Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

gaby0205
2. sep 2009

majkaaa no asi to tak vyzera ze iba mi dve tu strasime...aj ja som ala byt na sk na svadbe ale zial nemozem letiet ☹ ale aspon sa citim trocha lepsie od tohoto tyzdna aj ked som dnes troch avracala ale to nevadi..uz som aj pribrala to co som schudla 😀 Majka kolko si ty pribrala od kedy si tehotna? no ja mam nabeh na slona kedze mam tu hormonalnu imbalance tak sa aj trocha obavam aby som nenabrala too much wight 😒
Asi vsetky kocky su este na sk, myslim ze mzuzka isla s autom tak som dufam ze cesta bola pre nu v poriadku lebo to musi byt narocne. tak kocky ozvyte sa ako sa vam dari. Myslime na vas a drzime palce s treatments.

mzuzka
2. sep 2009

ahojte , ja som sa vcera vratila, veru gaby bolo to narocne,ale nakoniec sme to v stasti a zdravi vsetci zvladli. i ked cestou nazad som uz nevedela ako si sadnut 😒 ale som rada, ze som sa dala v MT nakomplet vysetrit, doki mi aj zistil z coho je to spinenie, dal mi spravne lieky a 2 injekcie a po dlhyych 5 tyzdnoch ja nespiniiim uz tyzden. vcera som uz aj bola zas v robote, dalo sa zvladnut, i ked nad ranom som uz ledva oci drzaqla otvorene, ale zle mi vobec nebolo, ani sa hlava uz netoci, takze hormony sa ustaluju a zacina byt pohoda.
co sa tyka toho kysnutia, na mna asi nemas gaby. na SK vsetci hikali jak male somare, ze aka som siroka 😀
nasi svisti si este nevsimli, ze su dvojicky , oni si rastu uplne osobitne, nezavisle od seba, kazdy sam a su velki. takze ja vyzeram naozaj raz tolko tehu 🙂 niekedy cez vikend hadam vyda hodit foto do albumu.
drzim palecky, tehu a aj cakatelkam. tento tyzden sa mi vidi ide aj saxana do heliku,tak hadam dobre pochodi.

sisajojo
autor
6. sep 2009

caute babenky 🙂 uz som tu v plnej parade a citam citam,ze ste vsetky v poriadku tak sa s vami tesim..my sme prisli vcera do tohoto hnusneho pocasia az sa mi nechcelo ☹ ale uz zajtra nabieham na pracovny tyzden ,tak aj zabudnem ,ze som vobec bola aj doma.u nas vsetko v poho ..zajtra posielam ziadost na ivf a uz by sa mi mali ozvat a ideme na to s 300 menopuru..vsetko samoska zvladneme 😉

gaby0205
8. sep 2009

AHoj Sisa, no welcome back 😉 tak uz len budeme moc moc drzat palce aby vam to vyslo. 😉 a s om rada ze tytakto pozitivne naladena 😅

kocky mne je dnes uz konecne lepsie. len aby mi to vydrzalo. Stael ma boli zaludok ale nie tak velmo youpeee
pekny den

p.s kocky poculi ste niektora o National childbirt trust, rozmyslam ze sa booknem, ma niekto nejake skusenosti? majka co ty?

majkabb
9. sep 2009

ahoj kocky ,,sisa velmi drzim palceky,,len pekne mysli pozitivne a aj ty sa budes tesit ako ti rastie brusko!!!! 😵
gaby to je dobre ze uz je lepsie ,,ono sa to uz teraz moze zmenit a az teraz si zacnes uzivat tehu na plno 😀 ja s tyum nemam ziadne skusenosti a neviem ci to skusim ,,ved rozne activity su aj v roznych child centrach ,k,tak ja to skusim tam,,,jedno mam hned za domom...... 😀 😀 😀

mzuzka
14. sep 2009

ahojte tehulky a jedna skoro tehu. vlastne 2 lebo aj saxana sa coskoro prida. my sme tak ako angl pocasie, jeden den super druhy len misa. uz si na to aj zvykam. joj majka, ty mas uz krasne cisla.pamatam si ked som vas tu prvy krat nasla, bola si zhruba tehu ako ja.ako to rychlo leti.

gaby a ty si uz daj do pasu tie tt,nech je to veselsie. nehanbi sa ze si ma predbehla, si ako raikonnen 😀 ale bol to prijemny ofuk 😀 mily a prekvapivy.

gaby0205
15. sep 2009

ok ok mzuzka no ved uz som tam nieco napisala 😉 a neboj ty ma predbehnes s porodom, budes prva 😀 schumacher! 😉

Ozi moja znama porodila dvojicky, krasne malinke a strasne tichucke 🙂 no mzuzka ake to budes mat pekne a vesle s dvojickami.

Kocky no ja sa uz citim ovela lepsie, dnes ba dokonca idem von s kamoskou, zajtra s dvoma kamoskami.. v piatok ideme na vylet a v sobotu na svadbu... 😀 moj social life is back, taaaak som rada..no este nie som 100% ok stale mam nevolnosti ale som si ista ze sa to utisi.
uz som si kupyla par maternity clothes, baby tento vykend maju dobre zlavy v mamas&pappas tak ak mate zaujem tak kuknite...ono mi sme boli minuly vykend na window shopping len tak aby sme mali prehlad o cenach na nursery staff a furniture a baby ja som bola v soku ono je vsetko taaak strasne drahe! 😒 no ale co neurobime pre nase babetka ? hm?? 🙂

Sisa/saxana tak ako pokracujete? myslime na vas ! 😉

sisajojo
autor
15. sep 2009

cauko kocky .som rada ,ze sa pekne zaokruhlujete a temicka je plodna 😎 ja cakam a cakam a cakam na niaky telefonat ,ale uz nie dlho raz to pride 😀

mzuzka
15. sep 2009

sisa daj cisielko ja ti zavolam, nech ti aspon zvoni telefon 😀 boze tieto nase cakania su raz tak dlhe ako normalne.ale neboj, zachvilu zazvoni, citim to v kostiach 😉

gaby ale vsak este stale nemas pridane v pase tt. to musis zadat termin porodu v profile a tt ti tam naskocia

gaby0205
16. sep 2009

Zuzi ale vsak ja nevidim ani tvoje tt ...ci som slepa? ah jaj 😉

Sisa neboj zazvoni uz coskoro! xxx

majkabb
21. sep 2009

ahoj kocky ,,tak ako????????? 😵 dufam ,,ze stre vsxetky v poriadku ,,Sisa este nevolali??? neboj urcite sa to podari ,,musis verit 😵 mi sa mame fajn ,,uz sa nemozem dockatr ,,teraz sa ten casx akosi vlecie,,este aj do prace chodim ,,este 3 tyzdne ,,ale zase doma by som sa asi od nudy zblaznila!!!!! 😀

saxana
23. sep 2009

Ahojte kocky co nove? Ja som uz 2x stihla obletiet kusok sveta, cez Prahu do Bratislavy - Martina. Prvy krat sme boli len na konzultacii v centre, doktor nevidi problem otehotniet aj prirodzene. Doporucil este nejake testy, takze sme minuly tyzden leteli znova na SK a manzel bol na spg. Ja som si dala tu urobit krvne testy. Teraz cakame na vysledky. No a do toho mi zacali problemy so zubami, takze nase IVFko sa zase odklada a musim znovu letiet na SK k zubarovi za 2 tyzdne a potom znova o dalsie 2. Taktiez si zrejme dame urobit PCT test v Martine a potom sa uvidi, vraj by stacilo IUI. Uz som vsak absolvovala 3xIUI a 1xIVF, tak neviem. Co sa tyka IVF doktor by nam doporucoval skor dlhy protokol.
To mi tu uz vsetky aj porodite, kym sa tam ja dostanem 🙂
Ked si to tak vezmem, boli sme v auguste po 8 mesiacoch na SK a do konca roka sa tam teda nalietame takmer kazde 2-3 tyzdne 😲
Inak dovolenka bola super, vyuzili sme aj tie 2 volne dni co sme mali a boli sme si zajazdit na konoch v prirode, super zazitok, tiez na turistike, viezli sme sa Ciernohorskou zeleznickou a boli sme aj v lesnickom skanzene. Ani sa nam nechcelo naspat. 😉

mzuzka
23. sep 2009

ahojte.
majka tebe to tam krasne pribuda, za chvilu uz budeme fotocky obzerat 🙂 kedy nastupujes maternity? ako sa citis?

gaby za mojim menom mzuzka je 16tt to su tyzdne tehu. napr majka ma za menom 32tt...

cize ak si pridas v nastaveniach termin porodu, naskoci to tam aj tebe.

saxana je jedno kedy, hlavne ze to bude 😅 s kym si bola ? s krajkom? drzim palceky, nech je to tak, ako ma byt.

siska - volai, nevolali, crncrn, to bude asi omyl 😀

majkabb
24. sep 2009

ahoj mam sa fakt dobre ,,len uz sa mi vsetko robi tazko 😀 citim sa ako medved 😀 13.10 koncim ,,to mam ale este dovolenku a maternity mi zacina 16.11 tak uz sa mi to krati ,,stale nemozem uverit ,,fakt to vsxetko strasne rychlo bezi!
saxana drzim palceky ,,teraz to budete mat rusne ale na konci vas caka vytuzene babo!!
sisa ako?????????????

saxana
26. sep 2009

Ahojte, no veru vam to leti tie tyzdne. Ano Zuzka, s Dr. Krajkovicom sme boli, dnes som mu tiez volala kvoli vysledkom, vsetko je uplne v poriadku, aj na prirodzene otehotnenie 😀 , dokonca mam uz aj vysledky FSH odtialto, a tiez v poriadku 🙂 . Tak sa mame rozhodnut, ci absolvujeme este protilatky na spermie a krvny test na chlamydie, aby sme vedeli prip. pricinu alebo pojdeme rovno na IUI alebo IVF. Dokonca si mozem vybrat medzi dlhym a kratkym protokolom.
Tak teraz uz fakt nevieme ako sa rozhodnut.
Zuzka, napadlo ma, podarilo sa Ti ziskat ten formular E106? Zacinam tiez nad tym uvazovat, hlavne teraz ked sme takmer kazdy druhy tyzden na Slovensku, by som si ani moc nevymyslala.
Sisa ako sa dari? Ozvali sa uz?
Majka, dakujem, zacinam nadobudat presvedcenie, ze to uz coskoro vyjde 🙂

gaby0205
28. sep 2009

ahojte babulky..sisa no jejda tak je to skvela sprava ze vsetko je v poriadku a este skvelsia ze citis coskoro sa nieco stane 😉

kocky naco je ten format E106?
Majka kolko si pribrala pocas tehotenstva ak sa smiem spytat.
Zuzi ahoj, no a ty ako sa mi mas? dokedy budes robyt?

sisajojo
autor
30. sep 2009

caute babky
tak 16.10 ideme na to ..ale dufam,ze uz naposledy lebo sa zblaaaznim.. 😠 v robote mame frmol tak nemam ani cas poriadne ist na net.zajtra to dobehnem a vsetko si pekne precitam 😝

mzuzka
30. sep 2009

ahojte, tak fajn ze sa to tu hybe. saxana, veru nepodarilo, ale bola som uz aj na slovensku v VsZP u nas, v PD a tam mi povedali, ze si mam dat ziadost na ustredie VsZP, ze mi zamietli E106 a ziadat to od nich. tak uvidim, ako tam pochodim. dam tu vediet.

gaby E106 je formular, na zaklade ktoreho ti poistovna v UK preplati liecenie v tvojej domovskej krajine. majka, super, ze ty uz zachvilku na matersku, ja planujem od 24.decembra. tam mam este dovolenku do 3.1. ale po dovolenke sa uz asi nevratim. lebo ja si myslim, ze budem ako dva slony. i ked sa mi teraz niako zrazu zastavilo priberanie, dufam ze je to normalne.

siska, tak za chvilku konecne do toho, ten frmol ti len pomoze nemysliet nato a rychlejsie ubehne cas.

majkabb
5. okt 2009

ahoj kocky ,,sisi drzim ti palce ,,urcite to vyjde!!!!!!!!
saxana ,,vy to budete teda mat perne ,,ked bujdete musiet furt lietat 😝 ale co by clovek nespravil!!!!!!!
gaby ja som p[ribrala dost ,,ja som totiz cely zivot mala problemy s vahou,,pred ivf som musela schudnut ,,noa teraz som vsetko nabrala 2krat viac ,,pribrala som cc20kg ,,teraz sa uz radsej nevazim 😅 😅 😅 nechcem aby praskla vaha 😀

mzuzka
5. okt 2009

ahojte, my tiez priberame pekne, zajtra k midwife, mala by mi dohodnut lekar, kvoli porodu, ci zase cisar, alebo prirodzeny...

majka, nechceli ste martina? my tiez mame pre chlapceka marek a chcela som k nemu martin, ale moj mm nechce ani pocut. takze druhe chlapcenske zatial nemame, a dievcatka Lily a Nely. alebo chlapcek a dievcatko Mark a Lily.

siska za chvilku to bude, drzim palceky.vela.

saxi, aj vam, drzte sa, nech pribudne dalsi Uk-Sr medziletovy cloviecik 🙂

majkabb
7. okt 2009

ahoj ,,no ano ,,bol to Martin , ale sme to zmenily ,,Marek je krajsie 😵 to uz tak skoro sA budu rozhodovat ? myslim kvoli tomu porodu? ja som to este s midwife nedohodla?! a to uz o chvilu rodim ,,ale u teba to mozno bude tym ze cakas dve baba..co? 😀

sisajojo
autor
7. okt 2009

ahojky ,majka,zuzka uz sa vam to veru krati 😎 tak vam drzim palce ,aby vsetko hladko prebehlo..hlavne tebe majka ty si prva v poradi 😀 ja sa mam v poho tesim sa z krasneho pocasia 😠 ale tu to uz asi ine nebude,ze?ved sme na ostrove trolov 😀

mzuzka
8. okt 2009

ahojte,
majka tak vybrali ste tie najkrajsie mena , vidim, ze keby ste mali dvojicky mame ulne rovnake pariky mien 😀

takja som mala som ten pohovor s lekarom, definitivne to bude cisarsky, najneskor v 36tt, ak do vtedy vydrzia svistici. uz nebudem chodit k midwife, ale priamo ku gynekologovi, kazde 3tyzdne a vzdy budem mat aj sono zospodu. a kazdy mesiac k GP na prehliadku. takze ma caka pomaly kazdy tyzden kontrola.

tak velmi som chcela rodit do vody, ale hlavne som chcela rodit 😠 mam uz 2 cisarske a tuzila som aspon raz vidiet svoje babatko ako prva a ''byt pri tom'' ale vraj je to velmi nebezpecne pre mna. nemozem mat ani porodne kontrakcie, hned v druhej por. faze musi byt uz anesteza. tak dufam , ze mi to aspon tentoraz bude moct mm nhrat aspon na video, nech aj ja viem, ako to je, ked sa porodnou salou ozve ten uzasny plac, uz som tu 😖
ja pomaly naberam tiez, ale musim si davat pozor, aby som nepribrala vela, lebo kazde kg navyse, je vraj problem.no ale vsak ked uz som to dotiahla az do tehu , tak to dotiahnem aj do porodu 😵

siska drz sa, ty majka si zacni uzivat matersku, oddychuj a uz sa za chvilu tesim na prve fotocky.

gaby0205
8. okt 2009

Ranko babulky,
ahoj Sisa no ale sme o tebe dho nepoculy. drzime palceky a daj vediet co sa deje 😉

No aj ja rozmyslam nad water birth, majka ty? nerozmyslala si nad tym? nepoznas niekoho kto to mal?

Mzuzka, tak si ty len davaj pozor na seba ..ale to vsetko rychlo ubieha co? neuveritelne! 🙂

sisajojo
autor
14. okt 2009

caute babule ako sa mi mate??tehulky nase? 😉

gaby0205
15. okt 2009

Sisa ahoj moja, mame sa dobre. Uz sa nevieme dockat zajtrajska kedy mam 20tt scan a teda dufam ze sa aj dozvieme co cakame 🙂 Dnes idem do divadla na Olivera tak sa moc tesim.

A ty ako sa mi mas? ako ti pokracuje fertility treatment?

Babule kde ste vsetky? Majka, mzuzka, saxana 😀 😅

majkabb
15. okt 2009

ahoj kocky ,,,,,tak ja som uz doma a nejka sa nudim ,,teraz to bude asi najhorsie ,,to cakanie!!!! 😅 midwife mi stale tvrdi ,,ze budeme mat big baby ,,tak som zvedava ako budem rodit ,no ale nejak to zvladnem ,,porod by som chcela prirodzeny ,,bez vsetkeho ,,no ale uvidime ...zatial sa nejak nestrachujem ani nejak nepanikarim ,,ved ked to zvladli nase babicky a prababicky ,tak to predsa musim zvladnut aj ja!!!!!
Sisa ako pokracujes s ivf??????????
gaby tesim sa s tebou ,,daj nam vediet.......

gaby0205
15. okt 2009

Ty majka a teraz si na materskej alebo na Pnke? ako to tu je v UK? Chcela by som ist skor na PN ale nechcem aby mi to ratali ako matersku v robtoe 😒

No a ked budes mat big baby tak more to love 🙂

majkabb
15. okt 2009

ne ne gaby ja som momentalne na dovolenke a materska mi zacina 16.11 s pn neviem ako to tu chodi ,,to by si asi musela mat sakra problem aby si bola pn ,,ja fakt neviem ......................

sisajojo
autor
18. okt 2009

cauko no ja uz od dnes mam sprey buserelin a 4.11 zacinam s menopurom a 11.11 mam prvy scan 8den menopur,tak som zvedava ako to cele dopadne.neviem co by som mala este robit inak ako pred tym aby to vyslo 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre