MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

juliett99
3. aug 2009

mne dal duphaston kvoli tomu ze som nemala ja mrsku bez liekov,, a ked chcel zacat z liecbou tak mi musel nejako vyvolat mrchu..
veru moja pockaj ked sa drobci narodia,, co vsetko uz papat nebudeme moct,, 😀 a je tnasadena dieta,, heheh

bettynka222
4. aug 2009

lius ale ani pocas kojenia nebudes moct jest cokolvek...aby babatko nebolelo brusko. no tehulky, dnes sa pre vas pocasicko trosku zlepsilo, uz vam nebude tak horko 🙂
aj tebe bral juli krv len raz? mne da asi clostil tiez...normalne to citim v kostiach 😀 😀 😀

lius ako si na otm bola po potratoch?tiez sa ti rozhadzali hormony? ja byvam este vyhadzana, ale tento mesiac bolo tych vyrazok uz menej, tak snad sme na dobrej ceste 😎 ja teraz neviem, ci mama pockat, kym sa mi upracu hormony, alebo zacat brat lieky, ked budem nejake potrebovat...ale co ak budem cakat a cakat a cakat nic z toho 😕

lia
4. aug 2009

ale cokolady sa mozu juli 😅
hej betty,ale to su strukoviny hlavne,kapusta,majonezak a take veci,ale navalat ryzu s masom si mozem a este k tomu dezertik,takze to sa mne nezda dietne...
konecne bettyy,pre mna bolo akurat
mne sa hrozne rozhadzali,ale ja som si chcela od vsetkeho oddychnut a praveze o dietati ani pocut.
ja by som cakala,nemas co zameskat,ale ty vies.kedy ides k tej hematologicke??ja by som tak chcela keby sa niekto iny pozrel na moje vysledky,ja som nestastna a bojim sa najhorsieho 😔
kolko si po potrate??

misovicovap
4. aug 2009

ahoj lia ako sa máte veľmi držkám palce 😉

lia
4. aug 2009

ahoj 🙂
dakujeme,ale som dnes smutna z vysledkov a vsetkeho pristupu lekarov 😔

misovicovap
4. aug 2009

čo za vysledky myslíš z hemoošky?

lia
4. aug 2009

hej
a vy ste ako na tom??

misovicovap
4. aug 2009

ja zatial neriešim ale asi by sme chceli bojím sa že zas do toho padnem a na nič iné nebudem myslieť a čo znamenajú zlé výsledky u teba ty si pichať ?

lia
4. aug 2009

ja si picham od uplneho zaciatku,ale stale sa mi zvysuju take vysledky a nerozumiem tomu poriadne a dr.mi to tiez nikdy nepovie,ta stale hovori,ze v gravidite je to normal,ale dokedy??
aj mi zvysila davku dnes,ale nahodou som jej to len navrhla,az potom mi to predpisala,keby ze nic nepoviem,tak mam tu istu davku??! ☹
to ti verim,na to musis byt pripravena psychicky,aj ked ja som skoro odpadla,ze som hned otehu,necakala som to a bol zase strach,som nevedela ci mi injekcie zaslapu

bettynka222
4. aug 2009

liusik nebojkaj sa. uvidis, vsetko bude v pohode 🙂 teraz do trmbo temy pisala jedna babenka z ciech co ma leidena a az teraz v 32 tt jej nasadili fraxik...ty to urcite zvladnes, neboooj 😵 pocuvaj, mne to dr. vysvetlila takto: zene sa v tehu zrieduje krvny obeh, lebo krvicka ide aj babtku. a z toho dovodu sa v tehotenstve zvysuje koagulacia, aby zena nevykrvacala. ale ze vraj niekedy telo prestreli a nazraza tu krv moc. a to sa moze stat hocikomu, nielen nam trombofilom. takze je vlastne dobre ze sme pod kontrolou 😉 neboj, tvoja dr. nie je vadna, keby to bol moc zvysene, tak to zvysi viac. kolko teraz mas, 0,4?
inak moja dr. povedala, ze hned ako otehu, tak koagulacia. ze staci, ked mi to potvrdi tehu test, nemusim ist na krv. a ked to bude ok, tak len listovka a potom zase koagulacia. a tak stale dookola. a keby som musela lezat, tak samozrejme fragmin hned. a ked sa mi to zacne prilis zrazat, tak tiez fragmin. ale ze to tak asi bude skor vo vyssom stadiu. ja is myslim, ze u mna sa to skomplikovalo kvoli HAK. a teraz sa bojim, ze ked su rozhadzane tie hormony a nasadia mi synteticke, ze ci to zase nema take zle ucinky na nas ako HAK, hmmm? a ty si teraz naposledy otehotnela bez clostilu?

lia
4. aug 2009

nie,0,2 stale,ale mala som 2500 a teraz mi dala 5000
ja som mala len teraz clostil betty,nikdy predtym.
no ja neviem,ja by som si dala hned injekcie a mas klud na dusi,nikdy nevies ako sa ta krv vyvija za ten mesiac 😒
mne hned zobrali krv,na druhy den bol vysledk a injekcie za kazdym na mesiac
zajtra ti odpisem betty,idem si uz lazkat,paaa

bettynka222
4. aug 2009

pekne odpocivaj liuska a nebojkaj sa, oki? ja viem ze sa to lahko hovori.... 😕 no tak preto si potom rychlo otehu...asi vdaka clostilu, ze? ja som prevykrat otehu hned, potom zase hend...ani sme ot neplanovali, kedze to bolo tesne po potrate, ale teraz by to uz asi tak lahko neslo, kedze sa tie hormony totalne rozhadzali...ved u teba to bol asi podobny problem ked davali clostil, ze?
dobruuu nocku 😵
a moja, ja by osm chcela injekcie hned, ale nikto mi ich neda hned...no ved uvidime. ja verim, ze to bude vsetko ok

lia
5. aug 2009

ano,vdaka clostilu asi,ja som nemala zevraj ovu.
preco by ti ich nedali??ja od zaciatku nosim doktorke aj sestricke nejake sprostosti a jednoducho som si ich vypytala,na co riskovat??mozno na mna prvy krat kukala ze na co,ale stat sa nemoze nic,tak na co nieco skusat??

vierka
5. aug 2009

caute baby 😀

tak mne na konci 15 tt na poradni utz nerobil, vcera som bola na krvy na tie triple testy, dneska poobede si mam volat po vylsedky, tak verim, ze tam bude vsetko v poriadku... na dalsiu poradnu idem 27.8. - co by som mala byt uz nejaky 20 tt - tak to by mi uz doki mohol povedat co cakame a ked nepovie, tak ideme 20.9. na 3D do HC, tak to uz hadam povedia urcite 😀 😀 😀

bettynka222
5. aug 2009

lius lebo mne tie injekcie proste nikto nechce dat...ale ved jej poviem, nech mi robia koagulaciu castejsie ako raz mesacne...snad to bude ok 🙂

vierka gratulujem k 16 tt 😉

dudusenko
5. aug 2009

ahoj vierka......našla som túto tému. tiež k nemu chodím už dlho. už 2 roky tiež chodím každý mesiac na folykulometriu a tiež nám zitil ten istý problém ako si mala ty. Moc ma potešilo 🙂 , keď som zistila, že si tehotná. môžem veddieť akým spôsobom??? IUI??? lebo aj tam sme boli už 1 x a nič z toho, už mi klesá nádej. ☹

vierka
5. aug 2009

bettynka - dakujeeeem 🙂

dudusenko - ahojcek... no ja som reagovala dobre, foliky pekne rastli, len potom nam zistili nepriechodny hlien, tak sme to este skusali a potom nas doki poslal do centra asistovanej reprodukcie na IUI kdze on IUI nevykonava. Ked sme prisli do centra, tak pri vstupnom pohovore robia vlastny spermiogram a zistili mangelovi malo spermii co by na IUI vobec nestacilo... tak sme sli o 3 tyzdne na kontrolny, kde sa tento nalez potvrdil... takze IUI sme neabsolvovali, ale sme sli priamo na umele oplodnenie v january - nevyslo nam to... tak sme mali 3 mesiace nutene hormonalnej pauzy a cakali sme na dalsie umele... boli sme si pre injekcie v centre a cakala som na mrchu aby sme mohli zacat stimulovat a mrcha neprisla, pretoze sme otehotneli uuuuuplne prirodzene 😀
a kde ste boli na IUI? robi to niekto aj v TT?
neklesaj na duchu, pri IUI je len 10% sanca na uspech co je malo... podla mna to vide, len treba bojovat dalej a hlavne verit, aj ked je to tazke 😒

juliett99
6. aug 2009

ahojky babinec co tu nove??
nejako to tu zas flakate nie?? 🙂

lia
6. aug 2009

cauuuu
juli,myyy?ty to flakas??co robis cele dni??tie neprijemnosti presli??mne pomaha to mydlo

juliett99
6. aug 2009

liuska moja ja sa neflakam,,
my prerabame domcurik,, sme teraz bez strechy a zrovna v tych naj dazdoch ,, ale dnes nam uz zacali obit krov.
no a co sa tyka mykozy tak tej sa pravdepodobne nezbavim do porodu,, antibiticke lieky uz nechcem viac brat stacilo a mydielko az tak zazracne nepomaha.. ale pokial to nesvrbi je dobre 🙂

a co ty ako?? oddychujes poctivo?, 😉

bettynka222
6. aug 2009

juli apreco neskusis tie laktobacily? ved som ti pisala, ze ja ked osm otehu, tak som z toho mala mykozu, ale isli sme na lyzovacku a dr. mi nechcel ddat taky liek, iba krem...a tie ja moc nemam rada. tak som si kupila tie laktobacily (ktore su inak prirodzenou sucastou nasho organizmu a aj vyrobcovia jogurtov a taaak sa nimi tiez ohanaju). a v nemocke maju vylepene tie plagaty s laktobaclomi pre tehulky aj pre male deticky. ved sa spytaj v lekarni. ja beriem laktobacili swiss. to mi poradil janek (lia vie ktory dr to je 😎)

lia
6. aug 2009

no uz ked to mas v horsom stadiu,tak to je blbe,ja sa musim sprchovat skoro stale kvoli tomu,lebo by som sa zblaznila.ale pohodka.
ja moja picham silnejsie davky a uz nie do brucha,ale do stehna a moc mi to nevyhovuje 😖
od dnes ma manzel dovolenku,tak sa tesim 🙂 neoddychujem juli,ale zacnem,lebo uz ani tolko nevladzem ako som vladala.

bettynka222
6. aug 2009

lius ved si mala novy zavazok predsa...co si ho zas nedodrzala???

lia
6. aug 2009

neeee
vcera som troska lezala,no ale uz od teraaazzzz🙂)

dudusenko
6. aug 2009

vierka....ďakujem za povzbudenie, my sme boli v GYNFIVE v BA na IUI v apríli a od vtedy nám akosi nerástli dobre folikuly, tak potom sme ani neboli viackrát. ale taraz keď k nemu pôjdem, tak už mu poviem, aby nám poradil radšej IVF, tam je možno vyššia šanca.....ja už neviem. V TT nerobia nikde IUI, najbližšie v BA v dvoch centrách a by sme boli v tom Gynfive. jaj už nech to vyjde.... ☹

vierka
6. aug 2009

dudusenko - nemas za co, podla mna to vide 😉
ja viem ze v Blave su tri centra asistovanej, ale neviem ci vsetky robia IUI, ale mali by, ved to je lahky zakrok... a ty si tieto veci nekonzultovala priamo v centre, alebo chodis este Eliasovi? lebo ja ked som zacala chodit do centra, tak som uz Eliasovi nechodi, az potom ked som otehotnela...
Pri IVF je sanca uz okolo tych 40% co je uz slusnejsie cislo... len neviem ci niektore poistovne nevyzaduju zucastnit sa najprv este 3 IUI ked nie je problem v partnerovi... skus sa na to popytat, ze aky je tam postup, kedze mangel ma dobry material aj na IUI... my sme mali zly material, tak tym padom to poistovna nevyzadovala aby sme mali predtym aj IUI, isli sme priamo na IVF 🙂

mojenecko
6. aug 2009

vierka.....to som ja dudusenko, ale som už ako mojenecko. 😉 ja stále chodím k eliásovi, je naozaj dobrý, ústretový, však iných ani nepoznám, ale je dobrý. každý mesiach keď odtiaľ odchádzam, tak ma povzdbudí a niečo mi vždy dobré povie. vždy ma to naštartuje, že možno teraz už áno....tak teda stále dúfam. to je ale paráda, že vám sa to nakoniec podarilo úplne prirodzene. super, aj zázraky sa dejú 🙂

jastrab
8. aug 2009

ahojte eliasky,
ako "prazdninujete"?
my rastieme, moc nepriberame, pohlavie sa cez uzv nedalo urcit 😝, AFP OK
to lenca.b : s folikulometriou mozes mat pravdu, ja mam v praci kolegynu, ktora chodi na fol. od 11 dna kazdy druhy al. treti den v prac. tyzden...Elias ju robil len 1x mesacne, 13DC, ale napriek vsetkemu, som mu bola vdacna aj za to 😉

juliett99
9. aug 2009

no vidim ze eliasovky maju fakt prazdninky, ixixix
jastrab,,
zlatko ty uz si v 21 tt wau to ale leti ten cas.. ale super gratulujem k vybornym vysledkom.. 🙂 😵 😵 😵

bettynka222
9. aug 2009

juli ved ty si uz v 27 tt....aj u teba cas leti 😀 len mne pripada, ze ten zakazany cas ubieha moooooc pomaly. inak stvrtok zistim tie vysledky, tak sem potom hodim. a ano prazdninujeme asi vsetky, ved je letooooo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre