Môžem otehotnieť po sterilizácii umelom oplodnení?

moncula
13. jan 2008

Ahojte babaenky..mám jednu otázočku: chcem ešte jedno dieťa, ale mám spravenú sterilizáciu po dvoch cisárskych pôrodoch...dá sa to umelým oplodnením?...

evittam
9. nov 2015

@kubena Tak to je podľa mňa viac než jasné....Akože nič v zlom, ale prečo by jej to mala poisťovňa alebo niekto iný platiť?! Raz sa rozhodla ako sa rozhodla...... 🙂 😉

kubena
9. nov 2015

@evittam no mohým to nie je jasne 😀 , to ze to je jasne mne alebo tebe neznamena ze to je vsetkym jasne

matka3175
26. sep 2016

Ahojte chcela by som sa informovat ohladom umeleho oplodnenia kamoska ma za sebou tri sekcie a chcela by s priatelom mat babo ale ma podviazane vajecniky ci by to bolo mozne dakujem

ivec16
26. sep 2016

@matka3175 ivf je mozne, na vlastne naklady... uspesnost sa pohybuje v jednom cykle okolo 30% a naklady od 1000€ viac

matka3175
26. sep 2016

Aha a da sa dohodnut aj splatkami platit?

ivec16
26. sep 2016

@matka3175 no to asi nie, okolo 400-500€ sa nechava len v lekarni za lieky, neviem ci ti daju na splatky niekde lieky

matka3175
26. sep 2016

Lebo ona ma zdrave vajecniky len ich m podviazane ale mala dve deti cisarskym aj tretie mali mat ale doktor spravil chybu poslal ju v polovici piateho mesiaca prvy krat na sono a mysleli si ze ma len cistu ale diet a malo nador na chbtiku tak jej ho odobrali ale ten nador nebol zhubny

matka3175
26. sep 2016

A to su ake lieky?preboha su zo zlata?

matka3175
26. sep 2016

A tie vajecniky sa nedaju dako inac zpriechodnit? Dake riesenie by nebolo ine? Vzdy su riesenia dnes je nova technologia

deni73
26. sep 2016

@matka3175 Sú to lieky na stimuláciu vaječníkov, sú to hormóny, preto sú drahé

matka3175
26. sep 2016

Aha no je to drahe a ty mas s tym skusenosti?

matka3175
26. sep 2016

A pribera sa od tych liekov?

katkakovac
26. sep 2016

Sterilizacia je nezvratny proces. Lekar uzavrie vajickovody a trda spermia sa nedostane k vajicku. bajickovody sa zrastu a uz nie je mozne opatovne spriechodnenie. Obcas sa stane, ze su vajickovody ciastocne priechodne a vredy moze zena otehotniet. Ale sanca na take nieco je naozaj mala. Ak ma kamaratka za sebou 3 sekcie, nie je velmi bezpecne pustat sa do dalsieho tehotenstva. Najlepsie spravi, ak sa spyta svojho lekara, pripadne objedna na konzultaciu do centra asist. reprodukcie. Tam jej povedia ako dalej. Nech si ale pripravi slusnu sumu, lieky na hormonalnu stimulaciu su dost drahe. Je tu niekolko tem, kde to baby rozoberaju, staci si to len zadat tu do vyhladavania. A aj ujo google rad odpovie...
@matka3175

matka3175
26. sep 2016

Ano ona je na to pripravena ale urcite sa bude dat noeco poroesit len treba tomu verit

matka3175
26. sep 2016

Okolo 1000eur sa bude platit?

ivec16
26. sep 2016

@matka3175 su to hormony, pribera sa zo stravy ;) ale hormony mozu nacas zadrziavat vodu... moze skusit soft ivf kde jej nebudu stimulovane vajecniky, vyjde to lacnejsie okolo 800€ ale uspesnost je nizsia kedze bude mat len jedno vajicko... umele oplodnenie neznamena 100% istotu ze to vyjde a ze zena budd tehotna... su tu zeny co boli aj viac ako 10 krat na vklade embryjka a tehotne stale nie su... ale su tu aj take ktorym to vyslo na prvy krat (asi tak isto ako niekto otehotnie prvy mesiac a niekto caka roky)... hormony sa pouzivaju aj ked ma zena zdrave vajecniky aby v jednom cykle mala zena viac vajicok cim zvysila svoju sancu na otehotnenie, nie kazde embryjko sa spravne vyvija

voskovka
26. sep 2016

Ja nechapem na co si davate sterilizaciu ked.potom chcete deti....ja mam tri cisarske a musela som podpisat papier ze sterilizaciu nechcem.pretoze zatial dieta netuzim mat ale neskor mozno to na mna pride a teda mam usetrenych 2000evri...a mozno aj viac ak by to umelym na prvykrat nevyslo....

matka3175
26. sep 2016

A normalne co sa robi ohladom umeleho oplodnenia kolko to stoji? A chcem sa opytat ci je aj taka moznost zaplatit splatkami aj ked v dnesnej dobe mlady ludia na to nemaju ci je tu aj taka moznost

matka3175
26. sep 2016

Ano viem je to potom uz pozde lutovat lenze ked je clovek mlady a zalubeny a veri tomu ze bude s tym partnerom stastna a vie ze sa moze na neho spolahnut ale nemusi to vzdy vyjst a potom stretne osudovu lasku a pride toto

ivec16
26. sep 2016

@matka3175 myslim ze jednoduchsie bude si niekde pozicat ako vybavit v centre splatky... najskor vysetrenia spermiogram, plati sa za lieky cca 400 €, cca 2-3 sona vajecnikov pred odberom, narkoza pri odbere, potom zalezi od spermiogramu ci su potrebne nadstandartne ukony ako vyber spermie, priame vlozenie do vajicka, geneticke testy... dalej sa plati vklad okolo 150€, mrazenie ostavajucich embryi a ich uskladnenie (to sa plati kazdy rok)

voskovka
26. sep 2016

@matka3175 presne pre toto som si.ju nedala robit ja...ze co ak...

ivec16
26. sep 2016

@matka3175 aj chlap sa moze dat sterilizovat a tamsa to da aj vratit spat ;)

matka3175
26. sep 2016

No skoda ze to nie je tak u zien

matka3175
26. sep 2016

Ze aj v tomto maju chlapi stastie ze ich tymto priroda obdarila aj v tomto cest vynimkam

matka3175
26. sep 2016

Kolko to moze tak do kopy vychadzat

deni73
26. sep 2016

@matka3175 Treba počítať na jeden IVF okolo 1000 €, na splátky sa nedá.

matka3175
26. sep 2016

No tak dufam ze sa to podari dufam zetie peniaze nebudu zbytocne

matka3175
26. sep 2016

Ale ako sa hovori zivot je boj ale stoji za to

matka3175
26. sep 2016

A chcem sa este informovat ze kedy sa to plati vsetko hned na prvej konzultacii?ako dlho to prebieha toto vsetko ?

smoulinka13
26. sep 2016

cawte..nas 1.ivf vyslo okolo 3000 eur.kde ratam vysetrenia, lieky, samotne oplodnenie (cena sa pohybuje podla poctu vajicok, my sme mali okolo 25), 5 vkladov..jeden vklad 160 eur plus lieky na jeden vklad cca 20 eur

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre