Mimotelové oplodnenie v Gyn - fiv

adelina84
28. feb 2012

Zdravím, na začiatok by som sa s vami chcela podeliť s mojím príbehom. Mám 27 rokov. S manželom sme sa snažili o bábätko asi rok a nič. Zdalo sa nám to čudné, všetci však hovorili, že máme čas, že to príde, že netreba na to myslieť a pod. Na podnet kamarátky, ktorí boli v tom čase zaradení už do programu IVF, sme však navštívili GYNFIV v Bratislave a hop ... . Zistili, že normálnou cestou to asi nepôjde. Tak sme začali / vyšetrenia, laparoskopia, IUI /. Až nakoniec prišlo k IVF. Boli to poriadne nervy, bolesť. Mám totiž strach z injekcií a nemocníc. Absolvovali sme dlhý protokol. Odber vajíčok a embryotransfer prebehol celkom bez komplikácií a potom to nekonečné čakanie. A včera prvý odber krvi a "nekonečné" 6-hodinové čakanie. Odvaha vytočiť číslo, predstaviť sa a spýtať sa na výsledok. A na druhom konci sa ozve "Všetko v poriadku, zatiaľ ste tehotná, v piatok prídite na druhý kontrolný odber". Radosť, strach, neistota ... . Čo ak v piatok sa výsledok nepotvrdí? Veď som tak nadopovaná hormónmi, nemohli skresliť prvý výsledok???
Neviem, ako to so mnou dopadne, no verím ... . Dúfam ... .
S GYNFIV-om som bola veľmi spokojná, nemala som žiadny problém. Teda zatiaľ ... . Chodila som k doktorovi Drábekovi, párkrát som bola aj doktora Harbuláka.
Spoznala som tam viacero báb, s ktorými som v kontakte. Problémy totiž ľudí tuná spájajú.
Veľmi mi pomohla aj táto stránka, našla som tu mnoho odpovedí, rád ... .
A preto rada pomôžem, ak budem môcť, ktorejkoľvek žienke, ktorá je plná otázok, neistoty, strachu, neznalosti, ako som bola a stále som aj ja. A samozrejme, prijímam vaše rady, námety, postrehy ... .

pgaba
3. mar 2013

@katarinka196 ahoj, za pokus nic nedate, treba to skusit 🙂

ga79
3. mar 2013

@pgaba ahoj no polezala som si🙂 a uz mame doma 4mesacne dievcatka 🙂
@pgaba

elisa7
10. mar 2013

ahoj, ja som bola v GF na 4 pokusoch, z toho 2 boli uspesne- 3. a 4.- bohuzial treti skoncil MA (aj na kyretazi som bola v GF), a zo stvrteho mam moje nadherne dvojicky (po KET), predtym som chodila do Ischer, a teda mozem porovnat- v GF som bola maximalne spokojna, so vsetkym, hlavne s citlivym pristupom vo vsetkych situaciach...

kanka14
26. jún 2013

Ahojte chceli by som poradiť, môj doktor my predpísal tretí krát clostylbegyt pretože mi neprichádza ovulácia a ak to nevíde ani teraz tak ma pošle do gyn fiv . Chcela som teda či by ste mi niekto neporadili ako to tam prebieha prvý krát a ako je to finančne. Mám totiš z toho vyšetrenia strach, neviem čo mám očákávať.

karin30
28. jún 2013

@kanka14 Ahoj ja som tiež brala clostylbegyt minulý rok a po druhom mesiaci som otehotnela,ale v desiatom týždni som potratila.Bol to zamlčaný potrat.Teraz už od marca chodíme do Gynfivu.Manžel má pomalé spermie tak nezostáva nič iné len mimotelové oplodnenie.bude nás to stáť okolo 1200,-euro.Ja chodím k doktorke Stenovej a som veľmi spokojná.Prajem veľa šťastia 🙂

lila2601
8. júl 2014

baby chcem sa spytat ako ste to zvladali s robotou alebo lepsie povedane ako ste to riesili boli ste doma ci ste chodili do prace alebo ako ... to pichanie inekcii chodenie kazdy druhy den do ba a to vsetko a plus robota ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre