Moja skupina je A - a partnerova B +. Je to problém?

dvnz
31. máj 2011

v tehotenstve:moja krvna skupina A - a partnerova B + Ahojte mohla by som sa vas spytat ci niekto nema tento isty problem co ja?otehotnela som v Anglicku ale tam sa vobec nepytali na ph faktor mojho partnera, len teraz ako som prisla na Slovensko ye chcem rodit tu , a moj gynekolog sa ma pytal..

dejka77
31. máj 2011

A nehovorili ti nahodou o tom, ze by si mala mat anti-D injekciu? Ja mam tiez rh- , chceli mi dat na to anti-D, ale kedze moj manzel je tiez rh- tak som to odmietla. Dava sa to v 28tt a informuju ta niekolko tyzdnov dopredu. Co ti na to povedali doma?

jay25
1. jún 2011

Ahoj, ja mam s manzelom rozny RH faktor a pocas tehotenstva sa beru 3x protilatky a pred porodom treba len uporoznit lekara, oni uz vedia, co maju robit. Vacsi problem byva az pri 2. dietati

simisi
1. jún 2011

Ahojcek.Nic sa nedeje,po porode ti podaju injekciu,pocas tehu by mali sledovat protilatky,tie vsak byvaju vacsinou negativne pri prvom tehu.Ja mam A- a mm ma A+,a obe deti maju pozitvny faktor,po kazdom porode,potrate aj odbere plodovej vody som dostala tu injekciu a vsetko je ok 🙂

dvnz
autor
1. jún 2011

@dejka77 Ahoj.Ja som bola do 28. tyzdna v Anglicku a aj ked vedeli partnerovu krvnu skupinu nic mi vobec nepovedali, az kym som nesla na kontrolu tu na Slovensku..

dvnz
autor
1. jún 2011

Dakujem babeny a dufam ze nebudem mat ziadne problemy lebo co som sa pytala kamaratky ta je sestra v nemocnici a hovorila ze ked som doteraz nemala problemy tak staci po porode tu injekciu..a ked dieta bude mat moju krvnu skupinu co ja mam RH- tak to bude ok

dejka77
1. jún 2011

@dvnz To je dost cudne. Mna sa praveze na manzelovu krvnu skupinu vobec nepytali. Chceli mi automaticky dat tu injekciu, esteze som si zistila, ze ju nepotrebujem. Az ked som bola na odbere krvi a potom mi mali pichnut tu injekciu, tak som to odmietla, ale aj tak ma presviedcali, ze pre istotu by som ju mala mat. V kazdom pripade ako tu uz niekto pisal, pri prvom dietati to nie je taky problem a po porode ti to daju. Ty chces rodit na Slovensku?

dvnz
autor
2. jún 2011

@dejka77 ..ano bohuzial tak to vyslo ze som musela odletiet na slovensko pred 3 tyzdnami a partner za mnou prileti hned ako sa problemy vyriesia a 2 mesiace po porode sa vraciam do anglicka

januss24
2. jún 2011

@dvnz ja mám tiež rh- a priateľ rh+ a malý samozrejme "zdedil" po ňom rh+...po pôrode,(do 72 hodín tuším sa to musí) som dostala injekciu a teraz po polroku pôjdem na ďalšiu...toť vsjo 😎

dvnz
autor
2. jún 2011

@januss24 ..aj ja som to tak pocula ze pri prvom dietati staci po porode do 72 hodin podat injekciu..viem ze je to riziko ze mi to nepovedali skor ohladom tej injekcie , ale tesim sa ze som nemala doteraz problemy a moje telo nezobralo dietatko ako nieco cudzie a mozno aj preto, lebo nakoniec dostalo moju krvnu skupinu..toto vsetko sa uvidi po porode 🙂

diarem
11. jún 2011

@dvnz Ahoj,nemusis sa bat,ja mam tiez Rh- a muz Rh+,mam uz dve deti,ale obidve maju rh- po mne,takze ja som nemala ziadne problemy,ale cele tehotenstvo ma sledovali,robili testy na protilatky,ale kedze mali moju krv,vsetko bolo ok.Keby babatko nahodou zdedilo po ockovi rh+,tak po porode ti pichnu injekciu Rhega,alebo tak nejak sa to vola... 🙂

zaneta123
12. jún 2011

Ahoj, ja som Rh- a manžel je Rh+. obe deti zdedili faktor po ockovi. Pri prvom dieťati žiaden problém, pri druhom tretie protilátky pozitívne, výsledok asi taký, že pokiaľ budem musieť dostať transfúziu tak len so špeciálnymi parametrami. Zatiaľ chodím na kontrolné odberné vyšetrenia, (do pol roka po pôrode sa robia 2) a čakám aké budú výsledky, či sa to upraví alebo nie. Dúfam, že ano. lebo ešte by sme chceli jedno bábo. PS: pri oboch som dostala rhegu a aj napriek tomu toto všetko ☹

renab
16. júl 2019

Pri prvom dietati by to vadit nemalo. Po porode sa zisti rh faktor dietata a ak ma pozitivny, tak ti pichnu injekciu, ktora chrani pri nasledujucom tehotenstve.

zuzulka558
6. sep 2022

Pri prvej ani neviem ci som mala mat, detsky v pôrodnici nechcel ukazat dr papiere aku ma krvnú skupinu mala a ci mi treba, ale nedostala som ju, druhu malu som mala bez problémov 😁 len sranda je ze manzel je B a ja A mala ma 0, normalne ma upodozrieval ze neni jeho 🤣🤣🤣 az moja kamoska mu vysvetlila ze sa to stava 🤣🤣 komédia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre