colposcopy, bud preto ze sa snazim mat babatko,alebo pre Jodie boom,ale v podstate som rada,ze aspon budem vediet na com som.asi prva kladna skusenost s NHSkou tu v UK. inak je vsetko len cez sukromne a samozrejme drahe kliniky.

bambuliatko1
2. máj 2009

saxana, aj ja som citala o East of England, je to asi len od prveho aprila... aspon aky taky pokrok v UK NHS, ze?

bambuliatko1
2. máj 2009

mzuzka, tiez si myslim, ze je to kvoli "Jodie boom", ako si to nazvala, kamoske prvykrat vysiel zle, druhy uz v poho, takze vysledok je, ze je vsetko ok... Ale radsej nech to riesia!

mzuzka
2. máj 2009

dakujem ti velmi , to som rada,ze to moze byt aj plany poplach.dnes som volala so svagrinou,byva na slovensku,mala PAP 3 a nebola na ziadnom vysetreni, vraj len musi chodit kazdych 6mesiacov na vyter a ja mam 2ku, a to vysetrenie pred sebou,tak hadam sa uz vsetko len k dobremu bude uberat. ta sinusoida musi mat zas niekde koniec.ale ked vravis ze to kludne nemusi byt nic, fakt dakujem, si ma potesila.

saxana
2. máj 2009

dufame, ze dalsie kraje budu coskoro nasledovat, ale asi to chvilku potrva, tak s tym radsej nepocitame a planujeme IVF na SK.
Zuzka, neviem este co budem potrebovat, myslim, ze na SK su ine lieky.

mzuzka
2. máj 2009

uvidis, ja len aby ste vedeli ze mam a ak pomoze, rada poslem.

mzuzka
2. máj 2009

pouziva sa pri dlhom protokole.

bambuliatko1
2. máj 2009

saxana, ano, pri tomto systeme sa na to spoliehat neda, treba ist za svojim cielom.
mzuzka, neboj, vsetko bude dobre, ale hlavne, ze to riesia, lepsie, ako keby to mali odignorovat x

mzuzka
6. máj 2009

ahojte spolubojovnicky,mozno uz viete,mozno nie (pre mna to bola nova informacia) ,posielam odkaz na clanok ohladom zdravotneho poistenia UK-SR.
ak niektora chce,formular na E 106 ku mam v pC, poslem na email. hlavne samoplatkyne, ak budeme mat toto potvrdenie, nemusime platit za odbery krvy,za sono a tak. kazde euro sa rata. 😉

http://zzz.sk/?page=pracovanieEU

sisajojo
autor
6. máj 2009

ahojky ,super zuzka to si nas potesila,veru kazde euro je dobre ,hlavne v tejto situacii 😝 ked je to uz aj tu v u.k bieda

mzuzka
6. máj 2009

na pohyboch v diskusii som citala,ze to treba vypisat s rozumom, lebo vraj to nie je povinnost vydat,ale mozu ti poslat vyjadrenie,ze ti to zamietaju.tak treba na par otazok odpovedat tak,aby to bola akoze nutnost mat. no ved to poznate UK a formulare....

majkabb
7. máj 2009

AHOJ KOCKY ..ja nechcem aby ste stracali nadej ale sme v UK a ja som mala operaciu na SK na vlastne naklady ,,pretoze v UK mi to nechceli uznat a preplatit ,,tak neviem ako to funguje!!!!!!!!!! 😠 Ale viete su to blby anglani!!!!!

Inam SISA ako sa mas??????????uz vies priblizne kedy bude odber????????neviem sa dockat 😵 😵 😵
My sa mame fajn ani som si neuvedomila a uz sme v 12tt ,,o chvilu uz budeme mat vnucata 😀 😀 ,,strasne ten cas leti...v utorok idem na scan ,,tak sa nemozem docakat ,,ale zaroven sa aj bojim ,,aby bolo vsetko ok,,ved vies stale sa musis niecoho obavat!!!! 😀 😀 😀 😀

saxana
7. máj 2009

Ahoj mzuzka,
tu E106 Ti vydaju len v pripade, ked pravidelne cestujes zo SR za pracou do zahranicia, napr. do Rakuska, Ciech atd., tzn. pravidelne sa zdrziavas aj na Slovensku. Riesila som to pred tromi rokmi a poziadala som aj tu v Anglicku cez tento formular ale prislo mi zamietnutie s tymto vysvetlenim. Cize nas co tu pracujeme cely rok sa to netyka ☹

mzuzka
7. máj 2009

ahoj saxana,no ja viem, ze je stym problem, ale skusila som to.tak uvidim.napisla som ze 3tyzdne robim a tyzden SR a plus pravidelne cez vikendy domov. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre