MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

bettynka222
22. máj 2009

julinkaaaaa, kde si sa stratila? ja som bola vcera u toho gyn v BA. on j euplne super. toto je prototyp dr. co ma ludsky pristup a nie ta z nemocky, co mi to o nej vsetci tvrdili. zakazal mi do septembra pracovat, lebo mi imunolog zistil prblem s bunecnou imunitou a este sa mi aj z toho vsetkeho stresu za posledne dva mesiace spustila taka mierna alergia. ale vraj ked to teraz nebudem prehanat a budem pekne odpocivat, tak sa to da do poriadku. aj imunolog hovoril ze toho bolo uz fakt vela (potraty, diolomka, statnice). ale ja si myslim, ze brigadovat trosku mozem...co myslis? podrobnosti potom poslem do ip...lebo je to tajne 😀

a kde mame liusku? sa stratila, tiez?

juliett99
25. máj 2009

ahojcek betynka,,
zlatko veru stratila som sa 21-22 sme mali doma majstrov robili nam altanok a 23 som mala narodeniny tak som oslavovala a chlapci ma ani na chvilocku nepustili k netu heheh 😝 😝 😝
Pani moji Betynka uz nech ti nic nezistuju ale som rada ze si spokojna z dr z BA,, tesim sa aspon ta uklidnil.
aj ja mam dobre spravy dnes som dostala vysledky AFP testov vysli na vybornu tak sa hrozne moc tesimmmmmmm jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀
ty mojenko kedy ides na tie statnice?? 🙂

bettynka222
25. máj 2009

jeeej juli, 17 tt. to je super 😎 aj tie vysledky su samozrejme super. inak gratulujem k narodkam 😉
neboj ,uz mi nic nezistia. ved dr. hovoril,z e ked si teraz odpociniem, bude to potom ok. inak stredu idem na hematko, potom pridu vysledky. ale uz mi je to jedno ake budu, lebo hamatologicka v TT sice tvrdi, ze ked budu v pohode, tak mi nic nie je, ale v BA samorjem e maju skusenosti s tym, ze to pri mojej mutacii v priebehu tehu stupa... 😒 ale teraz mi ehu moc nehrozi, kedze mi stupli nejake bunky signalizujuce autoimunitne reakcie organizmu.... 😝
aaaach uz aby sa to vsetko upratalo. moja inak, ja som statnice mala uz minuly tyzden. ved som ti to tu pisala, ze to uz mam, nie?
papapaa a pekne odpocivajte 😎

lia
26. máj 2009

ahojte dievcataaaaa 😵
juli,ty si mala narodky??tak vsetko len to najjjjj 😵 😵 😵 a hlavne teraz co si najviac zelas,zdrave babenko 🙂 🙂
betty,ty ako sa mas moja??co ti to zistili??a gratulujem ku skuskeeeee,sikula si 😉 😉 😵 😵

bettynka222
26. máj 2009

ahoj lius, no ze si sa aj ukazala 😀
odber na homocysteiny bude zajtra...vysledky neviem kedy, lebo z TT sa to posiela do BA. ale bola osm u janeka...bol hrozne mily 😎
jaaaj, ty sa pytas na to imuno? no zistili mmi zvysene NK bunky - to su vraj natural killers...cize nejaka autoimunitna reakcia. ale janek mi dal prisny zakaz pracovat a vraj ak ho posluchnem, tak sa da vsetko do poriadku 🙂
a vy sa s babatkom mate ako? vidim, ze uz si 12 tt, to je super 🙂

lia
27. máj 2009

prisny zakaz pracovat??co budes pn??dnes ides do ba??tak drzkam palce 😉
ja som sa baby vyhadzala,ani to nie su vyrazky,az ked si to rozskrabem,je to take zacervenale a strasne ma to svrbi ☹
fenistil nemozem,je nevhodny pre tehotne ☹ ,neviete mi poradit co na to?? ☹ ☹ ☹
inak betty,uzivam si to 🙂 ,uz mam pekne brusko 🙂
ale strasne ma uz bolia tie pichance,jak uz ide vecer,ze si mam pichnut,je mi az do placu ☹
uz sa tesim k hemat.,kam si to mozem este pichat

bettynka222
27. máj 2009

nooo, ja som dnes trochu rozcarovana s lekarov vseobecne...som bola u hemato a ta mi zahlasila, ze ked budu homocysteiny v norme, tak vlastne na hematku ani nemam co robit. a ked som sa sestricky opytala co mam spravit, ked otehotniem, ci nemam prist za dr. tak sa na mna ocapila, ze preco by som tam mala chodit, ved ja vlastne ani nemam trombofiliu.z e to mi len nefunguje jeden enzym... to je fakt zaujimave. a preco je potom tolko bab v teme trombofilia, co mali napriek normalnej hladine homocysteinov potom v tehu problemy? a najviac sa mi pacilo, ze jej pred ordinaciou visel clanok kde okrem ineho pisali, ze tehotnym s tromb ofiliou sa napriklad aj v case hormonalnych zmien hladina homocysteinov zvysuje....
ja uz mam toho fakt dost. idem si asi hladat sukromneho hemato alebo co....ja uz fakt neviem, poradte mi nieco ☹

lia
27. máj 2009

chod k inemu,pockaj si na vysledky ,zober si ich a popros nejakeho ineho.
tie injekcie ti neublizia,ja mam vysledky v norme,homocystein sa zvysuje v tehu,to je normal
a kde si bola??betty,kamoska z kona ma stale posiela k jej hemat.,ona bola na nu strasne zlata a dala jej vsetko aj ked nebolo treba,pre zmenu.tak ked chces,zistim ti jej meno.je na antolskej

sevzuz
27. máj 2009

caute kocky,
som sem nakukla lebo v albumoch som zbadala a velmi sa tesim ze vierke sa to tiez uz podarilo 😵
vierka gratulujem, ja si ta pamatam este z temy o clostile a velmi sa s tebou tesim aby si to dotiahla do uspesneho konca, teda samozrejme vsetkym vam - nam zelam uspesne to dotiahnut do konca, mne uz toho vela neostava 😀, na jednej strane sa tesim ale ked idem po obchodaku a pocujem tam strasne ukricane babatka, tak si hovorim ze nech je maly este tam v brusku tam aspon poslucha a ja sa netrapim tym ze preco place, co mu chyba ☹
este raz drzte sa vsetky aj tehosky aj netehosky - zatial!

bettynka222
27. máj 2009

liuska prosim prosim, zisti mi to. ja som uz z toho fakt hotova. dnes som si aj poplakala...a to som po tych potratoch bola uz v pohode ☹
a ty sa moja ako mas? vsetko ok? napis obcas do ip, lebo v poslendom case ta tu s julinkou velmi nevidime. mas este stresy, ci je to uz lepsie?

vierka
27. máj 2009

sevzuz - jeeeeeeeeej dakujem mojka... 😀 nakoniec sa mi to podarilo bez liekov a bez lekarov 😀 takze je to nas veeeeeelky zazrak 😀
no ty uz budes mat ten uspesny koniec za chvilu za sebou, tak ti zelam aby ste to este do stastneho konca dotiahli a neboj sa, tvoje dieta bude anjelik, nemozes pozerat na ostatne 😀

lia
27. máj 2009

ja nemam ziadne stresy,nic netu necitam zle a hned je zivot krajsi 😀 a hlavne nezistujem a nenervacim sa 🙂
dala som do albumu jednu fotku,este ze mam sesternicu,lebo prvu fotku budem mat s balonom asi az v decembri z nasho fotaka 😀
zistim 😉

lia
27. máj 2009

vierka gratulujem a prajem az do konca vsetko dobreeee 😵 😵

juliett99
27. máj 2009

ahojcek
tak ja sa vam hlasim z nemocnice vcera rano som zacala krvacat. mam vraj velmi nizko placentu mala by sa casom vytiahnut, takze si tu vraj dlhsie polezim

betynka nedalo sa mi pisat prepac, sorry ze som to pomotala,, teraz sa mi ako mas*?

vierka
27. máj 2009

lia - dakujeeeeem krasne... to iste prajem aj ja vsetkym tehulkam od Eliasa 😀

lia
27. máj 2009

juliiiii,co sa deje??vela si krvacala??
elias nevidel minuly tt ,ze mas nizko placentu??aj ta vysetroval zospodu??
len pekne lezkaj,budem na teba mysliet,vsetko musi byt ok,neboj,dobojujeme to,aj ked mame este dlhy spagat 😉

juliett99
27. máj 2009

liuska dakujem
minuly tt mi len tu krv brali dr. ma nevysetroval. takze ani nehohol vediet. dnes som snim volala ze co sa stalo a ze mam nizko placentu on mi povedal len tolko ze teraz nemam este stresovat lebo ona by sa mala vysunut vyssie okolo 20tt
veru to bolo krvy vsade a vela aj nejaky kusok zo mna vypadol asi taky vacsi gastan zrazenej krvi.
aj ja verim ze to dotiahneme do uspesneho ciela dakujem zsa podporu

lia
27. máj 2009

to vazne??chudatko ☹ si sa musela vylakat ☹
a net budes mat pri sebe??staraju sa o teba??co ti davaju??

bettynka222
27. máj 2009

julinka no to musel byt fakt sok, co? a lekari povedali ze to je ok? fakt sa snaz mysliet pozitivne, ajked to sa lahko hovori, ze ? to s tou placntou suvisi s tym co si mi pisala s tou materenicou? a spolubyvajuce su ake? inak jedlo nic moc, ze? odkedy si tam?

lius mas pravdu, len co si precitam nejaky negativny prispevok ohladne trombofilie, tak ma to vydesi...a to samozrejme nie som este tehu, takze v tehu to musi byt este horsie. ale mi tu nic desive nepiseme, tak nas obcas mozes navstevovat 😀
pozriem fotecku, uz sa tesim. a ta hemato je z BA? ja uz fakt neviem ku komu mam ist... ☹

vierka aj ja gratukujem. uz som tu jedina netehulka, tak snad vas coskoro dobehnem 😉 ale do spete,bra mame este zakaz, tak to uz aj pomaly vsetky porodite, kym sa my rozhybeme 😀

sevzus ako jedina zastupkyne netehosiek dakujem za prianie 😀

lia
27. máj 2009

betty,neboj sa,teraz si uzite s manzelikom leto,chodte na paradnu dovolenku,lebo potom uz tak skoro nepojdete 😀
necitaj uz hluposti a nezaoberaj sa tak tym,ja som jej uz pisala,ale ma malinke babenko,tak mozno sa zajtra ozve.
hemat.je z antolskej nemocnice

vierka
27. máj 2009

bettynka - dakujem... a neboj sa... ubehne to ako voda a radsej sa snazit pekne zdrava nez opat nieco riskovat... no ja som zacinala zo snazenim este skor nez niektore kocky z jednej temy a tie uz maju aj porodene 😀 ale aspon mi bude mat kto davat rady ze co a ako 😉

bettynka222
27. máj 2009

oki liuska dakujem. ja som uz bola uplne v pohode, len ma ten dnesny prostup trosku rozladil.
neboj, uz nestresujem. a ty sa ako mas? napis co cele dni robis a taaaak. ja mam teraz ten zakaz pracovania a lekar mi prikazal navstevovat kamaratov a chodit po dovelnkach. a este sa mam vraj venovat svojim
konickom 😎 no same dobre rady. a asi ho fakt posluchnem, lebo ked sa k tomu prida aj ta autoimunita, tak to uz nebude sranda...teraz mam este vraj sancu na vyliecenie, len to nesmiem prehanat s pracovnym stresom

juliett99
27. máj 2009

davaju mi infuzky magnezim nejake injekcie a lieky mozem ist akurat curkat alebo do sprchy a najest sa

dakujem moje pekne ze na nas myslite

betynka som tu od vcera rana do kedy netusim.vraj to vidia na dlho. jedlo je bleeeeeeeeeeee

lia
27. máj 2009

tak nepracuj!!ja som myslela,ze si doma
zacni cvicit 😉 to budes mat taku dobru naladu,ja som chodila jak slniecko stale 😀
dnes osm mala strasny,strasne som bola unavena a zle mi bolo od rana do vecera 😝 a este mam aj alergiu na nieco a nic si na to nesmiem dat,tak parada 🙄
ale pohoda,uzivam si to 😅 😀

bettynka222
27. máj 2009

julinka magnezko je proti stahom maternice, takze to je dobre. no ja si spominam ako som tam lezala...to bol des, ale ty mas zdrave babatko a robis to prenho, takze to je aspon trosicku poztivnejsie. ajked pobyt v nemocke asi nikdy nevplyva na pacienta dobre, ale ty top zvlaaaadnes, ked ste to tak krasne zvladli az
doteraz 😎

liuska uz cvicim, ale dakujem za radu. nemozem byt stale domka, lebo by ma tu slahlo. ale kym odcvicim mojzisku, potom rehabilitacne na kolienka a bycikel tak je to hned 2 a pol hodky. a ked k tomu est epridam powerjogu, tak to bude 3 a pol hodky 😀
s tou alergiou ani nemusis hovorit. mne sa teraz spustila - vraj zo stresu. a nechcem moc liekov do seba pchat. daval aosm si ich par dni, ale oddnes uz ich vysadzam.

juliett99
28. máj 2009

ahojcek eliasovky
dnes sa po dlhej dobe ozvval drobcek , slzicky som mala verim ze bude vsetko ok. infuzky mam stale aj injekcie mi pichaju
jasne ze to zvladnem musime to z drobcekom dobojovat.

slavenia
28. máj 2009

ahojte. ja chodím k doktorovi Eliášovi, takisto sa snažíme o mimčo a ja osobne som spokojná na 100 %.
hlavne ide o jeho prístup, je veľmi chápavý a citlivý. vie povzbudiť a to je veľmi dôležité, pretože aj psychická podpora prispieva k tomu, aby žena otehotnela. a hlavne je to odborník na svojom mieste.

sevzuz
28. máj 2009

juliett drz sa to bude dobre, drzim palce

inak k tomu ci ju elias nevysetroval odspodu:
mna sa napriklad nedotkol este nikdy nicim inym ako sondou do vnutra lebo od 12tt sondou cez brusko!
(ani na vstupnej prehliadke v 03/2008)
to je jedna vec co mi na nom vadi ze on nerobi tu gravidometriu a pozrel ma sonom na zaciatku v 4tt, 7tt a 12tt a potom az v 20tt a teraz az v 32tt! inak ked tam pridem tak mi len sestricka skontroluje moc, zmeria tlak a s doktorom sa bavim medzi dvermi,
nehovorim ze sa ma vo mne vrtat kazdy raz ale ked uz ma zacal vysetrovat len sonom cez brusko tak nemoze vediet napriklad ze ako je na tom krcok maternice, ale do tehotenskej knizky mi vzdy napise ze ok, ved to nie je pravda!
ale inak som s nim spokojna, ale to je tym z nemam problemy, pravdepodobne keby som mala nejake problemy tak by ma aj vysetril 😠
teraz idem na poradnu v 35tt a to si mam priniest suknu lebo ma bude vysetrovat odspodu, teda bude mi robit ster na pritomnost streptokoka ale to je samozrejme povinne

jastrab
29. máj 2009

Ahojte kocky,
JULI? drz sa!!! citam a ziram...ale ved, co by sme nevydrzali, ze?
ja uz k El. nechodim, nakolko nebol mojim primarnym lekarom, ale iba ako sekundarny pre liecbu "sterility", ale povedal mi, ze keby sa mi hocico nezdalo u mojho Dr., mozem prist k nemu...ale ked citam sevzuz, ze vysetruje tak ako vysetruje (sama som zazila tehulky, ktore boli vybavene medzi dverami) tak to mam za jedno, ci budem u neho alebo u mojho Dr....
vierka, gratulujem aj v ramci tohto fora 😉
lia, co nove?
ozaj, baby, ste vsetky na PN al. chodite do prace?

juliett99
29. máj 2009

ahojky moja
moc dakujem, jasne ze to vsetky zvladneme.
a ty ako? v ktorom tt si? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre