Môžem otehotnieť po sterilizácii umelom oplodnení?

moncula
13. jan 2008

Ahojte babaenky..mám jednu otázočku: chcem ešte jedno dieťa, ale mám spravenú sterilizáciu po dvoch cisárskych pôrodoch...dá sa to umelým oplodnením?...

sue13
13. jan 2008

Ahoj. 🙂 Sterilizaciu myslis vajickovodov? Myslim ze sa to da, len teketo pripady mam pocit ze poistovne vobec nehradia...

moncula
autor
15. jan 2008

ano, myslim prave túto steriilizáciu....baby, niekto viac o tejto téme???...

evi55
3. mar 2011

@moncula pýtala som sa na to lekára. vraj je to možné, ale vyžadovalo by si to operačný zákrok - znovuspriechodnenie vajcovodov a potom následne sa pokúsiť otehotnieť. nie je to ľahká cesta. sterilizácia je v tomto krutá, keď chce pôvodne plodná žena dieťa, už nemôže. :(

mrkvakatka
3. mar 2011

@moncula áno, dá sa to umelým oplodnením, najprv postúpiš ale vyšetrenia aj manžel potom hormonálnu liečbu aby sa ti tvorily vajíčka, takže celé to nejaký čas trva, ktoré ti potom zoberú oplodnia a vložia, a už len čakať, malo by to ale stáť nejaké peniaze neviem presne ale od1000 do 2000 eur určite

mrkvakatka
3. mar 2011

@evi55 prepáč nedá my nereagovať, ale sterilizovaná žena nie je pôvodne plodná, ona je plodá stále 🙂 akurát sa nedostanú spermie k vajíčku, ale plodnosť je zachovalá, aj ovulácia, menštruácia a ty píšeš o reverznom zákroku po ktorom može mať žena dieťa aj normálnou cestou ak sa vajcovody dobre spriechodnia, čo ale nie vždy výde.

evi55
3. mar 2011

@mrkvakatka ja nepíšem, že to vždy vyjde, len som citovala lekára
z jednej webstránky:
Príčiny neplodnosti u ženy

Autor: MUDr. Ladislav Maršík
2. Nie sú priechodné vajcovody.

elizabeth2103
4. apr 2011

Ahojte, ja mam tiez urobenu sterilizaciu po dvoch cisarskych a chcem dalsie dieta...poradte mi ktorou cestou mam ist a co mam preto urobi aby to vyslo. Dakujem

motilik123
28. dec 2013

Mam4sekcie a jeden spontalni porod aspravenu sterilizaciu.chceme babo poratemi kto stim ma skusenost Dakujem pekne

kotlarova
5. okt 2015

mam dve cisarke a mohli bystemy poradyt hcela bysom mat este jedno na keho dohtora sa mam obratyt dakujem

kubena
6. okt 2015

@kotlarova vsak na svojho muza sa obrat nie ? 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kotlarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubena
6. okt 2015

@kotlarova ak to patrilo mne tak sa nauc chovat a hlavne slovencinu 😉

kotlarova
7. okt 2015

ano patrylo to tebe nebavyme sa o hlupostiach ale ako mozme zeni otehotniet zato je tato
stranka ktore chcu otehotniet a kazda druhu pita o radu a ne o sprostostiach co ty komentujes

dakujem

kubena
7. okt 2015

@kotlarova sorry ale znelo to ako keby si mala 15 a nudis sa a otazka bola tak polozena, ak si podtupila sterilizaciu a mas vajecniky jedina moznost je umele oplodnenie IVF

kubena
7. okt 2015

@kotlarova ak mas 2 cisaraky neznamena ze nemozes ak teda nic ti ine nieje normalne otehotniet to da logika

kotlarova
8. okt 2015

Áno mám dve cisárske mam dve pekne cerky ale za túžili sme ešte po jednom ale mám bohužiaľ pod viazanie vaječníky a neviem či daktorá z vás my môže poradiť o umelom oplodni ďakujem

katy2
8. okt 2015

@kotlarova pojdes do centra asisovanej reprodukcie, urobia ti vstupne vysetrenia, manzelovi spermiogram a potom ti mozu navrhnut IVF. Ale poistovna ti to nepreplati, budes si to hradit cele sama a nie je to lacny spas.... a s nejasnym vysledkom.... a este je otazne av akom stave mas maternicu, ci nebude tretie tehotenstvo pre teba rizikom... to musi posudit lekar

kotlarova
8. okt 2015

Ďakujem ty za tvoju odpoveď cením si to ze simi mohla pomoc but taka dobra môžeš my odpísať v akom centre to je ja viem že ja sy musím všetko hradyt ja by som sy všetko hradyla len aby som ostala tehotná peniaze niesu všetko keď každá znas túži po bábätku ďakujem

kubena
9. okt 2015

@kotlarova daj ci do Google centrum asistovane reprodukcie a ty budes mat blizsie KE alebo BA kde tebe lepsie.
budes si to hradit sama nic ti nebude hradit poistovna a pocitaj tak cca 3000 € -4000€

katy2
10. okt 2015

@kotlarova v KE su 2 centra - SPLN a GYNCARE, v Martine tiez 2, v BA ich je viac a potom Brno - tam chodia tiez zeny zo Slovenska, a myslim ze aj Ruzomberok ma nejake centrum....

kotlarova
10. okt 2015

Ďakujem že stemy mohli poradiť babenky

kubena
10. okt 2015

@katy2 ruzomberok urcite nema ziadne centrum.

kotlarova
8. nov 2015

dakujem vam za radu a daktora zvas us postupila dajaky zakrok napriklat umele oplodnenie dakujem moste mi otpisat

evittam
8. nov 2015

No neviem, ja som sa lekára pýtala na sterilizáciu a povedal mi, že to už je nezvratný zákrok..... 😉

kubena
8. nov 2015

@evittam ano nezvratny ale mas predsa maternicu a vajecnik tak pomocou IVF mozes otehotniet

macicka52
8. nov 2015

@evittam Áno, prirodzenou cestou. Pomocou IVF môžeš otehotnieť, pretože máš vaječníky a maternicu, vajcovody pri IVF nepotrebuješ. 🙂

evittam
8. nov 2015

@macicka52
@kubena Jáááj, tak, to ma vôbec nenapadlo... 😀 😀 😀

kubena
8. nov 2015

@evittam ano ale vsetko si hradi dana pacientka nema narok na nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre