Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

gombicka
20. jan 2012

@luciita sorry, typo...malo tam byt ze to zalezi od tvojho councilu. Council ti preplaca tvoj treatment. Ja mam po transfere, mala som ho teraz v stredu.

sycyla
20. jan 2012

ahojte, ja som sa tu prestahovala z inej stranky 🙂 dakujem Gombicka
my sme sa tahali 2 roky po vysetreniacha potom dalsie dva roky sme cakali na papierte, ktore sa stratili.....mali sme ICSI, pred mesiacom vklad, ale neuspesny pokus.-..mame zmrazene embryjka....prvy cyklus nam preplatili, za vlozenie zmrazenych embryjok si uz ale musime platit 1200 libier plus konzultacie....spolu okolo 1600...uz som to pisala na inej stranke, vsetko zalezi od NHS presnejsie od PCT...Primary care trust...ja som dnes bola na pohovore s NHS contract manazerkou a ta mi dala 2 moznosti....bud si zaplatime za pouzite nasich zmrazenych embryjok a ked sa nedajboze pokus zase nepodari , preplatia nam novy cyklus ISCI...druha moznost bola, ze za pouzite mrazacikov platit nmebudeme, ale ked sa to neujme, budeme musiet zaplatit cely ICSI cyklus okolo 5500 libier...psycho moznost...a takisto, mi bolo odporucene pockat este 3 mesiace...navyse mi dali dalsie 2 moznosti, bud absolvujem zakrok s dalsiou davkou unjekcii alebo bez.....tak to naozaj neviem co je lepsie...

lienka_1
20. jan 2012

@sycyla Mam to chapat tak, ze dalsi cyklus by ste mali nativ? Ze by oplodnili iba vajicko, ktore vyprodukujes prirodzene?

sycyla
20. jan 2012

nie...ja som sa asi zle vyjadrila....tie posledne vety patrili k pouzitiu zmrazenych embryi....bud mi ich vlozia bez predpripravy s injekciami....alebo absolvujem hormonalnu dvojtyzdnovu predpripravu....
pisem narychlo a potom sa to pletie 🙂

gombicka
21. jan 2012

@sycyla tak co tu citam tvoj case, tak ja som este lucky, ze mne moj PCT hradi az 3 cykli. Ak by som mala zmrazene, KET by sa ratal za druhy cyklus. Teraz, kedze ziadnych zmrzlinarov nemam, ak mi toto nevyjde, povedali mi, ze druhy cyklus mi spravia ICSI (ked budem mat opat tak malo vajicok ako teraz - iba 5). Prislo mi to trochu smiesno,ze este tesne pred vkladom mi to zopakovala doktorka, ze good news, ze mi to council hradi 3x....takze ked mi to teraz nevyjde, este mam 2 pokusy.

sycyla
21. jan 2012

ahoj, to je super ze ti to takto schvalili....ako mi povedali, kazdy pripad je individualny a navyse, si este davaj pozor, pretoze PCT stale menia podmienky.,...nam chodili domov kadejake papiere, stale s inym vysledkom>....anglicko...ved to poznas.....´mala si 5 vajicok? to nieje malo...ja som mala 7vajicok ...z toho 6 sa ujalo...jedno nam nevyslo,,,a povedali mi ze je to super vysledok...takze 5 nieje zle 🙂

gombicka
21. jan 2012

@sycyla mozno nie je zle, ale oplodnili sa len dve (IVF metodou) a nakoniec prezilo len jedno...:( :( ☹ takze mam len to jedno.

sycyla
23. jan 2012

@gombicka pozri, urcite to vyjde ,...aj ked mas len jedno...treba verit 🙂

gombicka
26. jan 2012

Baby, poradte, co mam robit? Som 8 den po transfere ( kratka kultivacia) a dostala som replotu. Bojim sa. Dufam, zze to nie preto, ze telo bojuje s embryom ako s cudzim telesom......

gombicka
28. jan 2012

takze na 10 den po ET prisla mrcha....takze nic :( :(...fazulka nevzklicila

zabka1124
29. jan 2012

@gombicka neprisla nejako skoro tvoja mrcha??? Preco ti nedali duphaston alebo nieco ine???

zabka1124
29. jan 2012

Babenky prosim vas o pomoc, kedze tiez zijete v anglicky hovoriacej krajine, mohli by ste mi pomoct???Moj Dr. mi kazal spravit si krvne testy na:TSH a FT4: o tomto som nasla pomerne dost aj v slovencine.
Ale mam si dat spravit aj ANTI-THYRUID ANTIBODIES, co to vlastne je???Ak mate nejake info, budem velmi povdacnaaa🙂))!!!!DAKUJEEEM!!!!
Drzkajte sa babenky!!

acko
29. jan 2012

@zabka1124 podla mna su to protilatky na stitnu zlazu... thyroid nie thyruid. vsetko su to vysetrenia pre overenie fungovania stitnej zlazy...

zabka1124
29. jan 2012

@acko dakujeeeeeemm🙂🙂🙂

gombicka
29. jan 2012

@zabka1124 dali mi pregesteronove cipky, este stae ich beriem,....lebo na krv mam ist az v stredu. Ja mam problem so stitou tiez. Problem bol aj v tom, ze TSH mi vyslo na 17.5 ( u zdraveho cloveka ma byt medzi 1 az 5.5; no idealne pre oplodnenie je 1-2) no a na moje pocudovanie, na fertility klinike aj napriek tomu sa rozhodli pre transfer. V piatok som bola pri endokrinologicke, ta sa trochu cudovala, ze preco nechceli pockat.

T4 je hormon stitnej zlazy - a ten je zodpovedny za metabolizaciu v tvojom tele a ked budes tehotna, tak potom aj za vyvoj tvojho dietatka.
TSH je thyroid stimulation hormon, cize hormon, ktory stimuluje tvorbu dvoch dalsich hromonov - T3 a T4. T3 sa niekedy nesleduje, lebo to nie je aktivna forma hormonu, tak preto len TSH a T4.

Co sa tyka antibodies, bud rada, ze ti ich dava spravit, niekedy o to tu treba strasne bojovat. Ak ich budes mat, bohuzial, nic ti s tym nespravia, lebo anitbodies sa liecit nedaju. Len budu vediet, ze ich mas.

Niekedy ich davaju robit aj preto, ze TSH a T4 moze vyjst v norme, a preto sa zda, ze stitna pracuje normalne, no ked su k tomu spravene aj anitbodies, a tie su vysoke, jedna sa o sublinicky problem stitnej zlazy.

sycyla
29. jan 2012

@gombicka dobry clanok...este vyskusame nasich mrazacikov....keby sa to nedajboze nepodarilo, aspon mame aku taku sancu do buducnosti

sisajojo
autor
1. feb 2012

cauko bauko ,tak ideme na to gombicka 😉 s dvojrocnou prestavkou a s vycistenou hlavou 🙂 ozaj kto takto premenoval tuto temu?

gombicka
1. feb 2012

@sisajojo hmmmm.. ze kto ju takto pomenoval??? tazka otazka 🙂 🙂
tak to drzim palce a informuj o pokrokoch. Uz teraz sa tesim na updates, ktore budu, ako inac, iba pozitivne!!!

sisajojo
autor
2. feb 2012

@gombicka ,ale ja som tuto temu pomenovala IVF V ANGLICKU a teraz je to ,ze mimotelove oplodnenie v Anglicku 😒 a co vy moja?ako budete pokracovat?citam,ze to asi dobre nedopadlo 😕

gombicka
2. feb 2012

@sisajojo no, tak to netusim, kto to premenoval...ale poviem ti, ze to mimot...opl...znie dost blbo..lebo take daco asi tazko niekto googli....🙂

Ano, ako citas, dopadlo to negativne. Nastastie mam este 2 pokusy. No len to cakanie ma asi zabije. Pri prvom som cakala asi 9 mesiacov od podania ziadosti, tak nejako takto to odhadujem aj teraz ☹

maju sa mi ozvat z kliniky, ze kedy budem mat dalsi appoitment.

sisajojo
autor
2. feb 2012

@gombicka a este ste v uk?kolko pokusov teraz davaju?

gombicka
2. feb 2012

to zalezi od councilu....ja mam schvalene 3, no moja kolegyna mala len 2. A v niektorych oblastiach neprleplacaju vobec.

gombicka
22. feb 2012

@lienka_1

tak ako, uz ste boli na klinike?
Co vam povedali, kedy zacinate?

luciita
12. mar 2012

Ahojte baby, dlhsie som tu nebola lebo sa nic nedialo, ale v nedelu nam konecne prisli papiere z kliniky a mame konzulataciu 23.04, uz aby to bolo tu! 😝

lienka_1
13. mar 2012

@luciita Parada! Tu si vzdy davaju nacas. Na ktoru kliniku chodite?

luciita
14. mar 2012

No este na ziadnu hehe, este sme tam neboli je to Care v Northamtone.

gombicka
17. apr 2012

ja si na svoj druhy pokus musim pockat 8 mesiacov....od prveho je to skoro presne rok,,,

luciita
25. apr 2012

Ahojte dievcata, mali sme prve stretnutie na klinike 23.04. Mam im volat v prvy den mojho cyklu aby ma objednali na scan medzi 5-7 dnom. Dalej mi nevedeli nic presnejsie povedat, lebo musia manzelovi urobit MESE a kedze prioritu maju odbery vajicok a transfery embrii tak nevieme kedy to bude. A pokial nemaju spermie tak sa nic diat nebude, takze zasa len cakat 😝 🙄

luciita
4. máj 2012

Takze dnes 1 den cyklu, na scan ma objednali na 7 den 10.05.2012

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre